Po porodu jsem přibrala 28kg a zhubla jen 8. Co s tím?

smoulinda
1. led 2008

Ahoj, ahoj, ahoj 😀
Takže...zakládám tohle téma, pač už si fakt nevím rady a potřebuju poradit 😝 Jde o to, že jsem půl roku po porodu a ještě jsem ani trošku nezhubla. V těhotenství jsem přibrala 28 kg, po porodu jsem hned přišla o 6 kg, pak během 14 dní o další dvě a od té doby vážím pořád stejně. Takže mi ještě zbývá 20 kg na moji původní váhu 😖
Nemáte nějaký recept jak s těma kilama zatočit 😀
Vím, že na každýho platí něco jinýho, ale já klidně vyzkouším všechno, jen když to zabere 😀
Už před těhotenstvím jsem 14 kilo zhubla, ale to bylo tím, že jsem pracovala a od rána do večera lítala 😝
Jenže to už teď nemůžu, s malou se to fakt nedá 😀
Poradíte jak na to 😕 😅 😀 😀 😀
No a kdo mi poradí a já díky němu zhubnu tak má u mě schovanou bonbošku a velký dík 😀 😀 😀

andrissek
9. led 2008

Tak já měla celozrný chleba se sýrem.
K obedu bude kuře s rýží 😉

lidka619
9. led 2008

ahojte hviezdy - ide nám to ide??? 😉

laola
9. led 2008

tak já jsem tomu dnes dala na prdel... snídaně ok, svačina ok. Oběd až ve tři hodiny-byli jsme mimo, tak snad se mi ten metabolismus nezblázní...

musilka
9. led 2008

no nic moc dneska jsem hrabala ve skříni protože jdu v sobotu na ples a já už se fakt do ničeho nevlezu jsem vorvaň fakt ☹

klary
9. led 2008

dneska byl opet obed polevka a neco ze zdrave vyzivy (salatek a celozrnne pecivo) akorat jsem jedla moc brzo, tak jsem domu prisla vyhladla a prohrabala lednici a mrazak, co tu jeste mam, tak jsem kombinovala vse mozne, nastesti v malem mnozsvi 😉

kvikvicek
9. led 2008

Holky ja dneska byla u zubare, takze jsem mohla bastit az v jednu hodinu, snidani jsem nestihla, takze jsem jedla az v 6 vecer 😖 dala jsem si kralika na zelenine - kostky masa, mrkev, celer, jablicko jsem tam taky prdla a kari, olivovy olej, cibulka, cesnek. Je to dobrota. papala jsem to bez prilohy. Ted si vzpominam ze jsem tak v 5 mela celozrnou housku.A vcera jsem se prekonala a byla jsem cvicit 😀

aponchie
9. led 2008

na obed kureci steak100g a krajic chleba a pak pufovane chlebicky2 a ted sem mela domaci leco s vejcem 2rohliky a dzus koncim maximalne mandarinka jablko a mozna jeden chlebicek este

zany
9. led 2008

Zas mi to ta kobyla sežrala 😠 😠 😠

Jdu si dát lehkou véču 🙂 Ale koukají tu na mě 2 květákové placky 😀 Ale odolám jim 😝
Odpo jsme tu s manžou zkoumali jídelníček který vyšel minulý pátek v MF Dnes a manža konstatoval, že je to děsné omezování 😒 Ale myslím, že jde do toho se mnou... I když polystyrén jíst nebudeme, ale rozhodně alespoň pravidelně a málo 😉

kvikvicek
9. led 2008

Holky vite co jsem si vsimla,ze kdyz clovek neco dela,treba cely den uklizi,beha kolem mimca,zarizuje ve meste,nebo je v praci a ma nejaky hoňky,tak nema cas na zradlo a nepremysli co by si dal. A sezere se tak daleko min. jak si clovek sedne k televizi a zacne se nudit, tak jde zrat. Aspon ja to tak mam 😀

kvikvicek
9. led 2008

A s tim pitim, clovek muze pit jak blazen,jde to, ale musi mit v blizkosti zachod, to je pak des kolikrat pak jdete curat. Zasadne tolik nepiju kdyz jdu do mesta po predchozich zkusenostech 😀

kony
9. led 2008

ahoj hoky 😉
kvikvi, to máš recht, žeru zásadně jen z nudy, no a při mimi bývá nejvíc nudy večer, když usne, jestliže tedy spí... 😎 a s těma záchodama, tady na Kladně bych asi musela chodit do křoví, pač tu jsou veřejný asi tak na dvou místech, takže...

mám pár tipů ze stobu"
andrissek- sladkosti může s velkým úspěchem nahradit tyčinka Guareta, je v různých příchutích za cca 30,- k dostání v lékárnách, může i nahradit jedno jídlo pokud člověk nemá čas , musí se ale zapít tak 0,5l vody 😉
osobně ty tyčky ještě nemám vyzkoušený, ale co nejdřív vyzkouším a dám vědět...(nebo dejte Vy 😉 )

pak třeba snídaně: nevím, jestli jsem to tu už nepsala, ale výborný ( no, dobrá, tak uspokojivý 😎 😝 )jsou cereálie Dobrá vláknina, zasytí nadlouho, takže bez problémů vydržíme do svačiny..., dále 4fit od Cemixu a taaky Bona Vita Dobrá kaše(poslední dva jmenované jsem hledala zatím jen v tescu a neměli 😠 )

no a nakonec pár tipů na "hubnoucí" svačinky: dopo- jogurty, kefíry, jogurtová mléka, samo, že bez tuku a měly by být i bez cukru, ale ty jsem zatím v sortimentu místních obchodů nenašla( bez cukru a light jogurtový mlíko vyrábí prý Mlékárna Kunín, příchuť jahoda)
jabko(nebo broskevnebo možná i kousek ananasu)+cca 50g Eidamu 30% nebo třeba kozího sýra nebo 1/2 cottage sýra

a odpo- řapíkatý celer s tvarohovým dipem( ten jsem dneska prubla a bylo to celkem dobrý, teda hlavně ten dip, kterej se skládá z: dvě lžíce vrchovatý odtučněného tvarohu, trochu soli, trochu bylin, trochu citronové šťávy a česnek)
paprika s česnekovým tvarohem(jako ten tvaroh na slano a s česnekem je výbornej, citron tomu dodá lehkou pikantnost, takže fakt dobrý třeba k rajčatům, mrkvi ale i na takový ty "zdravý chleby", ty tenký, nevim, jak se jmenujou a nevzpomenu si na název jedinýho... 😨
nebo taky vejce+ celerový salát( prý se prodává sterilovanej, ale ten neznám...a vy??)+ 1 kus pečiva

dalo mi to sice zabrat,než jsem si to doma do "notýsku" 😀 sepsala(nemáme tiskárnu)ale budu zkoušet...

Tak zatím, pádím pryč, protože kůň pořád nějak blbne a mě nebaví, jak mi to furt padá a taky se přiznám, že musím jít lehnout, sedy lehy dneska nebudou, jsem pořád ještě chcíplina, to mě fakt štve, protože zlenivím a pak nebudu holky na ae stíhat 😖

Už se těším na první vážení 😉 doufám, že moje ( i Vaše) dosavadní snažení přinese výsledky!!!
papa 🙂

silvik
9. led 2008

Kvikvičku, máš recht, jak s tím dlabáním, když nemám co dělat, i s tím hajzlíkem... 😀

Pravidelnost v jídle jsem dneska taky nedodržela, protože jsem obědvala (kuřecí směs s ananasem plus celozrný chleba) v poledne a pak po třetí jsem letěla s malou na cvičení (cvičí ona, já néééé, jenom za ní lítám) a nestihla jsem před tím nic sníst, takže dlabanec přišel až po šesté večer - ale jen jeden krajíc celozrného chleba plus plátkový sýr apetito linie. No a chuťové buňky jsem oblafla musli tyčinkou.... 😉 Teď bych si už zase něco dala, tak jdu na ten kotlík čaje, co na mě čeká - s tím pitím to zase nevyšlo .. tak to aspoň kapku doženu teď večer...

Smoulindo, tabulka je fajn, těším se na první cifry.. 😕

makelka
9. led 2008

AHoj,

zatím jsem tu mockrát nebyla, tak jak vám to jde??

Já hlásím, že od zítřka jedu naplno i se cvičením, co mi ještě do té dokonalosti hubnutí chybělo a řítím se na první hodinu spinningu v tomto roce 😉 takže mezi 17.15-18.15hod na mě moooooooooooooc myslete, jestli neumřu, dám vědět, jak to se mnou vypadá 😉

makelka
9. led 2008

Tak jsem přelouskla testík od Šmoulindy a co mi vyšlo?

Docela fajn hodnocení, prej mi nedělá problém zhubnout, ale pak si váhu udržet, mám vyměnit čokošku za ovoce - hm, asi na tom něco bude 😉 Ale snad to půjde 😉

Jinak moje dnešní snídaně byla "bohužel" rohlík se sýrem a čajík
sváča - ovoce
oběd - řízeček s rajčátkem
sváča - nebyla, neb jsme byli dlouho venku a nestihla jsem to
večeře - no zhřešila jsem - chlebík s pašitkou a rajče ☹

Hm sice nic moc, ale já to postupně vylepším, nějak mi to naráz nejde, vše změnit

A co vy?? Jdete na to radikálně či postupně?? 🙂

makelka
9. led 2008

kvikvičku moje řeč 😉 jak není čas tak se nežere 🙂

makelka
9. led 2008

Nikde nikdo tak si to nechám na zítra a jdu do hajan, dobrou a ať to jde zítra všem dobře 😉

lidka619
9. led 2008

žienky, vy to tu teda riadne rozpisujete - nestíham ani čítať - neviem, ale to piatkové váženie u mňa neprinesie isto žiadnu zmenu - zatiaľ som na oblečení nič nezbadala 😝 😀 😀 😀 😅 😀

aponchie
10. led 2008

ja jsem se vecer tak nudila ze sem si sla nandat dalsi porci leca s rohlikem a zapila dzusem v posteli ! 😒 no jen co se otepli budeme casteji behat po venku ono je to i tim ze je zima trosku se obalujeme 😀

laola
10. led 2008

ahoj holky,
dneska:
snídaně: 30g kukuř. lupínků, jogurt-activia višeň
svačina: banán

kvikvicek
10. led 2008

Holky , u nas venku sviti slunicko, bud pujdu behat, nebo vytahnu psa tchyne a pujdeme na dlouhou prochazku, za barakem mam kopce a lesy a hory doly. Sama se tam bojim,ale mam jeden problem,pejsem je hrozne starej,asi by to neusel,ale ven rozhodne pujdu,aspon se projit k rece. Ja musim mit kazdy den nejakej program,az prijdu,tak musim utrit prach,umejt wc a koupelnu a zalit kyticky,kdyz budu mit choutky,tak pujdu zehlit a pak pomiluju manzela 😀 😀 😀 ten je na me tak hodnej,kvuli me si nekupuje zadny dobroty a kdyz jo,tak je sni v praci, a kdyz preci neco prinese domu, da to do lednicky a nalepi na to listecek: Milacku, zkus to vydrzet,miluji Te.Jsem se tak nasmala,kdyz jsem to nasla v lednicce 😀

kvikvicek
10. led 2008

holky kuknete na toto http://www.rodina.cz/clanek4974.htm moc pekny clanek. Holky s tim pitim, ja mam dvoulitrovku v obyvaku a porad na ni cucim a beru ji i k pocitaci a v kuchyni mam konev caje, jak tam vlezu, musim si cucnout, a prej je dobry varit si cerny caj s citronem, prej vas to jakoby zasyti 😀

klary
10. led 2008

ahojte holky, tak jsem tomu dneska moc nedala. manza nebyl dva dny doma, tak jsem do prace vstavala az kdyz uz to fakt bylo nutny, tak snidane byla v praci. k obidku jsem si dala testoviny bolognese 😖 , ale veca uz byla lepsi - ovesna kase s broskvemi.
vcera jsem tak premyslela, jak jsem dokazala vzdycky zhubnout, co bylo potreba.
- male porce, ale zas jsem jedla vse (krom cokoladky). Nez jsem se to naucila, tak jsem si vse vazila a na kazde jidlo jsem mela vahovy limit. Bohuzel uz jsi je nepamatuju ale zas to nejak vypozoruje podle velikosti porce. Behem 14 dni jsem byla schopna odhadnout optimum jidla.
- do prace si nosit jidlo z domova.
- casto pit, i kdyz jen treba trochu
- pred odchodem z prace (cca kolem treti, pul ctvrty) jsem si davaal jogurt s musli, ovoce nebo neco takoveho, abych neprisla domu hladova
- alespon 2x tydne intenzivni sportovani a co nejvic chodit peso, doma kazdy den trochu posilovat

vzdycky to zabralo, tak uvidime jak ted 🙂

kvikvicek
10. led 2008

holky jste tu nekdo?

smoulinda
autor
10. led 2008

Ahooooj 🙂
Tak jsem konečně doma, ale že to jsou fofry 😀
Včera celý den v práci, dneska teda jenom na ranní 😝 Teď čekám až se mi vrátí Katrinka a půjdeme poupí poupí 😀
K snídani 2x hovězí vývar, k obědu zeleninový salát s kuřecím masem, odpoledne rohlík se sýrem a šmitec 😀
Zííííííííííítra je náš velký den 😀

vladunka
10. led 2008

Ahojky 🙂
no jo...zítra už je pátek a velké vážení..bojím,bojiím 😀 😀 😀
já dnes k snídaní activii...o bědu nic 🤐 🤐 🤐 nebyl čas a ke svačině mandarinku,kiwi a křehký chlebík

kvikvicek
10. led 2008

ja jsem mela ke snidani bily jogurt a do toho jsem si nakrajela jablicko-to bylo tak dobry 😀 ,pak jsem mela zeleninovy salat s lososem,udelala jsem si vetsi kopicku takze jsem ho i vecerela, a schroustala jsem i 1 klementinku a dve mandarinky,vypito mam 2 litry,ale stihnu jeste litr a pul. Venku jsem nebyla,ale uklizela jsem doma,takze jsem se nevalela,asi pujdu zehlit, ale az dokonikuju. 😀 😀

kvikvicek
10. led 2008

ahoj holky,smouliii kde pracujes? A chtela jsem se jeste zeptat, Smouli,ja nejsem v tabulce 😢 nechci Te honit,to vubec,ale ja tam nejsem 😢 😢 😢

kvikvicek
10. led 2008

holky ale zvazit se musime rano jak vstanem,protoze jak zacne nekdo bastit a pit ty 3 l vody tak to bude zkresleny 😀 a cetli jste ten clanek jak jsem sem dla ten odkaz,holky ctete,stoji to za to. 🙂

smoulinda
autor
10. led 2008

Kvikvi už jdu na to 🙂

zany
10. led 2008

Ahoj holky,

tak dneska jsem pořádně nesnídala, protože jsme zaspali a nebyl čas... 😒 Takže jsem snídala v autě - celozrného šneka a loupák 😕 😉 K obědu jsem měla rizoto, takže to by celkem šlo a od té doby nic... 😕 Nebyl prostě čas... Byli jsme u kamarádky, pak kouknout v Praze po krámech a když jsme dorazili domů, tak jsem to prostě nestihla... Ale večeři si dám jen lehkou 🙂
Včera jsem si dala jogurt s müsli a manža se pak cpal a já na něj mlsně koukala 😀 Říkal mi, že jím votruby 😀 😀 😀 a pak mám hlad 😀 😕
No zítřek nevím nevím... Snad možná kilíčko 🙂 Ale dopoledne jdu cvičit 😉 Mamka půjde s prckem ven a já do mučírny 😵