Po porodu jsem přibrala 28kg a zhubla jen 8. Co s tím?

smoulinda
1. led 2008

Ahoj, ahoj, ahoj 😀
Takže...zakládám tohle téma, pač už si fakt nevím rady a potřebuju poradit 😝 Jde o to, že jsem půl roku po porodu a ještě jsem ani trošku nezhubla. V těhotenství jsem přibrala 28 kg, po porodu jsem hned přišla o 6 kg, pak během 14 dní o další dvě a od té doby vážím pořád stejně. Takže mi ještě zbývá 20 kg na moji původní váhu 😖
Nemáte nějaký recept jak s těma kilama zatočit 😀
Vím, že na každýho platí něco jinýho, ale já klidně vyzkouším všechno, jen když to zabere 😀
Už před těhotenstvím jsem 14 kilo zhubla, ale to bylo tím, že jsem pracovala a od rána do večera lítala 😝
Jenže to už teď nemůžu, s malou se to fakt nedá 😀
Poradíte jak na to 😕 😅 😀 😀 😀
No a kdo mi poradí a já díky němu zhubnu tak má u mě schovanou bonbošku a velký dík 😀 😀 😀

petrolejka
5. únor 2008

Ahoj holky, berete do klubu hubnoucích další adeptky? Porodila jsem před dvěma týdny, během těhu jsem nabrala 21 kg (přísahám, že jsem se nepřežírala). Dnes mám už "jen" 11 kg nad váhu před těhu, ale ráda bych celkově během půl roku zhubla 13 kg. Čili přibližně 2 kilča měsíčně. Ale hlavně chci zpevnit postavu, protože mi visí bříško (měla jsem ho pěkně vyšpulený, jsem malá) a moje stehna se podobají sloupům. Určitě by se mi líp hublo takhle v partičce, když bych měla kontrolu a srovnání. 😉 S pozvolným cvičením začínám dnes (po porodu jsem měla strach, byla jsem hodně šitá). 🙂

laola
5. únor 2008

ahojky petrolejko, dodatečně gratuluju k malé. Klidně se přidej, vypadá to, že některé holky začaly odpadávat ☹

berynka
5. únor 2008

Makelka: co se rozčiluješ? Řešíte, jak nejlépe zhubnout a nic jiného opravdu nefunguje 😉 .
A jinak... já nenapsala "nejíst" ale "nežrat", což je veliký rozdíl!

laola
5. únor 2008

Bery, souhlas 🙂 já se přestala přežírat a je to poznat 😉 A teď se holky oficiálně přiznávám, že jsem měla na začátku ještě o 2 kg víc... Jen mi to přišlo děsně ostudné, když jsem viděla tu cifru... 😀

ajuskamimi
5. únor 2008

ahojte, ja sa tiez pridam ak mozem. Ja som pocas tehu pribrala 11 kg a po porode mi ostali 3 kg, co bolo super a ja cela happy. Lenze ani neviem ako, po dvoch mesiacoch sa rucicka vahy vysvihla tak brutalne hore, ze je zo mna mala buchta s riadnou nadvahou ☹ zacala som s roznymi dietami /ale v ramci normy, lebo stale prcka kojim a nechcela som prist o mlieko/, nachvilku som schudla ale znova pribrala a mozno o to viac, tak som si povedala, ze dieta to nie je to spravne, lebo dietu do konca zivota drzat nevydrzim. Povedala som si DOST, sak ide leto a ja nechcem byt proste tlsta 😠 ja tie svoje speky zo seba vyzeniem a tu tlstu zensku zo seba zhodim 😀 zacala som pred dvoma tyzdnami podla rad Sipeky. A vysledok? Su tomu dva tyzdne, nedrzim ziadnu dietu a mam dole 4 kg /pre mna obrovsky uspech 😉 / este ich sice potrebujem zhodit dost, ale toto je pre mna dobry zaciatok a dobra hnacia sila na to, aby som to nevzdala.

petrolejka
5. únor 2008

Tak jsem se nahlásila Smoulindě do tabulky a uvidím. Musím si dočíst vaši diskusi a načerpat cenné rady. 😀

laola
5. únor 2008

Mně ze začátku pomohla e-kalkulačka na www.flora.cz. Teď už vím, co si můžu dovolit sníst. A možná, že mi hodně pomohlo to, že se ráno pořádně nasnídám...

berynka
5. únor 2008

S dietama bych byla opatrná. Zbytečně vyvolávají jo-jo efekt a dlouhodobě je to na nic 😒 . Chce to pevnou vůli, změnit stravovací návyky a přečkat období, než se zcvrkne žaludek 😉 . A podmínkou je pohyb, ale to je bezpředmětné, pokud máte děti. Tam není na výběr 😀 .

miriamka
5. únor 2008

Baby,keby som ja mala poradit a povedat z vlastnej skusenosti...
Ja som zmenila zivotospravu a pridala pohyb.Zacala som sa stravovat pouzivanim delenej stravy...za pol roka som schudla 14kg.
Teraz som tehotna,stravujem sa normalne a ani pohyb nejako nemam...pribrala som zatial +5kg...a ked porodim,
opat nabieham na delenu stravu 🙂

angua27
5. únor 2008

berynka prepáč, ale všetky tieto rady poznáme. 😉 a neviem ako iným dievčatám, ale mne taký to "mudrlanti" moc nepridávajú. nič v zlom.

baby, Matej má nejaké zlé obdobie, tak sa sem dostanem málokedy. zatiaľ sa držím, kilá idú postupne dole, cca. 1kg za týždeň, čo je pohodka. od štvrtka do nedele idem s Matejom k mojim rodičom na návštevu. máme tam dosť plný program, tak neviem, či sa sem dostanem. ale v piatok sa určite odvážim a výsledok pošlem. pozerala som tabuľku, výsledky dobré a tie, ktorým moc nešlo dole, nevešajte hlavu, telo si zvyká na úbytok váhy a občas sa tomu bráni, tak to môže stagnovať. 😉

berynka
5. únor 2008

Angua: to jsou osobní vyzkoušené a osvědčené tipy 😉

llenda
5. únor 2008

Vítej ajuskamimi. 😀
Včera jsem měla na snídani 1celozrnej rohlik a zelenej čaj.
Na oběd jsem si dala kuřecí řízek na prudko se šopákem.A pak kafíčko.
A na véču jsem si dala 1 pomeranč a 1 grep s bílým jogurtem.A můžu vám říct že jsem to nemohla sníst,tak jsem to dojedla u Dr.Hause. 😅
A dneska si dám těstoviny s kuřecím masem,kukuřicí,rajčetem,30% eidamem a zalitý bílým jogurtem.Mňam už se těším,je to fakt výborný. 😀 😀

miriamka
5. únor 2008

Inac baby,aj pitie caju Pu Erh pomaha!Potlaca chut na sladke!

llenda
5. únor 2008

To je pěkný,ale já sladký nejím,jen jednou za čas si něco dám. Spíš bych potřebovala čaj,abych neměla chuť na sýrový tyčinky 😀
Protože těch bych se mohla užrat. Od soboty jsem neměla ani jednu,ale je to krutej boj 😒

makelka
5. únor 2008

berynka - rozčilovat se budu, protože jestli jsi si pročítala celou diskuzi, tak by sis všimla na co že jsme se to opravdu daly a takový kecy typu Nežrat už tu byly několikrát, takže nejprve čti a pak piš 😠 mě osobně tohle fakt vytáčí. ne každá ženská má spalování jako ty. Já se DOST hlídám a snažím se, ale jen tak mi to prostě nejde, mám to geneticky potvrzené i doktorem 😠 😠 😠 😠 takže holt mi to bude asi dýl trvat, ale v téhle partě mi to jde líp a nechci si tu utrhnout ostudu, proto mě to fakt dost motivuje, asi první věc v životě 😎 tak..... 😔

smouli no jo, nejde to jak bychom chtěly co? 😖 ale já vydržám, snažím se 😉

Dneska jsem se nechala inspirovat sidackem a na oběd mám kuřecí maso se zeleninou 😉 😉 😉 😉 😉 a malýmu udělám to stejný a budem baštit spolu 😀 😀 😀 😀

Holky ještě mi kámoška říkala, že je to taky hodně chlebem, nejíst pečivo, ale já si nedovedu představit, co bych teda jako měla snídat? 😕 😕 😕 jogurt u mě neexistuje, je mi po něm ráno dost zle 😝

angua - moje řeč 😉 asi by si berynka měla pořádně pročíst diskuzi 😠 než utrousí nějakou tu "chytrou" radu 😠 😠 😠

llenda - jíš jenom 3x denně?? 😕 Já se pořád snažím jíst tak 5x tak nevím

Jinak já dneska snídala chlebík s máslem a 30% eidamem a kafíčko, mezitím jsem šikulka stihla vypít půl litri vody a svačila jsem banán, na obídek si dám to kuře se zeleninou, na sváču mám nachystanou aktivii a buď s mussli nebo bez, dle chuti a na večeřu nevim 😖 no uvidím, něco vymyslím 😉

miriamka
5. únor 2008

No ja napriklad chlieb,a biele pecivo vobec nejem...jedine celozrnne,alebo na ranajky jorugt a zapekane musly 🙂

mejviz
5. únor 2008

ahoj holky já se taky snažím zhubnout ale mám tak strašně slabou vůli že vždycky vydržím jíst normálně přes den a večer se přežeru ach jo 😖 takhle nezhubnu nikdy 😕

miriamka
5. únor 2008

Baby,dolezite je aku si date motivaciu.Ja som si kupila na zaciatku rifle velkosti 36,a mojim cielom bolo sa do nich dostat 😉

mejviz
5. únor 2008

miriamka mně by stačilo dostat se do předtěhu věcí 😀 já si nemusím nic kupovat 🙂

berynka
5. únor 2008

Makelka a spol., jak vidim, tak byste se měly spíš najíst, ať nejste agresivní, to taky funguje 😉 . Já nedávám rady, ale píšu fakt, který mi prostě zabral a úspěch zaručuju na 100% i u jiných. Vim, jak dokáže potrápit každé kilo navíc, ale milosrdné lži, které se tady taky opakují, bohužel ke zhubnutí nevedou 😅 .

miriamka
5. únor 2008

Mejviz...tak to mas tiez paradnu motivaciu!Ja som pribrala po svadbe,vela veci som nemohla zapnut a tak som chcela tie nosit a musela som schudnut...
Po porode to bude to iste,tiez sa budem do nich chcet vmestit 🙂

aponchie
5. únor 2008

ja jsem se zapomela najist a ted je mi blbe jdu si dat polivku hovezi a paralen dobra dieta co?je mi zle a boli me v krku a dite me nenecha spat 😀 a nehadejte se tady staci ze se to mele vsude jinde ze 😀

makelka
5. únor 2008

Berynka - tak jsi nám to tu už krásně povykládala, jak jsi zhubla, tak už by to stačilo ne??? Ty jsi hubená tak tu nemáš co dělat ne? ale už se nebudu otravovat s psaním ti, neb mě to akorát vytáčí, ..... 😔

miriamka - ale chleba je i černej 😀 😀 😀 😀 😀 😀 já jím jen černé pečivo, většinou tmavej slunečnicovej chleba, ale hodně prý pomáhá vůbec pečivo nejíst, tak proto se ptám. A já na snídani jogurt fakt ne-e 😅 😅

mejviz - tak se k nám přidej 😉 Já mám taky večer problém se udržet, ale uvařím si konvici čaje a když je fakt krize tak mám do foroty v ledničce ledovej salát a nebo okurku a láduju se tím. Chuť to sice nezažene, ale hlad jo 😉 😉

mejviz
5. únor 2008

miriamka jenže já ty věci spíš postupně vahazuju a nahrazuju většíma velikostma 😀 ach jo 🙂 naspala jsem šmoulindě ať mě přidá k vám do tabulky 🙂 a teď už mažu něco dělat papa 🙂

llenda
5. únor 2008

makelka:to je jak kdy někdy jím 3x denně někdy 5x. A na sváču si beru nějaký ovoce,jogurt nebo vypiju Activii.
To podle hladu,někdy mě 3x stačí. 🙂
Protože když vstanem 8:30 tak než obstarám děti,nachystám snídani a narmím Ríšu,tak se nasnídám já a pak už nemá cenu svačit protože mezi 12-13:00 máme oběd.
To nebývá pokaždé že vstáváme tak pozdě,malej se v noci budí tak to dospáváme ráno,ale většinou jsem na nohách od 6:30 kdy budím nejsteršího do školy.
A to mě připomíná,že je čas si jít uvařit ty těstoviny.pa 😀

makelka
5. únor 2008

mejviz to zvládneš, fakt je to dobrá motivace 😉

Já to tento týden moc nevidím, protože jsem dneska dostala krámy, tak jsem nafouknutá jak dýňa 😠 😠 😠 😠 😠 😠 Tak snad to i tak půjde dolů a nebude to mít v pátek vliv ☹ a to jdu ve čtvrtek na spinning 😠 ach jo, to bude super sedět na tom kole 😠 😠 😠 😠

llenda - tak to jo, já se to snažím dodržovat, hlad nemám, ale ten bychom mít ani neměly, protože jak začne tělo hladověk, ukládá si tuky a to je na prd, takže radši víckrát denně, málo 😉 😉 teda aspoň já to tak mám 😉

Tak dobrou chuť dámy, já jdu na toho kura 😀 😀 😀 😀

berynka
5. únor 2008

No, tak díky téhle diskuzi jsem si uvědomila, co jsem od rána jedla... čokoláda, džus, cottage sýr, rohlík a voda. Přesně v tomhle pořadí. Nic moc, co? 😖 Já ráda jim, ale od té doby co se narodila malá, tak nemám ani čas si promyslet, na co bych vlastně měla chuť 😒 .
Makelka: tak tak 😀

laola
5. únor 2008

bery, no na to, že je teprve poledne, už jsi toho zvládla dost 😀 😉

angua27
5. únor 2008

berynka ľuďom, ktorý tvrdia, že nemajú čas sa najesť neverím. ak som hladná najem sa, na to sa zabudnúť nedá. a tiež by som bola rada, ak by si sem nechodila, pokiaľ nemáš problémy s váhou. presne ako napísala makelka, nie každá z nás má to šťastie a ľahko chudne. mne všetci tvrdili, že pri dojčení pôjdu kilá dole sami. bohužiaľ nie je to tak, dojčím ako divá a kilá zostávajú. nie som za drastické diéty, áno cvičiť sa má, ale keď v noci spíš dokopy 4 hodiny a 8 hodín cez deň sa venuješ dieťatu a zbytok domácnosť a manžel, tak moc chuti a sily na to cvičenie nezostáva. to musíš uznať aj Ty. ja som upravila moju životosprávu a kilá idú dole aj bez cvičenia, zatiaľ. veľmi ma motivujú baby s tejto diskusie, ale ľudia ako Ty sem proste nepatria. nehnevaj sa, ale je to tak.
a to, čo si Ty dnes zjedla, si väčšina z nás dovoliť nemôže, čokoláda - sladké sme si väčšinou zakázali, džús - ďalšie zbytočné kalórie, cottage syr, rohlík a voda - sú ok. ale, aby telo prišlo na to, že má tuky odbúravať je nutné jesť viackrát denne a mänšie porcie a to u Teba evidentne nie je. ale už Ti nebudem nič vysvetlovať, pokiaľ nás nechápeš, je zbytočné sa hádať. a nechcem to tu ostatným pokaziť.

mejviz, tiež by som sa rada napratala do predtehu vecí. posledné mesiace pred tehu som si nakúpila kopec nových krásnych vecičiek, ktoré teraz vysia v skrini. ☹ tak dúfam, že si ich ešte oblečiem, je to veľmi dobrá motivácia.

babuľky, práve som čítala zaujímavú info. veľa z nás tu jedáva musli, pokiaľ si ich nerobíte sami doma a kupujete ich v obchode, všimnite si na ktorom mieste v zložení je cukor. ak je na prvých troch pozíciách, je ho tam pomerne dosť. výrobci, totižto uvádzajú zloženie podľa toho, koľko toho daného komponentu je vo výrobku. takže musli kupovať iba tie, ktoré majú cukor na konci zloženia. 🙂

miriamka
5. únor 2008

No ja som tiez ten typ na ktory sa nalepia kila a zhadzuje ich hrozne tazko...ale dokazala som to,sice pomaly ale isto,a preto viem,ze to ide!Ale to odriekanie na zaciatku bolo hrozne,priznavam 🙂