Po porodu jsem přibrala 28kg a zhubla jen 8. Co s tím?

smoulinda
1. led 2008

Ahoj, ahoj, ahoj 😀
Takže...zakládám tohle téma, pač už si fakt nevím rady a potřebuju poradit 😝 Jde o to, že jsem půl roku po porodu a ještě jsem ani trošku nezhubla. V těhotenství jsem přibrala 28 kg, po porodu jsem hned přišla o 6 kg, pak během 14 dní o další dvě a od té doby vážím pořád stejně. Takže mi ještě zbývá 20 kg na moji původní váhu 😖
Nemáte nějaký recept jak s těma kilama zatočit 😀
Vím, že na každýho platí něco jinýho, ale já klidně vyzkouším všechno, jen když to zabere 😀
Už před těhotenstvím jsem 14 kilo zhubla, ale to bylo tím, že jsem pracovala a od rána do večera lítala 😝
Jenže to už teď nemůžu, s malou se to fakt nedá 😀
Poradíte jak na to 😕 😅 😀 😀 😀
No a kdo mi poradí a já díky němu zhubnu tak má u mě schovanou bonbošku a velký dík 😀 😀 😀

smoulinda
autor
1. led 2008

jé já jsem koza 😅 jsem to chtěla založit ve Volné diskuzi a me to ve Společným termínu 😅 😀 😅

zany
1. led 2008

Smoulindo, přidávám se k tobě 🙂
Taky potřebuju zhubnout, protože po porodu mám ještě tak 5 kg nahoře a rozhodně bych se nebránila tomu, kdyby to bylo víc... 😒 Přibrala jsem 20 kg, 7 kg jsem nechala v porodnici, pak šlo něco rychle dolů, ale víc už nic a váha jako by se zasekla a ne a ne ustoupit 😕 🙄
Na cvíčo teď nebylo moc času, hlavně se mi kryje s večerním kojením před spaním, takže možná to půjde teď, a6 přestanu kojit a bude čas na cvíčo...

smoulinda
autor
1. led 2008

zany já jsem kojila 14 dní a na cvičení ten čas prostě pořád nemám...jsem v jednom kole, od ráns do večera se nezastavím, takže fakt vůbec nevím jak na to 😝 😅

petraluk
1. led 2008

Smouli já už skoro 3 měsíce držim dietu kvůli malýmu. Nesmim mléčný výrobky atd. Od začátku tý diety ty kila odchází nějak sami. Přibrala jsem 17 kilo, 7 nechala v porodnici a teď už mam o 5 kilo míň než před těhotenstvím. Na cvičení nemám vůbec čas, takže moc nechápu jak je to možný. 😕

zany
1. led 2008

Vidíš to a to se říká, že ten celodenní zápřah by mohl pomoci ke schození, co? A ono prd 😒
Asi jsme holt jinak stavěné, ale já fakt chci zhubnout!!! Protože se na sebe nemůžu ani podívat do zrcadla!!! 😕
Koukala jsem na tvé bříško a ty jsi byla jak když čekáš paterčata 😀 😀 😀
Vím, že se musím krotit i v jídle a sladkém. To je kafíčko, k němu něco sladkého atd... Nebo i naše pozdní večeře... Prcek je totiž děsnej somrák a když jíme, tak musí nutně taky... Takže večeříme až v 8, když už spinká...
Ach jo... Váha jedna zatracená!!! 😝 🙄 🙄

zany
1. led 2008

Petraluk a proš musíš držet dietu kvůli prckovi???

Moje kamarádka po porodu schodila dost a váží míň než kdykoliv předtím a i když přestala kojit, tak jí to drží... Asi nemám to štěstí, aby to šlo dolů sam... ☹ ☹ ☹

smoulinda
autor
1. led 2008

Peti a to jako fakt nic mléčnýho 😕 Sýry, máslo a tak 😕 No to by byla moje smrt 😀 Já sýry miluju, jsem na nich úplně ujetá 😀
Jsem si říkala jestli nevyzkoušet nějaký "zázračný" tabletky, ale neznám nikoho, komu by zabraly 😝
A jinak ti taaaaaakhle mooooooooooooc závidím 😀

katika1
1. led 2008

baby aj ja chcem schudnúť 🙂 dajte nejaké recepty.. chcem chodiť aj do fitka, ale neviem, či sa donútim 😝

smoulinda
autor
1. led 2008

Jsem hledala nějaký www stránky o hubnutí, ale nic seriózního jsem nenašla 😖
Zany, jj, já vím, pupek jsem teda fakt měla objemnej 😀

janazuza
1. led 2008

ahojte, s chudnutím mam skusenosti -bohaté, ale na mna zaberá len jedna dieta a je dosť drasťák- apon zo začiatku.nasla som ju na nete a podarilo sa mi zhodiť dosť- 25 kg, ale nazad som začala priberať, tak sa idem znova na ňu vrhnúť( hoci viem, že rýchle chudnutie je na figu , ale ja to potrebujem) 😒 😕

petraluk
1. led 2008

Měl nějaký průjmy, přemnožený e-coli ve střevech a asi i nějaký další infekce. Chytil všechno co mohl.Později už měl ve stolici i krev, která se mu tam občas objevuje doteď. Do teďka s tím stále bojujeme, 3 měsíce jsem mu musela dávat rýžový odvar, ten už nemáme asi týden. Nesmim nic na co by mohl mít alergii. Už to tedy moc nedodržuju, ale třeba mléko stále raději nepiju a alergenní ovoce a zeleninu taky nejim. 😉

smoulinda
autor
1. led 2008

Janizuzi hovoř 😀
Peti tak to je mi fakt líto, chudáček malinkatej ☹

petraluk
1. led 2008

Už je to snad celkem v pohodě. Občas se mu tam něco objeví, ale pokud je spokojenej a dobže přibírá, tak se to neřeší.

kony
2. led 2008

ahoj šmouli, já jsem na tom hodně podobně, jako Ty...Přibrala jsem 22kg, kojila částečně 4 měsíce, kojením se mi teda zhubnout nepodařilo 😠 ,cvičit chodím, nijak moc se nepřejídám, ale jím hrozně jednotvárně, tudíž mi zbývá pořád nějakých osm kilo , jsem z toho otrávená, já bych i věděla jak na to, ale jsem líná si hlídat to jídlo, dělat si saláty,malá začíná být dost náročná, musím ji kolikrát "utahat", vymýšlet pořád nějakou zábavu (no, dokáže se zabavit i sama, ale moc dlouho jí to nevydrží...) Potřebuju nějakou obr motivaci nebo se nějak pořádně "hecnout", nevím nevím !!

Docela seriózní, a možná jediný seriozní, stránky o hubnutí jsou podle mě www.stob.cz.

miriamka
2. led 2008

Ahojte,
sice sa toto este netyka mna,lebo nechudnem po porode zatial...ale aj to pride,a urcite sa dam potom na delenu stravu vdaka ktorej som pred tehu za 6 mesiacov dala dole 14kg 🙂

romana27
2. led 2008

Ahoj Šmouli, tak jsi mě předběhla , nějaký podobný téma jsem chtěla založit i já, ale spíš jako něco hubneme společně 🙂
Od porodu jsem shodila skoro 20 kilo hned, ale znovu 9 přibrala, takže jsem fakt nádherná 😀 .Váhu ani říkat nebudu, ještě by si to přečetl někdo koho znám a omylo by ho 😀 .

Od bráchy jsem dostala na vánoce Kuchařka dělené stravy a vypadá to docela dobře....není to tak razantní, jak si všichni představují, třeba že chleba s máslem se nesmí, to se podle této knížky může. Takže uvidím, vyzkouším a pak dám vědět.

miriamka
2. led 2008

Romana...delena strava je super,nie je to az take obmedzovanie a najma to funguje!ja na nu hned po tehu opat nabieham lebo mi hrozne takyto sposob zivitospravy vyhovoval!

horty
2. led 2008

Ahoj, já ještě kojím, takže aerobik jak před těhu zatím nehrozí. Tkže to řeším každodeními procházkami v dost rychlém tempu tak hoďku a půl. V parku předbíhám pomalu se vlečící maminky tryskovým letem 😀
Přibrala jsem v těhu 16 kilo a po šestinedělí jsem měla jen +0,5 kila.
O vánocích jsem opět přibrala +2 kila, takže se dneska chystám opět vyběhnout 😀
No a pak normálně jíst, tzn nežrat vše, co přijde pod ruku (o vánocích jsem očesala stromek, cukroví, salát a pod. a pak se divím...)

Takže držím pěsti, hodně štěstí!!!!

romana27
2. led 2008

miriamko já ji právě před pár lety držela, ale takovou tu hoodně přísnou, sice jsem za pár dní měla o pár kilo míň, ale bylo mi špatně, třásla jsem se. No hrůza. Tak tentokrát půjdu jen tak polehoučku a uvidíme.

janazuza
2. led 2008

Ahojte, ja som skúšala delenú stravu, ale na mna asi nezaberá.... po mesiaci som mala +1,5 kg naviac , som bola zhrozená a tak teraz pokračujem s touto http://lesk.zoznam.sk/cl/10170/152151/Magdalena...

hanik
2. led 2008

holky ...ja jsem si taky myslela, jak nezhubnu a jak to budu resit, ...ale to litani kolem prcka mi pridelalo takovyho pohybu a tak malo casu na jidlo ...ze ty kila sla domu sama. ..dokonce i manzelova 😅 😀
...ten pohyb a srumec okolo prcka vam nestaci jako vydaj energie?? 😕 😕

terezkaaa
2. led 2008

holky,já vám popíšu, co ne mě zabralo, ale chce to pevnou vůli a odhodlání🙂

V prvé řadě to chce STRAŠNĚ MOC PÍT-já piju 3 litry vody bez bublin nebo vodu s citónem-to podporuje spalování nebo ještě líp vodu s jablečným octem-je fakt, že když se nedodržuje pitný režim, tak tělo nehubne.tohle je základ.
V druhé řadě to chce prostě pohyb-bez toho to nepůjde a i kdyby jste zhubly jen dietou, tak kila se vám "při úletech" vrátí.Chce to vybrat si, co vás asi tak bude bavit a pak to není jen dřina, ale zábava.
Další důležitá věc-jíst průběžně během dne-nepřežírat se a NEJÍST NAPOSLEDY V 16 HOD!Nesmysl-tělo pak hladoví až do rána a pak si automaticky všechno uloží.Nehledě na to, že pak toho sníte 2x tolik.Ideální je jíst naposledy cca 2hod před spaním-já jím v půl 8.
Další-jíst hodně ryby-obsahují jód a ten urychluje metabolismus,mléčné výrobky jsou taky důležitý,zelenina samozřejmě,POZOR NA OVOCE.Potraviny bohaté na sacharidy jako(brambory,těstoviny,rýže)konzumovat dopoledne,v odpoledních hodinách tělo ukádá.To málokdo ví.
Úplně nejhorší, jsou instantní jídla-vyrovnají se klidně dvěma tabulkám čokolády.
Před samotnou dietou nebo i při ní je dobré se "pročistit".Já pila detoxikační čaj od Leros,pak už jen redukční.

zany
2. led 2008

Hanik: šrumec okolo prcka mi nestačil 😒 Ani to nevyspání, nestíhačka se najíst atd...

Na zítra jsem se s kamarádkou domluvila, že zajdeme do posilovny. Je tam taková kardiozona (steppery, eliptical, běhací pás,..), tak se budu hýbat tam. Zbytek mě nějak neuchvacuje 😒 Takže aspoň pro začátek něco... 😉

Horty: tak to mi pro jistotu neměli na stromečku nic, protože by to bylo hned v trapu 🙂

A někdy mám pocit, že manža hubne a ty svoje kila hází na mě 😠 😀

marinka
2. led 2008

Mně teda taky stačí to lítání kolem malé na hubnutí, i když teda hubnout nechci 😀. Určitě tomu přizpívají dlouhé prochajdy s kočárem, tlačím ho k nám do kopce a to je celkem zabíračka..

zdenka26
2. led 2008

Ahoj holky tak já se taky přidávám,V těhu jsem nabrala 26 kg a dvacet mi dotet pořád zůstává.Raději se na sebe nedívám,protože je to hrůza.Ode dneška držím dietu.Všichni na ní pějou chválu tak jsem zvědavá.Známá tak shubla 1 2 kg.Cvičit se mi taky nechce,protože mi ten kolotoč kolem malého bohatě stačí,ale asi mi nazbyde nic jiného. Horty:tak to jsme na tom stím stromečkem stejně,taky jsem ho obrala ☹

smoulinda
autor
2. led 2008

Tak jsem si otevřela rybí pomazánku, otevřela koníka, tuhle diskuzi a už jsem dojedla 😀 😀 😀
Terezko to o těch bramborách, těstovinách a rýži jsem fakt nevěděla 😝 Teda těstoviny a rýži nejím, ale ty brambory budu jíst teda dopoledne 🙂
On bude možná problém i v tom, že já přes den nejím skoro vůbec a večer když už Katy konečně usne, otevřu království jídla - ledničku - 😀 a jím a jím a jím 😅 😕 😅
A vysvětlí mi někdo co je to ta dělená strava 😕 To se jako s tím jídlem musím s někým dělit 😀 😀 😅

mamina
2. led 2008

Holky,nevím,jestli to tady někdo už nepsal(při 5 dětech není čas vše dočítat),ale mě v diaporadně radila jíst 6* denně(snídat je NUTNOST!),ale po trochách,ke snídani rohlík a půl s něčím-50 g salámu nebo sýra,ke svačině kousek ovoce,k obědu poloviční porce,ke svačině bílý jogurt nebo hrnek mlíka+ rohlík,večeři poloviční porci,k druhý večeři půl rohlíku.Přednostně celozrnné pečivo.
Coby TĚHOTNÁ jsem schodila za 3 měsíce 3 kila+přírůstek miminka.Celkově jsem přibrala jen 2 kg a teď (malý jsou 2 měsíce) mám o 6 kg míň než před těhu.Taky plně kojím.Snažím se to dodržovat i dál a i když cukroví jsem neodolala,nepřibrala jsem ani gram.Hlad jsem neměla ani na začátku natož teď a váhu si držím a shazuju tak půl kila až kilo za měsíc a to necvičím.(Kolem dětí mám teda pohybu dost a dost... 😅 Princip je v tom,že když budete jíst PRAVIDELNĚ,tělo si zvykne na pravidelnej přísun potravy a bude spalovat na plný obrátky a ne šetřit energii(v sádle) na horší časy.
Pak jsem si koupila knížku Vysoká škola hubnutí(vydal knižní klub).Je to tam popsaný podobně a ještě jsem se nasmála...
Mimochodem po pěti dětech mám o 1,5 kg míň než po prvním porodu.... 😀 Celkovej rozdíl ve váze: největší váha-současnost je 13 kilo!!!
Držím palce,přeju pevný nervy a hodně štěstí.Hlavně buďte v pohodě a mějte se rádi-pak vás budou mít rádi i ostatní.Vždyť krásné jsme všechny!!! 😉

smoulinda
autor
2. led 2008

Mamino tak já teda opravdu krásná nejsem 😀 Já jsem totiž vylíhlej vorvaň 😀 😀 😀
Ale rozhodně tady vyberu něco z toho co nabízíte a začnu...Ještě mám doma nějaký cvičící stroj, dostala jsem ho předloni v únoru a cvičila jsem na něm tak týden, takže ho vytáhnu, vyženu pavouky, odpráším a začnu aspoň 1x denně chvilenku cvičit. Jen nevím co mi na to řekně jizva po císaři, protože jí mám pořád hodně červenou a podbřišek mě pořád bolí 😝

noelka
2. led 2008

Šmouli, s tím cvičením je to nejeefektivnější před snídaní - to je ale pro tebe v současné chvíli asi neproveditelné, viď? 😲 😝 Já tak cvičila před svatbou (vždy minimálně 35-40 min. na rotopedu). Jinak jsem se nijak výrazně neomezovala a kila šla opravdu dolů. Ale určitě ne tak rychle jako po porodu. Radši tě tu nebudu moc provokovat, protože jsem shodila nejen to, co jsem nabrala během těhu, ale ještě dalších 6 kilo. Nic pro to nedělám, jen plně kojím a chodíme ven... 😉

smoulinda
autor
2. led 2008

Paní Noelko, prej nechci moc provokovat 😀 😀 😀
Ty jo před snídaní???To fakt nevím. Třeba dneska jsem snídala až v 17h 😅 Katrinka mě prostě nenechala 😝
Časem, až jí bude zase dobře, tak to třeba půjde, ale teď fakt nee 😝
A neprovokuj nebo uvidíš 😀