Po porodu jsem přibrala 28kg a zhubla jen 8. Co s tím?

smoulinda
1. led 2008

Ahoj, ahoj, ahoj 😀
Takže...zakládám tohle téma, pač už si fakt nevím rady a potřebuju poradit 😝 Jde o to, že jsem půl roku po porodu a ještě jsem ani trošku nezhubla. V těhotenství jsem přibrala 28 kg, po porodu jsem hned přišla o 6 kg, pak během 14 dní o další dvě a od té doby vážím pořád stejně. Takže mi ještě zbývá 20 kg na moji původní váhu 😖
Nemáte nějaký recept jak s těma kilama zatočit 😀
Vím, že na každýho platí něco jinýho, ale já klidně vyzkouším všechno, jen když to zabere 😀
Už před těhotenstvím jsem 14 kilo zhubla, ale to bylo tím, že jsem pracovala a od rána do večera lítala 😝
Jenže to už teď nemůžu, s malou se to fakt nedá 😀
Poradíte jak na to 😕 😅 😀 😀 😀
No a kdo mi poradí a já díky němu zhubnu tak má u mě schovanou bonbošku a velký dík 😀 😀 😀

llenda
15. únor 2008

hlavně se snažíme jest 5x denně a menší porce. A samozřejmě hodně zeleniny a ovoce. 😀 😀

kaca07
15. únor 2008

ahojte maminy, souhlasím s llendou - mně pomohly zhubnout hlavně ty malé porce. jedla jsem i 7x denně. hlavně zeleninu a ovoce. taky je hodně důležité pít. denně jsem pila 3l čisté vody, ale hlavně bacha na sladké džusy. vždycky jsem si myslela, že jsou zdravé a mají hodně vitamínů, ale není to zas taková pravda. lepší jsou neslazené čaje. já jsem jen díky kojení a dělené stravě shodila přes 30kg (do 5 měsíců od porodu) takže držím palečky 😵

leninn
15. únor 2008

Kaca07: to je teda mazec, zhubnout 30kg za 5.měsíců, upřímně Ti závidím...
Já vím, že je důležité jíst málo a často, ale když já to nějak nezvládám...snad se to neučím

sue
15. únor 2008

Kaca07, poslala by si mi svoj jedálniček? Ja som trošku zúfalá, lebo mám stále +9kg od predotehotnenia ☹ cvičiť sa mi nedá veľmi, tak neviem ako s váhou dole ☹ kojím, takže diety sú tabu,...

silvik
15. únor 2008

Ahojky... holky, tak dolů nešlo nic, kvůli nové digi váze mám naopak skoro o kilo více... ach jo..... 😝
Lidko, jsem na tom stejně, musím začít opět od začátku... jako by byl první leden... ☹ 😉
Aponchie, jsem taky rak, vím, o čem mluvíš... 😉

angua27
15. únor 2008

sue, ja tiež kojím a dala som sa na delenú stravu ešte aj s inými dojčiacimi mamičkami z iného fóra. a všetky sme v pohode. dve z nich mali trošku zníženie mlieka v prvom týždni asi na 2 dni, ale už zase je to ok. tak možno by to mohla byť cesta pre Teba. a neboj, mesiac po pôrode, ešte nemôžeš mať svoju váhu, to je strašne skoro. keď si zoberieš, telo sa 9 mesiacov prispôsobovalo bábenku, tak to nejde dať hneď všetko preč. 😉 a máš krásneho syna.

aponchie
15. únor 2008

mala si rekla o rizky na veceri takze sem je osmazila veprovy a snedli sme kazda dva ale bez chleba jen tak s kecupem a okurkem takze jako delena strava 😀 haha.no a uz mam utrum.mate nejaky napad misto bramburek v tv?mam chut porad neco chroupat a hrozne mam rada arasidove krupky ty obycejne za 5kc a nevim jak moc jich muzu a tak jo a dneska doma nemam nic beeee nevim cim se dorazim na chut 😀

lidka619
15. únor 2008

baby, tak ja som dnes vydržala ten môj očistný chlebový deň s vodou, ale teším sa už na zajtra, ako sa konečne napapkám - samozrejme v medziach normy, pekne každé 4 hodinky. A ešte jedna dôležitá poznámka - chudnutie začína v hlave. A pomáha aj to, keď sa obzeráte v zrkadle, a vravíte si: jéj super, už na mne niečo vidno, tá úprava strany mi fakt pomáha atď... a výsledky sa dostavia. Jednoducho treba samú seba brať tak, akoby ste už boli v takom takom stave, v akom sa chcete nachádzať. Jednoducho povedané, aj keď mám trochu nadváhu, sama seba vidím ako vyšportovanú fitnesku, chudnutie musí začať v hlave. Tak si držme palce 😉

sidacek
15. únor 2008

ahojky aponche, poradím Ti, co jí st u televize, když máš chut něco chroupat. To nám zrovna radila MUDr v kurzu. Nakrájej si do mističky na kostičky třeba salátovou okurku, 30% eidam a třeba rajčata nebo jinou zeleninu, kterou máš ráda. Můžeš to chroupat u TV a je celkem fuk, kolik toho sníš, protože to má fakt minimum kalorii. Zkus to. A taky nám MUDr říkala, jak si každej myslí, jak je celozrnné pečivo zdrave, la e není to pravda. 4ím víc zrníček, tím je to horší, protože ta zrníčka obsahují olej a celkově je třeba ten celozrnný rohlík těžší. Zkuste si zvážit obyč. rohlík - má asi 42g a zvažte si graham rohlík stejné velikosti. Ten má 70 - 80g. A to je už docela rozdíl. Prý nejlepší je chléb šumava. 1 plátek má zhruba 50g a když si ho obložíte kuřecí šunkou a zeleninou, tak je to prý supr snídaně a vpoho se vejdete do 1000kJ - tak by to mělo být. Snídaně a večeře 1000kJ, oběd do 2000kJ a svačiny každá po 500kJ. A taky jsme se bavili o tom, jak jsou strašně tučný právě ty musli tyčinky, pak ty křehký plátky politý jogurtem a ty racio chlebíčky - někdo tu o nich psal. Jukněte na obal. Zatím papa, kočky, Míša

makelka
16. únor 2008

ahoj,

tak co smouli, jak vypadá tabulka 😉

Holky u mě to nějak stagnuje 😒 mám z toho depku, chci hubnouuuuuuuuuuuut 😢 😢 😢 😢 😢

sidacek
16. únor 2008

ahojky Makelko, nic si ztoho nedělej, prý je to normální, že se váha po nějaké době hubnutí zastaví i když se snažíš vše dodržovat. Tělo se tomu trošku brání, že už nedostává to, co dřív. Ale je to vpořádku. Mělo by se to tak do týdne hodit do normálu a váha by měla ukázat zase míň. papa a držím palečky!!!Míša

aponchie
16. únor 2008

sidacek:takze ty krupky asi ne co? 😢 ja je mam tak rada nic jineho nemusim ale toto jo

angua27
16. únor 2008

aponchie, arašidové chrumky určite nie sú dobré na večerné chrúmanie. obsahujú predsa arašidy - a tie sú inak olejnaté. takže treba nájsť niečo iné. 😀

aponchie
16. únor 2008

no prave ja myslela ze jich tam tolik neni a hlavne sem si to omlouvala ze prece orechy sou dobre na mozek ale to asi ne arasiry co? 😀 jdu obedvat veprove zavitky s uzeninou a zelim krajicecek chleba a konec 😀

aponchie
16. únor 2008

holky jak funguje to pripisovani vahy?ja jsem smoulinde poslala svoji vahu ale nic tam neni snad jen jedna holka tam ma z 15teho zapis jak to je?dik jo a totalne sem to posrala dneska snidane ok ale ted sem sezrala male baleni orisku v cokolade a je mi z toho zle fuj hnus fialovy ble 😠 do vecera uz nemuzu nic snist jak su nacpana tak az zelen.salat na vecu ,manzovi sem udelala kureci kousky s uzen.lososem na panvi v duettu(30%smetana lahodna) 😀 a ryzi ale me to nastesti nechutna

petrolejka
16. únor 2008

Asi má smoulinda fofr, já ji taky váhu poslala, ale vytrvejme, jistě se to tam časem objeví.
😉

leninn
16. únor 2008

Já jsem také Smoulindě posílala své děsné míry a ještě tam ani nemám zapsané jméno, ale jedu v tom s Vámi. Myslím, že do pátečního vážení je dost času, abychom to měly všechno v tabulce zapsané...
Hubnutí zdar, doufám, že mi to půjde jako Vám...🙂

pirlenka
16. únor 2008

Holky, Smoulik toho má teď moc, mějte trpělivost 😉 🙂

kony
17. únor 2008

Míšo, díky mooooc za rady, já jsem kladenský stob kurz prošvihla...příště ( jestli teda bude ještě třeba 😎 ) si ho ale ohlídám...

nobody
17. únor 2008

makelko, nestanguje, to se ti zdá 😀

aponchie
17. únor 2008

holky mam dotaz ja kdyz se prezeru vecer tak rano mam v zaludku kruceni a prazdnej a je mi blbe jako bych den nejedla ale kdyz jdu spat skoro hladova rano mam pravej opat grkam jako po jidle a tak nedela vam to taky?uz jsem dostala od mudry helicid na zaludek pac obcas nevysvetlitelne zvracima je mi tezko ale to bych spis pripisovala me neskonale zravosti a brutalnich kombinaci posledne me bylo ouvej z cokolady gejsa dzusu a marinovanych steaku zadna zvlastni kombinace ze ale ja toho sezrala pul kila kazdeho ale to uz je davno 😀

angua27
17. únor 2008

aponchie, aj ja mávam stavy, že keď sa večer najem a idem hneď spať, tak sa ráno zobudím strašne hladná a keď idem spať bez hladu nenajedená, alebo trošku hladná, tak ráno v pohode. je to kvôli tomu, že keď sa večer naješ a ideš spať, tak žalúdok celú noc pracuje a ráno si pýta ďalšie na spracovanie. ak ho máš prázdny, cez noc si oddýchne a ráno tichúčko čaká na svoju dávku. je to podľa mňa ok. 😉

llenda
17. únor 2008

Ahojky holky, 😀
tak jsme byli v pátek se ségrou na oldis a po cestě jsem se stavila do KFC a dala jsem si twistra. Ten byl výbornej!!! Ale pak jsem to vytancovala,takže jak kdybych nesnědla nic,ale přepískla jsem to s vínem. Ono se to dobře pilo a pak se mě trochu motala hlava,nejsu zvyklá,no 😉
Asi by jsme tam měli chdit častěji,při tanci se pěkně hubne. 😀
Dneska jsem si dala na snídani 2 vajíčka a k tomu 2 tmavý toustový chleby. A na oběd kuřátko,brambory a salátovej okurek. Mňam 😀
Jen nevím co si mám dát k večeři. Dochází mě inspirace.Snad na něco přijdu. 😀

aponchie
17. únor 2008

manzel dela bifteky ale dam si jen se zeleninou to snad nebude taka hruza ale dnesek je ve znameni prezirani ale snazim se drzet ale manza ma soplik a umira 😀 tak mu podstrojuju rizecky kasicku s osmazenou cibulkou vetrniky kaficko pims choco magic a od kazdeho zeru kuwa to zase bude ta vaha ale nastesti porad posiluju takze se mid ari stupnovat cviky ze 200kmitu treba uz na 500

angua27
17. únor 2008

babuľky, tak ja som dnes prelomila jeden môj vážny problém s jedlom. vždy keď som nešťastná, depresívna, alebo sa pohádam s drahým riešila som to doteraz jedlom. dnes ráno sme sa s drahým pohádali, práve som si robila raňajky a ono ejha, chuť na jedlo ma komplet prešla. tak som to šupla do chladničky a až za hoďku som sa donútila niečo zjesť. ale vydržalo mi to celý deň, zjedla som toho pomerne málo, ale pravidelne. mala som na raňajko-desiatu tvarohovú pomazánku s vajíčkom, obed- zeleninová polievka a mäso v páci s uhorkou, olovrant dva jogurty, večera polievka a tvarohová pomazánka s vajíčkom. no a ešte ma chutila teraz mlsná, tak som si dala hrušku. drahý otvoril cez deň moje obľúbené mignognky, ale odolala som. som na seba hrdá. 😀 plus som ešte upratovala a bláznila sa s malým, takže som spálila aj pár kalorií.

aponchie
17. únor 2008

tak to jses dobra ja kolem toho sladkeho a jdu a uzobavam az to nakonec sezeru proste miluju sladke ale jen nektere a halvne krupky to je ma slabost

angua27
17. únor 2008

aponchie, tiež milujem sladké, preto som na seba taká hrdá. 😉

mem
18. únor 2008

ahoj holky, tak ja porad ani kilo dole :( no zkusila jsem ode dneska najet na casty maly porce a hodne pit
same zdravejsi veci,.... no ale to sladke..... to si nepomuzu

aponchie
18. únor 2008

ja aspon cokoladove jogurty ale zjistila sem ze kdyz budu kazdej den jist sladke a k tomu 3xtydne sporotovat tak to nevadi a jeste denne uklizim 2hodiny

aeroaero
18. únor 2008

Ahoj holky, mohla bych se k vám přidat?
Potřebovala bych nutně zhubnout 8 kg.V těhotenství jsem přibrala 18 kg. porodem šlo dolu 11 ale těch 7 kg mi už zůstalo..s malým mám od narození hroznou pohodičku spinnká celou noc takže já taky a vubec se nehonim.
Nevejdu se do věcí a narážky ostatních mi už taky nejsou lhostejný. 😒 Horší je že nemám silnou vůli se k něčemu dokopat, hlavně nevím jak na to.
taky jsem už přemýšlela že bych si došla do lekárny pro nějaký tabletky který by mi trošku pomohly ale taky nevím jaký.Kamarádka mi říkala že nějaký jí předepisovala i doktorka asi meredia nebo nevim jak je přesně ten název a že pomohly( 4kg dole) Nevíte o nějakých?