Po porodu jsem přibrala 28kg a zhubla jen 8. Co s tím?

smoulinda
1. led 2008

Ahoj, ahoj, ahoj 😀
Takže...zakládám tohle téma, pač už si fakt nevím rady a potřebuju poradit 😝 Jde o to, že jsem půl roku po porodu a ještě jsem ani trošku nezhubla. V těhotenství jsem přibrala 28 kg, po porodu jsem hned přišla o 6 kg, pak během 14 dní o další dvě a od té doby vážím pořád stejně. Takže mi ještě zbývá 20 kg na moji původní váhu 😖
Nemáte nějaký recept jak s těma kilama zatočit 😀
Vím, že na každýho platí něco jinýho, ale já klidně vyzkouším všechno, jen když to zabere 😀
Už před těhotenstvím jsem 14 kilo zhubla, ale to bylo tím, že jsem pracovala a od rána do večera lítala 😝
Jenže to už teď nemůžu, s malou se to fakt nedá 😀
Poradíte jak na to 😕 😅 😀 😀 😀
No a kdo mi poradí a já díky němu zhubnu tak má u mě schovanou bonbošku a velký dík 😀 😀 😀

riana246
2. dub 2008

ahojte...a aku dietku držíte??

sidacek
2. dub 2008

ahojky lekno, strašně ráda Ti to pošlu, ale fakt nevím, kde může být chyba. Ostatní holky to dostaly. Nemáš třečba ještě jinou email. adresu???třeba jsi mi jí omylem poslala špatně.Míša

vivien742
2. dub 2008

baby odporúčam sa mrknúť do témy jak zhubnout- strana 4.

lekno
3. dub 2008

Čauky Sidáček. Šľak ma ide trafiť z toho! 😠 Neviem, čo s tým je 🙂 Ale od Bobíska mi prišla správa do IP. Pošlem ti do IP manželov mail, ak by to prišlo aspoň tam. Dík za trpezlivosť 😀

hayley1
3. dub 2008

Ahojte som tu nova ktora vie poradit nejake cviky alebo dietu na boky zadok a stehna dikes 😅 😵

lekno
3. dub 2008

No kdeže ste drndušky? 😀 Nieje náhodou niečo so serverom? Normálne som sa musela znova prihlásiť 😨

lu777
4. dub 2008

moje babička říkala Vydržať nežrať 😀 😀 😀

jaja25
4. dub 2008

Lu 777. Požičaj mi babičku.................prosím.................. 😅

ritush
5. dub 2008

Ahojky, uz jsem psala do par diskuzi na tema jak zhubnut, tak pisu i sem, doufam, ze to nekomu nebude vadit. Pokud chcete mohu poradit. Piste do IP 🙂

dvojka
6. dub 2008

Běhat do a ze schodů

a cvičit cvičit cvičit 😉

eff
6. dub 2008

ahoj holky, tak se přidávám. dala jsme se na redukci, vybrala si dělenou stravu a teď hledám nějaký spřízněný duše, páč v okolí jsou všichni hubený a mě to samotnou neba 🙄

tak co, jdete do toho se mnou? 😵

mimikyky
6. dub 2008

ahojte kočky, už som sem pár krát písala,
ja sa pokúšam zhodiť takých desať kíl,
minulý rok sa zadarilo krásne, no nastúpil jo-jo efekt, hnusák jeden

dnes už mám za 😀 sebou hodku na stepery

lekno
6. dub 2008

Mimi ja aspoň 13... ☹ 🙂

debra
6. dub 2008

mimikyky aj ja potrebujem zhodiť aspon 10kg,ale ako????????ja xodievam na cvicenia na rekondičných stoloch,ale tam viac menej schudnem v cm,nie v kg...a mne sa samej tak neeeeechce cvicit doma....a hlavne brucho mam rozgajdane ako taky balon 😀

eff
6. dub 2008

lekno, debro, ahoj!!! vidím, že máme podobné cíle. Já vážím 81 kg ☹ 😒 😠 a před mateřskou jsme měla 68kg 😨 tak bych se k tomu chtěla zase vrátit... zatím jenom dělím jídlo a tančím břišní tance, ale chtělo by to nějaké zpevňováky...
jo a omezit to večerní víno!!! 😝

🙂

debra
6. dub 2008

ja mala pred materskou 53kg!!!a hrozne by som chcela mat aspon 55kg,terz mam 65....ale mala som aj 72 a za 4 mesiace som schudla na 62kg,a to som sa obmedzovala pri jedle a kazdy den cvicila na stacionarnom b....ale volako sa mi uz nexce cvicit na bicykli,hoci asi budem musiet... 😒

eff
6. dub 2008

debi, já jsem právě hodně vysoká a těch 68 bylo akorát! Mám dost ženskou postavu, ale už se to vlní faaakt hodně.
Já se právě cvičit denně nedonutím. Třeba 1x za týden (až 2 týdny...), protože mám náročné zaměstnání a když příjdu, chci fungovat v rodině a ne běžet do posilovny nebo tak.
Na druhou stranu mě ta moje postava už hodně ovlivňuje. Se mi nechce už nikde vyslíkat a sedat si, páč tuk přeteče a to není úplně příjemné. Od Vánoc jsme přibrala asi 4 kg a tak sem se zařekla, že to byla poslední! Zatím mám dole 3 kg (od 18.3.) a celkem ani nemám chutě na hříchy a zatm radost a motivace a plánování jídelníčku a taaak...ještě tedy začít s tím pohybem 😒

teď si tu zobu kedlubničku, to já miluji! (obecně maso a zelenina je moje! přílohu si přimyslím...) na čokoládu dostanu chuť 1x za rok, spíš budu muset změnit plány a zrušit kfc a omezit moje milované chipsy 😨 ☹ atp. taky celý den nejím a pak se nažeru, s prominutím. Své chyby znám, ehm.

teď ale začínám a jsme namotivována. 17.5. máme veeelkou rodinnou oslavu, tak když se to povede, koupím si šatičky v menším čísle 🙂

A co vy? jak vám to jde? prozradíte fígle? A jak se donutíte?

elly
6. dub 2008

Ahoj holky,

tak ja si cely zivot hlidam vahu, protoze u nas je to v rodine...po porodu jsem mela 12 kilo navic...ted me uz zbyvaji jen 2 kila....
No ja se vratila ke svemu staremu osvedcenemu receptu....kazde rano si dam chleba s nutelou a dzus redeny vodou....ke svacine 1 ovoce..k obedu mam 2 krajice celozrneho chleba s necim a pul litru jogurtoveho piti, pak svacinka jablko a vecer tak okolo 6 si dam veceri..vetsinou neco bez masa..nejsem moc na maso..takze treba ryze a zelenina..nebo velky salat..brambory s brokolici..ci tak....pred den piju hooodne moc vody...a pred jidlem si take dam sklenicku vody....zasiti se vam zaludek a pak toho moc nesmite.....jo a jidlo si davam na male talire..pak to vypada, ze toho mam habadej. 😀
Ke cviceni se nedokopu a je pravda, ze bych potrebovala jen ten muj rosol trochu zpevnit....

eff
6. dub 2008

Elly, tak to tedy klobouk dolů! celý život si hlídat váhu...já to nedělala nikdy, ale začínám si uvědomovat, že asi budu muset 😖

Právěže u nás je obezita taky v rodině! Moje maminka je dost obezní, babičky taky byly... ale nikdo to neřešil a nic s tím nedělal. U nás bylo (a je tedy) dobře...vždy rodiny držela pospolu, všechno se slavilo a užívalo a měla jsme krásný dětství..ale o zdravé výživě nikdo nikdy nemluvil... 😕 když kamarádky na střední začaly dietovat, byla jsme z tho celá tumpachová. Bohužel jsme dycky hodně jedla a nikdy se nehlídala a tak mi to nepřišlo. Vysoká sice nebyla přibýrací, ale zase návyk spěchu a rychlého občerstvení se rázně ukotvil...
Jenže po 3 letech doma to už potřeba něco se svým tělěm dělat ... a je to pro mě hrooozně nepřirozené!

Takže hledám pomoc a rady kde se dá

Jo, Elly, a to s tou vodou praktikuji taky, fakt to účinkuje! Ale nemáš nijak pestrý jídelníček, nevadí ti to?

katana07
6. dub 2008

Ahojte kocky.
Som tu nova, ale som velmi rada, ze nie som sama s tymto neznesitelnym problemom... kila navyse.
Mam podobny problem ako eff.
Ale leto sa blizi a treba makat.
Ale ako? Vie na to niekto normalnu odpoved? 😒

katana07
6. dub 2008

eff, ak mozem nadviazat.
U nas v rodine nikto nikdy nebol obezny. Po otcovej strane su vsetci tuhej kostry, ale nie obezny.
Tak preco ja? Co je zle?
Myslite si, ze v tom ma tak trochu prsty aj genetika?
ale potom by som mala byt stihla, hoci ramenata, ale stihla

elly
6. dub 2008

Eff..pestry ho mam..neboj....vsak ja jim skoro vsechno, prome vnitrnosti..brrrr, hub..ja sice vim, ze vsechny jsou jedle..ale nektere jen jednou 😀 😀 a rajcat..ale za to jim kecup 😀
Maso mam tak 1-2 krat tydne, nebo rybu.....
No to vis, ze si obcas taky dopreju...sice na sladke moc nejsem,ale nutela me chutna a obcas si dam sklenicku baileys 😀 nebo orisky mam rada...

No asi na te genetice proste neco je...ja jsem jeste k tomu drobne postavy (157cm)proste o hlavu vetsi jak kropici konev 😀 , tak je hned vsechno videt 😖

eff
6. dub 2008

Katanko 🙂 ne, že můžeš navázat, ale MUSÍŠ!!! 😵 jsme tu taky nová! dnes mám premieru... 😉

víš, asi to nebude ani genetika, - je tolik příčin... ale co celkově vžitý životní styl... nevím tedy, jak na tom jsi...jen mě to napadá.
třeba mí předci z tátovi strany byli taky ramenatí a statní...ale jak to byli sedláci, takže svá těla tvarovali prací... jenže já nedělám nic, jen sedím an zadku a stresuju se 😖

eff
6. dub 2008

Elly, tak jo, už sem se o tebe bála 🙂 ale když jíš pestře, tak dobrý 😎

HOlky, já tak nutně potřebuji zhodit a zpevnit , až to bolí... ☹

tak nic, jdu tedy cvičit 😕 už vidím, jak ulehnu a synáček nebude mít nic jiného na práci, jak po mně začít skákat 😅

lekno
6. dub 2008

No takže kočenky moje. Už som tu prešla veľa tém o chudnutí a ako tu viaceré píšu, treba znížiť príjem a zvýšiť výdaj. Ráno si dať napr. rožok alebo krajček chleba s maslom, šunkou alebo syrom a k tomu nejakú zeleninku. Na obed polovičnú porciu. Buď polievku alebo druhé. (Ja väčšinou to druhé 😉 ) A môžete ryžu alebo zemiaky nahradiť tiež zeleninou. Niektoré jedávajú len z dezertných tanierov. Na večeru kúsok chleba alebo 1/2 rožka s niečim (tiež šunka, syr, vajíčko atď.) a samozrejme nejakú zeleninu. Niektoré na večeru jedávajú už len bez pečiva. Aj keď sa vám bude zdať že je toho málo, keď pridáte zeleninu, budete samé prekvapené, koľko toho je. Medzi tým na desiatu a olovrant ovocie alebo jogurt. Takže keď si to zrátate, tak jete 5x denne. Keď máte chuť na sladké, tak radšej si dať zo dve kocky čokolády a zapiť vodu, ako si ju nasilu odopierať a nakoniec ju zo stresu zjete celú. A keď už to sladké musí byť, tak radšej do obeda, aby ju telo mohlo do večera spáliť. Po obede ani večer už radšej nie. Keď budete jesť viac ovocia a zeleniny, tak postupne vám to sladké už nebude toľko chýbať. A veľa veľa vody. Minimálne 2 litre za deň. Jedna kočka písala, že každé ráno vypije nalačno dva poháre vlažnej až teplej vody, že to pomáha naštartovať metabolizmus. Ideálne je jesť previdelne každé 3 až 4 hodiny. Telo si zvykne na to , že dostane svoje 😉 a prestane si odkladať do zásoby. "Na horšie časy". Každá sa tu stravuje inak, treba si vybrať, čo komu vyhovuje. Každá sme iná. Takže teória v malíčku, už ju len uviesť do praxe. Ja tiež potrebujem schudnúť 13 kg. Tak si držme palčeky, nech do leta aspoň nejako vyzeráme 😀 PS: Sidáček schudla od januára okolo 11 kíl, poslala nám jedálniček. Ak chcete, skúste jej napísať na IP.

lekno
6. dub 2008

A hlavne mať stále plnú chladničku, aby sme nehladovali a nejedli namiesto toho čo máme nejaké kraviny 😀 Ja viem, ľahko sa povie, horšie spraví. Ale robíme to pre seba, no nie? 🙂

eff
7. dub 2008

ahoj holky, tak jak jde hubnutí? 🙂

Já jsem si tento měsíc naplánovala spoustu věcí (právě s ohledem na to, že pak nebudu myslet na karviny typu "chuť na brambůrky"...), tak uvidím, jestli mě to opravdu popožene dopředu nebo budu tak nervéz, že sním 2x tolik 😖 Každop. dám vědět 😵

Lekno, dík za tipy!

Sem se dívala na Sidáčka a teeeeeeeeda! To je něco! A v jakém byla holčina kurzu?
Za 3 měsíce, tý brďo, já chci takýýýý.

hezký pršavý den!

debra
7. dub 2008

ahojte...no ja som akuráta teraz s dcérou papala lentilky,takže asi tak xudnem... 😀 je teraz xora,tak som s nou doma,tak nemozem ani cvicit xodit...inak mne velmi pomahalo,ked som pri cviceni brala kazdy den po 3 kapsuly aj bio c.l.a.1000 so zelenym cajom a brom.Mozno aj preto som tak sxudla,hoci je dost drahy... 😒 eff ja od vianoc pribrala 3kg/mala som 62 a uz mam 65/

ale vieš čo je zaujímavé??????že pri tej ženskej,kde xodim cvicit,mam 63kg!!!tak aká váha ukazuje dobre?som z toho zmagorená,asi tá jej 😀 😀

eff
7. dub 2008

debi a ty jsi cvičila denně? to jsi teda dobrá! Já když dorazím domů, tak jsme tak akorát schopna upachtit večeři, uložit dítě a už si povídat s manžou... ten čas se mi do toho prostě investovat nechce (jojo výmluvy! 😝 ). Ale teď asi budu muset, na druhou stranu by to asi patřičně ocenil, že?

hele a pokud hubneš v cm, ale ne v kg, tak kde je problém??? mně by to nevadilo! ať si váha ukazuje co chce, hlavně když se vlezu do kalhot,ne? 😉

debra
7. dub 2008

eff,asi máš pravdu,a veru,nex si váha ukazuje čo chce..... 😀 v cm som o 6cm chudšia v páse,som dobrá,čóóó? 😀
ano cvicila som denne,ale asi 2mesiace/25min na cykli/+brusáky a cviky na stehna...a takááá som bola spotená,az hroza.A potom sa mi uz nexcelo,tak som len 3x do tyzdna...cvicila som ked som bola s malou na materskej,takze som vladala... 😉 skus tie rekondicne stoly,u nas v BB to stoji 1300Sk=pernamentka na 15cvičení