Po porodu jsem přibrala 28kg a zhubla jen 8. Co s tím?

smoulinda
1. led 2008

Ahoj, ahoj, ahoj 😀
Takže...zakládám tohle téma, pač už si fakt nevím rady a potřebuju poradit 😝 Jde o to, že jsem půl roku po porodu a ještě jsem ani trošku nezhubla. V těhotenství jsem přibrala 28 kg, po porodu jsem hned přišla o 6 kg, pak během 14 dní o další dvě a od té doby vážím pořád stejně. Takže mi ještě zbývá 20 kg na moji původní váhu 😖
Nemáte nějaký recept jak s těma kilama zatočit 😀
Vím, že na každýho platí něco jinýho, ale já klidně vyzkouším všechno, jen když to zabere 😀
Už před těhotenstvím jsem 14 kilo zhubla, ale to bylo tím, že jsem pracovala a od rána do večera lítala 😝
Jenže to už teď nemůžu, s malou se to fakt nedá 😀
Poradíte jak na to 😕 😅 😀 😀 😀
No a kdo mi poradí a já díky němu zhubnu tak má u mě schovanou bonbošku a velký dík 😀 😀 😀

ivce
2. bře 2008

Nazdárek Sylvar 🙂 co ty děláš mezi námi boubelkami 😉 😀

briketa máš opravdu neskutečně pevnou vůli, gratuluji a obdivuje tě 🙂 ale abych pravdu neřekla, nechtěla bych se vzdát všech těch nezdravých jídel 🙂 jím taky poměrně zdravě, hromady zeleniny, ovoce, jogurty, miluju celozrné pečivo, teď zrovna obědvám rýži s dušenou zeleninou a opravdu si na tom moc pochutnávám, ale nedokážu si představit, že bych se měla úplně vzdát čokolády, buchet apod. Prostě to miluju a radši si naložím o hodinu cvičení víc, ale zamlsám si, než bych už to nikdy neměla ochutnat. Asi bych byla stejně protivná jako Sylvar 😀

bramburka
2. bře 2008

já? Já bych byla tak protovná, že ani nemyslet. Fakt ale je, že když sním sladkýho moc, tak zasejsem taková unavená, ospalá.

leninn
2. bře 2008

Smoulinda: to máš teda pravdu, já jsem byla ráda, že jsem se dostala na p=ůvodní váhu a ještě nepřibrala....ale od teď už musím fakt, fakt hubnout, jinak mě trefí... 🙄

briketa
2. bře 2008

SYLVAR na cokoladu je lahka pomoc.
- odstran vsetku cokoladu v dome
- nechod nikdy do obchodu hladna. NIKDY
- kup si nesirovane susene jablka, bananove cipsy, hrozienka - daj si tie ked dostanes chut na sladke
-stale si opakuj, ze to je len v Tvojej hlave
-ked ani to nepomoze, vyzlec sa len do podprdy a nohaviciek a postav sa pred velke zrkadlo ;) a zase si povedz, ze ta cela vec o cokolade je iba v Tvojej hlave 😀

sylvar
2. bře 2008

briketa, bože, nééé, já ji miluju, je to jak droga,ale kolikrát jsem už držela dietu a šlo to i bez čoko, ale nevím, jak jsem to zvládala 😀 😀 😀
ivce, no jsem tu,pač moje tělo sem patří 😀

po porodu jsem měla váhu jak před otěhotněním, a i v tom kolotoči, co je s malou, jsem 3 kila přibrala 😖

cazadora
2. bře 2008

holky jen sem nakoukla zhubnout nepotřebuju, ale ty čokolády to je mor a te´d sem si uvědomila že minimálně týden sem jí neměla ještě že bydlim na vesnici protože já jinak nejsem líná zvednout zadek a pro čoko dojít i v dešti, a to že jsem si kolikrát nakoupila sušené ovoce atd nakonec to dopadne tak že sežeru to i to a je to ještě horší, by mě zajímalo co do tý čokolády dávaj.
Jo a nikdy sem nevěřila když někdo říkal že v těhu mu čoko přestala chutnat, já na ní neměla celé těhu chuť ještě sem nevěděla že sem v tom a neměla sem jí dlouho fakt mi to bylo divný, tak sem si jí koupila a vůbec mi nechutnala, ale ve vteřině co se natálka narodila se mi touha i chuť vrátila

briketa
3. bře 2008

Tak ja sa hlasim k tym co cokoladu vobec nemusia a vobec u mna nemusi existovat. Mojim najvacsim hriechom je kvalitny syr a zo sladkeho talianske biscotti s madlami 😎

angua27
3. bře 2008

briketa, máš môj obdiv. ale takéto stravovanie je už na celý život. a to by bolo pre mňa príliš. ja som na delenej strave, je to vlastne zmena jedálničku, jem zdravšie, ale viem, že keď si doprajem aj niečo nie úplne zdravé, ale v správnej kombinácii, tak kilá hore nepôjdu. 😉

leninn
3. bře 2008

holky, poraďte.
Když si chci vážit jídlo, tak je to vždy k tom syrovém stavu, nebo už vařené?
Hlavně přílohu, třeba těstoviny a brambory?

leninn
3. bře 2008

je v tom dost velký rozdíl, když jsem zvážila rybí filety před, tak vážily 150g a po uvaření jen 87g!!!
zelenina zmražená před 350g, po 280g
Tak nevím, jak si to mám počítat.

aponchie
3. bře 2008

ahojte tak mam za sebou uspesny vikend u me maticky s oslavou a dortem a vaha super porad stojim a jeste ted v tydnu dve oslavy s dvema dorty 😝 snad to ustojim ale kousek si dam vsak co

leninn
3. bře 2008

Píšu si to do e-kalkulačky, tak proto se ptám
Díky, díky, díky
hubnutí zdar

megy2
3. bře 2008

..ahoj 😉 .....porad nejaku jednoduchu veceru v rastlinny den......uz mam dost cestovin zo zeleninou alebo ryze zo zeleninou....hmm??ziadna natierka v rastlinny den sa nesmie???

angua27
3. bře 2008

megy, sójové nátierky Alfa bio na chlebík sú rýchla a dobrá večera. pozri sa na ne: http://www.alfabio.com/index.php?go=natierky
a možno skús pozrieť recepty na www.receptar.sk je tam kolónka oddelená strava. 😉

megy2
3. bře 2008

..dakujem...ochutnam tie natierky 🙂 ......

misulka101
3. bře 2008

megy mne najviac chtui ta francuzska je uzasna 😵 a s celozrnym roztekom je to mnamka

leninn
3. bře 2008

holky, nevíte některá, jak je to s tím vážením stravy? Jestli před nebo po uvaření?
Díky

misulka101
3. bře 2008

myslim lenin ze tam je pisane v surovom stave takze asi pred 😉

leninn
3. bře 2008

Misulka101: Díky, ale nepotěšilas mě...
I když třeba to file je z mrazáku celé obalené ledem, takže těžké tím....

misulka101
3. bře 2008

leninn ja viem dnes som si tiez robila fila a som si myslela ze jedno mi bude stacit no po uduseni sa scvrklo 😅 😀 😀 takze si budem robit urcite aspon 2 😉

briketa
3. bře 2008

angua27 stravovanie ako mam teraz mi vyhovuje a velmi chuti. ja som taky dobry jedak co ma vsetko rad 😅 , takze zostat s takymto jedalnickom neberiem ako premahanie sa. to skor ten absolutne pravidelny sport - ja velmi rada beham po vonku a na trening so zavaziami sa kopem, lebo to ma nudi.

megy vyborna natierka je z ciceru. a rastlinna vecera je napr. uvarit bulgur a dat ho zapiect so zmeskou mrazenej mrkvy, hrasku, kukurice a zelenej fazulky. alebo teda zeleniny kt. v ten den mozes.
dalsi recept:
2-3 hrnceky nakrajanej zelenej fazulky
1/2 tehlicky tofu syra
1lyzica zelenej curry pasty
3 struky cesnaku
1 konzerva nesladeneho kokosoveho mlieka
basmati indicka ryza - uvarit
do panvice si dame asi dve -tri lyzice rastlinneho oleja. osmahneme pretlaceny cesnak a curry pastu asi min.3, kym vyjde na povrch vsetka silna aroma. zalejeme to kokosovym mliekom, pridame zelenu fazulku a tofu. na najslabsom plameni dusime asi 5-6 minut, tak aby tofu nasiaklo aromu.
na tanieri touto zmesou zalejeme basmati ryzu.

cuketova polievka
1 balenie tofu natural
1 strucik cesnaku
2 vacsie tenke cukety
ochucovadla
Tofu zalejeme vodou ochutime solou, korenim, vegetou, bylinkami (kto co ma rad) a 10 min na miernom ohni povarime. Pridame cesnak, na kolieska nakrajane cukety a varime dalsich 10 min. Hotove rozmixujeme, pripadne dochutime podla svojho jazycka, posypeme cerstvou petrzlenovou vnatou.

-hrncek bulguru som namocila asi 45 min do vody
-1 konzervu ciceru dobre preplachla
-za hrst petrzlenovej vnate nasekala uplne nadrobno
-nastruhala koru z jedneho citrona, plus z polovice aj stavu
-uplne na drobne ruzicky za hrst karfiolu, na malinke kococky za hrst mrkvy
-nasekala nadrobno polovicu cibule, na tom orestovala odcedeny bulgur, s karfiolom a mrkvou (asi 15 minut), pouzila som nie olivovy, ale olej z hroznovych semiacok
-zamiesala do toho ten cicer, nakoniec petrzlenovu vnat, koru z citronu a ochutila to stavou z citronu, trochu soli a korenia.
-bolo to ako teply salat, malo to uspech.

tieto recepty aj mnoho dalsich su na babetku, kde mame velmi pekne rozbehnutu temu :koncept zdravej vyzivy u deti. teraz je to uz take zdrave vsetko pre vsetkych 🙂
http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?t=200...
Prezentovala som to ako "syrovu polievku" a deti sa oblizovali.

sidacek
3. bře 2008

ahojky leninn, nám v kurzu říkali, že jídlo se má vážit v takovém stavu, v jakém ho budeš jíst. Takže až po uvaření, osmažení atd. Banán oloupaný atd. papa míša

pimpa
3. bře 2008

Ahojte,
ja som si kupila teraz kolieskove korcule. Chcem sa na nich naucit jazdit. Myslite, ze sa da pomocou nich schudnut? mate niekto osobnu skusenost?

briketa
3. bře 2008

ta posledna veta v mojom prispevku tam nema byt 🙂

pimpa
3. bře 2008

Ja mam pocit, ze to chudnutie je asi viac o pohybe ako o jedeni, ale jasne ze jedlo dost vela prispieva...najma vo vecernych hodinach. S akym sportom mate dobru skusenost?

nobody
3. bře 2008

pimpa> o jídle to moc nebude, to je fakt 🙂 😉 🙂

no asi nemám co odpovídat, ale holky často spinning, běh, kalanetiku, aerobik, fitness, squash, trénink v bazénu, Ordinace v Růžové zahradě (bez čokolády)

a jinak my (co nechceme shodit): 😀 tenis, parkour, bowling, posilovna, schody (přejití do jinýho patra, nic jinýho), běhání před rotvajlerem .. a takový normální věci 😀

nobody
3. bře 2008

kolečkový brusle jsou hodně dobrá věc ... ale taky záleží, jaký máš..... asi fitness tipuju
ale po dvou kilometrech budeš mrtvá ...
nejlepší, když napíšeš, co mám .. nemusí být značka, stačí typ (myslím teda fitness), ložiska (ABEC- něco) a jestli to má pohodlonou botku .....

btw. na kolečkáčích se dá hodně moc natrénovat

aponchie
3. bře 2008

zitra pudu asi na spinning nebo p class jeste nevim ale uz ted s emi nechce jsem nejaka leniva po tom vikendu ja musim cvicit porad anebo vubec jinak se rozlenivym a je konec slus 😀

nobody
3. bře 2008

aponchie> už je pozdě, oslava to snažení zničila 😀 🙂

aponchie
3. bře 2008

nobody:ale neboj tak dramaticky to nevydim a hlavne neresim,ted sem cvicila sama doma ale nema to cenu flakam to pac me nikdo nekontroluje ani spocena nejsem a to jsem imitovala pul bezne lekce a nic! 😀 musim za to calovat abych cvicila nebo nejlepe nejakeho draba mit nad sebou kterej by me porad buzeroval napominal hlidal a tak to funguje na 100%.
😀 😀 😀
zitra ma prdelka narozky tak mame dalsi dort,ale ten dnesni u kamosky mi nechutnal mela sem asi 4sousta ja dorty nemusim jedu si spis v delise,twixu a penaut butter and shortcake