Po porodu jsem přibrala 28kg a zhubla jen 8. Co s tím?

smoulinda
1. led 2008

Ahoj, ahoj, ahoj 😀
Takže...zakládám tohle téma, pač už si fakt nevím rady a potřebuju poradit 😝 Jde o to, že jsem půl roku po porodu a ještě jsem ani trošku nezhubla. V těhotenství jsem přibrala 28 kg, po porodu jsem hned přišla o 6 kg, pak během 14 dní o další dvě a od té doby vážím pořád stejně. Takže mi ještě zbývá 20 kg na moji původní váhu 😖
Nemáte nějaký recept jak s těma kilama zatočit 😀
Vím, že na každýho platí něco jinýho, ale já klidně vyzkouším všechno, jen když to zabere 😀
Už před těhotenstvím jsem 14 kilo zhubla, ale to bylo tím, že jsem pracovala a od rána do večera lítala 😝
Jenže to už teď nemůžu, s malou se to fakt nedá 😀
Poradíte jak na to 😕 😅 😀 😀 😀
No a kdo mi poradí a já díky němu zhubnu tak má u mě schovanou bonbošku a velký dík 😀 😀 😀

lidka619
5. led 2008

ivanka, jedla som všetko od kraja - dopriala som si aj zemiakový šalát, aj kyslú polievku, aj strukoviny, nič som nevynechávala 🙂

ivana77
5. led 2008

lidka, sme na tom teda podobne, ja sa nedokazem nicomu ubranit, toboz nie vianocnej kapustnici,....
ale videla som tu dost prispevkov o roznych dietach pocas kojenia a sa mi nechce verit, ze by to malo az taky strasny vplyv, aj ked, urcite na tom nieco bude....
jaaaaaj, len dufam, ze nezavadzam od temy......takze...... baculky....podme rychlo schudnut, nech sme krasne, hlavne, nech sa zmestime, do coho chceme a nech sme so sebou spokojne....
avsak, to je niekedy mozne aj s tym kileckom navyse 🙂

smoulinda
autor
5. led 2008

Ahojky 🙂
Mis ta tvoje tchýně dýně to fakt nemá obdoby 😠 Však ty jí ukážeš 😉
Jinak já teda budu dneska večír nebo zítra dělat tu tabulečku 😉
A dneska jsem se teda neudržela a zblajzla oříšky v čokoládě, k obědu řízky, pak spoustu chleba se šunkou 😅 Ale to fakt jenom dneska... 😅

silvik
5. led 2008

Hojky...
Smouli - to nevadí, zítra to bude lepší, uvidíš.... 😉 😀 Já taky hřeším... uždibuju tady hroznové víno a to by se už asi teď odpoledne nemělo.. No ale v ledničce na mě čeká šopský salát! Ten jsem dělala poprvé, na takovou dávku zdravé zeleniny jsem nikdy neměla ani pomyšlení 😝 😅

smoulinda
autor
5. led 2008

silviku já teda šopák můžu klidně jíst od rána do večera, ale teď je ta zelenina tak straaašně drahá, že to je hnus 🙄

silvik
5. led 2008

No to máš pravdu, zrovna jsem teď říkala manžílkovi, že začínám se zeleninovými saláty zrovna v době, kdy je ta zelenina nejdražší... ☹ 😕 No, ale co bych pro to zdravé stravování neudělala....
Právě jsem se do něj pustila a musím se pochválit, je dobrý.... 🙂 🙂
A jak si to Smoulink(d)o, představuješ s tou tabulkou, kam jí dáme, taky jí budeme přeposílat emailem jako to má Morusa a spol?

smoulinda
autor
5. led 2008

Já teda nevím jak to má Morusa...ale jak chcete. Můžu jí dát na koníka nebo jestli nechcete, tak vám ji teda můžu posílat mejlem. Záleží na vás 😉 🙂

silvik
5. led 2008

Morusa to tu psala, že si jí přeposílají mailem, že jí tady nikde nemají zveřejněnou (chtěla jsem nahlédnout) ... mě je to úplně jedno, vůbec by mi nevadilo, kdyby byla na koníkovi, záleží, co na to ostatní holčiny 😉

zany
5. led 2008

Tak jsme tak trochu po nezdravém obídku vyrazili na dlouhou procházku a manža mě hnal jak nadmutou kozu 😀 Prý aby mi bylo teplo a že to dělám pro sebe 🙂

K obědu jsme měli okurkový salát, tak to bylo něco zdravého 🙂 I když já od tý doby nejedla, protože jsem neměla hlad a to jsem si nandala porci tak akorát... No nevím jak zvládnu ty 3 hodinové intervaly...

Silvik (myslím, že jsi to psala ty 😉 ) : ten tmavý chleba mi nijak nevadí... Zvykla jsem si, když jsem kojila... Klasický měkký jsem nesměla a tak jsem jedla aspoň ten černý, který mě nenadýmal 🙂 A švagrová teď básnila o mrkvovém chlebu, tak si ho asi vyrazím koupit 🙂

Zelenina je teď opravdu drahá 😠 Ale to přeci pro krásné tělo obětujeme, ne? 😀 😝

Teď tu piju čajík - Pu Erh a je to docela hnus 😖 Ale piju to 😉

Tabulku můžeš dát Šmouli klidně sem 😉 Posílat si jí mailem, nevím nevím... 😉 Ale přidávám se k většině 🙂

zany
5. led 2008

Sylvik a s tím pitím jsme na tom asi podobně. Jakmile hodně piju, tak se pak můžu odstěhovat rovnou na záchod 😀 😠 Jít pak na procházku je za trest, protože hledám první křoví kam zalézt a to jsem před odchodem byla min. 3x!!!! 😒 😒 😒
A když jsem chodila do práce, tak jsem odpoledne moc nepila, protože při představě, že se mi chce v autobusu byla pro mě hrozná! A kolikrát jsem ještě musela jít v metru (fakt hnus!!!!!!! 😠 😠 😠 ), protože jinak bych domů nevydržela!!!! 😕

smoulinda
autor
5. led 2008

Tak fajn, já tu tabulku hodím sem 🙂
Takže kdo se ještě chcete připojit pište do IP ať je toho víc najednou 😉
A já teda nevím jak s těma 3 hodinama, ale to asi fakt nevydržím 😅 Ale zkusím to, uvidíme 😉

zany
5. led 2008

Šmouli, já se zvážím ráno a pošlu to zítra 😉 I když příští týden budou ty oslavy, tak myslím, že nula od nuly pojde 😀 😀 😒

Já se budu snažit ty tři hodiny dodržet, ale nemám problém vydržet 😉 Uvidíme 🙂

lidka619
5. led 2008

otázočka? čo do tej tabulky ides dať, aké údaje máme poslať? Pekne nám to napíš 😀 , nech je srandy kopec 😝

smoulinda
autor
5. led 2008

Lidu no já ještě přesně nevím, asi jak se všechny domluvíme 😀
Váhu před porodem, kolik jsme nabrali po porodu (neplatí pro snažilky a těhulky 😅 😀 )no a kolik máme teď a kolik chceme shodit 🙂 Pak třeba výšku a ještě třebaaaa proč chceme zhubnout, jako jestli máme nějakou motivaci, pač jsem tu četla a slíbeném výletě do Paříže 😀

lidka619
5. led 2008

ja by som tam nedávala váhu pred porodom a kolko sme nabrali po, ale dajme tam aktuálnu váhu, koľko chceme zhodiť, výšku a miery 😝 - čo vy nato? a budeme sa vážiť trebárs 1x za 2 týždne, keďze tento úbytok má ísť pomaly ale isto, ale neviem, čo si o tom myslíte???

smoulinda
autor
5. led 2008

Mně je to úúúplně jedno 😀

monik111
5. led 2008

lidka: díky za info.Fakt poučný a má to něco do sebe.Ale ty tři hodiny mezi jídlama....no snad to půjde.

smoulinda: taky ti své maxi čísla pošlu zítra.Se ráno zvážím at je to čersté 😀 😀

jo a taky souhlasím,že tabulka může být klidně na koňovi 😉

silvik
5. led 2008

Liduš, možná pro větší počáteční motivaci by bylo lepší vážit se jednou týdně, později, když už "budeme profíci" to můžeme posunout na jednou za 14 dní... i když na druhou stranu, mám doma obyčejnou váhu, takže si nejsem jistá, zda tam za týden nějakou změnu poznám (muselo by to být minimálně půl kg).... 😉
No, v pět byl šopák, teď už mi zase kručí v břiše, takže dlabu musli...... ☹

lidka619
5. led 2008

tak jo 😉 , zajtra sa zvážim, zmeriam, poslem veľkosti smoulinde a budem dalej pekne papkať každé 3 hodinky - dnes som to na počudovanie zvládla, nie som vôbec hladná, aj som pila dosť - a vyzeralo to asi tak, že som sa napila a za 10 min. utekala na vecko - ale som so sebou dnes spokojná. Uvidíme zajtra. Ale musíme baby vydržať - veď jar je tu čo nevidieť, tak nech vyzerá obstojne - hádam sa nebudeme umárať depkou keď si nebudeme mať čo obliecť 🙂 . Takže sa teším a viem, že spolu s vami to zvládnem. A ešte ma niečo napadlo - odfoťme sa ako vyzeráme teraz, a potom zas. Foto kto bude chcieť zverejní, kto nie, nie. Ale aspon aby sme sa samé videli, či sa niečo deje s našim telíčkom. Hm???

kony
5. led 2008

ahoj holky 🙂

Tak musím říct, že včerejší grog ty moje bacily nezabil, mám pořádnou rýmu a bolí mě v krku...ale na druhou stranu je to pozitivní, protože mi nic nechutná, aspoň nebudu pár dní brousit kolem lednice 😀

Šmouli, souhlas s tabulkou tady zveřejněnou, já bych dala určitě aktuální váhu a dobře teda-kolik chceme zhodit, možná i ty míry, a motivace taky není špatný nápad. I fotky postaviček jsou ok a vážení jednou týdně...

Jinak dnes mám napito asi 4 litry (voda, neslazený bylinkový čaj) a jíst každé 3 hod je podle mě taky ideální, budu jíst vždycky poté, co nakrmím Věrku...jí to hlídám, tak proč né sobě 😵

holky a kdy bude tedy první "veřejné" vážení?

silvik
5. led 2008

Liduš, já jsem ještě před pár dny hledala na netu nějakou diskuzi, kde bych se s dalšími vzájemně kvůli hubnutí motivovala a nakonec jsem jí našla na koníkovi!! To je úplně super, protože ženský na koníkovi jsou super a vím, že to společně zvládnem!! Vím, že hned od prvního dne to ohledně mého stravování nebude na jedničku, ale budu ráda, když to budu každý den alespoň o krok zlepšovat a když si budu moci večer říci - "zase jsem to zvládla líp než včera" 🙂 A když uvidím, že v tom nejsem sama, že se takhle "trápí" i vy ostatní, tak mi to dodá sílu pokračovat.... 😉
Fakt jsem hrozně zvědavá, zda se prokážou aspoň za měsíc nejaké změny.... 😅
Jo, a ty fotky nemyslíš hambaté, viď? To bych se asi kapku styděla ... 😀 😀 😀

silvik
5. led 2008

Kony, tak to jsi šikula, já s tím pitím furt bojuju.... 😔 ☹ Ten bacil mě mrzí, ale když píšeš, že to bude mít pozitivní vliv na hubnutí, tak to tolik nevadí, ne? 😉
Já jsem zvyklá se vážit vždy ráno, hned poté, co čile vyskočim z postele a vykonám onu potřebu... je mi jedno, který den to bude..... 🙂
Jinak jsem taky pro, abychom uvedli váhu současnou, váhu vysněnou, motivaci, pokud chcete, tak i míry, i když já si míry nijak nehlídám.... aspoň bych začala.... 😉

kony
5. led 2008

Ahoj silvi, hezky jsi to napsala 😉 taky doufám, že se tady vzájemně podržíme...a ty prohřešky - myslím, že když tělu trochu "dopřeješ" , když si o to říká ( samozřejmě ve správný čas a v malém množství 😵 ) tak je to pořád lepší, než když si dopřeješ hodně a pak si nadáváš a začínáš "zítra znova ...a znova...a znova..." a za nějaký čas to stravování určitě dovedeme k dokonalosti, že už nad tím ani nebudeme přemýšlet...
a to, že v tom není člověk sám,je fakt dobrý- když budu mít fakt chutě, ale budu vědět, že "hrozí" to vážení atd. atp., tak si nedám, prostě nedám 😉

lidka619
5. led 2008

tak aký deň dáme váženie? ja by som pondelok nedávala, ale možno utorok 😝 . Čo vy na to? napíšte tipy 😉 . Vidíte??? tipy - a môžme si aj tipnúť, kto koľko podľa nás zhodí, resp. komu sa podarí zhodiť najviac - to bude vyburcovanie, však že?

kony
5. led 2008

Silvi, díky, snad bacil brzy zmizí 😠

vážím se taky ráno a taky "poté"... 😎 takže poprvé třeba příští pátek a pak každý pátek třeba?

k těm mírám, jsem nedávno při hledání sportovního oblečení na fitnes málem omdlela při zjištění mojí velikosti podle tabulky...já jsem se dřív moc do tabulek nehodila, hlavně kalhoty koupit byl problém jak brno...ale teď mám kráááásnou 😠 velikost XXXXL, a to na cenťák přesně 😲 tedy aspoň podle firmy apex...

holky, mizím, teče mi z nosu a je mi blbě,snad nebudu muset v noci moc vstávat k Věrce...
mějte se krásně, hezký sny, a hlavně, ať nám to spaluje 😉 !

silvik
5. led 2008

Jo, prohřešky.. ohledně zdravého stravování jsem úplný začátečník, i když nemůžu říct, že jsem před tím dlabala jen nezdravé věci, ale stejně mi to asi občas ujede... no, ale snažit se fakt budu, takže uvidíme, zda to přinese ovoce....
😅 Říká se, že se občas může i kousek čokolády, aby se pak z důvodu absťáku nezbaštila celá tabulka... no to je sice hezké, ale já mám fakt obavy, že když bych si vzala kousek, tak by mi ten kousek nestačil, že bych si k tomu kousku přidala ještě další malý kousek a další ......a zase bych byla tam, kde být nechci.... proto chci čokošku a ostatní sladkosti odbourat co nejvíce /už se mi to cca 3 dny daří/, nahradit to třeba musli tyčinkami, jogurty, ovocem a tak.... 😕
Holky, taky tak trpíte, když vidíte, jak ostatní mlsají a cpou se dobrotami? 😀 😀 😀

kony
5. led 2008

Silvi, to ještě musím napsat, já na čokoládě(mléčné) prostě ulítávám a nedokážu, fakt nedokážu si dát jen kousek , musím ji sežrat (pardón za to slovo, ale jinak se to napsat nedá)celou!

a tak jsem - podle sTOBu- koupila tabulku kvalitní Lindt , kde je asi 90 % kakaa, ta prý není tak "škodlivá", a já teda "černou" nemusím vůbec, takže tuhle jsem měla v báru asi čtvrt roku a jedla po kouskách...jedinou tuhle tmavou čoko jsem nezbaštila na posezení a musím říct, že tu chuť na sladký mi dokonale odbourala...

silvik
5. led 2008

Dobrou, Kony, hezky se vyspi /pokud ti to bacil/ dovolí... 🙂
Mě je to jedno, který den to bude, ať to třeba určí Smoulinka, když to všechno tady "spáchala" .. 😀

Liduš, ty máš fakt zajímavé nápady 😀

A co takhle, té z nás, která za měsíc neshodí aspoň kilo, dát třeba černý bodík nebo tak něco podobného? To by mě taky motivovalo dělat se sebou aspoň něco ... Nechtěla bych být černou ovcí..... 😀 😀

silvik
5. led 2008

Kony, tmavá čokoláda prý je i zdravá 😀 😀 😀

silvik
5. led 2008

Holky, ještě jedna věc, se kterou bojuju - dojídání za ty moje cácorky... taky s tím máte zkušenost? 😀
Jdu uklidit ten čurbes, co tady po těch mých princeznách zůstal, a jdu taky do hajan... 😉
Tak dobrou, zase zítra!! 😵 😵