Po porodu jsem přibrala 28kg a zhubla jen 8. Co s tím?

smoulinda
1. led 2008

Ahoj, ahoj, ahoj 😀
Takže...zakládám tohle téma, pač už si fakt nevím rady a potřebuju poradit 😝 Jde o to, že jsem půl roku po porodu a ještě jsem ani trošku nezhubla. V těhotenství jsem přibrala 28 kg, po porodu jsem hned přišla o 6 kg, pak během 14 dní o další dvě a od té doby vážím pořád stejně. Takže mi ještě zbývá 20 kg na moji původní váhu 😖
Nemáte nějaký recept jak s těma kilama zatočit 😀
Vím, že na každýho platí něco jinýho, ale já klidně vyzkouším všechno, jen když to zabere 😀
Už před těhotenstvím jsem 14 kilo zhubla, ale to bylo tím, že jsem pracovala a od rána do večera lítala 😝
Jenže to už teď nemůžu, s malou se to fakt nedá 😀
Poradíte jak na to 😕 😅 😀 😀 😀
No a kdo mi poradí a já díky němu zhubnu tak má u mě schovanou bonbošku a velký dík 😀 😀 😀

monik111
4. led 2008

tak ta tabulka je dobrej nápad 😉 .Třeba nás to k něčemu donutí.
Jinak cukroví je fakt problém.Pořád to nutí si něco dát. takže první krok: zlikvidovat.Jelikož ho už moc není tak to poletí do koše nebo na mrazák.
druhej krok: dobrej nápad s tou konvicí.Udělat si tam čaj nedo něco a za den to vylohnit.Tak jdu do toho.

Holky musíme se sebou něco udělat.Já mam docela dobrou motivaci.V létě se budeme brát,tak at v těch šatech nejsu jak bečka 😝

A s těma hadrama to je fakt hnus.Plná skřín docela dobrejch modelu,ale do ničeho se nevlezu.Takže nosím svetry a vče co je volný.Takže jak stará mlada 😀 😀 😀

terezkaaa
4. led 2008

jo holky, ještě mám takovej jeden tip,když dostanete chuť na něco "mňam", tak já se jdu vždycky nejdřív zvážit a hned si to pak rozmyslím 😀

smoulinda
autor
4. led 2008

Hm, tak s tou tabulkou je to fakt dobrej nápad, takže 😀 😀 😀 Vy to ještě nevíte, ale já miluju tabulky, tak se hlásím pro její vytvoření... 😀
Můžete mi psát do IP, asi teda kolik vážíme, kolik jsme přibraly a kolik chceme mít pryč někde hoooooooodně daleko 😀
Bych to třeba během zítřka nějak splachtila 😉
Jinak od včerejška teda fakt tak nějak omezuju tuky a tak 🙂 Nejím smažený jídla, večer už jsem se taky nepřežírala a dneska jsem si udělala jakousi asijskou zeleninovou směs s vařeným kuřecím masem 🙂 Zelenina hnus, ksichtila jsem se u toho, ale já si zvyknu 😀 A mám plnou lednici rajčátek 🙂
A piju a piju a piju 🙂
A tady ta konvice co jsem četla, to je taky fakt dobrej nápad 😉 🙂 🙂

snezienka
4. led 2008

Neviem či sa to tu uz spomínalo,,,, ale čaje PU-ERH, MATE - tiez pomáhaju odburavať tuk.

laola
4. led 2008

dobrá, šmoulindo, jdu do toho. Už ti valím psát do IP 😀

zany
4. led 2008

Silvik, škoda to vyhodit, ne? 😀 😀 😀 Ale do mrazáku se mi to nevejde, takže jestli to brzy nedojíme, tak to poletí! Co s tím!!! Nebo si dám přísný zákaz uzobávat 😉 😕

Monik: o skříni plné věcí co mi nejsou mi ani nemluv! Ale něco asi vytřídím a poletí to! Co jsem na sebe nevzala 2 roky, tak si na sebe asi už nevezmu a pokud opravdu zhubnu, tak si určitě koupím něco nového a hezkého na sebe 😵 😵 😵
A svatba je dobrá motivace 🙂

Smoulindo, tak to je super, že tě tabulečky baví a hlásíš se dobrovolně 🙂
Měli bychom si dát nějaký den v týdnu pravidelného vážení 🙂 Co třeba pondělí ráno? Pak bych tam dala kolik a do kdy kdo chce zhubnout a hotovo 🙂 I když ono někdo zhubne na objem někdo na kg...

Snezienka, takový jeden čaj tu mám, tak ho zkusím prubnout 🙂
No jdu na to pití, dneska to zase zanedbávám! Ale polepším se, slibuji 🙂 🙂 🙂

silvik
4. led 2008

Svatba je fakt super motivace... že bych šla znovu do toho? 😀 😀 Když se s mužíčkem koukáme na svatební fotky, tak to milášek komentuje: tady byla maminka ještě hubená.... 😝 😔 😀
No, milášek mi slíbil, že když zhubnu těch cca 15 kg, tak že se mnou pojede do Paříže... nerad cestuje, v Paříži už byl, tak se mu tam nechce, ale kvůli mě, co by pro mě neudělal... prý ať mám ňákou motivaci 😀 😀

zany
4. led 2008

Silvik, tak to je taky super motivace 🙂 🙂 🙂 Do toho bych šla 🙂 Měla bych manžu taky přemluvit, aby mě něčím motivoval... Ale nevím nevím 😕

No já byla hubenější, ale rozhodně ne jako špagetka 🙂 A manža to zatím nekomentuje 😀

silvik
4. led 2008

Tak mám za sebou další šlapání na rotopedu... půl hodiny ostrým tempem.. docela mě bolí nohy... Ale aspoň něco... 😉
Tatík mě dneska pokoušel - dlabal předem mnou čokoládového mikuláše (mimochodem, máme těch čokoládových potvor ze stromečku hromadu) a já, holky, ODOLALA!!! Další den bez čokolády.... hurá... ale stojí mě to fůru přemáhání.... 😠 😔 😀

Jdu si doplnit svůj E-deník na netu a zjistit, jak jsem na tom byla dneska s příjmem kalorií... tak prozatím čauky!!

kony
4. led 2008

ahoj!!! 😉
Moni, "musíš, Moni( Kony,Smouli, Zany, Silvik...), musíííííš" 😀 Jasně, jdem na to, v létě můžeme být o cca 10 kg lehčí, když to všechno dobře půjde a budeme se PODPOROVAT 😉

Simlenka, to je super, jaks to popsala! Moje lenost, sepsat si podobný jídelníček...Stobu fandím, jak jsem psala 😎

Silvi, to je pěkná motivace 😉 Já jsem se z praxe naučila dávat si "reálné" cíle, jako za tři kila dolů nové boty na ae, nebo nový "dres" 😀 no, a zůstala jsem u těch bot 😀 😀 😀

Šmouli, tabulkový maniaku 😉 , taky jsem "kdysi v pravěku" byla tabulkářka, ale rok z práce a nějak se mi do nich už nechce... 🙄 Mě taky napadlo, třeba se vyfotit jak stojím na té váze, co ukazuje ty hnusný kila a přidávat fotky s kilama ubývajícíma...no, ale nevím nevím, je to dooooost "ponižující", co Vy na to, holky???

Morus, u "Vás", jsem to taky zkoušela, ale tady je to ouplně nový novučičký, já mám ráda nový věci, nezajetý, tak už seto prostě stalo, že víc asi budu fandit "Jak zhubnout..." 😉 😎

terezkaa, to je fakt dobrýýýýý tip 😀 já mám zas tenhle tip - ale jen občas- když mě chytne mlsná a už to fakt nevydržím, dám 100 sedů-lehů( ale to praktikuju většinou večer, když mám klid, Věrka spí a mě to tak honí a honí, že už bych hryzala hřebíky...)většinou to pomůže - Holky, fakt, nekecám 😀

Jéé, já jsem ráda, že se to tu tak pěkně rozjelo, to jsem Šmouli zvědavá na ty naše pokroky a motivace a váhový úbytky... 😉

morusa
4. led 2008

Kony: V poho, rozumim 😉 Já Vás sem stejně budu chodit okukovat, jak hubnete 😵

silvik
4. led 2008

Morus, kde máte tu tabulku, nakoukla bych, jak vám to jde... 😅 ¨

Jinak jsem zjistila, že jsem dneska zdlábla cca 5300 kJ, což je super... ještě před třemi dny to bylo 10800kJ!! 😕

Kony, ty fotky by byly fajn, jen nevím jak aktuální by to bylo u nás, nám (manžílkovi, já to neumím) to trvá moc dlouho, než se nějaké nové fotečky dostanou do compu ☹ 😝 😅

Kony, 100 sedů lehů? Tak to bych asi byla druhý den odrovnaná... 😝 Ale musím začít něco dělat s břichem, na nohy a prdel mám ten rotoped, ale co to břicho? Mám tam po císaři parádní pneumatiku... 😝 😝

kony
4. led 2008

Moruš, no problém 😉 , já zas přijdu kouknout k Vám a možná se ..třeba..časem "sloučíme"?? 😎 ...a nebo taký né

lidka619
4. led 2008

ahojte hviezdy 😝 práve som vás dočítala, a idem do toho aj ja - musím zlikvidovať cca 10 kg , akže ako sme sa dohodli??? 🙂

aponchie
4. led 2008

me pomohl doplnek z lekarny myslim ze to byl chrom ve stribrne krabicce pac ja jsem hodne na sladke a tim sem prestala mit na nej chut ,jinak sem se zacala vic hybat ale spis kolem male ne nejakym sportem ale mela bych .myslim ze nekdo rikal ze i zeleny caj pomaha ale spis bych verila tomu sportu 🙂

kony
4. led 2008

Silvi, já to taky ještě nedělala 🙂 ( teda jako nestahovala ty fotky samozřejmě 😎 ), ale nemůže to být tak složitý, když koukám na manžu, tak připojí a stahuje se to samo a uloží do PC...jak dlouho to trvá nevím...

Silvi, fakticky, ale opravdu jen občas, třeba dnes jsem si dala grog, něco na mě leze, tak jsem zabíjela bacila (pozn.: grog oslazen cukrem). Jinak mě sport, pohyb, cvičení, konkrétně teď třeba ten aerobik zrovna docela baví, ale chodím jen jednou týdně ( měla bych min. třikrát)bo není čas...
Hlavní problém je u mě jednotvárnost v jídle a nedostatek motivace, ale to už se podruhé opakuju, takže doufám a pevně věřím v to, že se to tu s Vámi ZMĚNÍ! 🙂

kony
4. led 2008

lidka, jasně, čím víc, tím líp! 😵 Zatím žádná dohoda, jen se připravuje tabulka= poslat smoulinde do IP váhu před těhu, po těhu a kolik chceš dát dolů myslím,nebo je to jinak???

aponchie, já jsem ho taky brala, ale na mě měl opačný účinek, bohužel, mělaj sem na sladké ještě větší chuť, nevím, jak je to možné, nejsem chemik, ale bylo to tak, pak jsem brala carnitin před cvičením, kávu bez cukru a bez mléka před cvičením, jablečný ocet v tobolkách anebo lžíci jablečného octa do 250ml vody, bezúspěšně...můj poslední objev je spalovač tuků LKVB6, hodlám si ho koupit, uvidíme...samozřejmě, užívat budu společně s "novým" stravovacím režimem přibližně podle STOBu a cvičením..

silvik
4. led 2008

Kony, taky jsem o aerobiku uvažovala, ale nakonec jsem se rozhodla, že se nejdříve dám kapku do kondice a pak se možná přidám k sousedce a zkusím docházet na aerobik... teď bych si tam asi připadala jako slon v porcelánu, určitě bych byla hnedka vyplivnutá a taky ty pokyny (step tač - ani nevím jak se to píše), ty by mě asi dorazily.... seženu si nějaké DVD a odkoukám, co co znamená.... aby tam ze mě neměly ostatní baby prdel..... 😀 😀

kony
4. led 2008

aponchie, sport a jedině sport 😉 (a nežrat 😀 ), jinak, mě tedy to pobíhání kolem mimi vůůůbec nepomáhá.jsem asi nějaká jiná...? 😎

sakryš, jsem se po tom gročku nějak "rozjela", tak omluva 😎

aponchie
4. led 2008

tak to koukam ja sem zavislak na sladkem ke kave musim mit neco sladkeho po normalnim jidle utikam na sladke podle me to ale mam z toho jak blbe jim narazove jednotvarne a same blafy vetsinou odbejvani se atd.malem me hnali na testy cukrovky pac sem mela zachvaty jako glykemicky index ale je to fakt jen z toho nastesti jen chrom mi zabral ale muj muz byval cvicitel ve fitku mi tvrdi abych zacala posilovat a spalovat aerobikem a ze to pujde dolu lepe coz verim ale ja se nemuzu dokopat ted.jinak ja zhubnu pomerne rychle kdyz se hejbu ale mam rozbredle svalstvo jak mechurina 😖 takze u me posilovat jo a kdyz hoodne ale hodne piju tak to jde dolu nedavno sem byla po lumbalni punkci a musela sem pit4l denne ani na jidlo nebyla chut ale hned jak se mi ulevilo sem prestala.takze u me je to vule

morusa
4. led 2008

Silvik. My si ji aktualizovanou posíláme mejlem,ale míry normoš házíme na diskuzi. 😉
Holky, k té stravě, výborná věc při dietě, která i nahrazuje maso a hlavně obsahuje minimum kalorií a přesto zasytí, je Šmakoun, jestli vám to něco říká, já už ho dělám několik let a zlanařila jsem na něj už spoustu známých, kdyžtak koukněte na www.smakoun.cz 😉

kony
4. led 2008

Silvi, to Tě tedy musím podpořit!!!

Já, odedávna zarytý odpůrce ae, jsem to fakticky nesnášela, přesně proto, co píšeš, jakože "steptač" atd. atp.... děs běs, ale nevím jak se mi to stalo, ale donutila jsem se jít jedoho dne SAMA na lekci a pak na druhou, pokaždé jiná instruktorka a na té druhé lekci se mi to zalíbilo a od té doby chodím, tj. asi pět měsíců, od Věrčiných cca třech měsíců...s instruktorkou si tykáme a mě to baví. 🙂 pohoda. Jen ty kila nejdou dolů, mrchy 😠

taky jsem měla strach..."jak budu vypadat, jsem nemehlo, neumím to cvičit, ostatní baby mě budou okukovat a posmívat se, mám blbé boty, blbé triko, blbé gaťě" ale překonala jsem to a nic z toho se nestalo( nebo možná se mi ženský posmívaly, ale jsem si toho teda nevšimla...)ZA KRÁTKO se ty pokyny naučíš a budě Tě to bavit 😉

kony
4. led 2008

Moruš, šmakouna znám a dělala jsem jeden čas, ale pak stejně, po vegetariánském a dokonce veganském období nahradila masem. Mě to nějak nešmak/oun/ovalo, nevim, možná jsem to neuměla dobře připravit. ..?Dělala jsem si ho třeba do salátu na grilu s grilovacím kořením, do číny, do rizota...

morusa
4. led 2008

Kony, mně teda chutná, nejvíc teda obalovanej v trojobalu a plněnej sýrem 😀 což si ted momentálně odpouštím,ale třeba si ho potřu pestem a dám na gril a šmakuje mi. 😉 No ,je to věc chuti.

silvik
4. led 2008

Kony, dík za podporu, je to přesně tak, jak píšeš... no uvidím, pokud ta kila nepůjdou dolů změnou stravy a rotopedem, tak nad tím ae ještě pouvažuju.. 😉 😀
¨¨

kony
4. led 2008

Moruš, jasně 😉 , asi tedy nebudu "šmakouním" obdivovatelem...jsem zkoušela i toho uzenýho, jakože prý je lepší, ale...podle mě tedy nenííííí 😢

kony
4. led 2008

Silvi, chce to všechno se vším a hlavně vydržet dýl jak 14 dní...nejlíp měsíc, dva tři...deset. 😀 Já třeba jsem si říkala, že k tomu ae cvičení jednou za týden budu ještě doma šlapat na stepperu( mám mini...) ale vydržela jsem to tak max tři dny a pak zas ..."není čas, není chuť, nejsou nervy...není MOTIVACE!

bubatko
4. led 2008

baby, necitala som to cele, ale pridam sem jedno velke hnusne klise, ale bohuzial, je to JEDINE, co naozaj zabera... proste dosiahnut vacsi energeticky vydaj ako prijem -> rozmenene na drobne asi takto:

jest 5x denne, ale naozaj 5x, najhorsie je jest 1-2x denne, to je zabijak a zarucene prida kila
jest v 3 hodinovych intervaloch (nejde o minuty, ale min. 2.5 hodiny od posledneho jedla a najviac 4 hodiny)
ovocie a pecivo hlavne doobeda
minimum sladkosti a nezdravych jedal (s tym, ze najlepsie je zmenit zivotospravu natolko, ze uz tie nezdrave jedla ani samy nebudete chciet 🙂)
nikdy nehladovat!!! na zaciatku sice treba trosku stiahnut zaludok, ale po cca 10-14 dnoch od zacatia noveho systemu stravovania je zaludok uz stiahnuty
cvicit - cca 4x do tyzdna aspon 30 minut na nejakom bicykli, orbitreku alebo tak podobne a cca 2x do tyzdna aj posilovat telo cinkami, aby sa pekne formovalo
nevrhat sa na ZIADNE diety (ani delenu stravu a podobne) lebo vzdy a naozaj vzdy sa po skonceni diety alebo delenej stravy alebo neviem coho este kila vratia aj s urokmi, naozaj nepoznam jediny pripad kedy by sa tak nestalo - potom je clovek strasne deprimovany a je to nikdy nekonciaci kruh
a najhlavnejsie - necakat zazraky - chudnut 2-4 kila mesacne je maximum!!! jednoducho organizmus sa nedokaze prisposobit vacsiemu ubytku a schudnut napriklad 20 kg za 3 mesiace je totalna kravina, ktora sa vrati aj s urokmi
nevyhovarat sa na nedostatok casu, na unavu a neviem co este - tych 30 minut pri telke napriklad si kazdy najde (kto sa chce vyhovarat, tak kludne, ale klame sam seba) - ved na kolko vselijakych hovadin si dokazeme najst cas, ked chceme, tak preco nie pre seba...

znie to strasne hnusne, ale to je hola realita

bubatko
4. led 2008

no som to napisala jak nejaky Hitler, tak som to nemyslela, ale pravda sa tazko prikrasluje 😝

kony
4. led 2008

bubi, nee, to je v ok, ano, i já počítám s 2kg měsíčně jako max. úbytkem- Myslím, že my všechny tak trochu víme, jak na to, ale chybí nám to hlavní a to je motivace a vůbec důvod proč hubnout. Já osobně jsem toho zářným příkladem. Vím, jak na to, že hodně pít, kdy jíst co a jak cvičit, jen jsem prostě občast "trochu líná" a trochu "zpovykaná"...kkolikrát i "to" prostě nedá a dám si "do frňáku" či to do sebe nechám nacpat "pod tlakem" ( to moje tchyně 😎 ) ale HOLKY, xhce to jediné, změnit životní styl 😎 tak do toho , přece se nenecháme zahanbit!!!