Osobní váha - vážení. Máte zkušenost?

21. led 2022

Dobrý den,

Koupila jsem si osobní váhu digitální z Lidl. Každé ráno se vážím a zjistila jsem, že jeden den vážím třeba o kilo až kilo a půl jinak než den předchozí. Jeden den víc druhy méně. Když na ni stoupnou poprvé mám třeba o kilo více než když na ni stoupnou o par sekund později. Druhá navážená hodnota potom už je tam stále, ale jelikož chci zhubnout tak nevím jestli věřit první hodnotě vážení nebo druhé 🤷🏻‍♀️.

Mate zkušenosti?
Děkuji a krásný den

andelka
21. led 2022

Tak ono to má nějakou toleranci. Taky záleží kde to postavíš mám pocit. A nejlepší je, vážit se třeba jen jednou za 14 dní-měsíc. A nebo vůbec, a sledovat jen míry, oblečení.. Mně taky váha váží haluzově. Beru to jen orientačně.

kakamila12
21. led 2022

Podívejte se, jestli váhu dáváte na rovnou podlahu. Já mám třeba v koupelně křivou dlažbu 🙂 , a tohle mi to dělalo.

emillyhk
21. led 2022

Máme váhu od sencoru a je lepší do ní nejdřív ťuknout nohou, ona se jakoby probere a teprve potom na ni lezu. Když jsem se vážila hned, tak ta první váha taky občas kecala. Jinak jako ženská si myslím, že nemá smysl se vážit denně, lítají nám hormony, jsme v rámci cyklu různě závodněné, apod. 😉

jana_zofie
21. led 2022

U te Lidl vahy se myslim pise, ze prvni vazeni je kalibrace vahy a tedy by se nemelo pocitat, ne? (Manual uz jsen zahodila teda...)

autor
21. led 2022

Super děkuji ta odpovědi 🙂. Byla jsem zmatená jelikož někdy jasam, že jde váha konečně dolu a další den zas mám i skoro 2kg nahore 😄😄. Mám ji na plovoucí podlaze a ta je rovna, stojí pevně a nehýbe se a mám ji stále na stejným místě 🙂

cuuza
21. led 2022

Zrovna plovoucí podlaha muže mít trochu vůli, nejlepší je fakt dlažba

kosi_cek
22. led 2022

Váha z Lidlu nám váží perfektně, máme nějakou do 200kg už roky a člověk se může zvážit i několikrát za sebou a váží pořád stejně, ač váží na desetiny. Ale pokud se s váhou např. hne, nějak se přemístí (může to dělat jistě i nerovná podlaha), tak první vážení probíhá ta kalibrace a to většinou naváží míň, ale taky se tam pak objevuje C jako ta kalibrace, ale myslím, až když člověk z váhy sleze-rozhodně to trvá, než se tam objeví.

autor
22. led 2022

@kosi_cek no mi právě naváží více a napodruhé o skoro kg a půl méně. A další vážení už to zůstává ta menší hodnota, tak jsem byla totálně zmatená, jestli váží špatně a nebo ta první, větší váha je správná.