Po porodu jsem přibrala 28kg a zhubla jen 8. Co s tím?

smoulinda
1. led 2008

Ahoj, ahoj, ahoj 😀
Takže...zakládám tohle téma, pač už si fakt nevím rady a potřebuju poradit 😝 Jde o to, že jsem půl roku po porodu a ještě jsem ani trošku nezhubla. V těhotenství jsem přibrala 28 kg, po porodu jsem hned přišla o 6 kg, pak během 14 dní o další dvě a od té doby vážím pořád stejně. Takže mi ještě zbývá 20 kg na moji původní váhu 😖
Nemáte nějaký recept jak s těma kilama zatočit 😀
Vím, že na každýho platí něco jinýho, ale já klidně vyzkouším všechno, jen když to zabere 😀
Už před těhotenstvím jsem 14 kilo zhubla, ale to bylo tím, že jsem pracovala a od rána do večera lítala 😝
Jenže to už teď nemůžu, s malou se to fakt nedá 😀
Poradíte jak na to 😕 😅 😀 😀 😀
No a kdo mi poradí a já díky němu zhubnu tak má u mě schovanou bonbošku a velký dík 😀 😀 😀

smoulinda
autor
19. led 2008

chiwulko jj, vždycky mi písni do IP 🙂
Holky všem moooc gratuluju. Jsme prostě šikulky 😵 😵 😵

makelka
19. led 2008

dobrý večer,

všem šikulkám a maminkám gratuluju, docela nám to jde, vidím, že ten druhý týden už byl horší, tak snad se nám bude dařit i nadále dát něco dolů 😉 😉

Já dneska nejedla vůbec nic, teď tu do sebe láduju suchej chlebik, neb mám asi střevní chřipku, takže okupuju záchod, tak mě to snad moc nepoznamená 😖

pěkný víkend vám všem 😉

smoulinda
autor
19. led 2008

Makelko dík za upozornění, to víš, já jsem tatar nooo 😀
Loučím se, jdu chrnět. Jsem taky nějaká nachlazená, tak ať to do rána aspoň trošku vypotím, jdu totiž zase do práce 😝

angua27
20. led 2008

ja na delenú pre zmenu nedám dopustiť. vždy som patrila k ľuďom na ktorých sa odrazí na váhe aj pohľad na čokoládu. skúsila som diéty (nič drastické), zmenu stravovania, cvičenie, ale som moc pohodlná a príliš veľký gurmán, takže vždy mi to vydržalo tak mesiac. delenú stravu som objavila asi tak pred piatimi rokmi, najprv som to nedokázala pochopiť a potom sa mi dostali do rúk knižky Lenky Kořínkovej, to bolo pred 3 rokmi. hneď po prečítaní polky prvej knihy som na ňu nabehla a za pol roka som bez cvičenia zhodila 15kg. páči sa mi, že nemusím hladovať a ten režim sa dá zvyknúť ľahko. po zhodení 15kg prišli Vianoce a to aj lekári varujú pred tým, že nie je dobré vtedy držať diéty, je to zlé na psychiku. tak som si na Vianoce dopriala všetko na čo som mala chuť. váha sa nepohla smerom hore, ani dole. po Vianociach som sa čiastočne k delenej vrátila, ale stále častejšie som jedlá aj kombinovala. až sa to ustálilo na tom, že som 3x týždenne jedla ako keby podľa delenej a zbytok tak normálne, ale žiadne prežieranie. a vrátili sa mi cca. 2 kg. to som mala 56-57kg pri výške 163cm. túto váhu som si udržala až do otehotnenia pred rokom, takže asi 2 roky. no a od zajtra na ňu nabieham znova. normálne sa už teším. dúfam, že to bude ok popri kojení a nebude sa mi strácať mliečko. popritom sme sa s Matejom zapísali na kurz plávania a ešte aj na kurz cvičenia mamičiek s bábätkami. takže bude aj nejaký ľahší šport. 😉

a babuľky nenechajte sa odradiť tým, že prvý týždeň to išlo dole rýchlo a teraz už pomalšie. to je to správne. ak ide váha dole príliš rýchlo nie je to dobré. ak pomalšie, telo nehladovie, ale pomaly odbúravá zásoby, ktoré nepotrebuje. 😉

makelka
20. led 2008

Téda tady se to teda dneska fláká 😲 😲 😲 😲

angua - já taky měla období kdy jsem chtěla zhubnout, ale diety nebyly nic pro mě, takže jsem zkoušela dělenou stravu, ale asi nejsem ten správnej kytičkovej typ, protože já jsem na maso a to mě tam dost odradilo, protože i nějaký ty kytičky se jíst musí. Od Lenky Kořínkové mám doma 3 knížky a myslím, že dělená strava je opravdu jen pro někoho, musí tě to bavit 😉 Ale držím pěstičky, aby ti to šlo dolů rychle a byla jsi na své váze brzy a už pokud možno napořád.

Já doufám, že mi to hubnutí půjde, i kdyby to mělo jít pomalu 😉

A jak jste přežily víkend?

Já se musím dneska pochlubit, byli jsme na oslavě 80-tin manžovýho dědy a všude halda jídla, ale nějak mě to ani nebralo, dala jsem si jen jeden svatební koláček ke kafču a tím jsem skončila. Ani nebyla nějak chuť a na véču v 6 zeleninovej salát a jinak jsem nezhřešila, jsem na sebe fakt pyšná 😵 😵

zany
20. led 2008

Ty víkendy mě ničí 🙂 😒
Včera jsme byli po dlouhé době večer z domu a tchýně hlídala 🙂 Byli jsme na večeři a na bowlingu, takže jsme si dali mňamku, pak si zaházeli (ale to je přeci pohyb, že? 😕 🙂 ) a trošku jsme popili - teda já určitě, protože pořád kojím 🙂
Doufám, že rýma mě brzy opustí a budu moct normálně dýchat a nebudu co 5 minut smrkat 😒 A taky chci jít už konečně cvičit 🙂

makelka
20. led 2008

No jo bowling - bolí z toho pak prdel 😀

sidacek
20. led 2008

teda Makelko, jsi fakt šikulka, že jsi tu oslavu takhle zvládla. Já jsem na tom podobně. Včera jsme slavili moje narozky. Připravila jsem spoustu dobrýho papů, chlebíčky, jednohubky, koláč, tiramisu. A ze všeho jsem si dala jen 1cm plátek toho tiramisu a užírala jsem zeleninu, kterou jsem si nakrájela, abych u toho stolu neseděla a nečučela. Všude takových lákadel a já se uhlídala. Mám ztroho taky radost. Dnes mi maka řekla, že už je to trošku vidět, že jsem zhubla, a kámoška, co mě dnes viděla po měsíci, tak řekla, že jsem pohubla v obličeji.Takže jdu s chutí do dalších kilíček haha papa Míéša

makelka
20. led 2008

sidacku to je paráda, vidím, že jsme to holky šikovný 🙂 Myslím, že do léta jsou z nás fakt šikulky 😉

lidka619
20. led 2008

jój ja som sa tento víkend doslova dožrala 😠 😠 😠 , v sobotu sme mali oslavu-manžel meniny, narodky, malá meniny, dnes krštiny pri švagrinej, tak som síce zobkala, ale zobkala 😅 , ide ma šľak trafiť, aká som pahltná 😖 , ale polepším sa, slubujem 😉

laola
21. led 2008

ahojky holky,

já jsem měla včera po dlouhé době šílené chutě. Byli jsme u našich a měli jitrničky, tak to se mi fakt sbíhaly sliny 😀 Ale odolala jsem 😉 😀 Až stáhnu váhu, tak jak potřebuju, tak si jednou začas dopřeju to, na co mám chuť 😀

eli77
21. led 2008

ahojte baby...mozem sa k vam pridat? Dnes som zacala aj ja chudnut 😉
...mate nejake zarucene tipy alebo nejake finty? U mna asi najtazsie bude to pitie...budem sa musiet velmi prinutit aby som vypila 2az3 litre denne. Cvicit by som chcela denne striedavo raz aerobic a raz beh. Necvicila som uz roky...co poviete ...nebude to zrazu prilis velka zataz? Vy ako casto cvicite?

angua27
21. led 2008

eli vitaj, kľudne sa pridaj. aj ja som začala dnes, ale bez cvičenia zatiaľ. do toho sa nejak neviem donútiť. ale razím heslo, že na viacerých frontoch sa začať bojovať naraz nedá. treba postupne, najprv jedno, potom pridať ďalšie a ďalšie,...
no, ak si doteraz necvičila, tak každý deň taká záťaž aerobic a beh môže byť vyčerpávajúce. ale skús týždeň a uvidíš. na začiatku to určite bude ťažké.
a k tým tekutinám, ja som si tiež myslela, že to doma nezvládnem. v robote to bolo ľahšie. na stole som mala pol litrovú šálku a pila som a pila, ale doma... spravím si však hneď ráno liter čaju a vždy keď som v kuchyni, tak si dám šálku a takto si ho spravím 3x denne, alebo raz si do džbániku dám nejakú ochutené vodu a pijem.

jana.m.
21. led 2008

ahoj holky mam podobny problem mužu se kvam přidat přibrala jsm 22kg v těhu a pořad to nějak nemohu dat dolu a navic jsem zjistila že jsem ze stjneho okresu jako smoulinda

sidacek
21. led 2008

Ahojky holky, já byla včera večer na aerobiku. Přišla jsem domu, měla jsem hlad jak vlk. Jsem si dala zsdravou véču a završila jsem to 2 kostičkama tmavé čokolády. Jsem to cucala snad 20 minut - ve vaně.No paráda. Myslím si, že když to člověk nejí denně, tak občas je to povoleno, ale fakt jen občas, vyjímečně. Ani jsem neměla žádné výčitky. Vždyt to byly jen 2 kostičky tmavé čokošky, co měla snad 70% kakaa.Mňam!!!!Mějte se hezky papa Míša

kukona1
21. led 2008

ahojte baby,tak ked vám tie ratolesti začnú lozit alebo chodit,nebudete potrebovat žiadnu diétu.a hlavne teraz ked kojíte.... 😀

bozik
21. led 2008

Čau holky,tak já se k vám přidávám taky,potřebovala bych zhubnout,jsem už rok a 4 měsíce po porodě,ale nejak se mi váha zasekla a ne a ne s ní hnout.Ach jo.Po prvním a druhém porodu to šlo samo a teď?????
Při tom od rana jenom lítám,pomalu se nezastavím a kila se pořád drží.
Cvičit se mi už nechce,jsem ráda když holky večer usnou a já si můžu v klidu sednout.tak nějaké prášky kdyby zabraly 😀

jana.m.
21. led 2008

taky bych brala nějake prašky ktere by pomohli člověk lita opravdu cely den okolo děti a kyla pořad stoji ba naopak mam pocit že přibiram i po vodě

jana.m.
22. led 2008

shela: psala nejakych praškach orbitrek? v uzamčene diskuzi to se da koupit normalně kolik tak stojej aopravdu to pomaha? 😀

romana27
22. led 2008

Ahojky, já tedy jen nakukuji, protože podle té tabulky, co udělala Šmouli tu mají nadváhu max. 2-3 osůbky 🙂, takže já sem vlastně nepatřím, protože ji mám jak hrom 😀 .

Ale, proč sem vlastně lezu 🙂 dneska je úplněk a já mám takovou chytrou knížku. Měsíc je ve znamení Lva, takže je i vhodná doba na zahájení snížení váhy 🙂, prý nejvhodnější doba a snížení by se mělo vydařit.

Takže já osobně dneska nežeru 😀, když je ten úplněk , jen nevím, jak dlouho mi to vydrží.
Takhle dnes nežereme 🙂 ještě s jednou kámoškou, tak uvidíme, která to vydrží dýl. Doufám, že obě a obě vydržíme jeden den bez jídla 🙂))))

angua27
22. led 2008

tak baby, už druhý deň fičím na delenej. včera to bolo trošku tažšie, začala som kvetinkovým dňom a večer som bola dosť hladná, ale "polystyrénové" chlebíky to dosť zachránili. no a dnes som si dala zvieratkový deň a mám pocit, že zo včera sa mi už trošku stiahol žalúdok. ráno som si spravila omeletu z dvoch vajíčok, trošku šunky a jeden plátok syra, tomu šalátovku a normálne som mala problém to zjesť. na obed som si dala kuracie prsíčka s cviklou, to budem mať aj na večeru a priebežne cez deň pojedám zeleninku. mám s toho dobrý pocit a dúfam, že tie kilečká pôjdu dole.
dnes som seba a Mateja nahlásila na plávanie, ktoré začína 12.2. a od začiatku februára budeme chodiť aj na cvičenie mamičiek s bábätkami, takže sa pridá aj nejaký pohyb. dúfam, že aj tá troška pomôže a keď nie, tak som objavila blízko nás jednu posilku a svokrovci sú celkom ochotní strážiť, tak by som asi začala chodiť aj tam. ale najprv aktivity s malým.

janka.m myslím, že shela myslela stroj orbitrek. 😀 miesto práškov, cvičenie. 😉

romana, kľudne sa k nám pridaj, ja mám nadváhu dokopy 14kg, oproti svojej pôvodnej váhe. zatiaľ som si dala cieľ, dať dole 10kg a potom zbytok. takže hor sa k nám. a držím palce na to nejedenie. 😉

romana27
22. led 2008

teda, tu nikdo nechodí, no ale chápu, není čas na PC, cvičí se 😀

anguo no já mám 30kg k normální váze :( a to ještě chci takovou váhu, se kterou je půlka holek v tabulce, tedy kila stejná jako výška bez metru 🙂, takže tady si opravdu nemám moc s kým popovídat 😀.
Né, kecám 🙂 Samozřejmě chápu, že některá nechce vypadat tak, jak já bych vypadat chtěla a hold chce zhubnout.

Jooo a zatím jsem nic nesnědla 🙂 😀

romana27
22. led 2008

http://www.mte.cz/bmr.php Kdo chce zjistit svůj bazální metabolismus 😉

jana.m.
22. led 2008

jo tak to jo ja nato koukala a pak mi to docvakloblba no 😀 myslela jsem na nejake zazračne pilulky

smoulinda
autor
22. led 2008

Ahoooooooooooooooooooj holky 🙂
Teda já jsem po dnešku úplně vyfluslá. Nachodila jsem takových 7km, v podpatkách a s kočárkem 😀 😀 😀
Jani.m a odkud jsi? Klidně se k nám přidej 😵 😵 😵

jana.m.
22. led 2008

ahoj jsem z Opatovce apodle fotky mam pocit že tě znam a muj manžel řikal že si mysli že tvuj muž knim do prace jezdi nakladat jezdi s nějakym autem?? 🙂

smoulinda
autor
22. led 2008

HAAAAAA, tak to je dobrej fór 😀 Tom v autě a řídit jo?Jedině přes mojí mrtvolu 😀 😀 😀 Ty jo ale já tě fakt vůbec neznám, bys musela mít v albíčku víc fotek 😀 třeba bych tě potom poznala 😉

jana.m.
22. led 2008

tak to se spletl a ty jsi přimo ze svitav neprodavalas někde?

julia225
22. led 2008

baby ked ste zacali chudnut, respektive ja len upravujem jedalnicek, mali ste triasky, mne hrozna zima, papam zdravo 2hy den, teda zdravsie a neprejedam sa.... po 18tej jem len surovu zeleninu, alebo zel. polievku...
pijem vela aj cvicim... 😒
citim sa unavena a vkuse mi je zima 😒

lidka619
22. led 2008

julia, kde sa tu berieš? 😅
- unavena som sa síce necítila, ani mi zima nebola, nejde na teba dáka chrípka? 😝