Po porodu jsem přibrala 28kg a zhubla jen 8. Co s tím?

smoulinda
1. led 2008

Ahoj, ahoj, ahoj 😀
Takže...zakládám tohle téma, pač už si fakt nevím rady a potřebuju poradit 😝 Jde o to, že jsem půl roku po porodu a ještě jsem ani trošku nezhubla. V těhotenství jsem přibrala 28 kg, po porodu jsem hned přišla o 6 kg, pak během 14 dní o další dvě a od té doby vážím pořád stejně. Takže mi ještě zbývá 20 kg na moji původní váhu 😖
Nemáte nějaký recept jak s těma kilama zatočit 😀
Vím, že na každýho platí něco jinýho, ale já klidně vyzkouším všechno, jen když to zabere 😀
Už před těhotenstvím jsem 14 kilo zhubla, ale to bylo tím, že jsem pracovala a od rána do večera lítala 😝
Jenže to už teď nemůžu, s malou se to fakt nedá 😀
Poradíte jak na to 😕 😅 😀 😀 😀
No a kdo mi poradí a já díky němu zhubnu tak má u mě schovanou bonbošku a velký dík 😀 😀 😀

makelka
6. únor 2008

smouli, jsem tě tu už viděla, kde se flákáš???? 😀 😀 😀

gabba
6. únor 2008

ahoj nechce se mi to pročítat ale přečetla jsem si začátek jsem na tom byla stejně 23 kilo nahože po porodu dole tak 8 a ten zbytek zůstal chodila jsem cvičit atd ale nic pomohla mi až lindaxa od paní doktorky to šlo dolů tak 10 kilo pak jsem toho nechala protože jsem chtěli druhé dítě teď jsem po porodu a zatím jen 8kilo dole ale říkam si že když to nepujde normálně tak zase najedu na lindaxu a bude je fakt že jsem upravila jidelníček žádné mléko sýry a takový zdravější jídlo 😉

lucka13
6. únor 2008

ahojky všem, už mám z té mojí postavy taky pěknou depku ☹

laola
6. únor 2008

Makelko, já myslím, že tmavej chleba můžeš, ale fakt jen třeba 1 krajíc... Proto je dobré si to ze začátku vážit a dávat do té e-kalkulačky, abys měla představu, co má kolik KJ. Protože pro hunutí je potřeba snížit příjem na max 5000 KJ. Ale pokud jsi schopná cvičit, tak to určitě můžeš trochu překročit a pak to sportem spálíš. 😀

Jinak opravdu nelitujte jídlo, které třeba v restauraci nedojíte a nedojídejte po ratolestech 😉 A ze začátku je opravdu potřeba disciplína, takže mi třeba dělalo problémy obejít se bez sladkého, ale prostě to jinak nejde... 😀 😀 Je potřeba si poručit, ale hlavně se poslechnout 😉 Já už jsem včera oblékla kalhoty, které jsem nosila před rokem a něco.... Super pocit 😉 😀

makelka
6. únor 2008

laola díky, já totiž po ránu jogurt určitě ne a kaši to samé, je mi pak celý den zle a skoro nic nemůžu jíst, proto je to pro mě dost těžké tu snídani nějak ošulit jinak 😉 No uvidím, snad to půjde 😉

Ta e-kalkulačka je sice fajn, ale spoustu jídel tam není, tak jak jsi řešila tohle???

lucka13 - se přidej k nám 🙂

Dnes jdu spinkat dobrou holky

laola
6. únor 2008

když jsem tam něco nenašla, zvolila jsem nějakou podobnou variantu.... To teda až později, ze začátku jsem se cpala tím, co tam je uvedené 😀

Makelko, dobrou

makelka
7. únor 2008

Teda dámy, to je ostude, kde jste jako celej den?? 😕 😕 😕 😕

Těšíte se na zítřejší vážení??? Já ani ne ☹ Mám pocit že se to vůbec nehlo ☹ snad už to půjde dolů příští týden a ostudy, co jste nedaly váhu minule, šup šup zítra povinně na váhu 😉

klary
7. únor 2008

Ahoj Makelko, hlasim se. 🙂

Vcera jsem byla nejaka presla, byla mi zima, ztak jsem si dala horkou vanu a rovnou do hajan 😉 no a dneska cely den v praci a pak velky nakup.

makelka
7. únor 2008

ahoj klary,

teda ty jsi toho dneska zvládla 😉 Tak to my jsme byli dneska akorát chvíli ťapat venku, ale dost tam foukala, tak to prcka málem odfouklo, tak jsme šli dom 😉

Jinak dneska se musím pochváilit, vůbec jsem nehřešila a papkala jsem jako hodná poslušná holka 😀 😀 😀

klary
7. únor 2008

tak to u as bylo nadherne. z prace jsem se teda svezla busem, ale pak na nakup jsem sla peso (v ramci hubnuti 😀 ) a manza za mnou prijel autem. Krom jineho jsem taky jeste stihla umyt okna a dvakrat ci vybehnout schody do pateho patra. ja jsem sikovna 😀 😀 😀

jinak zitrejsi vazeni nevim, nevim. snazit se snazim, ale zacina mi chytat kazdomesicni zrava 😠

klary
7. únor 2008

jinak se jeste chystam na velky uklid koupelny, dalsi spalene KJ 😀 , ale blizti se vikend a jedem k rodicum, tak to bude hodne krusne. Aspon ze tam mame psa, ktery miluje prochazky 😉

kvikvicek
7. únor 2008

holky zitra to nebude nic moc, ted jsem sezrala na co sem prisla,jeste ze mam lednicku plnou zeleniny ovoce a neni tak co sezrat kalorickeho

makelka
7. únor 2008

Holky tak už druhý den zapisuju do e-kalkulačky a dneskajsem spápla 4,112KJ 😵 😵 😵 😵 😵 Paráda, snad to fakt půjde 😉

silvik
7. únor 2008

Maki, jsi šikulka... 😉 Já si to psala asi prvních čtrnáct dní, zhubla jsem 2 kg, myslela jsem si proto, že už to není třeba a vykašlala se na to... teď už ale o tom zapisování zase přemýšlím, protože baštím, na co příjdu... ty zápisky mě budou aspoň kapku krotit... 😠 😀

ingola25
7. únor 2008

makelka a odkiaľ maš tu kalkulačku?kde si ju zohnala?

makelka
7. únor 2008

ingola - www.flora.cz 😉

makelka
7. únor 2008

silvik - no já zatím koukám co má kolik KJ a tak, docela mě překvapilo, že větší rajče je dost kalorické 😕

No a to piju denně dvě kafe s mlíkem a medem 😉 a i tak mi to vyšlo. Jen je problém v tom, že podle té kalkulačky by měl být můj denní příjem mezi 8500 a 11tis. KJ 😕 😕 😕 a já jím polovinu té nižší dávky, tak nevím. A mám všechny hodnoty pod limit doporučené denní dávky 😒 No ale asi mi to neublíží, už aby ty kilča byly dole 😉

Tak holky, zítra šup po ránu na váhu 🙂 a přeju vám, ať je tam zase míň a nebo aspoň tolik, jako minule 😉

ingola25
7. únor 2008

vdaka za link 🙂

laola
7. únor 2008

ahoj holky,

tak já jsem teď večer zhřešila, dala jsem si dvě štamprle vaječňáku 🤐 Ale snad to nepůjde na váze moc poznat...
Makelko, to seš šikovná, žes to tak pěkně zvládla. Mně to taky ukazovalo doporučený příjem od 8000 do 11000 KJ. Ale to je příjem pro udržení váhy, ne pro hubnutí...
Já se teď budu muset začít zase krotit, nějak ztrácím disciplínu 🙂

makelka
7. únor 2008

ahoj laola, tak na váze to určo poznat nepůjde 😉 Já si teď večer dala čtvereček a půl studentský pečetě 😀 😀 😀 😀 Ale snad mi to neublíží a zahnala jsem tu největší chuť 😉

Díky za pochvalu holky 😉 těší to, jen aby už to bylo poznat, třeba ani ne na váze, ale cm by mohly 😉

sidacek
7. únor 2008

ahojky holky, tak přeci jen bylo kilečko dole. Ale fakt jsem nedoufala haha. Probírali jsme zase jídlo - co jiného na STOB kurzu haha. Holky, věděly jste, že celozrnné pečivo není zase až tak dobré na redukci hmotnosti??Nejlepší prý je obyč. chléb šumava. Plátek je lehký a má v pruměru 500kJ. Kdežto jeden celozrnný rohlík má na sobě mastná zsníčka ( olejová ) a ten váží v průmšru 70g a má kolem 1000kJ.
Ještě k té e - kalkulačce. Já si tam zadávám každý den stravu - od 1,1 08. Je to sice časové náročný, takže se mi občas stane, že to dopisuju třeba 3 dny zpětně haha. K tomu hubnutí. Doporučené hodnota kJ za 24 h při redukční dietě je 4500 - 5500kJ, nikdy by to nemělo klesnout pod 4000kJ. Tím se prý hladoví a tělo si vše ukládá do zásoby.Ale prý ta hodnota 5000kJ je strašně indivindi, protože člověk, který byl celou dobu zvyklý přijímat denně třeba 12000kJ, tak pokud by se měl dostat na 5000kJ, tak mu z toho klepne. Bude mu stačit, když se dostane třeba na 7000kJ a bude hubnout taky. Je to prý strašně indiv.Každá jsme jiná a sneseme něco jiného. Je dost důležitý se u té redukce netrápit, mít pestrý jídelníček, musí nás to bavit a taky by jsme prý měly vydržet i po kurzu - tedy utvořit takový jídelníček, terý budeme schopné držet dlouhodobě,respektive napořád. No a nakonec mě doktorka dostala tím, že bych prý neměla cvičit tolik, protože jakmile jednou přestanu, pujdu s váhou zase nahoru. Ted chodím tak 3x týdně, někdy 4x - podle šichet.A pak jakmile přestanu cvičit ( chci otěhotnět ) tak prý budu mít velké problémy si váhu udžet. Asi v tom měla pravdu - je to logický, tak se toho trošku desím. Jinak prý na mlsání, teda v rozumném množství jsou nejlepší Bebe sušenky jemné. Jedna má 260kJ. Zatím se holky mějte papa lezu do pelechu. Míša

laola
7. únor 2008

čtvereček a půl určo nevadí, já jsem ze začátku taky musela zblajznout aspoň kousek něčeho sladkého, protože jinak by bylo po mě 😀 Lepší si vzít kousek, když máš malou chuť, než sežrat půlku čokolády za hodinu... 😉 😀

makelka
7. únor 2008

Bebe sušenky zrovna nesnáším 😔

laola - moje řeč 😉

Míšo tak to je super, já teda nevím kolik jsem přijímala KJ denně, ale když jsem si to do té kalkulačky psala třeba za minulej týden a to jsem se nehlídala, tak jsem se dostala na asi 5,5tis. takže jsem zas tak hrozně nesnědla, ale je to u mě individuální, přesně jak píšeš, však uvidíme 😉 Dneska jsem třeba jedla tak, jak jsem si myslela, že by to mělo vypadat a do kalkulačky jsem to zadávala až teď večer, tak to bylo docela překvápko, jak se to pěkně vyvrbilo, tak jsem se odměnila čokoškou 😀 😀 😀 😀

Holky už jdu hajat, od půl 9 jsem do sebe nalila 1,5l čaje, tak asi budu chodit čůrat dost často 😀

Dobrou a čao zítra 😉

denka1
7. únor 2008

Ahojte.Na mna jednoznacne zabera ryza a kuracina.Neustale prechadzky a toto jedlo robia zazraky a na vecer jem len lahke jedla.Ako su napr rukolovy salat,paradajky,olivovy olej,bazalka atd.Niekedy si pridam konzeru tuniaka.Cez den vela vody, ziadne sladene vody,caje nie sladene,alebo len s toskou medu,a mineralne vody. A vecer si doprajem aj poharik cerveneho alebo bieleho vinka.Ale tiez sa niekedy neudrzim a to hlavne ked chodim do obchodu hladna.To by som kupila vsetko co mam rada a hlavne nezdrave veci a rovno pri obchode mame pekaren a tam maju take dobre plnene lekvarove sisiky 😎 Ale zatial sa mi kg stracaju a zajtra na obed mame hubove ryzoto z brav.masom a hraskom a to mozem jest aj tyz.A kysla uhorka?Mnam, hned by som sla varit aj eraz ,lebo mi uz vecera vytravila ,takze musim ist rychlo spat. 🤐 dobru noc a prajem vela,vela trpezlivosti

makelka
8. únor 2008

Dobré ránko,

tak šup šup na váhu a poslat smoulinde, já už to mám dneska za sebou, ale vám držím palečky 😉 😉

Hezký den 😉

silvik
8. únor 2008

Dobré ráno...
Tak už to taky posílám, opět nic moc, ale aspoň něco... 😒 😉
Maki, já bych si nemohla vzít čtvereček čokolády, já bych jí pak musela zblajznout aspoň půlku... prostě mi vůbec nesmí čokoška na oči!!! 😀 😀 😀
Já miluju Bebe Dobré ráno kakaové, to bych mohla baštit furt... ale na hubnutí asi to moc nééééní, ne? 😅 😀
No já necvičím, tak jsi mě, Sidi, potěšila... né, že bych nechtěla, ale furt je mi nějak ouvej, tak na to nemám náladu...... 😖

aponchie
8. únor 2008

ahojky ja mam menzes takz enedoufam v zadne ubytky ba naopak sem se nafoukla.jinak rano sem dostala od manzela krajic chleba s maslem a dzemem tak sem nemohla odmitnout a ted bych si asi neco mela dat ale ja nemam vubec hlad ani chut na nic maximalne caj s mlekem a pak az obed

llenda
8. únor 2008

Ahojky holky 😀
to mi nedělejte,já čekám inspiraci a vy píšete o chlebu z marmoškou,čokoládě atd. 🙂
Sice sladký nemusím,ale začínám mít hlad nebo spíš chuť a nechci zhřešit.
Na snídani jsem měla 2 tmavý toust.chleby s pomazánou a zelenej čaj s citónovou příchutí.
Ta pomazánka je pro štíhlou linii:
rozpis na 4 porce:8 plátků tmavého toustového chleba
2 vejce
250g nízkotuč.tvarohu
3 nízkotuč.tavené sýry
75g bílého jogurtu
sůl
špetka mletého pepře
3 lžíce najemno nakrájené pažitky
červený drcený pepř

Vejce uvaříme natvrdo a oloupeme.Jedno nakrájíme na malé kousky a druhé necháme na pozdější ozdobení.Vše dáme do misky a utřeme do hladka.Plátky chleba opečeme na sucho v troubě nebo v topinkovači.
Hotové topinky potřeme pomazánkou,ozdobíme kouskem vajíčka a posypeme pažitkou.
Pokud chcete tousty pikantnější poprášit červeným drceným pepřem.
1 porce 1658kJ/ 396 kcal
A fakt je to skvělí,ale místo červeného pepře jsem si tam dala chilli.
A na oběd si udělám kari rýži s hráškem.
Vytáčejí mě reklamy se žrádlem,hlavně KFC. Na něm jsem přibrala za prosinec 4kg.Přítel mě kupoval twistra nebo tortilu.Jenže on jezdí domů mezi 20-21hod a někdy i později.Ale už se těším jak půjdem se známíma zapařit,tak to vemu přes KFC.Pro jednou to neva ne? 😅

aponchie:tobě to fakt chutná ten čaj s mlíkem? pamatuju si že nám to dávali ve školce a já pokaždé hodila tyčku.Ale stejně mě to furt cpali ikdyž věděli že ji hodím pokaždý.Asi je bavilo to furt uklízet.
Dneska bych to do sebe nedala ani za milion.
Ale pokud ti to chutná tak proč ne? Že? 😀
Každá snesem něco jinýho 😀

aponchie
8. únor 2008

ja jsem si hrozne navykla v Anglii 😀 jo chutna mi to misto kavy pac nemuzu na zaludek kafe a tohle mi dela muj placebo efekt misto kaficka 😀 jinak piju obycejny 100kc za20kc asi pul caj pul mleko spis takova zbrnda teda.na obed byla brokolice a brambory a kecup chtela sem se syrem ale nemam 😀 mozna i dobre.mala tomu rika male stromecky budeme papat 😀 😀 takze ted si dam cajik a pockam tak dve hodky nez zase neco slupnu.uz jsem se myslim ptala ale muze se pribrat i z antibiotik?

morusa
8. únor 2008

Ahojte holky,

gratuluju k všem shozeným kilům, pravidelně vám sem nakukuju, fakt jste šikovný. Chtěla jsem se vás zeptat, jelikož nedočítám zase úplně všechno do detailu, vím, že někdo tu chodí na StoB ( snadto píšu správně), ale spíš by mě zajímalo, jestli jste některá někdy byla u výž.poradce? Jak to tam probíhalo a jestli to fakt pomohlo?