Po porodu jsem přibrala 28kg a zhubla jen 8. Co s tím?

smoulinda
1. led 2008

Ahoj, ahoj, ahoj 😀
Takže...zakládám tohle téma, pač už si fakt nevím rady a potřebuju poradit 😝 Jde o to, že jsem půl roku po porodu a ještě jsem ani trošku nezhubla. V těhotenství jsem přibrala 28 kg, po porodu jsem hned přišla o 6 kg, pak během 14 dní o další dvě a od té doby vážím pořád stejně. Takže mi ještě zbývá 20 kg na moji původní váhu 😖
Nemáte nějaký recept jak s těma kilama zatočit 😀
Vím, že na každýho platí něco jinýho, ale já klidně vyzkouším všechno, jen když to zabere 😀
Už před těhotenstvím jsem 14 kilo zhubla, ale to bylo tím, že jsem pracovala a od rána do večera lítala 😝
Jenže to už teď nemůžu, s malou se to fakt nedá 😀
Poradíte jak na to 😕 😅 😀 😀 😀
No a kdo mi poradí a já díky němu zhubnu tak má u mě schovanou bonbošku a velký dík 😀 😀 😀

bubatko
4. led 2008

tak tak, jednoducho to musi ist a hotovo - hlavne kvoli sebe a az potom kvoli ostatnym 😵

misakri
4. led 2008

ahoj holky, já zrovna před pár dny dospěla k názoru, že takhle to dál nejde a že začnu cvičit... ubrala jsem jídla, i když se snažím jíst 5x denně, ale je to fakt fuška!!!, začala jsem cvičit... a i když to na váze ještě nejde vidět, tak se cítím daleko líp... 😉
chce to motivaci a tu mám teda pořádnou... tchýni!!!... jen tak mezi řečí se zmínila, že jako po porodu by to asi chtělo zhubnout!!!... 😠 😠 😠

laola
4. led 2008

Tak to je teda motivace 😀 😀 Já jsem se rozhodla, že se sebou budu něco dělat, dneska, vlastně 😉 včera...Tak jen doufám, že mi to dlouho vydrží 😀
Beru si na pomoc kalorické tabulky, podle kterých si sestavím jídelníček. Ale bude to krutééééé 😀

mucilienka
4. led 2008

misakri, nechci to hned naraz a hlavne nie vsetko... ja mam uz menej kileckov ako pred porodom.... dlho som sa sice hnevala na seba, ze som ako sudok, ale ... konecne to islo dole, a hlavne stale sa kojime.... ono to pride casom... trosku vyvazenej stravy- t.j. normalne jest aj pit a vsetko je dobre....

louzicka
4. led 2008

Ahoj holky, taky bych se k vám ráda přidala. Při těhu jsem nabrala 26kg (a před těhu jsem si přidala tlustá, ó já trubka 🙂 ) a teď, půl roku po porodu mám 16 kg dole. Těch posledních 10kg asi půjde horko těžko. Občas cvičím na Orbitreku a taky baštím LKVB (urychlovač metabolismu). Nevejdu se do žádného oblečení a nové se mi kupovat nechce (v takové obří velikosti ). Hromadně to určitě půjde líp. Tak co mám komu kam napsat jako přihlášku do klubu? 🙂 😅

misakri
4. led 2008

lao já to chci taky hlavně kvůli sobě... ale dokázat to i tchýni!!! ta mě dokáže vždycky namíchnout, ale to je do jiné diskuze... 😀 😀

misakri
4. led 2008

muci, ty pořád kojíš? tak to tě obdivuju, žes to vydržela tak dlouho... klobouk dolů... já když jsem kojila, tak jsem dala dolů hodně, ale co jsem přestala, tak jsem se rozežrala a jelo to... no fuj 😠 😒 😀

misakri
4. led 2008

louzicko, já si taky říkám, že si nebudu kupovat jiné větší oblečení, ale v čem budeme chodit??? 😀 😀 😀

mucilienka
4. led 2008

misakri, chutit mi chuti ... ale uz nie tak velmi... a hlavne Maruska je neposedko, tak sme v jednom kuse v pohybe... ono to islo nejako samo... hlavne nesmies na to mysliet... ja ked myslim na to, ze chcem schudnut, tak mi hned zacne chutit viacej jest...

misakri
5. led 2008

pro mě je nejhorší vydržet večer... dokud něco dělám s miškou, tak hlad nemám, ale jakmile usne, já si sednu k tv nebo pc, tak dostanu na něco chuť a už to jede... 😠 , myslela jsem normálně, že dneska umřu, asi se mi začíná scvrkávat žaludek... 😒 ☹ 😉 🙂

mucilienka
5. led 2008

tak skus ovocie.. tym nic nepokazis....

misakri
5. led 2008

musela jsem si dát jogurt, ovoce žádné po ruce nebylo... ale fakt jsem myslela, že bude po mě... 😒

misakri
5. led 2008

už jsme se s kamarádkou byly zapsat na spinning, tak jsem zvědavá, ještě nikdy jsem tam nebyla, ale začít se musí...

doufám, že se mi podaří zhubnout a hlavně si váhu pak udržet... myslela jsem si, že po porodu to půjde, ale není to tak lehké... práce kolem dcery je dost, ale jako, že bych u toho hubla, tak to fakt nehrozí... 😒

mucilienka
5. led 2008

misakri, spinning je skvela vec, ja som tam chodila dost pravidelne pred tehu...

misakri
5. led 2008

já jsem před těhu, nebo přesněji 2 roky dozadu chodila 4x týdně na aerobik... to bylo super, uplně mě to tehdy chytlo, teď už mě to nějak neláká, ani nevím proč...
u něj se krásně formovalo celé tělo... slyšela jsem, že u toho spinningu taky, tak ho chci zkusit, uvidíme... 😉

mucilienka
5. led 2008

baby, tak ja musim... Maruska dietu nastastie nedrzi, pyta si mliecko... tak rano... 😉

misakri
5. led 2008

muci, papa 😉 🙂

lidka619
5. led 2008

baby, tak ja sa dávam na tuhý boj - začínam jesť každé 3 hodiny, a uvidím, či sa dačo zmení 😉
- ináč mi muž zahlásil takú hlášku, že keď bol na vojne a mal pravidelnú stravu, tak pribral 20 kg 😀 , ale to prakticky nerobil nič, len sedel na zadku - tak dúfam, že pravidelnou stravou nedopadnem ako on 😀 😀 😀
- a vy ako? idete tiež papkať každé 3 hodinky???
- ale podľa tohto som vydedukovala, že môžem jesť úplne všetko, len v menších dávkach a častejšie, že jo? 😅

lidka619
5. led 2008

a chete motiváciu? kuk: http://www.muscle-fitness.sk/index.phtml?go=cla...
je to súťaž Do formy - súťaží sa 3 mesiace, a výsledky sú aj takéto. Tam si pozrite aj iné ročníky, a možno to bude ako motivácia stačiť 😉

monik111
5. led 2008

Ahojda,
tak koukám,že jste toho v noci dost probraly.A vidím,že parta by byla,tak snad se podržíme.
Já včera vypila 2l ,což je na můj dosavadní pitnej režim až dost.Takže snad to tak vydrží.... 😉
Jinak jsem dnes začala zdravě,tak snad to něčím nepo+eru.Měla jsem bilej jog. a celozr. rohlajs. No jenže na oběd si miláček poručil svíčkovou.Ale to zase není takovej hnus,né.Dyt je to jen zelenina,takže trochu si dám.
A co vy dnes budete dlabat??????

zany
5. led 2008

Ahojky,

koukám, že jste se včera rozjely 😀

No na podporu je nás tu dost, tak snad to společnými silami zvládneme 🙂 Jen nás příští týden čekají 2 oslavy prckových prvních narozenin, tak si dám naposledy do nosu a pak hned výrazně začnu řešit jídelníček! Manža v tom bude se mnou, protože pro něj nic extra vařit nebudu a jemu to taky neuškodí 😀

Misakri, tak tchýně tě tahle namíchla?!!! 😠 No je to ale skvělá motivace, aby koukala, že jsi to dokázala 😀

Aerobik mě vždycky bavil, pak jsem přesedlala na spinning a teď jsem chvíli chodila na velké míče... Jenže teď když ještě kojím a to kolem osmé, tak mi žádné cvičení nevyhovuje, protože to právě všechno končí v 8 a to kvůli prckovi nestíhám... Takže teď si zatím vystačím s posilovnou a orbitrekem a pak začnu chodit na stepky, ty mě bavily vždycky víc 😉

Oblečení: no koupila jsem si pár větších kousků a nosím to pořád dokola, protože se mi nechce vyhazovat penízky za něco co by mi mohlo být jednou velké 🙂 😉

Jo a včera jsme udělali první pokrok 😉 Konečně jsme si dali večeři dřív než v 8 (už v 6)... Prcek je totiž somrák a nedá se před ním jíst. Tak dostal taky kousek chleba a my měli cereální housku s lučinou 🙂 No a ch 🙂 těla bych jíst rozhodně dřív 🙂

lidka619
5. led 2008

ja si varkám kyslú polievočku s rybou, tak sa už neviem dočkať, kedy ju zmastím, ale až o 13.00 hod. dovtedy nič, iba piť 😝

lidka619
5. led 2008

Milé dámy - PREČO JE TAK DOLEŽITÉ JESŤ KAŽDÉ 3 HODINY???

V diskusii zaznela otázka, prečo je potrebné jesť pravidelne každé 3 hodiny. Stačí jediné slovíčko: hypoglykémia. Mnohí už viete o čo ide, potom nemusíte tento článok vôbec čítať.

Človek vie z jedla získavať len určité množstvo živín.

* Ak je potravy dlhodobo príliš málo, organizmus stráda, neskôr, po rôznych zdravotných ťažkostiach umrie na následky podvýživy.
* Ak je potravy veľa, organizmus priberá tuk a ak s tým neprestane, neskôr, po rôznych zdravotných ťažkostiach umrie na následky obezity.

Niekam medzi tieto dva extrémy sa preto musíme dostať.
Veľa naraz

Chcete pribrať? Jedzte veľké porcie jedla naraz, najlepšie, ak medzi tým budú dlhé pauzy hladu. Tak, ako to robia tuční ľudia. Ráno nič. Potom káva. Obed v reštike, masívny, dobrý, mastný. Potom nič. Potom nič. Ešte stále nič. Potom večera v reštike, nejaké pivko, slané oriešky.

Človek zjedenú potravu dokáže spracovať a použiť na krytie energetickej potreby, na svoj rast, existenciu. Žiaľ, človek vie spracovať za istý čas len isté množstvo živín. Ale prijať ich dokáže aj viac. Telo na prebytok živín reaguje tak, že tvorí zásoby - tukové.

Ako príklad nech slúži tučná žena, ktorá chce schudnúť. "Diétuje" už veľmi dlho. Dopoludnia papá len ovocie, alebo zeleninu. Popoludní to už nevydrží a dá si nejakú tyčinku. Popoludní sa za to trestá hladomorom a vydrží až do večera. Doma však varí a to chutne. Neodolá a rýchlo si dopraje. No o dve hodiny sa ozve krutý hlad a často aj nuda z dlhej chvíle pri telkáči. Znova si dá niečo. Celý deň trpí "diétou" a pritom je tlstá, ako kŕmna húsenica.

Organizmus nevie plytvať

Organizmus nevie využiť všetku energiu, ktorú doň vložíte. Je to individuálne, ale pre lepšiu predstavu ak si dáte zhruba 1000 kJ porciu (môžete ísť až niekam ku 1500 kJ) tak veľkú väčšinu živín použije organizmus na svoju réžiu. Ostane málo, alebo takmer nič "navyše", čo by bolo treba uložiť vo forme energetickej rezervy. Zjedli ste primeranú porciu a tá bude použitá presne na to, na čo jedlo slúžiť má.

Horšie to je, ak zjete jedno jedlo s energetickou hodnotou trebárs 4000 kJ. To nie je žiadny problém - je to bežná energetická hodnota bežného jedla v reštaurácii. Časť z tejto energie telo použije rovnako, ako v predchádzajúcom prípade. Napríklad 1500 kJ. No zvyšných 2500 kJ už na svoje funkcie organizmus nepotrebuje. A tak značnú časť tejto energie telo uloží "na horšie časy". Nie je to nič dramatické, no ak budete jesť pravidelne viac, ako treba, úspory sa budú pomaly hromadiť. A vy budete okrúhlieť a pomaly oťažievať.
Nie je energia, ako energia

Potraviny sa skladajú z rôznych zložiek. Energiu vieme prijímať z bielkovín, z tuku, sacharidov, alebo z alkoholu. Zatiaľ čo energia z bielkovín sa na tuk mení dosť "neochotne", horšie to už je so sacharidmi. Tuk v potrave sa už na "slaninu mení" rýchlo a pomerne ľahko. Najhorší je alkohol. Akonáhle ho prijmete, telo sa snaží zbaviť sa ho a všetko ostatné v tej chvíli ide bokom. Zapiť (alebo predpiť) sýte jedlo alkoholom znamená vopred určiť, že časť prijatej energie sa zmení na energetické rezervy.
Medzitým: hypoglykémia

Tu to prerušme a povedzme si o krvnom cukre. Hypoglykémia a je stav, keď je v krvi málo krvného cukru. Môže mať u rôznych ľudí rôzne následky. Ak jedávate potraviny s vysokým glykemickým indexom, hodinu až dve po ich zjedení sa hladina krvného cukru zníži pod normál. Potom sa môžu objaviť rôzne príznaky hypoglykémie.

Telo však nepípne ako počítač. Nerozsvieti sa vám červená kontrolka "ten koláčik pred hodinou a štvrť spôsobil hypoglykémiu". Telo sa ozve úplne inak.

Začnime zoznam príznakov hypoglykémie tou najpriamejšou a najzrozumiteľnejšou vecou a to je pocit hladu. Ide o vtieravú túžbu niečo zjesť, často niečo mastné, alebo sladké. Niekto tomu hovorí "vlčí hlad", alebo "záchvat hladu" kedy vyhladovanec 🙂 stráca sebakontrolu a žerie všetko, na čo narazí. (Žerie - to nie je vulgarizmus, ale popis spôsobu jedenia v takom stave.)

A ešte sú aj ďalšie prejavy hypoglykémie, spravidla sa neobjavujú všetky naraz. Niekto je nalačno hádavý, iný malátny a iný uzimený… V zásade by ste mali jesť tak, aby k takýmto prejavom nikdy nedošlo. Ak to dokážete, začnete chudnúť.
Zmeny nálady smerom ku negatívnym pocitom

* sklon ku hádkam, výbušnosť (hnev, zlosť, krik, nevrlosť)
* nechuť niečo riešiť, robiť
* malátnosť, nerozhodnosť, alebo apatia
* celková podráždenosť, nesústredenosť
* nervozita, netrpezlivosť, pocit neistoty

Zmeny pocitov a telesných funkcií

* potenie sa - celkové, alebo len ruky, či nohy
* zívanie, ospalosť, niekedy závrate
* sklon ku koktaniu, zhoršená súvislosť reči, alebo chyby výslovnosti, prerieknutia
* "škvŕkanie" v bruchu
* večer po najedení nie a nie zaspať, alebo časté prebúdzanie sa v noci
* silnejšie búchanie srdca, alebo čudné pocity v hrudi
* bolesť hlavy (klasika - bolesť hlavy môže byť spôsobená mnohými inými príčinami, veľmi často je len signálom nedostatku tekutín)
* ťažko od žalúdka, čudné pocity v bruchu
* trasenie sa - vnútorné, alebo napríklad ruky
* pocity zimy
* slabosť, alebo podlamovanie nôh (ak chodíte na tréningy a nedáte si na záver "rýchle sacharidy", možno to poznáte 🙂

Tieto a im podobné pocity môžu byť príznakmi hypoglykémie. Ak zistíte, že je to aj váš prípad, nevadí. Spravte protiopatrenia:

* jedzte prednostne potraviny s nízkym GI
* jedzte častejšie, než vám klesne hladina krvného cukru pod "normál"

Ak udržíte hladinu krvného cukru a inzulínu na zhruba stále rovnakej úrovni, zakrátko sa zbavíte nárazových záchvatov hladu, často aj zlosti, slabosti a iných príznakov, ktoré človek spravidla rieši tým že si dá koláčik… …a priberie.
Po Slovensky a ešte raz

Ak si dáte napríklad krémeš, zjedli ste jedlo, ktoré môže spôsobiť rýchle zvýšenie hladiny krvného cukru. Telo ju zníži vyplavením inzulínu. No rýchly pokles hladiny krvného cukru vydáva nekompromisný povel: chcem tyčinku, chcem dobrotu, chcem čokoľvek, veľa a hneď. Zhruba dve hodiny po zjedení krémešu si telo vyžiada ďalšiu porciu jedla. V stave hypoglykémie človek nie je celkom "súdny" a dá si čokoľvek. Niekto to volá "mám krízu", alebo "záchvat túžby po sladkom", "záchvat žravosti" a podobne. Sladkosti sú energeticky veľmi výdatné. Telo ich nevie premeniť na svoju stavbu, časť sa premení na tuk, časť zdvihne hladinu krvného cukru… No o dve hodiny po sladkej tyčinke tu máme znova hypoglykémiu. Krutý hlad, ktorý sa v tomto stave objavuje si pýta rýchlu energiu - najlepšie glukózu. Cukor, sladkosti, tučné. A ideme, ako na húsenkovej dráhe. Hlad, obžratie, hlad, obžratie.
Malé porcie

Ak teda chcete schudnúť, musíte jesť malé porcie jedla, ale čo najčastejšie. Prax ukazuje, že príliš časté jedenie (každých 10 minút maličký kúsoček) nie je vhodné, pretože človek potom nemá pocit, že niečo jedol. Preto je lepšie jesť také porcie jedla, aby ste sa nasýtili.
3 hodiny sú akurát

Cieľom je zjesť také množstvo jedla, ktoré organizmus dokáže spotrebovať na svoju prevádzku. Zároveň chceme dosiahnuť, aby ste sa nedostali do stavu hladu, ktorý pri racionálnej strave príde neskôr, ako pri jedení koláčikov. A tu sa ukazuje, že 3 hodiny bývajú optimum. Niekto vydrží aj 4 hodiny, iný musí jesť každé 2 a pol hodiny. Zásadou je jesť skôr, než pocítite akýkoľvek náznak hladu.
Jesť s rozumom, nie s hladom

3 hodiny po rozumnom jedle nie ste hladní. Nemáte príliš chuť jesť. To je vhodná chvíľa, aby ste si rozumom stanovili, že napriek tomu jesť budete. Nemáte ešte hlad, nemáte chúťky, netúžite po sladkostiach. A tak si máte možnosť vybrať jedlo podľa rozumu.
Úplne sa vzdajte cukru

Úplne sa snažte vylúčiť z potravy cukor. Neslaďte, nekupujte sladké jedlá. Spočiatku vám možno bude zaťažko vzdať sa sladkostí, ale je to vec zvyku. Po pár mesiacoch zistíte, že vám už nechýbajú. Cukor treba vynechať, pretože do jedla dodáva zbytočne veľa energie. Ak nebudete jesť sladkosti, hladina krvného cukru bude stabilná a vy nebudete mať žiadne záchvaty žravosti a vlny túžby po sladkostiach.
Cestovný poriadok jedenia a pitia

Nakoniec ešte niečo na spôsob cestovného poriadku na jedenie a pitie. Mali by ste jesť každé tri hodiny a piť každú hodinu. To je pri chudnutí zásadou číslo jedna.

Dôležité je, aby ste dostatočne dlho spali. Regenerácia je veľmi dôležitá! Neupierajte si spánok len preto, že v televízore vysielajú nejaké somariny. Trénujte svoju zdržanlivosť a choďte spať 8 hodín pred tým, než chcete zobudiť.

Ak pracujete na smeny, alebo začínate pracovný deň v inom čase, než je v tabuľke, posuňte si proste časy. Ak idete na nočnú na 22:00, dajte si budíček na 20:00, a zjedzte "raňajky". A tak pokračujte ďalej. No ak nie ste nútení, nepracujte na smeny. Poohliadnite sa radšej po inej práci, kde si neničíte zdravie za mizerný grajciar.

Čas Príklad činnosti Vypité tekutiny
(Čaj, alebo voda)
1:00 spánok
2:00 spánok
3:00 spánok
4:00 spánok
5:00 spánok
6:00 spánok
7:00 Raňajky 2 deci
8:00 Vypite pohár vody 2 deci
9:00 Vypite pohár vody 2 deci
10:00 Desiata 2 deci
11:00 Vypite pohár vody 2 deci
12:00 Vypite pohár vody 2 deci
13:00 Obed 2 deci
14:00 Vypite pohár vody 2 deci
15:00 Vypite pohár vody 2 deci
16:00 Olovrant 2 deci
17:00 Vypite pohár vody 2 deci
18:00 Vypite pohár vody 2 deci
19:00 Večera 2 deci
20:00 Vypite pohár vody 1 deci
21:00 Vodu už nie, aby ste
nechodili v noci na wécko…
22:00 spánok
24:00 spánok
Spolu vypitej vody 2,7 litra
Voda prijatá v zelenine
a potrave okolo 0,5 litra

V prípade hladu môžete zaradiť ešte druhú večeru niekedy po 21:00. Podľa počtu jedál počítajte na deň zhruba 6000 kJ energie, takže môžete zjesť v jednom jedle zhruba 1200 kJ. Druhá večera je vec, ktorú už literatúra väčšinou neodporúča. Ideálne je už nejesť 3 hodiny pred spaním. V našom prípade by to znamenalo jesť posledné jedlo o 19:00. No mnoho ľudí potom pociťuje hlad a nocou vyliezajú, ako dravci chladničiek. V takom prípade je výhodnejšie večer si dopriať ešte nejakú tú maličkosť aj pred spaním. To už však je individuálne. Niekto nevie zaspať najedený, iný zas s poloprázdnym žalúdkom…

silvik
5. led 2008

Ahojky kočendy...

Misakri, vítej mezi námi.... 😉

Moni, já s tím pitím furt bojuju... když se hodně napiju (když si na to vzpomenu), tak pak furt chodím čůrat a kvůli tomu mám strach i vyrazit ven s dívčinami.. ☹ 😝
K snídani si dávám jeden plátek celozrnného tmavého chleba s něčím - včera to byl sýr a paprika, dneska kuřecí nářez a paprika... no mezi námi, obyčejný chleba je lepší, ten tmavý je takový hořký... nebo se mi to zdá? 😝 😕
K obědu byly těstoviny s boloňskou omáčkou - poloviční porce.... No a na odpoledne už jen nízkotučný jogurt.. snad to vydržím... holky, musíme vydržet, ať ostatním vytřeme zrak a dokážeme jim, že to jsme schopné zvládnout, že máme pevnou vůli!!!!!! Budou si nás tím víc vážit... aspoň doufám.... 😉 😀 😀

silvik
5. led 2008

Lidko, díkes za info... docela poučné.... musím se více snažit dodržovat ten tříhodinový interval .. 😉

ivana77
5. led 2008

Ahojte...
akosi som sa ocitla na tejto stranke a nedalo mi sa nezaregistrovat a cosi sa nopytat, ked sa tu uz o tom chudnuti toci.(no a je tu samozrejme este tolko uzasnych tem, len mat tolko casu)..takze...ma niektora z vas skusenosti s produktami herbalife a chudnutim, a ci je to v poriadku ak zena dojci...... 😨 vdaka

misulka101
5. led 2008

ahoj ivana77,ak chces mozem sa ti spytat na tie produkty s herbalifu lebo svokor s tym pracujem a tiez to bral takze by to mohol vediet ze ako to je ked zena dojci

lidka619
5. led 2008

ahoj ivanka - ja s tým skúsenosť nemám žiadnu, ale čo ti môžem z vlastnej skúsenosti povedať, ja som malú dojčila 2,5 roka - počas prvého 1/2 roka, som asi schudla najviac, ale som si to samozrejme ani neuvedomila, ale čo ti chcem tým povedať je to, že môj deň vyzeral asi takto: raňajky, kojenie, znovu jedenie, zas kojenie, obed, kojenie, jednoducho sále som len jedla a kojila, a samozrejme pila a kilá išli dolu len taký rachot - ale ako som už postupne kojila len sem-tam /popri príkrmoch/ tak už to išlo aj s váhou hore. Tak normálne to asi fakt funguje, že keď človek pravidelne je, tak aj chudne 😉

terezkaaa
5. led 2008

ivana, při kojení se to určitě nesmí.Já mám známou,která herbalife užívá-je teda hodně silná,už minimálně rok, ale připadá mi furt stejná, tak nevím 😅

ivana77
5. led 2008

dakujem, baby 🙂 ja som sa na to totiz dala pred vianocami nahovorit, ale rozhodla som sa to vratit, nebolo mi z toho dobre a tiez si myslim, ze nech uz to je zdrave ako chce, nechcem aby si na to telo zvykalo a prislo tak o chute roznych inych uzasnych pokrmov, len stale somzvedava, ako je to s uzivanim a kojenim, kedze mne to bolo velmi odporucane.... a ze vraj aj kvoli energii, no ...nechcem o tom v zlom, len asi to nie je pre mna

Lidka, pocas kojenia si stravu nejak obmedzovala, alebo si jedla na co si mala chut?