Po porodu jsem přibrala 28kg a zhubla jen 8. Co s tím?

smoulinda
1. led 2008

Ahoj, ahoj, ahoj 😀
Takže...zakládám tohle téma, pač už si fakt nevím rady a potřebuju poradit 😝 Jde o to, že jsem půl roku po porodu a ještě jsem ani trošku nezhubla. V těhotenství jsem přibrala 28 kg, po porodu jsem hned přišla o 6 kg, pak během 14 dní o další dvě a od té doby vážím pořád stejně. Takže mi ještě zbývá 20 kg na moji původní váhu 😖
Nemáte nějaký recept jak s těma kilama zatočit 😀
Vím, že na každýho platí něco jinýho, ale já klidně vyzkouším všechno, jen když to zabere 😀
Už před těhotenstvím jsem 14 kilo zhubla, ale to bylo tím, že jsem pracovala a od rána do večera lítala 😝
Jenže to už teď nemůžu, s malou se to fakt nedá 😀
Poradíte jak na to 😕 😅 😀 😀 😀
No a kdo mi poradí a já díky němu zhubnu tak má u mě schovanou bonbošku a velký dík 😀 😀 😀

noelka
2. led 2008

Se stydím 😔 😅
Opravdu to zabírá a taky aspoň 6x denně jíst menší porce - nejhorší je se nafutrovat na noc 😝

luko
2. led 2008

kocky ja vam tu len tak nakratko vstupim, co sa tyka jedenia po 17-stej...tak to nemusi byt az take prisne, niekolko knih som precitala (partner ma dost nadvahu, tak sa to snazime dat dole) a ono by sa nemalo jest tak 2-4 hodky pred spanim, nemusi to byt vyslovene o 17.stej 😉

ak som napisala co uz davno viete, tak sorry 🙂

aponchie
2. led 2008

nezrat a cvicit 😀

tinni
2. led 2008

ja mam skor opacny problem, nemozem pribrat... a viem, ze mi vobec nesvedci, ked som taka vychudnuta, kazfy mi to vravi, no ja nemozem uz viacej jest ako jem... 😒

lienka12
2. led 2008

Caute kocky. Neda sa mi nezapojit do vasej zaujimavej debatky - ktora sa ma bytostne tiez dotyka🙂 Ja som vyskusala pred tromi rokmi ocistnu kuru s naturalnou ryzou a schudla som 17 kg za 36 dni. Bola som inspirovana dvomi kolegynami a videla som vysledok tak som sa opatrne spytala a baby zacali hovorit a ja som si spomenula ze to mam zalozene niekde v pc tak som oprasila tu "dietku" a ludia nechapali ... A dnes som ju po sviatkoch zacala drzat opät. Nakolko som na MD tak sa mi podarilo pribrat 10 kilo. A povedala som si dost! Drzte mi palce - lebo ked som robila to islo lahko ako teraz ked som doma - dufam, ze to ustojim ...

megy
3. led 2008

holky, já sice děti nemám, ale jestli Vám mohu pomoci, tak se zkuste podívat na www.hubnete.cz/grulichova92 - jsou tam příběhy - výsleedky klientů, je pravda, že byste museli investovat do jednoho měsíce asi 3600 - koktejly s výživnými komplexy + 1 normální jídlo denně pod vedením poradce, ale výsledek tam vidíte, je to na přírodní bázi a fakt super - mrkněte 😵

monik111
3. led 2008

Ahoj holky,
tak mám taky problém s tím jak se dostat na původní váhu. V těhu jsem nabrala 27kg a pořád musím dát dolu ješte 8kg.Takže hnus. jsem jak prace.Hlavně to břicho.A to chodím 2x týdně cvičit a snažím se nežrat.Tak to trvá už 4 měsíce a výsledek 2kg.Ale na pohledu v zrcadle to nic nemění.Takže hrůza.

smoulinda: zdravím Svitavačku 😉

kony
3. led 2008

Terezkaa, přesně, jak říkáš, "přílohy" a jiné cukry dopol, odpol si dát jen zeleninu a bílkoviny a jíst pravidelně a hooooodně pít, no jo, ale občas to fakt s mimi nejde ta pravidelnost ☹ ...

...pravda je, že člověk fakt nesmí být línej si "pro sebe" tu chvilku na jídlo udělat 😎

U mě je problém v tom, že nedodržuju v jídle tu pravidelnost a málo piju, jím jednotvárně. Přitom ale dvakrát týdně cvičím( chodím na ae a pilates) a dost mě to baví, mimo to chodím plavat, v létě na inliny... Zase ale ulítávám na čokoládě 😎

Potřebuju fakt nějakou velkou motivaci a nevím jak ji najít, manžel je víceméně spokojen 😵 nemám proč se vyburcovat...jen já jsem nespokojená, ale bohužel mám slabou vůli hubnout "jenom" kvůli sobě". Děs, co 😠

monik111,koukám, že jsi na tom jako já, pojď se navzájem nějak motivovat 😉 třeba zhubnem rychleji a trvale 😀 , co ty na to 😝

nanyka
3. led 2008

pravidelná zdravá strava, veľa veľa veľa tekutín, pohyb, dostatok spánku = a kilá idú dole samé..aká je krásna tá teória, hm? 😅
no musím sa k vám pridať i ja..keď som robila v zahraničí (fyzicky a ako otrok + veľmi máličko stravy) tak som za trištvrte roka schudla 20 kg, vyzerala som ako anorektik, ani drahému som sa nepáčila, že nech priberiem niečo naspäť 😉
no a teraz robím na sk, sedím pri pc na zadku a ten rastieeeee 😨

inak koktejly a podobné "lektvary" radšej neskúšam, ľudské telo nie je stavané výlučne na tekutú stravu - potom keď nabehne na normál, musí to naskákať naspäť..teda mne by určite..

zuzkafuny
3. led 2008

Fúúúúúúúúúúúú...
Ja žerem ako žieravina. Ani v tehu som toľko nie ako teraz... 😒 uf!
Ale som si sľúbila, že sa začnem viacej hýbať... Uspokojujem sa ale aj tým, že čím je človek starší, spaľovanie je pomalšie...a tak za to neeeeeemôžem že rastiem 😀 😀 😀 😀

katwind
3. led 2008

megy, to je herbalife 😝

monik111
3. led 2008

kony: jsem PRO!!!!!!!!!!

a jsme na tom vážně stejně.Pravidelnost v jídle taky jaksi nezvládám a hlavně ten pitnej režim...to je problem. Já fakt malo piju.Ale prostě nemám žízen a abych se napila jen tak ,to se hlídám půl dne a pak zase nic nepiju. Takže jdem do toho. Ale tohle musíme prolomit a hlavně píííítttttt!!!!!!!!

ted jedu s malou na bazén,tak zase trochu pohybu a večer na aerobic. Snaha je, ale nějak se ty kila nehýbou.....ach jo!!!!!!!!! 😝 😝

simlenka
3. led 2008

moje mamka chodila do STOBu a za cca 10 týdnů, s tím, že to setsakramentsky porušovala, protože si nedokáže odpustit čokoládu, zhubla asi 7 kg... JEDINÝ CO SI MUSÍTE POŘÍDIT, JSOU KALORICKÉ TABULKY A VÁHU, ALE TU ASI KAŽDÝ MÁ A KAL. TABULKY JSOU KE STÁHNUTÍ NA NETU... PŘÍPADNĚ SE DAJÍ OBJEDNAT U TOHO STOBU...

ROZDĚLENÍ DENNÍ STRAVY

Doporučená denní dávka příjmu energie při procesu snižování nadváhy je 5000kJ
dopoledne 3500kJ
odpoledne 1500kJ - odpoledne se zpomalují metabolické funkce

SNÍDANĚ - 7:00 - 8:00 1000kJ 20% denní dávky - max 1 hodinu po probuzení

Snídaně je strašně důležitá, startuje metabolické pochody, musí obsahovat vlákninu, protein a zeleninu. Taková skladba startuje hubnoucí proces
1. celozrnné pečivo 50g - nikoliv bílé nebo koblihy! Po bílém pečivu dochází k výkyvu glykémie (brzy hlad, ukládání tuků) - tmavé pečivo zasytí na delší dobu
2. protein - bílkovina: nízkotučný sýr, tvaroh, vajíčko, rybičky, šunka - kuřecí
50g 30% tav. sýra nebo
30g 30% eidam
1 ks vajíčko
60g cottage
80g kuřecí šunky
100g tuňák ve vl. šťávě

na rozložení proteinu potřebuje organizmus více energie - rozjíždí hubnoucí proces. Žádný tuk, pokud hubneme ani rostlinný - sice neobsahuje nasycený tuk, ale je kalorický (nemá termogenní efekt - rovnou se ukládá do podkoží)
3. zelenina 150g - kombinovat čínské zelí, rajče, okurka, paprika, kedluben, mrkev, ledový salát, ředkvičky
- je výborná, má vlákninu nízkou kaloráž - doplňuje objem potravy na talířku. Pkud možno, jíme ji ke každému jídlu.

do čaje nebo kávy můžeme použít 1dcl mléka, ve fázi hubnutí nepoužíváme na slazení cukr ani med - je sice zdravý, ale kalorický.
Takto sestavená snídaně zaručuje správnou a vyváženou stravu a tím i zmírnění touhy po sladkém a dalších nevhodných potravinách!

SVAČINA 10:00 500Kj 10% DENNÍ DÁVKY
na dopolední svačinu budeme jíst výhradně ovoce, protože odpoledne a večer by se už nemělo jíst kvůli vyšší kaloráži, GI. Jeho konzumace je žádoucí - vitamíny, vláknina + pomáhá předcházet chutím na nevhodné sladkosti. Kalorickou hodnotu by měla svačina mít 500kJ. Obecně platí 2ks ovoce (jablko a pomeranč nebo cokoliv jiného), pokud banán, tak k němu už nic. Jinak vážit na váze a dle kalorických tabulek počítat do těch 500kJ

OBĚD 12:00 2000kJ 40% DENNÍ DÁVKY

oběd musí obsahovat opět bílkoviny (maso, sýr, tvaroh, vejce apod.), sacharidy (malou přílohu, dostatek zeleniny), tuk (malé množství - olivový nebo řepkový olej)
1. 100g kuřecího masa, nebo jiné, ale méně, protože má více kJ
2. 200g vařených brambor nebo br.kaše
150g vařené rýže nebo těstovin
100g housk.knedlík (2 plátky) - ne často
90g br. knedlík (3 plátky) - ne často
3. 200g zeleniny - jakékoliv - syrové, vařené, dušené...

při přípravě oběda použijeme 1 lžíci oleje (nejlépe olivový)
po obědě si pochutnám na muslli tyčince ke kávě.
Doporučuji dodržet v poledne 2000kJ, neubírat! Snáze se pak přežije odpoledne a večer. Kdo nemůže mít teplý oběd, nahradí surovinami snídaňovými, ale dvojnásobné množství, tak aby hodnota byla 2000kJ.

SVAČINA 15:00 500kJ 10% DENNÍ DÁVKY

1. jogurt ovocný light, nebo bílý light
2. 2 lžíce cereálií (musli, corn flakes)

nebo ovocný jogurtový nápoj - asi 2 dcl + půl muslli tyčinky

VEČEŘE 18:00 1000kJ 20% DENNÍ DÁVKY
jako snídaně, nebo dle tabulek do 1000kJ
večeřet musíme - pokud chceme hubnout - max. 3 - 4 hodiny před spaním. Toto pravidlo je důležité a zaručeně funguje. Kdo chodí spát později, může si dát II. večeři - papriku, rajče nebo bílý jogurt... ROZHODNĚ NE zádné ovoce, pečivo, muslli atd. NA NOC NE!!!
VEČERNÍ JEDENÍ VŽDY ZASTAVUJE HUBNOUCÍ PROCES!!!!!!!!!!!!!!!!!

Za den je nutné vypít 2-3 litry tekutin. Nejlepší je pramenitá nesycená voda, neslazené čaje (ovocné, bylinkové, pokud černý, tak slabý). Takový příjem tekutin urychluje metabolické pochody.

tak co tomu říkáte - mně osobně, to přijde jako velmi velmi rozumný jídelníček, mamina říkala, že ani neměla hlad, spíš jak je závislá na tom sladkým, tak si prostě k tomu naordinovala tatranku atd... ale ne denně, asi tak obden a stejně zhubla, já osobně se na to hnedka po porodu chystám... ještě vám sem hodím pár ukázek z jejího jídelníčku (ale to sladký tam zatajila 😀 )

SNÍDANĚ:
Syrovátka 200ml 120kJ
Celozrn.chleba 50g 500kJ
Cottage sýr 25g 115kJ
Rajče 100g 100kJ
Celkem: 835kJ

SVAČINA:
Jablko 150g 390kJ

OBĚD:
Těstoviny 150g 900kJ
Kuřecí prsa 100g 430kJ
Lžíce oleje 200kJ
Špenát 100g 140kJ
2 lžíce smetana bonjure 200kJ
Celkem: 1870kJ
SVAČINA:
Jogurt ovocný nízkotučný 135g 440kJ
+ fitness tyčinka 400Kj
Celkem: 840kJ

VEČEŘE
Celozrn. Chléb 50g 500kJ
Lipno sýr 150kj
Okurka 100g 70kJ
Celkem: 720kJ

1,5l vody
1,5l čaje
1x káva s mlékem

CELKOVÝ DENNÍ PŘÍJEM 4655kj

SNÍDANĚ:
Celozrn.chleba 80g 900kJ
Sýr lipno 50g 150kJ
Rajče 100g 100kJ
Celkem: 1150kJ

SVAČINA:
Jablko 180g 486kJ

OBĚD:
Celozrn.chléb 1200g 1350kJ
Sýr lipno 50g 150kJ
Paprika 200g 240kJ
Kuřecí šunka 50g 205kJ
Celkem: 1945kJ
SVAČINA:
Jogurt activia + muslli 550kJ

Celkem: 550kJ

VEČEŘE
Celozrn. Chléb 400g 450kJ
Eidam 50g 550kJ
rajče 100g 100kJ
Celkem: 1100kJ

1 l vody
1,5l čaje
1x káva s mlékem

CELKOVÝ DENNÍ PŘÍJEM 5213kj

SNÍDANĚ:
Syrovátka 200ml 120kJ
Celozrn.chleba 50g 500kJ
Sýr kiri 228kJ
Rajče 100g 100kJ
Celkem: 828kJ

SVAČINA:
grep 200g 340kJ

OBĚD:
Bramborová kaše 200g 600kJ
Kuřecí prsa 150g 645kJ
Okurkový salát 200g 200kJ
Celkem: 1445kJ
SVAČINA:
Bílý jogurt + muslli 550kJ
Celkem: 550kJ

VEČEŘE
Kaše emco 1150kJ
Celkem: 1150kJ

0,5l vody
2l čaje

CELKOVÝ DENNÍ PŘÍJEM 4433kj

Jo ještě pár věcí – co se týká grepu, tak ten se prý jako jediné ovoce může celý den.
Kupodivu ty ovesný kaše od emca paní instruktorce jako večeře nevadila =0) a ještě tam mamce napsala, že má velmi pěkný jídelníček
Hodně zdůrazňovali, aby pokud to jde, byla ke každému jídlu zelenina!!!

NO A SAMOZŘEJMĚ TO CHCE TROCHU POHYBU, ALE POČÍTÁM, ŽE S HONIČKOU KOLEM PRCKŮ TO BEZ POHYBU NEJDE, TAKŽE HODNĚ ŠTĚSTÍ PŘI HUBNUTÍ, JÁ SE ZHRUBA ZA MĚSÍC TAKY PŘIDÁM – nevím jak je to s maminama, který kojí, ale já si myslím, že ten jídelníček je v pohodě, max. něco navíc přidám z mléčných výrobků...

zany
3. led 2008

No u mě je taky problém s pitím. Ty 3 litry do sebe prostě nenarvu!!! 2 asi jo a to s bídou, ale 3 fakt ne... 😒
A pravidelností je to u mě taky na štíru... Manžel jezdí na obědy domů a jezdí pokaždý jinak... A já na něj s obědem čeká, abych to nedělala všechno na 3x a pak kolikrát obědváme v půl 3... No asi to bude taky chyba a budu to muset změnit...

Simlenko, to co jsi napsala vypadá zajímavě a něco na tom bude... Moje kamarádka držela něco podobného a když mi řekla co jí, takjsem jí řekla, že umře na hlad. Ale tvrdila, že je toho dost a že to kolikrát ani nesní a že nemá ani hlad... Zhubla, ale jakmile přestala takhle jíst, tak šla kila zase nahoru!!!
Tak to zkusím a uvidím výsledek 🙂

Holky, pojďte se všechny nějak motivovat 🙂 🙂 🙂

simlenka
3. led 2008

s tím pitím mám jednu radu - kupte si velkou konvici na čaj - já mám dvoulitrovku a do ní si udělám ráno čajík a pořád si dolejvám a dolejvám, až ji kolikrát vypiju třeba za dopoledne - dřív jsem měla 1,5l petku třeba na tři dny!!!
tohle mě tak nějak donutilo se naučit pít a tak není problém ty dva až tři litry za den do sebe dostat 😉

jo, samozřejmě co se týká pití, tak tam chtěj ať se pije voda anebo teda ovocný čaje bez cukru...
já prostě samotnou vodu nepozřu, potřebuju aspoň trochu šťávy nebo džusu, prostě dodat tý vodě chuť a ochucený minerálky mi nechutnaj, takže tohle asi nedodržím, ale hned po těhu do toho jdu...

a taky si říkám, že se prostě neposeru, když to jednou nedodržím, hlavní je pohoda, ale zas když to budu dodržovat a třeba si dvakrát - třikrát týdně zahřeším, tak to pořád bude znamenat, že žeru míň než předtím a tím pádem kilča dolů jít musej... u mě je velkej problém taky to, že jsem děsně líná! ale děsně a že se tím pádem vůbec nehejbu - ale s mimísem pak budu lítat venku s kočárkem a tak se to snad změní 😅

janickabez
3. led 2008

A jsem doma...ahojky... přidávám se jestli můžu,po svatbě jsem přibrala 10kg v těhu jsme přibrala 22kg na sále nechala jen 7kg a po těchto vánocích mám z těch 7 zase ještě 2 nahoře.....takže sumasumárum 25kg nahoře během jednoho roku, jsem jak koule, do ničeho se nevejdu....takže potřebuju dát pryč 35kg abych byla zase na "své lehké nadváze" a ne na těžké obezitě...

Zaávidím všem co jim jdou kg dolů lítáním kolem prcka, já sice kojím, a lítám, ale nějak to na mě nazbírá....
V těhu se mi většina kg usadila na nohou, rukou a zádech 😝

Jenže zatím kojím takže velký dietování nepřipad v uvahu , jinak bych ztratila i to málo mlíka co mám...takže asi budu muset začít cvičit.... 😝 😝 😝 😝

smoulinda
autor
3. led 2008

jj, budeme se nějak motívovat 😀 co třeba vyhlásit nějakou soutěž 😕 😀 😀 😀
Monik taky zdravím 😀 😀 🙂 😉

janickabez
3. led 2008

To co napsala Simlenka z toho STOBu je fajn, vcelku se to dá dodržet, až na oběd, to mi nikdy nešlo ...prostě neumím vařit přesně odvážené suroviny 😀 😀 😀 😀

jinak na počítání kJ je tady pěkná e-kalkulačka, ale vyťukávání blbostí do kalkule kila dolů nejdou, to mám vyzkoušený... 😀 😀 😀 😀 vždycky jsem strávila hodiny vytváření jídelníčku a pak jsem ani nebyla schopná nakoupit suroviny, natož jídelníček dodržet 😀 😀 😀

http://www.flora.cz/eden_kalk.php

simlenka
3. led 2008

já jsem chvíli před porodem a mám teda 105kg - ale před těhu jsem měla 98, takže u mě těhotenství zase tolik neškodilo - já přibrala během střední školy a pak čtyř let v práci 40kg - síla co? no teď chci být krásná maminka od miminka, takže se do toho dám, protože Zany, ono je pravda, že se nenajím tak jako doteď, ale jestli chci zhubnout, tak to prostě vydržet musím...

Co se týká toho, aby člověk nenabíral potom, tak prý instruktorka říkala, že to člověk prostě musí ozkoušet, přidá si jeden rohlík nebo něco... a když nepřibere, tak dobrý, zkusí zase něco přidat a uvidí... ono to není o tom, že člověk zhubne a zase se začne cpát - musí prostě změnit svůj postoj k jídlu! - no, teorii mám v malíku nna praxi se fakt těším 😖 ale já prostě zhubnout chci! kvůli sobě, svému zdraví, miminku i lidem kolem 😉

jani, já taky nevím jak budu vážit, ale mamka říkala, že běhen týdne nebo dvou už to tak nějak měla v oku a když bude o gram víc nebo míň, tak na to koukat nejde... 😉 prostě už si osvojila, jak velkou porci si toho a tamtoho asi zhruba může dát.

co mně se třeba nelíbilo na pořadu jste to co jíte, bylo to, že paní Kateřina absolutně neuznávala, že člověk občas může ulítnout a prostě si dopřeje něco dobrýho, jsme lidi a máme právo chybovat, takže když si občas zahřeším, tak si kvůli tomu nebudu podřezávat žíly, že? 😉

zany
3. led 2008

No já bych teorii měla taky docela zmáknutou, ale spíš mi chybí odhodlání se k tomu dostat 😒
Ale teď jsem přesvědčená alespoň o pohybu a následuje změna jídelníčku... Takže jdu do toho!!!

Smoulindo, souhlasím se soutěží!!! Tak co dát aspoň nějaká kg do určitého termínů dolů? 😉

Simlenko, taky si myslím, že jedno zhřešení nic neznamená. Pokud teda nesežeru celou čekuládu 😀 😀 😀 a každý den 😀

Janickabez, ono i s tím cvičením opatrně pokud kojíš a mlíčka moc není... Kamarádka plašila hned po porodu, začala cvičit ještě v šestinedělí a pak si kupovala homeopatika na podporu laktace... Přitom se celé těhu hlídala, aby nepřibrala náhodou víc, jezdila na rotopedu a nakonec byla malá opravdu malá... asi 2,7 kg... Možná by byla malá i tak, ale podle mě to s tím hlídáním se přepískávala...
Já přibrala fakt skoro 20 kg, nepřejídala jsem se, ale prostě mi to šlo nahoru 😒 A ke konci jsem byla nateklá takže po porodu šla dolů hlavně ta zadržovaná voda!!!

morusa
3. led 2008

HOlky, já už tady podobnou diskuzi založila loni a po nějaké době se nám tam udělala skupinka holek, co chtěj zhubnout a dopracovaly jsme se až k tomu ,že jsme si udělaly tabulku, v které je napsáno, kolik která přibrala ,kolik chce zhubnout a každé úterý máme vážení, kdy nahlašujeme, kolik jsme shodily, popřípadě přibraly a je to celkem fajn, tak když mluvíte o té motivaci, tak třeba byste mohly taky udělat něco podobnýho. 😉

zany
3. led 2008

Moruso, to je super tip 😵 Díky 😵
Holky, co vy na to? 😉

lienka12
3. led 2008

no to by bolo super🙂

simlenka
3. led 2008

já určo souhlasím - jen se přidám až porodím 🙂 - nejdřív musí mimi ven a tím určitě ňáká kilča dolů půjdou - nebylo by spravedlivý je pak psát do tabulky 😀

silvik
3. led 2008

Ahojky...
Tak se hlásím do klubu... jsem na tom úplně stejně jako Monik a Kony, potřebuju motivaci k tomu, abych dala dolů cca 14 kg, chci se dostat na váhu, kterou jsem měla před dětma... 😒

Proč chci zhubnout? Tak především sebevědomí na bodě nula co se postavy týká, uštěpačné poznámky mého drahého manžílka (i když to nemyslí špatně), nemožnost si koupit něco hezkého na sebe, zadýchávání a tak dále a tak dále... 😅 😅 Tak tohle si vždycky říkám, když chci se sebou něco dělat, ale nikdy moc dlouho dodržovat ty tzv. zásady zdravé stravy nevydržím... ach jo... ☹ Bez sladkého totiž nejsem schopna přežít, litry vody taky do sebe nedostanu, se cvičením taky moc nekamarádím... ☹

Poslední tři dny jsem se už ale kapku snažila omezit sladkosti /i když je to těžké, když vidím to cukroví na stole/, změnit jídelníček /místo vánočky k snídani celozrnný chléb s lučinou/ a byly i první pokusy o pohyb - jízda na rotopedu.... Na to se mi dostává času ale až večer, přes den se musím věnovat holčičkám... 😕
Jo, a jak píše Janičkabez, přihlásila jsem se na www.flora.cz, vytvořila si deníček a zapisuju si tam, co a v jakém množství přes den sním /nutriční váhu mi naježil Ježíšek/... je to docela fajn, zjišťuju, kolik kalorií přes den zdlábnu.... 🙂

Jsem zvědavá, jak dlouho to vydržím.... jsem ale ráda, že v tom nejsem sama, že je nás takových víc, budu nakukovat, jak to zvládáte vy ostatní a pročítat rady, jak na to!! 😉 😉

zany
3. led 2008

Tak mám za sebou první letošní cvičení 🙂
Vyrazily jsme s kamarádkou do posilovny, půl hodiny jsem orbitrekovala 🙂 a měla jsem jazyk až na vestě 😀 Kdyby mě kamarádka nevyburcovala, tak ani tu půl hodinu nevydržím 😒 Dokonce jsem pak chvilku byla na běhacím pásu, rychle jsem šla a 2 minuty běžela 🙂 (běh není ale nic pro mě...).
Příští týden razím znovu 🙂
No a teď se ještě dokopat na tu změnu stravy a snad to nějak půjde 🙂 😕

Silvik, tak na tu floru taky juknu 😉 díky za tipy 🙂
A cukroví na stole je mor!!! 😠 Musíme to zlikvidovat, jinak budu pořád uždibovat 😖 😔

Simlenka, tak my na tebe s tabulečkou počkáme a nebo se přidáš později 😉 A budeš mít poznámečku, že jsi začala déle než my ostatní 😉

lindda
3. led 2008

Tak pridavam sa ku chudnutiu 20kil mam na vrch bleee ,tak davajte rady aj ja mam pre kazdu ,ktora pomoze veeeeeeeeeelku bobonieru 😀 😀 😀

danu
3. led 2008

od pondelka by som chcela skusit tu kavovu-teda jablcnu alebo 90 dnovu ale vydrzala by som len max.1 mesiac ale ak by ste sem hodili este nieco lepsie som za 😉

silvik
3. led 2008

Zany, jak zlikvidovat? Nejlépe zdlábnout, viď? 😉 😀 U nás to cukroví nikdo nejí jenom já .... 😅 Teď při mé "dietě" tady bude asi až do příštích vánoc .. 😝 😀
Ta tabulka, to je fajn nápad, aspoň zase něco dalšího motivačního... 😅