Pár měsíců po porodu mám pořád bříško jako těhule

janesafari
8. únor 2014

Ve zkratce-po 7 šílených hodinách bylo rozhodnuto-prcek je moc zamotaný a špatné OP,tak akutní císař...Tobík byl naštěstí v pořádku,ale já to těžko rozdýchavala a po propuštění s porodnice mě začaly problémy-jizva začala hnisat,týdny sem lítala po doktorech,pak mě znova řezali a pak to začalo zase hnisat-ale donutila sem Dr.,at mě předčasně odstraní stehy,že se budu šetřit,aby se jizva nerozjela...Po třech měsících sem se konečně začala hojit a tudíž sem musela odložit i nějaké cvičení...
Ted mám od porodu 6,5 měsíce a jizva už nezlobí,ikdyž ji občas cítím (táhne a svědí ) 😖 Ale je na čase ze sebou začít něco dělat-a tady sou mé prosby k vám-radte co a jak cvičit...Neustále a čím dál častěji tu ve fotoblocích nacházím Vaše hubnutí,fotky apod...A je to super-všem to hubnutí tak jde-tak vy všechny prosím radte!!!Co není časově moc náročné a co zvládnu stihnout denně doma i venku s kočárkem 😉
Potřebuju se zbavit nějakých 6-8 kg-nemám na to měnit šatník 😅 a zpevnit celé tělo 😝 !!!
Postava není nejhorší,ty kila navíc mám rozložené pěkně všude-jen prsa už teda zase zmizela,ale holky to břicho !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nemám žádnou pneumatiku,ale pěkně kulaté břicho-jako sem měla ve 4.měsíci 😅 a to sem byla už celkem kulatá...Dodám i foto
Tak radte-JAK CVIČÍTE A CO JÍTE,ABYSTE SI PO PORODU DALY TĚLÍČKO TROCHU DO PŮVODNÍHO STAVU??? 😀
První fotka je s 15 tt a druhá je ze 40 tt (6 dní před porodem)....a pro srovnání-ted stále vypadám jako na té první fotce ☹
A už se několikrát slyšela,otázky typu:,,Jak to stíhám-tak malé dítě mám a už sem zase tak těhotná?"...Tak holky pojdme a radte rychlé a hlavně učinné cvičení....DĚKUJU 🙂

katenka1
15. únor 2014

Ahoj, jsem na tom podobně 🙂 , v těhu jsem nabrala 30 kilo ☹ . Po 12. hodinách snažení se o přirozený porod se nade mnou doktoři smilovali a poslali mě na sál. Malá měla 4170g, byla a je pořádný macek i teď, ve 4 měsících má 7490g. V nemocnici jsem nechala 16 kilo ale ten zbytek se mě pořád drží ☹ . Zkusila bych cvičit, ale jsem ráda, že malá večer usne a já mám chvilku klid.

janesafari
autor
15. únor 2014

@katenka1 Týýýýjo,to máš pěkného macíka,můj prcek měl minulý týden rovných 8 kg-v 6,5 měsíci 🙂....
Na to,že při narození měl JEN 3300g a 50cm,(první díte bylo trochu větší),tak sem na podruhé víc přibrala a měla sem větší břicho-u dcery 14 kg-s toho 10 bylo pryč hned druhý den po porodu a za tři měsíce sem měla ještě po váhu...U Tobíka 16 kg a v porodnici zůstalo jen 6kg a pak šlo dolů kilčo týdně,ale vánoce do toho 😠 a ted mám stále ještě 5 kg s těhu...
Já mám veškeré oblečení na svou váhu 52-54 kg,a na tu váhu se prostě musím dostat-nemám na to,abych měnila šatník 😒
Ještě že sou legíny-ted přes zimu je to ještě v pohodě 😅

tadlen
15. únor 2014

@janesafari povídáme tady vlastně už jen sami, nechceš tuto diskuzi uzamknout ?
Jak Ti to jde ? Dnes 4.Jiil 🙂
No to nezávidím tyto problémy, m yslím, že občasně je řešíme každý z nás. Holt hypotéky, úvery, půjčky atd. atd naší generaci drtí. Bydlet proste musíme, platit hypo taky... je to hrůza, podpora maminek na mateřské je bídná.. ó je.. já vím.. proto chodím vždy od 8. měsíce věku dětí do práce alespon na částečný úvazek, abych domu něco donesla.. (pak bych si nemohla zaplatit ani poradce 🙂 ) Jídelníček dosatnu až příští týden v pátek, ale už teď dodržuji poměry živin(B,T,S) a po 14 dnech je to sakra znát ! a opravdu jím a dost - ba možná někdy si říkám, že to ani nesním !! U poradkyně jsem měla 61,9kg (oblečená a po snídani), ale doma se vážím samozřejmě na lačno a nahá - a dnes jsem navážila 59.6kg 🙂 🙂 tuhle váhu pod 60 jsem měla před svatbou a to je už 6let zpátky. Váhu ale ani tak neřeším jako to břicho, takže Jill jede a do toho jsem shlédla dnes video na posilování břicha (bez kterého to prostě nepůjde!) docela pěkné na 8 minut - pošlu schválně odkaz. Mě teda bojí za krkem, pač nemám vůbec v břiše sílu a tak to rvu krkem ☹ ale po několika dnech cvičení se to podá 🙂
Zítra mám v plánu dělat nepečený cheescake ze smetany a čokolády a tvarohu tak se budu moc snažit neochutnávat a neujídat ! protože to jsou ty skryté kalorie jak vyšité 🙂)))

tadlen
15. únor 2014

@janesafari

https://www.youtube.com/watch?v=u6jDoz6zykQ

tady je odkaz na cviky na břicho, ale myslím, že jsem zahlédla ještě pro ženy :

https://www.youtube.com/watch?v=1919eTCoESo

to zkusím zítra - je to na 10 minut.

@janesafari hlavně hlavu vzhůru ! poj do toho se mnou ! složitá rodinná situace se nějak vyřeší a jdeme hubnout a cvičit 🙂
Koupila jsem si knihu od toho Havlíčka superjídelníček http://www.knihcentrum.cz/superjidelnicek/d-131... a je vážně boží ! normální recepty na věci co máš doma ! a hlavně to bude chutnat všem. Dneska jsem s svačině měla mozzarelu s celozrným rohlíkem, půlka mozarely mi zbyla a má 10 mesíční dcerka se po ní mohla utlouct 🙂 dala jí přednost před bílým jogurtem

tadlen
15. únor 2014

@janesafari ty jis vážila 52-54 ? týjo... dobrý ?
@katenka1 holky ten šatník řešíme asi všechny, taky nemám na to kupovat nové, zatím to řeší tepláky s gumou v pase - volná trika a hlavně mikiny - ty toho dost schovají 🙂
To dáme !!!! pojde se podpořit a jdem na to.
Jizvy po císařích nezávidím, tomu rozumím, že může být komplikací, já naštěstí rodila obě přirozeně a u obou jsem nabrala obnech 11 kg, ale po porodu jednoho jsem shodila na 64 a hned počala druhé 🙂 tak to schazuji ted. Ale už ted jsem na váze před těhotestvím, ale ne na své "sportovní váze" prostě to musí dolů, at mám co na sebe

PO porodech jsem se strašně cpala, ježíš kdyby jste mě viděly, pláclala jsem jedno přes druhé podporováná větami jen jez, at máš dobré mléko 🙂 však to jistě znáte

tadlen
15. únor 2014

@katenka1 : zkus tu Jill na cvičení je to na 30 minut, to dáš i kdybys jí měla dělat "Cvičící divadlo" před postýlkou ...
Já to takhle dělám taky 🙂 kdyby mě někdo viděl, řekne si, že jsem cvok 🙂)) 😀

tadlen
15. únor 2014

ještě jednou já :
tohle jsem našla na webu a pamatuji si, že když jsem začínala kdysi cvičit a potřebovala jsem "opravit" břicho do opěkného stavu, tuhle sestavu mě dělala trenérka - je to přesně ona !

https://www.youtube.com/watch?v=1Z3fIAR8Uuk

🙂

janesafari
autor
16. únor 2014

@tadlen Jak uzamknout?Sem jenom blonbýna-to víš 😀 Těch 52 kg-plus mínus kilčo vždy byla má normální váha a na tu mám i šatník 😉
S bývalým před lety-to byl jen stres a nervy a dohnal mě k tomu,že sem zhubla 6 kg za měsíc a když sem zjistila,že sem těhotná-vážila sem při své výšce 162cm 48kg a sama můžu říct,že sem vypadala strašně ☹ a rodit sem s 63 kg (12 hod po porodu 10kg pryč a za 3 měsíce váha 50kg)...
S nynějším přítelem sem se měla skvěle ,přibrala sem na 55 kg a s tím sem se i začale těhu a rodit sem šla se 71 kg-no hrůůůůza,jak sem si připadala těžká !!! 😝 Před vánocema sem měla 58 kg a po vánocích už 60 kg a to co sem nabrala-mě vlezlo jen do břicha !!! 😲
Stále mám těch 60 kg,ale to půjde dolů-cvičím denně a k tomu skoro denně ujdu s kočárkem několik km...A když náhodou nemůžu ven nebo nepřeje počasí,tak makám doma....
A taky cvičím před prckem a jen valí oči,jak před ním hopsám 😀 Ale začala sem a už nepřestanu

nika166
16. únor 2014

Ahoj, já mám výbornou zkušenost s power jogou po druhém porodu jsem měla do 1/2roku svoji váhu a už teď se těším jak po šestinedělí zas začnu 😀

katenka1
16. únor 2014

@janesafari To jo 🙂 Vánoce jsou zabijácký, ale jelikož malou uspáváme na gym míči, tak se me daří aspoň zpevňovat nohy a zadek, břicho budu muset doladit později ☹ . No docela i ruce, mám už solidní bicáky 😀 z toho našeho macka

janesafari
autor
16. únor 2014

@katenka1 To je nějak v modě-uspávat na míči? 😅 Já si ho v těhu koupila,ale moc nevyužila a ted ještě ani není vybalený asi...Já sem si tentokrát dávala velký pozor,aby se malý nenaučil na rukách....Dcera měla tříměsíční koliku a díky ní sem ji pak na rukách uspávala až do dvou let-jinak nespala a přes den všeobecně nechtěla spávat-jedině se mnou nebo na rukách-síííla...Sem ráda,že je malý jiný v tomhle směru 😅 😉
Jinak co se týče cvičení,tak už mě přestává bolet tělo a už zase normálně chodím 😀 Po 4 dnech cvičení sem už v poho...

tadlen
16. únor 2014

dneska jsem na sebe hrdá 🙂 jednak jsem zvládla 15minutové cvičení na břicho a hned poté Jill L1 , nakonec jsem to završila právě hotovým nepečeným čokoládovým cheescake, který jsem zvládla udělat, aniž bych zhřešila ochutnávkou při výrobě, jen jsem jemně olízla lžičku -jeli dost sladký 🙂))

😎
no a pak jsem byla dnes nakoupit zdravé potraviny, cereální těstoviny, rýžový olej, cereální sušenky atd. atd. atd. no nechala jsem tam 2000 ☹
Dnešní večeře - mě nechutnající šmakoun s 1vaječným bílkem(pač šmakouna bylo málo) s celozrnnou rýží a kedluben jako příloha - vše na čínský způsob se sojovou omáčkou a kari bylo výborné!

janesafari
autor
16. únor 2014

@tadlen Tak v tomhle tě musím obdivovat,protože co se týče jídelníčku,tak já bych to nezvládla-jíst jen to zdravé a cereální.To je nad moje síly...Stokrát sem to zkoušela,ale nikdy sem nevydržela dlouho...To radši zhřeším a pak se jdu projít 😅
Za co se musím pochválit je-že sem razantně omezila solení...S pitím nemám problém-to nemám ráda sladké a ani teplé nesladím....Ale sem buchtová 😲 a miluju větrníky...Tak ale to je pouze víkendová záležitost když už a pak si dám pár km,abych to spálila 😅

tadlen
16. únor 2014

já pevně doufám, že mi to vydrží, manžel třeba je zvyklý snídat bílé pečivo, rohlíky nebo chleba, jak jsme to dělali dosud, takže to bude trochu náročné, než to skloubíme, ale půjde to - snad. Nemysli, já taky zhřeším, třeba zítra až ochutnám cheescake 🙂 ale nehodlám se trápit, změna životního stylu musí být pozvolná a ne drastická - dietní- to bych taky nedala a za 14 dní se vrátila zpět k tomu co jsem dříve jedla. Určitě, ale nemám chutě na sladké, když jím vlastně sacharidy během celého dne. Pravda, že večer mám kručení v břiše, třeba dneska už ted bych něco snědla, ale zase si říkám v 22hodin se něčím cpát, to si raději za výdrž dám ráno na ochutnání kousek toho cheescaku 🙂 Zítra jdu do práce na celý den, takže mám už nakrabičkováno až do odpolední svačiny, večeři si dám už doma s manželem a dětmi a čekají nás celozrné těstoviny s tuňákem a zeleninou, tak uvidíme, jak to bude chutnat klukům.... Já nejsem tak mobilní v pohybu, mám je 15mesíců od sebe tudíž malá jede v kočáru a syn kterému byli 2roky musí po svých(firsbike sice má,ale na to tu není terén) a hlavně on mi ujíždí- na odrážedle jsem ho dohnala, na firstbiku už ne, takže pak je to spíš samej stress než aktivní odpočinek. Pak jsem akorát ze zoufalosti zralá něco sníst co bych neměla...

tadlen
16. únor 2014

@janesafari viz výše 🙂

janesafari
autor
17. únor 2014

@tadlen Tak bílé pečivo nejím už od těhu-kupuju si tmavé a celozrné...NA sladkém občas ulítnu,ale spíš sem na to slané-u tv musím něco zobat 😅
Ale naštěstí mám asi i dobré spalování,protože na to kolik sem to bždy pojedla a pojím-tak se držím...

katenka1
18. únor 2014

@janesafari Tak to jsem v ... prcek jinak než na míči neusne a jak píšeš o své dceři, přes den jen v kočárku nebo u mě v náručí a to jí nejdřív musím uhopsat ☹ . Nevím jak jí to odnaučit, nechci ji nechávat vyřvat, je to takový brutální. Pouštím jí večer 'vysavač' ale to je spíš aby jí nebudili sousedi, protože dělaj hroznej bordel, ale neusne u něj, jen při něm spí ☹. Je to hrozný, protože i když je nejvíc utahaná tak bez hopsání prostě neusne

janesafari
autor
18. únor 2014

@katenka1 Znám-dcera všeobecně toho moc nenaspala-přes den kolem toho druhého roku po obědě s donucení a to sem musela jít spát s ní nebo ji dlouho uspávat na rukách a spala jen chvíli 😲
Ve školce hned od začátku nechtěla už spát vůbec-učitelky si s ní museli hrát....Usnula jen výjimečně 😝
A Tobík je uplný opak-je to zrovna to ideální dítě-půl roku jen jedl a spal....Ted taky jen jí,spí a pak si pohraje a pak se nají a spí,a pořád dokola-nevím jestli sem to psala tady.večer ho dávám spát před 20 hod a spí tak zhruba do půl sedmé-v noci se budí,když ztratí dudel,ale hned jak mu ho dám spí dál...A přes den spí 3x až 4x....Doma jen tak po půl hodince až hodince,ale venku v kočárku je schopný mě prospat mě větší část dne-s přestávkama na jídlo 😀

tadlen
19. únor 2014

dnes 7den s Jill 🙂

janesafari
autor
19. únor 2014

@tadlen Tak my včera s kámoškou sme vyrazily s kočárkama na stezku a daly sme asi 15 km a večer sem ještě zvládla Jill 😝
A ted sem docvičila teda s odřenýma ušima-bolí mě levé koleno a do pravé nohy sem chytala slabé křeče,ale třeba se tome postavit čelem 😀 a neustoupit...

Zítra 10 den a pak jedu level 2 😅
Zatím se nepřeměřuju,ale cítím se líp-mám pocit,že břicho trochu splasklo 😉 😀

janesafari
autor
22. únor 2014

Včera sem začala level 2- ten mě teda moc nebaví,ale to dááááám... 😝

tadlen
22. únor 2014

ahoj-ja byla u te vyziv.poradkyne-dala jsem ji minule svuj jidelnicek a ejhle mam maly prijem tuku i sacharidu-proto take nehubnu-.do toho velky vydej energie a telo samozrejme uklada-na horsi casy.Od te chvile co jsem upravila pomer zivin-urcite to jde dolu-lec jsem to spatne spocitala-tak pomaleji-nez by melo a telo uklada tuk na brise.Nicmene jidelnicek mam na 7dni ukazkovy a ejhle ne DRAHY.Pac když jim podle Havlicka dost to stoji a mam dost zbytku.ktere paradoxne nemuzu dojist 🙂 @janesafari doporucila mi pohyb obden-posilovani bricho -obden 45minut aerobni aktiuity(Jill-beh-eliptizer-bazen*ten max1tydne) a 2 volne dny. a melo by to jit dolu.Nemusim kupovat tofu,smakouny a podobne-coz jedine vitam. Mam tam nejdrazsi polozku tunaka ve vlastni stave 🙂 poradila mi super surovinu quinoa-je to jako kuskus ale s paradnima hodnotama co do vyzivy.Vcera jsem slavila svatek-tak jsem prvni den zhresila-ale jsem bez vycitek 🙂 vcera jsem se oblekla do rifli,ktere jsem nosila pred 1tehotenst

janesafari
autor
22. únor 2014

@tadlen Má to určo něco do sebe-taky nad tím budu uvažovat...Každý je jiný a každé tělo žádá trošku něco jiného-taky si nechám poradit,co se týče jídelníčku.............. 😉
jen si na to musím najít někoho tady v UH...
Jen mě štve,že toho mám kolikrát doma tolik,že prostě nedávám 5 malých porcí denně,ale tak max.3 větší ☹ Alespon se snažím si hlídat pití 😖
Já si váhu a míry zkontroluju až docvičím 30 day s Jill...

tadlen
22. únor 2014

@janesafari ja osobne nemam problem jist casto-ba naopak "zeru" porad-jenze si nehlidam potazmo nehlidala si co. Ted to doufam pujde dolu-ale oblecene rifle jsou pro me bomba! Mam tam k svace jednou proteinovou tycinku-jednou musli a tak to davam do kapsy a snim kdykoliv.Například dnes jsem protein.susku jedla v Petrinse lanovce 🙂 a jak chutnala 🙂 jinak jsem dnes mela obed u p.McDonald cesar salat s gril.kuiecim masem a bez zalivek a dresinku jsem se tam paradoxne"zdrave najedla.Kuskus jsem ujedla detem z jejich obedu-ktery jsem jim pripravila.K MCdon. az za 10 let-tyto stravovací provozovny nenavidim! Jill si dam dnes uz se tesim a jeste pridam neco aby to bylo tech 45minut

tadlen
22. únor 2014

@janesafari a jak jsi psala o vetrniku-hned bych si dala 🙂 ale uplne u.upřímně nemam pocity vlciho hladu s nutnosti sladkosti-pravda ze slozite sacharidy to odbouravaji 🙂

janesafari
autor
22. únor 2014

@tadlen Jj,sou věci,na kterých jednou za čas zhřeším,ale většinou si pak dám s kočárkem dlouhou procházku 😅
No fakt si v tom jídelníčku teda nechám poradit...vím,že kolikrát stačí i velmi malá změna a má to velké výsledky... 😉
A musím se pochlubit-Tobiášek měl včera 7 měsíců a dnes po koupání a po krmení sem KONEČNĚ našla jeho první dva zoubky !!! Dcera měla první zuby už ve 3,5 měsíci-synáček si počkal 😅 😉

tadlen
22. únor 2014

@janesafari tak to budou hned 2saty ne? 🙂 moje ditka mely obe na den presne v 6mesici 🙂 Terezce nahore dokonce narostly driv dvojky nez jednicky a byla jak upirka 🙂
tak tady je ma dnesni vecere 🙂 tunak(driv jsem ho nenavidela-ale od te doby co kupuji za 50a vice Kc chutna! ty co jsou za 20to je hnus

tadlen
22. únor 2014

jak to delas s druhym ditkem když sportujes?@janesafari
S malym mimcem co vydrzi v kocaru to jde-ale me Tadeas(2) v kocaru uz vubec nejezdi a Terezka(10m) tam nechce byt a zada lezt ev.stat 🙂

janesafari
autor
23. únor 2014

@tadlen Šaty budou dvoje-jedny já a jedny dcera 😅 ...S mojím plánujeme polotajnou minisvatbu a v říjnu jsme na jednu velkou pozvaní-takže šaty musíme pořídit 😀
Tvoje večeře vypadá skvěle-opravdu !!!Hned bych to lupla 😉
A dcera cvičí občas se mnou a prcek? Bud mě ho hlídá můj nebo Nellča nebo ho dám do jídelní stoličky a dám si ho k sobě a jedu 😀
Ted si jdu zrovna odcičit ten maxi oběd u tchyně a pak si jdeme s prckem dát několika km stezku

janesafari
autor
2. bře 2014

Tak dnes mě čeká poslední cvičení s 2 levelu...Ráno mě to nedalo a vlezla sem na váhu...Sice nemám digi váhu,ale ukazuje mě má váha 1,5 kg dole....
Má váha už zase začíná ,,PĚTKOU" 😀 Na to,že sem ještě nebyla schopná změnit jídelníček,tak super... 😅