Pár měsíců po porodu mám pořád bříško jako těhule

janesafari
8. únor 2014

Ve zkratce-po 7 šílených hodinách bylo rozhodnuto-prcek je moc zamotaný a špatné OP,tak akutní císař...Tobík byl naštěstí v pořádku,ale já to těžko rozdýchavala a po propuštění s porodnice mě začaly problémy-jizva začala hnisat,týdny sem lítala po doktorech,pak mě znova řezali a pak to začalo zase hnisat-ale donutila sem Dr.,at mě předčasně odstraní stehy,že se budu šetřit,aby se jizva nerozjela...Po třech měsících sem se konečně začala hojit a tudíž sem musela odložit i nějaké cvičení...
Ted mám od porodu 6,5 měsíce a jizva už nezlobí,ikdyž ji občas cítím (táhne a svědí ) 😖 Ale je na čase ze sebou začít něco dělat-a tady sou mé prosby k vám-radte co a jak cvičit...Neustále a čím dál častěji tu ve fotoblocích nacházím Vaše hubnutí,fotky apod...A je to super-všem to hubnutí tak jde-tak vy všechny prosím radte!!!Co není časově moc náročné a co zvládnu stihnout denně doma i venku s kočárkem 😉
Potřebuju se zbavit nějakých 6-8 kg-nemám na to měnit šatník 😅 a zpevnit celé tělo 😝 !!!
Postava není nejhorší,ty kila navíc mám rozložené pěkně všude-jen prsa už teda zase zmizela,ale holky to břicho !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nemám žádnou pneumatiku,ale pěkně kulaté břicho-jako sem měla ve 4.měsíci 😅 a to sem byla už celkem kulatá...Dodám i foto
Tak radte-JAK CVIČÍTE A CO JÍTE,ABYSTE SI PO PORODU DALY TĚLÍČKO TROCHU DO PŮVODNÍHO STAVU??? 😀
První fotka je s 15 tt a druhá je ze 40 tt (6 dní před porodem)....a pro srovnání-ted stále vypadám jako na té první fotce ☹
A už se několikrát slyšela,otázky typu:,,Jak to stíhám-tak malé dítě mám a už sem zase tak těhotná?"...Tak holky pojdme a radte rychlé a hlavně učinné cvičení....DĚKUJU 🙂

10lili
9. únor 2014

Radu nemám, ale mám stejný problém. Po 1.císaři mi zůstalo břicho cca 4 měsíce-vypadala jsem jako těhotná. přibrala jsem 30kg a jak šli kila dolů šlo i bříško. Necvičila jsem a vrátila jsem se na původní váhu. Jediný comi zůstalo. rozestoupený svaly což vypadá jako druhý zadek, ale vpředu i když jsem byla štíhlá. Po dalších císařích ten samý scénař. Nyní má mimi 2 měsíce a já vypadám jako těhotná dál.Tak budu čekat, cvičit riskovat nebudu ještě, také kojím, takže žádné diety. Mám zas ještě 17 kg nahoře. No tak to snad půjde zase samo 😉

ivapo
9. únor 2014

aho.. ja jsem 1 rok po císaři..cvičim lehce...jim zdrave..obcas teda zhresimpo porodu jsem mela 62 kilo ..ted mam56 kilo..takže5 kilo navic jesšte..ale bricho mam pořad jak ve 4 mesici..pořad zatahuji a vypadam take jak tehotna..no asi musi ješte tech 5 kilo dolu..nebo fakt nevim..

lluccaa
9. únor 2014

ahoj, já jsem teď 4 měsíc po císaři a s velkým bříškem jsem se nechtěla smířit a proto zkouším pilates. Je to fakt super a můžu jen doporučit. Jen na sebe buď opatrná a nic nepřeháněj. Hodně štěstí 🙂

tadlen
10. únor 2014

tak to jsme na tom zcela stejně, mě už i pár lidí dotazovalo zda nejsem znova v očekávání a to mě už dost stve mám stejnou váhu jako před početím, než jsme plánovali mimčo měla jsem 58Kg, při početí 62, které mám i ted, ale tak nějak se necítím. takže ted se snažím zdravě stravovat, ale dělám asi někde chybu, dolu kg nejdou ☹ Už hledám výživového poradce pro pomoc se sestavením jídelníčku. Rozhodně v tom nejsi sama a "těší me" že nás je víc.. Já rodila přirozene 2x.

10lili
10. únor 2014

Tak jsem si myslela, že to těhotenské bříško souvisí s císařem.Tak to taky není ten důvod. A holky kolik jste přibraly v těhu? Já 30kg, při druhém 22kg a při třetím 27 kg. Vždycky jsem měla opravdu obrovské břicho, tak jsem si také myslela, že ta kůže se hned nenavrátí do původního stavu-že by tedy proto nám zůstala ta těhu bříška?

tadlen
10. únor 2014

já přibrala 11kg při obou těhotenství ..... a bříško jsem neměla nějak velké, ale prostě mi ten "vykulenec" zůstral... ☹

janesafari
autor
10. únor 2014

Holky díky-sem ráda že v tom nejsem sama...Kila mě šla docela dobře dolů,a už sem byla na 58kg,tak sem byla ráda...Ale od rového roku pořád a všude -hlavně doma-poslouchám,že mě zase roste břicho-Tak sem vlezla na váhu a 60kg...Tak asi jak je to břicho povolené,tak mě to všechno leze tam...
Jinak první porod v 25 a přirozeně-ovšem rodila sem 2,5 dne ☹ ...Tehdy sem ovšem přišla o přítele 2 týdny před porodem sem zůstala na všechno sama,tak nervy a stres a kila letěly dolů sami-za tři měsíce sem byla na 50 kg a jen sem si říkala,at už mě váha nejde dolů 😲 ...
Ted sem rodila v 35 a jak už sem tedy psala-Dr se nedařilo sundat malému šnůru a ani voda mě nešla prasknout a další komplikace-akutní císař...První tři měsíce sem byla jak chodící mlékarna-celé dny sem jen kojila a odstříkavala a a co týden-to kilo dole,ikdyž sem jedla 😅 a do toho ty komplikace s tou jizvou...no i přesto všechno sem kojila 4 měsíce plně a do 6,měsíce částečně-přesně v půl roce se prcek odstavil sám 😢
Tak nevím čím to je,že by i věkem?Pořád se cítím na pětadvacet 😀
Ještě před těhu sme začali stavět,tak sem celé těhu byla na nohách a nachodila a naběhala snad tisíce km-i přesto sem přibrala 16 kg (u dcery 14kg)...A i přes ty problémy s jizvou sem po porodu v rámci možností pokračovala-dům už stál a bylo potřeba se začít stěhovat a zabydlovat se-tak blázinec a věčné uklízení...A s kočárkem běhám po venku taky skoro denně-několik km a pokud jdu sama-tak rychlou chůzí...A navíc bydlíme na kopci-tak si máknu 😉
A váha pořád stojí-a to už roky nesladím,hodně sem omezila i solení (solila sem si hodně 😕 ),hlídám si pitný režim...ale jídlo si nedokážu odepřít-snažím se to omezit,ale nedaří se mě dávat si malé porce-dokážu toho sníst víc než můj 😅
Máte některá zkušenost s cvičením s Jillian Michaels-30 day shred?To sem tady někde objevila a podle fotek s tím holky mají uspěch v hubnutí-tak se chystám si to stáhnout a hned jak mě opustí rýma tak bych to zkusila-pokud bych po měsíci viděla výsledky,tak to by bylo super-prej stačí 20 minut denně i to by bylo ideální 😉
Tak a našla sem čerstvou fotku ted s víkendu-s Tobíkem a s Nellčou sme dělali Tiramisu...ALE-vidíte jak vypadám?Jako těhule s miminem v náručí 😲
Jako chceme ještě třetí,ale až tak za rok -rok a půl.....Ted chci jít na původní váhu a něco dělat a u třetího nenabrat zase 14 a více kg 😅 ...

tadlen
10. únor 2014

Já jsem MIchael 30´D cvičila asi 14 dní a fakt to bylo hodně znát, jenže to s dětmi moc nedokážu kloubit. Ten kdo to vydrží docivičit všechno má můj obdiv. Mám děti v odstupu 15 mesíců a mám toho ááááz tak! takže mi mé nadšení vydrží tak právě tech 14 dní, ale určitě výsledky s ní jsou. Při prvním levelu jsem nebyla schopná ani docvičit první dět. Kliky ?? nemyslitelná věc. ale po týdnu to šlo ! Jsem doma v hrozném stresu a presu.. tak nemůžu ani dnes moc psát, ale hned po oběde se sem vrátím 🙂

janesafari
autor
10. únor 2014

Tak sem našla ještě jednu s profilu-nestihla sem to břicho zatáhnout 😅 a ono to vlastně ani nejde 😠

tadlen
10. únor 2014

tak takhle jsem na tom ja ... ☹

tadlen
10. únor 2014

ta fotka zkresluje, břicho mám nevábně klenuté

tadlen
10. únor 2014

@janesafari odkud jsi ?

petrasipkova1
10. únor 2014

a co břišní pás, kamarádka je jako lunt, 50 kg i s postelí a po 3.porodu měla takové bříško, tak jí manžel koupil břišní pás a moc jí to pomohlo, už má břicho zase jako startovací dráhu 🙂

tadlen
10. únor 2014

@petrasipkova1 já se obávám, že v mém případě jsem zkoušela i super stahovací prádlo, ale bez efektu. Satohavací pás jsem poptávala ve zdravotkáchm jenže mají pouze břišní pás po kýlách a ten se mi kasal nahoru ☹ a neplnil svou funkci. Zůstal mi i zadek ☹
chjo... ☹ když se tady tak vidím je mi z toho smutněji a smutněji .. a do toho mé děti dneska neskuečně zlobí! jsem tu trochu zralá na neurol 1.0

janesafari
autor
10. únor 2014

@tadlen Bydlím kousíček od Uherského Hradiště...
A vidím že sme na tom hodně podobně 😅
Sice i slyším,jak sem štíhlá,že sem nenabrala a že mě nic nezůstalo-ale oblečení klame 😅 ...Legíny zeštíhlí a bunda schová břicho
Doma se radši vyhýbám zrcadlu-stačí když se vidím v odrazech nebo ve stínu-no než skončí zima,musím s tím něco udělat !!
Ale potřebuju shodit a zpevnit všechno !!!Už brouzdám po netu a koukám na tu Jillian M.......aspon....Nebo začnu běhat,nevím

tadlen
10. únor 2014

@janesafari ta JIll je vážně výborná, ale já jí opravdu nedávám, potažmo, bych potřebovala někoho na hlídání mám děti ve ěku 2roky a 10 měsíců, malá leze velkej jí přád ubližuje.. nemůžu je nechat chvíli bez dozoru . Zapojit děti do cvičení ??Nemožné JIll je dost rychlá 🙂
Jsem z Pha východ- dneska jsem právě napsala i jídelníček výž. poradci, protože sic mám pocit, že se stravuji zdravě a měla bych hubnout.. když jsem to tak nějak sepisovala do emailu zjistila jsem že toho sním dost s dětma, tu kousek tady kousek, tu štipíček atd. však to znáš.. pak dojím po dětech a je to naráz jedna porce... ☹ takže chyba je na straně příjmu potravy. URčitě se musím hýbat, to vím, dříve jsem závodně sportovala,, to bylo , ted to nejde..

a
Jak říkáš oblečení schová dost, někdy si říkám, už to není tak strašné, někdy mě jímá hrůza !
A věty typu jestli nejsem těhule mě strašně štvou...

janesafari
autor
10. únor 2014

@tadlen No co se týče jídla-někdy se snažím...Ale sem tam mě chytne ,,žravá" a to jen chodím a jím co najdu...Já mám děti 11 let-dcera a Tobíkokovi je 6,5 měsíce...Dcera je rypák a v jídle hodně vybíravá až hrůza,a prcek-to je zas jedlík,po něm zatím zbytky nejsou 😀 A jinak-zbytky dojídá můj-já ne! 😝
Já též dlouhé roky holdovala sportu-až do prvního těhu...Ale s dětma čas ubyde a běhá se kolem nich,ikdyž se snažím i tak...Mám rotoped a nějaké další pomůcky na cvičení,ale ještě nejsou přestěhované s náma na novém...
A kde si našla toho výž.poradce?
No a abych tu jen nepsala co bych a jak bych,tak na Valentýna začnu...Rýma už ustupuje,a to datum se mě bude dobře pamatovat !Upravím si jídelníček,zmenším porce a začnu cvičit-doma i venku.Každý den si zapíšu-co sem ten den měla za pohyb !A hlavně-budu se fotit-at mám srovnávácí fotky
A zkusím tu Jullian... 😉 Potřebuju cvičit rychle a intenzivně-nebaví dlouhé a pomalé cvičení...

10lili
10. únor 2014

Holky a za jak dlouho cvičit po císaři?

bbn
10. únor 2014

@janesafari vzhledem k těm fotkám se spíše obávám toho, že problém nebude až tak v jídelníčku a pohybu, jako v rozestupu přímých břišních svalů - ta těhu fotka tomu hodně napovídá. Zkus si lehnout, mírně zatnout břicho a pečlivě ho prohmatat, jestli kolem pupíku nemáš svislou (směrem nahoru nebo dolů) díru mezi svaly. Nebo se to taky dá poznat při cviku sed-leh - pokud při tomto cviku břicho dělá vpravo a vlevo střechu.
To pak můžeš cvičit jak chceš, ale nikdy to břicho nebude už ploché, ty svaly jsou vytahané, poškozené. Cvičením docílíš jen toho, že budou pevnější, ale vyklenuté už bohužel zůstanou. Co s tím? No buď se s tím smiř, ale jídelníček a cvičení nevzdávej, abys nebyla celkově nakynutá, nebo to prober s doktory, jestli by ti nedoporučili abdominoplastiku, někdy to jde i přes pojišťovnu, pokud máš třeba k tomu i bolesti zad.
Jinak zkus prolézt net a podívat se, jestli opravdu abdominoplastika není tvůj problém, resp. řešení.
Např. http://www.omlazeni.cz/abdominoplastika-pres-po...

Mimochodem po 2 těhotenstvích a rok a půl trvajícím cvičení mám víceméně stejný problém. Břicho pevné, ale stále vyklenuté, musím opravdu vůlí zatáhnout a stejně to jde vidět. Pod pupkem a kousek nad mám podélné díry ve svalech, diagnóza jasná i podle lékaře.

To samé i @tadlen

janesafari
autor
10. únor 2014

@bbn Díky za rady-tak zkouším,ale tu mezeru necítím-možná zkouším špatně 😅 ...ale po tom císaři stále ještě mám okolí kolem jizvy necitlivé-hlavně pod jizvou...
Zkusím cvičit a uvidíme co to teda udělá...

janesafari
autor
13. únor 2014

Tak sem nečekal až mě rýma opustí uplně a pustila sem se do cvičení s Jill-mám za sebou třetí den a dnes navíc Xkm v nochách...............................tak uvidíme,co to s tím tělíčkem udělá-snad brzo i já uvidím nějaké výsledky 😀

tadlen
14. únor 2014

@janesafari motivovala jsi me- predevcirem jsem začala s Jill-vcera jsem to bohuzel nezvladla-ale pekelne me boli bricho a prsni svaly 🙂 ted prave sedim v jednom sportcentru a cekam na vyzivoveho poradce potazmo poradkyni 🙂 uz jsem si behem tydne sama uvedomila co je to spravna skladba jidelnicku-ze se musim správně stravovat-nikoliu nejist-tak doufam-v dalsi poznatky.Ta fotka zde me tu vzdy připomíná ze musim s brichem neco udelat! Odpo dam zas Jill-mam jedno ditko u babicky 🙂

janesafari
autor
14. únor 2014

@tadlen Všimla sem si,že toho výživového poradce vyhledává čím dál více lidí-platí se takový poradce?
A mám obavy,že bych to nedala-já si dost ráda pojím a nezvládla bych mini porce zeleniny apod...
Ale mám ohledně toho v hlavě brouka...Jídelníček sem si sama trochu upravila a snažím se,no.... 😀 Ale většinou v neděli uletím a pojím si-protože neděle navštěvujem c prckem babičky 😅

tadlen
14. únor 2014

@janesafari-ja jsem si dosud do minuleho tydne-kdy jsem se na sebe zdrave nastvala myslela.žně budu zhubnout tim že zmenšil porce jídla.a ejhle sic to na chvíli fungovalo ale pak po 14dnech jsem to dojedla.pac mi to nestačilo.Už dnes jsem šla k poradkyni s tim že se orientuji v živinách že vim co jsou tuky.cukry.bílkoviny a musím zmatku jejich poměr abych zhubla.Včera se mi po letech podařilo pochopit pyramidu živin-nechapala jsem proč jsou zastoupeny nejvic v jejím základně obrázky peciva-ryze.těstoviny atd.Už chápu!loni jsem si stáhla do.mobilu aplikaci kalorické tabulky-je skvělým pomocníkem.Take se rada najím a už rozumím tomu.že nemusím omezovat co do množství ale hlavně koukat na poměry živin-jíst často a řekla bych že opravdu dost.Poradce se samozrejme platí.bud ti řekne co mas jist a co ne a jak a nebo Ti sestavit jídelníček na míru.Ja nemám moc možnost se stravovat se sama solo a vařit dětem a manželovi zvlášť.Ale vim co mam vařit tak aby se i oni najedli a ja přitom zhubla.tento týden jsem si koupila superjidelniček od Havlíčka a Pettry Lams. a včerejší večeře bramborova kase s plátkem kuřecího masa a zelené fazolky byla užasnááá!!!Doufám,že mi me nadšení a vytrvalost vydrží!!!

tadlen
14. únor 2014

@janesafari nechala jsem si i tak vypracovat jídelníček,který si za týden půjdu převzít abych mela nejaky.mustr.ale i tak jsme se domluvily.že mohu vyměnit za jiná jídla v dané kalorické hodnote a poměru živin..prenechala jsem ji dosavadní jídelníček 🙂 a budu doufat,že si při jejím čtení neřekne.že jsem prase.třeba k svačině při stresu jsem do sebe nacházela úplně samotnou vařenou soju co.mi zbyla od oběda.
smakounem a tofu bych je doma urazila a me taky moc nechutná -tak jej do jídelníčku zařadit výjimečně což jsem rada.

tadlen
14. únor 2014

určitě te @janesafari bude zajímat cena a jméno poradce-to ti mohu zaslat ev.do IP zpráv. Jela jsem za ni do Prahy a to ještě přes celou.ale už kdysi jsem pod jejím dohledem cvičila a bylo to sakra znát i co do úbytku váhy. udělá ještě rozlišit cviku na bricho .kdy musím najít 15minut denně ale to snad najdu i nebyl s setkání na sobě 🙂 bez cvičení břicho dolu nepůjde

tadlen
14. únor 2014

mj.mam pocit že tehdy mi v jídelníčku doporučovala právě 1den v týdnů kdy mohu sníst cokoliv 🙂 jednak jsem se na to strašně těšila a pak tělu to neuškodí nezatiži a rozhodne neuklada- spíše to pronikalo

tadlen
14. únor 2014

@janesafari tak z návštěvu u tchyně nemění výčitky 🙂 hlavně jestli dobře vari

janesafari
autor
14. únor 2014

@tadlen O tom poradci popřemýšlím! Můj se ted díval na výpis s ůčtu a sme pěkně v pr...i zase...Srovnal se nám mínus-odešly splátky a uvěry a sme na nule 😢 😠 ...Pro prcka mám zásoby všeho,ale my se teda hodně omezíme v jídle všichni a to mě čeká návštěva zubaře za 700,-....A to je ještě tolik práce na domku...Si budu muset najít práci na doma !!!!
Takže jídelníček si rapidně upravím ted sama 😅 A budeme dál cvičit a doma dělat vše sami-šetřit se bude jen na matrš 🙂
Fakt super valentýn-pohádat se zkrs peníze 😝

xmarg04
14. únor 2014

@janesafari Necetla jsem všechny odpovedi, ale prvního mam taky cisarem, telo celkem ok, ale bricho katastrofa, musela jsem zacit intenzivne cvicit a za 3 mesice to bylo v cajku diky pillates. Zpevni se tim cely "korzet" kolem trupu a všechno se zatahne...😉