Po porodu jsem přibrala 28kg a zhubla jen 8. Co s tím?

smoulinda
1. led 2008

Ahoj, ahoj, ahoj 😀
Takže...zakládám tohle téma, pač už si fakt nevím rady a potřebuju poradit 😝 Jde o to, že jsem půl roku po porodu a ještě jsem ani trošku nezhubla. V těhotenství jsem přibrala 28 kg, po porodu jsem hned přišla o 6 kg, pak během 14 dní o další dvě a od té doby vážím pořád stejně. Takže mi ještě zbývá 20 kg na moji původní váhu 😖
Nemáte nějaký recept jak s těma kilama zatočit 😀
Vím, že na každýho platí něco jinýho, ale já klidně vyzkouším všechno, jen když to zabere 😀
Už před těhotenstvím jsem 14 kilo zhubla, ale to bylo tím, že jsem pracovala a od rána do večera lítala 😝
Jenže to už teď nemůžu, s malou se to fakt nedá 😀
Poradíte jak na to 😕 😅 😀 😀 😀
No a kdo mi poradí a já díky němu zhubnu tak má u mě schovanou bonbošku a velký dík 😀 😀 😀

nobody
3. bře 2008

😀 😀

asi se naučím buzerovat a napomínat 😀
doma to jde, ale nesmíš mít zapnutý počítač, televizi a nervy z další oslavy (každý den, to už je celkem ale hustý 😀 )

leninn
3. bře 2008

Sidacek: tos mě tedy opravdu potěšila 😀
A od Tebe to slyším ráda, když se Ti hubnutí tak daří 😀
Snad na mě bude v pátek při vážení ta snaha vidět
Díky moc za odpověď

briketa
4. bře 2008

Baby, pisali ste, ze to asi nie je tak o jedle ako o pohybe. Ale je a velmi. Akurat jedna vec je podla mna absolutna blbost a to je hladovanie. Citala som tu aj take, ze "nejem nic po tretej" 😅
Taketo soky na metabolizmus budu mat po kratkom case presne opacny ucinok.
Telo potrebuje stale pracovat aby nemalo potrebu ukladania si zasob. Tak isto ubytok svalovej hmoty a energie ani nehovorim. Takze male porcie patkrat denne a rozumnu skladbu stravy.
Taktiez nie je pravda, ze telo zacne spalovat tuky az po polhodine cvicenia. Zavisi od toho co a ako sa cvici. Je pravdou, ze polhodinka sa dava na zahriate pred treningom na nejakej kardiomasinke. Lenze tam sa presne stupnuje vykon len po urcitu rychlost tepu srdca, lebo ked sa to prezenie, praveze po tej polhodine nic nespalite a cvicenie bude mat iba kardioucinok a nie fazu spalovania. Neviem, ci som to dost zrozumitelne napisala, ale dufam, ze sa z toho vysomarite.

nobody
4. bře 2008

briketa> souhlasím, akorát to moc o jídle není 🙂 prostě se musí jíst kvalitní strava .. ať už sacharidy, bílkoviny, tuky (tuky taky, je jich potřeba aspoň v malým množství kvůli vitamínům .. no prostě "DEKA")--- diety jsou divná věc a pro mě nepochopitelná .. jak píšeš, tělo má z nedostatku živin stres a snaží se ho překonat tím, že si příště veme něco do úschovy - takže do tuků ... je to něco, jak když cvičíte: tělo se brání a kvůli tomu, že je přetížený, tak se snaží propříště upravit bílkoviny a odbourávat jich ze svalů míň a přidávat o něco víc .. prostě aby mohlo být na negativní stres připravený¨¨

takže vlastně souhlasím 😀

pietra81
4. bře 2008

TAk teda už opravdu nevím. Jím tak jak se má--často, málo, zdravě, cvičím 30minut na tom orbitreku a nehubnu. Tak co je špatně??? Od včerejška jsem začala jezdit 40minut, je to ale fakt náhul!!!! Já nechápu jak někdo může jen takhle, bez pomoci nějakých prášku zhubnout tolik kilo jako holky tady píšou... ☹ 😢

leninn
4. bře 2008

Sidacek: a jak si vážíš těstoviny? Já jsem dala 100g těstovin a po uvaření jich bylo 280g☹( A to je teda hnus...

Pietra81: také jsem nešťasná, jak mi to hubnutí nejde, proto si teď zkusím jídlo vážit a uvidím, jestli to pomůže, doufám, že ano

Briketa: máš můj obdiv, já sport miluju, ale nemůžui chodit tak často, také kvůli penězům a bohužel doma žádný stroj nemám. Takže se pokusím cvičit sama...

aponchie
4. bře 2008

ahoj dneska sem mela jit cvicit a nesla sem zaprve me boli zada jak hrom a za druhy ma ditko narozky a ja bych nestihla vsecko nachystat.s tim cvicenim je to tak treba ze kdyz pudu dvakrat tydne pravidelne telo si na to zvykne a nebude spolupracovat s moji vahou jako? 😀 s tim cvicenim bych potrebovala podrobny navod a nejake konkretnejsi povidani u ktereho co a jak za jakou dobu a tak

angua27
4. bře 2008

aponchie, všekto naj malej T. 😀

aponchie
4. bře 2008

😀 jo diky az ted sem si vsimla ze je to v pase napsane 😀

nobody
4. bře 2008

pietra81 : třikrát týdně a aspoň 45 minut zkus (jak jsem psal, prvních 15 minut je to jen spalování sacharidů) ...
ale asi moc neporadím 🙂

briketa
4. bře 2008

Pietra81, pridavam sa k Nobody-mu a hlavne by som este pridala ine cvicenia, my po porode hlavne kalanetiku na spevnenie jadra - najlepsie tak posilnis brusne svaly, horne, spodne aj bocne a ked mas spevnene brusko, predides tak bolesti chrbatu, lebo sa Ti zlepsi drzanie tela spevnia svaly ktore ho udrzuju.
Asi necvicis spravne - pupok musi byt cely cas stiahnuty a samozrejme aj ritka. Pracuj rukami rovnako ako nohami.
Mas velku fit loptu? Ak ano, napisem Ti nejake cviky, co mozes v pohode cvicit doma.
A taktiez si presne zapisuj! co si cez den zjedla. Ale musi byt zaznamenany kazdy hryz. Potom si to vyhodnotis, ci nerobis chybu aj v jedeni

angua27
5. bře 2008

briketka, ja by som tiež poprosila o tie cviky s fit loptou. vopred ďakujem.

zdenik123
5. bře 2008

ahoj holky
řeším stejný případ...nejde mi zhubnout...nabrala jsem skoro 27 kilo v těhu...teď mám nahoře ještě 11....a váha stojí....jen snad bych řekla víc trpělivosti....metabolismus se musí nastartovat, někdo zhubne hned v porodnici a někomu to trvá rok....to záleží na každé....většinou se říká, že to trvá 6-9 měsíců....tak jako těhotenství těch 9 je prý normální....takže holt budu vytrvalá a počkám.... ☹ do léta ještě něco zbývá 😵

pietra81
5. bře 2008

Díky za rady, já si zkusím psát to jídlo a cvičit obden 45minut.
Briketo, jen nevím co je to fit lopta? 😅

angua27
5. bře 2008

pietra fit lopta je toto: http://www.sportujeme.sk/view.php?cisloclanku=2... je to taký veľký gumený balón, ktorý si doma nafúkaš a sedíš na ňom, hojdáš sa, cvičíš a tak.

pietra81
5. bře 2008

Aha, takže gymnastický míč. No ten nemám, ale mají ho naši, myslíám že ho nepotřebují. 😅 . Tak prosím o nějaké ty cviky?

sidacek
5. bře 2008

ahojky Lenin, já si těstoviny vážím až když jsou uvařené.Protože ,když si je zvážíš v syrovém stavu, tak jich máš třeba 100g, ale po uvaření se zvětší objem, nybydou a Ty z toho pak máš třeba 300g a to přeci nemůžeš snísst. Takže já si dávám tak 120 - 150g vařených těstovin. Teda když už. Těstoviny jím fakt jen na oběd, rozdohně ne večer.
jinak pro představu vám píšu kalorickou hodnotu příloh v uvařženém stavu.
rýže 100g - 540Kj
brambory 100g 290Kj
těstoviány 100g - 600Kj
br. knedlíky 100g - 720Kj
houskové knedlíky 100g - 1030Kj
vařené luštěniny 100g - 440Kj
hranolky smažené 100g -1220Kj
br. kaše 100g - 300Kj-

holky papa Míša

aeroaero
5. bře 2008

holky máte některá zkušenost s jablečným octem v pilulkách? funguje to na hubnutí?

aponchie
5. bře 2008

mate napad na efektivni cviceni doma?

pietra81
5. bře 2008

Aero, to nevím jestli to funguje, ale jablečný ocet před jídlem někdo pije. Já ho mám doma taky, ale je to mega hnus, tak nevím jestli funguje.

nobody
5. bře 2008

pietra .. cviků je hodně ... a nechci prozrazovat, jak na to .. tak když nikdo neporadí, tak napiš zprávu 🙂

vladkaz1
5. bře 2008

Ahojte moj otec schudol s jablecnym octom v pirulach 15 kg!!!! Ja som ho ties brala a bribrala som kilo takze kazdy ma iny organizmus . 😉

briketa
5. bře 2008

Fotograficke znazornenia cvickov s loptou som pridala do svojho albumu. Su tam hned po fotkach dietata. Okopirujte si to, kym to nie je adminom zmazane.

angua27
5. bře 2008

dík, briketa, už to mám uložené. hneď ako sa mi zlepší nádcha, tak začnem. 🙂

briketa
5. bře 2008

este jeden link, na youtube video - pilates specialne na brusko - ziadne sportove pomocky, cvicenie len vlastnym telom;
Cvicime klidne doma. Tieto naozaj zaberaju. Vsimajte si dobre stale vystrety chrbatik, vtiahnute brusko.

https://www.youtube.com/watch?v=mmek7iASeCI
briketa
5. bře 2008

Dievcata, ked nerozumiete anglicky, kludne si to pustite bez zvuku, ide to pekne aj ciste vizualizacioou.
Myslim, ze nazorne fotky a video su lepsie ako pisane slovo

sidacek
5. bře 2008

ahojky holky, tak jsem dnes přišla z kurzu - trošku zklamaná. K 10 shozeným kilům mi dnes chybělo 700g - sakra. Jsem se těšila na další diplom haha. Tak snad příští středu!!papa a dobrou noc. Míša

aeroaero
6. bře 2008

sidacek..týýýý joooo ty jsi dobrá!!!!!!!
Zítra je vážení a jám mám dole za tento týden 1 kg..tak doufám že to do zítra nepřiberu 😅

A cvičíš? nebo jen se hlídáš v jídle? Neříkali Vám na kursu něco o jablečným octě v pilulkách?

angua27
6. bře 2008

babuľky, tak som práve zistila, že oblečiem už skoro všetky predtehu nohavice a nielen oblečiem, ale aj zapnem. už mi chýbajú len jedny nohavice voľnočasové a jedny kraťasy. 😀 😀 😀 ale tie faldíky, čo mi trčia z nohavíc, ešte musím dostať preč. 😉 😎

leninn
6. bře 2008

Sidacek: Ale podle te e-kalkulačky na www.flora.cz má 100g těstovin bezvaječných 1491kJ, rýže 1464kJ...
tak to tedy nechapu...mě se to tedy zdálo opravdu moc.
Totiž, abych přesně věděla, kolik čeho a kolik kJ za den sním, tak si to tam zapisuju...
Tak jak to tedy je???

Laola: Ty si kJ take hlídáš na té e-kaljkulačce na floře?
Jak je to s těmi přílohami....jsou tam mnohem víc kaloričtější než píše třeba Sidacek....

Poraďte, ať vím, jak to je a nejím moc...
Nebo třeba až příliš málo, aby to mé hubnutí nemělo jen jojo efekt

Díky moc