Po porodu jsem přibrala 28kg a zhubla jen 8. Co s tím?

smoulinda
1. led 2008

Ahoj, ahoj, ahoj 😀
Takže...zakládám tohle téma, pač už si fakt nevím rady a potřebuju poradit 😝 Jde o to, že jsem půl roku po porodu a ještě jsem ani trošku nezhubla. V těhotenství jsem přibrala 28 kg, po porodu jsem hned přišla o 6 kg, pak během 14 dní o další dvě a od té doby vážím pořád stejně. Takže mi ještě zbývá 20 kg na moji původní váhu 😖
Nemáte nějaký recept jak s těma kilama zatočit 😀
Vím, že na každýho platí něco jinýho, ale já klidně vyzkouším všechno, jen když to zabere 😀
Už před těhotenstvím jsem 14 kilo zhubla, ale to bylo tím, že jsem pracovala a od rána do večera lítala 😝
Jenže to už teď nemůžu, s malou se to fakt nedá 😀
Poradíte jak na to 😕 😅 😀 😀 😀
No a kdo mi poradí a já díky němu zhubnu tak má u mě schovanou bonbošku a velký dík 😀 😀 😀

mandragora
27. led 2008

tak už jsem to našla a můžu pomalu začít
http://www.hanakova-gynekologie.wz.cz/10_03.html

silvik
27. led 2008

Koukám, že to tady dneska teda žilo!! 😀 😀 😀
Holky, kde jste, to furt cvičíte????? 😕 😝 S kým si tady pak budu psát, když už z vás hnedka budou vyzáblinky? Mě to totiž podle toho, jak hřeším, bude trvat asi kapku déle, než zhubnu to, co jsem si předsevzala.... no jo, no, asi si tady pak budu povídat sama se sebou.... 😅
Dneska přijela tchýňka a přivezla celý plech buchet a svíčkovou... no, jak mám přitom držet dietu? ☹ 😔 😀

laola
28. led 2008

ahojky holky,

silvi, na vyzáblinky to tak rychle nevidím 😀 Mně se celkem daří, ale je to tím, že jsem na sebe opravdu přísná. Teď jsem trošku ulítla v sobotu, tak jsem včera provedla nápravu 😀 A necvičím vůbec. Od Nového roku jsem byla 2x hrát squash a jednou plavat...

romana27
28. led 2008

Ahoj holky.
Taky se snažím shodit, už mám dole 3 kila, důležitější než kila jsou pro mě ale centimetry, proto si je poctivě měřím.

Osobně si myslím a mám s tím zkušenost ( jako většina nehubnu poprvé 😀 ), že sport je dobré "nasadit" až v době, kdy již samotné omezení stravy nestačí.
Pokud jste například jedly jako já bezuzdně - hlavně večer a nyní porce omezíte nebo nahradíte zdravější variantou, hubnout budete i bez pohybu. Avšak jen do určité váhy, pak se musí buď ještě víc omezit jídlo (což se né každému chce a né každý může) a nebo se začít víc hýbat.

angua27
28. led 2008

čaute babule, tak ja som si dnes spravila super obedík. pečené mäso s koreňovou zeleninou. super rýchle a veľmi dobré. k tomu som si spravila šalát z ľadového šalátu a uhorky a teraz tu len fučím na gauči, ako som sa dobre nadlábla. a pritom som toho ani veľa nezjedla. asi sa mi už stiahol žalúdok. len som včera bola trošku sklamaná z váhy. postavila som sa na váhu a tam zase 1 kg späť, ale večer som prišla na to prečo. vyzerá to, že mám niečo ako menzes, takže sa mi asi zadržiava voda v tele, ako je to u mňa obvyklé. už som sa zľakla, že tie kilá miesto odbúdania, pribúdajú.

klary
28. led 2008

Ahojte holky,tak jsem konecne vse precetla. VSem grutuluju k ubyvajicim miram a vaham 🙂 Jak ja se tesila, ze hory mi pomuzou 😖 No, do stredy to blo OK, ale pak byla vecere do 11 vecer, tak jsem pak zas byla cosi rozezrana, ze jsem se davala do soboty do pohody a kdyz uz to bylo v poho, tak nas cekala ceta doma a hladovy manzel, ktery mel fut hlavu v batohu s jidlem a porad neco lovil 😠 Jinak kila nic, ale centimetry ubyvaji 😎

kony
28. led 2008

Čau baby 😉 jsem o5 s Vámi 😀

Silvi, to neva, že hubnutí trvá, jsem četla chytrý článek a víš jak dlouho se hubne 1kg, slovy "jedno kilo" špeků? cca týden, tak aby se už nevrátily, když je to rychlejší nebo pomalejší, tak je něco blbě 😉

Jinak, buchtu si dej dopol ke kávě a pak si dej menší porci oběda, svíčku můžeš bez smetany nebo max 12% a jen dva knedlíčky 😎

Já byla teď týden na horách a jak tam mrzlo, přestože jsem běžkovala jako blázen, tak jsem pocit zimy( a taky energii vydanou při pohybu 😎 ) vyrovnávala dobrým jídlem, ale hlídala jsem si ty stob pravidla, málo příloh hodně zeleniny, maso neva, sladký když tak dopol a večer už jen zeleninku, no co tu budu povídat, ty saláty byly obříííí 😵 no, a i na pohár došlo, a mám pořád stejně, takže, to mi potvrdilo, že tohle stravování budu muset dodržovat víceméně "napořád", abych zas nebyla jak koule 😀 Jen jsem bud málo lyžovala, nebo moc jedla, pač úbytek byl NULA 😲 😎

Romčo, jseš dobrá! vydrž, jen tak dále 😉 cenťáky neměřím metrem, ale zas jak ulítlá pořád zkouším jedny gatě, vždycky ráno, když manža odejde do práce 😎 Asi dvakrát mě ale "načapal" 😠 jak se soukám do těch kalhot a dělal si ze mě srandičky 😠 No, jemu se to směje, když i při svým povolání kuchaře má skoro "třicet kilo i s postelí"...

tak pa a ať jsme brzy jako laňky 😀 😀 😀

klary
28. led 2008

Kony, koukam stejna sportovni aktivita, akorat ja vymenila bezky za sjezdovky 🙂 a vahovy ubytek stejny 🙄

sidacek
28. led 2008

ahojky Romčo, máš pravdu v tom, že když člověk jedl dřív jako čuňátko ( haha) a ted se hlídá, tak kila musí jít dolu zákonitě i bez cvičení.Ale je fakt, že když se k tomu to cvíčo přidá, tak to pujde líp, rychleji a ještě budeme mít ,holky, fyzičku!!!!!!!!papa Míša

makelka
29. led 2008

ahoj holky,

moc nemám čas dočítat, ale zajímalo by mě co je to malá porce na oběd, pořád to řeším 😉

Jinak jste šikulky 😉

kony, řekla bych že i udržet si váhu na stejném čísílku je dost důležitý a je to umění 😉

romana27
29. led 2008

Čauky,

sidačku to je fakt, tělo je pak pevnější a hned to líp vypadá. Já to psala spíš z toho důvodu, jak tu někdo píše, že třeba nestihl cvičit nebo tak, že se zase až nic tak hroznýho neděje, že by to mělo jít i bez toho.
Sama zatím sbírám odvahu jít na aerobik, protože jsem naposledy cvičila v listopadu 2006 😀 .

kony jj, chlapi jsou hrozní, můj taky jí jak umanutej a nepřibere. Když si bere večer čokoládku a brambůrky a kdo ví, co ještě, tak bych vraždila. Né, já mu to přeju a chutě pomalu pomaličku mizí! 😅

lidka619
29. led 2008

Baby, pozerala som teraz tabulku, čo dorobila smoulda a musím všetky pochváliť, pretože sme všetky niečo zhodili. Júj ja sa tak teším - len som zvedavá, či to pôjde takto ďalej, či sa to nezastaví 😝 . Ale snažím sa stále pravidelne papať, piť, po 18.00-tej už nevečeriam, dám si len nejaké ovocie - a čo je najúžasnejšie, keď ma manža vynukuje večer, "nedáš si? poď si dať s nami " - tak mu pekne poviem, nie, nedám, ale ma to ani neláka. Rozkrojím jabĺčko a je po probléme 😉

- takže si držme palčeky, nech nám to takto ide aj naďalej 🙂

makelka
29. led 2008

lidka - paráda 😵 😵 😵 😵 já teda ještě tu 18 nedodržuju, neb kolikrát v 5 ještě svačím, tak nejpozději v půl 8 večeřím, jen lehce 😉 ale zas chodím spát kolem půlnoci, spíše po, takže pak jsem i 4 hoďky bez jídla, tak snad to půjde 😉

Dobrou noc všem 😉

sidacek
29. led 2008

ahojky holky, tak mě zase zítra čeká STOBáckej kurz. Jsem zvedavá, jestli jsem něco shodila. K tomu jídlu, jak se ptala Makelka, co je normální, malá porce. Nám v kurzu lektorka říká, že normální porce je taková, jakou vám dají třeba v restauraci. Holky, hlavně, kdo nejí po 17 hod. tak dělá velikou chybu. Kolem 18.hod. by měla být večeře, klído kuře se zeleninou, ryba atd. a třeba, když někdo chodí spát pozdě, tak kolem 20 hod je povolená ještě zelenina, mléčné výrobky, atd. Tzn, že tak 2 hodky před spaním bysme se ještě měly nabaštit - ale lehce. Pak totiž máme strašněj hlad - vlčí. Já si tedka taky dávám 250g jogurtu haha. Holky, zaznamenáváte si některá jídelníček na flora.cz??jak vám to jde??Papa Mišák. Dobrou noc přeji všem 😀

laola
30. led 2008

Ahojky holky,

Míšo, já jsem si to tam ze začátku zapisovala, teď už tam jdu nakouknout jen když nevím, kolik může dané jídlo mít kJ. Pěkně tam je vidět, zda jsem přešvihla hubnoucí hranici nebo ne 😀

klary
30. led 2008

sobcsa na floru juknu a ted se snazim docela pravidelne, jelikoz moc odhad zatim nemam

llenda
30. led 2008

Ahojky holky,
ráda bych se přidala pokud to neva.
Po druhým synovi mám pořád 20kg navíc,protože jsem přibrala přes 30 kg.
Když jsem otěhotněla po třetí tak jsem přibrala jen 13 kg a po porodu těch 13 kg je dole.
Takže se taky oddávám různý dietám,ale nic nezabralo max.2 kg dole,což je z 20 kg chabá útěcha.
Ale přeji všem ať jdou kilečka pěkně dolů a snad se to podaří konečně i mě 😀 😀

klary
30. led 2008

Ahoj LLenda, vitej mezi nami. Kldine pisni smoulinde do IP, at te prida do tabulky 🙂

llenda
30. led 2008

Děkuji klary 😀

nyky
30. led 2008

Desatero pro štíhlou linii:
1. Dyž neco jíte a nikdo vás nevidí, tož to nemá žádné kalorie.
2. Dyž do seba cpeš čokoládu a chlastáš k temu slivovicu, tož
tá ti ty kalorie zruší.
3. Dyž sa postaráš, aby všecí okolo přibrali víc kilo než ty,to budeš najštíhlejší.
4. Dyž sa vás bude cpat víc, tož sa počítajů kalorie enom temu, kerý sní najvíc.
5. Jídlo, co sníš v kině a nebo u televize popřípadě u počítatača, jako polárka, oplatky, sušenky, to sa nepočítá, protože to patří do zábavy a né do jídla.
6. Kakao, brandy, topinky, dorty, chleba se sádlem, špek a klobásky neobsahujů kalorie, dyž sa jijů ze zdravotních důvodů.
7. Jídlo, keré sníte, dyž vaříte, taky nemá kalorie, protože to
nejíte, ale koštujete.
8. Jídlo, keré má stejnů barvu, taky neobsahuje kalorie. Třeba dyž sníte špenát a pistáciovů zmrzlinu, tož to je jak dybyste nesnědli nic.
9. Obezita je nemoc a tož je potřeba pořádně sa nadlábnůt, aby s ňů tělo mohlo pořádně bojovat.
a navíc
10. Ženská bez břucha je jak hrnek bez ucha !!! A ženská bez řiti je jak váza bez kvítí !!!

tak 🙂

laola
30. led 2008

nyky 😀

tak tím se raděj řídit nebudu 😀

llenda
30. led 2008

Tak to je pěkný!!! 😀 U nás se pobavila celá rodina.
Nebo taky: Nejsem tlustá,jen nejsem líná se nažrat! 🙂

sidacek
30. led 2008

ahojky holky, tak jsem dnes byla zase na kurzu. Za týden jsem zhubla 900g, nic moc ale od 1,1 08 je to už 5 kilo. To je dobrý. Když to takhle pujde dál, tak za 2 měsíce bych mohla dát dolu 10 kilo.Ale musím říct, že mám ted strašný chutě na sladký!!!.A musím se fakt dost ovládat haha. Mějte se krásně a všem, holky, držím palečky!!papa Míša

silvik
30. led 2008

Sidi, to je super, 5 kilo!! Závidím 😔 .... i když, není to přece jenom moc, za měsíc 5 kg? Všude píšou, že optimum je ta tak 2 - 4 kg... 😕 😕 Já se teda toho doporučení držím - za měsíc tak 2 kg... za leden mám splněno, takže už se nemůžu dočkat února !!!! 😝 😀 😀
Do flory jsem si jídelníček zapisovala cca 14 dní, teď už mám kapku představu, co můžu a co ne.... ale pro začátečníky je to ideální!! 😉
Nyky, fakt jsi mě tím pobavila!! Kapku odlehčení nikdy neuškodí .... 😀 😀 😀

kvikvicek
31. led 2008

Holky zkousim tukozroutskou polivku 😖 pak dam vedet,jak jsem dopadla 🙂

laola
31. led 2008

Kvikvi, hlavně si ji nezasmažuj jak Naděnka Konvalinková 😀 Pak se divila, že nehubne 😀

sidacek
31. led 2008

ahojky kvikvi, jsem zvedavá ,jak dopadnes. Dej pak určo vědět. Řekla bych ale, že po ní budeš mít velkej hlad.papa Míša

nyky
31. led 2008

Holky hodila jsem vám to sem proto, že jsem proti dietám 😝 🙂
jsem pro pohyb, nežraní(ale jezení) ... mám pocit, že moc holek se trápí, kvůli pár nadbytečným kilů...nepočítám holky co mají nad 100kg 😉
Takže nebláznite a netrapte se hlady 😉
to se mi to říká co? ale je to o psychice, no však víte 😎

jo a mamce a taťkovi ta polívková dieta zabrala 🙂

caira
31. led 2008

hele Miso, jak chodis na ten STOBackej kurz tak moje maminka podle nich taky hubla a fakt je, ze zhubla neskutecne hodne { k tomu zacala chodit plavat a na jogu} a taky mi dala nejakou tu jejich tabulku aby clovek videl, kolik odvazovat atd a musim rict, ze jsem s nima pred tehu byla spokojena.. Koukam,ze ty hubnes fakt bleskove..pet kilo od noveho roku je fakt uspech, jsi vazne dobra 🙂

Holky i vy ostatni, jak jste na tom s pocity hladu pri ruznych "dietach" ? a jak dlouho ji vetsinou vydrzite drzet nez se zase "normane" najite? ja kdykoliv jsem totiz drzivala dietu tak jsem to drzela nez jsem zhubla co jsem chtela,pak prestala a samosebou to slo zase nahodu..Pk uz jsem teda nedrzela dietu ale zmenila jsem jidelni styl podle knizky Jste co jite od Gillian McKeith

http://www.jasminka.cz/kniha/dr-gillian-mckeith...

a musim rict, ze v kombinaci s lehcim cvicenim { cca 3x tydne} jsem zacala pomalu ale jiste hubnout aniz bych kdykoliv pocitovala hlad, je fakt, ze jsem kompletne musela prekopat jidelnicek, ale stalo to za to, behem 6 mesicu jsem z nejakych skoro 70 kilo mela zpatky svych 55, ktere jsem mivala "zamlada".. 🙂 a to jsem si vzdycky nechaval jeden den v tydnu na hreseni, kdy jsem si fakt dala cokoliv co bych nemela, treba koblihy atd, takze nedele byla moje mlsaci :-}} Takze doporucuji si knizku alespon precit, je fakt zajimava a se spoustou dobrych napadu na mnami zdrava jidla 🙂

makelka
31. led 2008

sidacek - jako jídlo v restauraci, takže 100g masa a 100g zeleniny?? Tak to je maso, já myslela, že tak půlku. Ale já mám oběd jako hlavní jídlo dne, tak tam jsem trošku ubrala, ale jím tak, abych neměla hlad a pak už jen lehce 😉
Gratuluju ti jinak k těch 5 kilům, to je paráda. Ale není 10kg za dva měsíce dost? Já vím, že je to sice super pocit, ale nebojíš se jojo efektu??? 😉

Dneska jsem začla se spinngem, sice záhul, ale bavilo mě to a to je asi důležitý 😉 v pondělí repete a to by bylo aby nebylo 😉 Spíš se bojím zítřejšího vážení, nijak jsem nehřešila, ale ani mi nepřišlo, že bych nějak hubla, no uvidíme, celej týden jsem se schválně nevážila, tak snad se dostaví nějaké úspěchy, už by bylo na čase 😠 😠 😠