Pomohl Vám s bříškem stahovací pás po porodu?

lucinka7988
25. zář 2008

Ahoj maminky, měla bych dotaz na stahovací pás po porodu. Do porodu už mám jen kousíček cesty a zajímalo by mě, jestli Vám tento pás pomohl s vrácením bříška do "původního" stavu a jestli se může používat hned po narození mimíska. Děkuji za odpovědi 😵 😵

shela
25. zář 2008

lucinka...a to ako ma posobit ten pas?? 😕 si si ista ze to bude fungovat?? Skus radsej brusaky to je istejsie... 😉

lucinka7988
autor
25. zář 2008

No je to jen takový pás přes břicho, který má pomoct bříšku, aby nebylo převislé a aby se vrátilo rychleji do původní podoby a prý pomáhá i na stahování dělohy...Cvičit určo začnu ale to se prý smí tak nejdřív po 6-ti nedělí 😢 Hodím sem odkázek, jak to vypadá : http://www.rajmaminek.cz/podle-vyrobce/farlin-s...
😵 😉

shela
25. zář 2008

lucinka...a v akom stave je tvoje brusko? mas ho moc velke? Ja neviem ale ja som cvicila cele tehu..no skor povedane cely zivot...ja stale tomu nechapem po porode mozno take 4 dni som mala brucho ako pred tehu...nenormalnou rychlostou sa mi stiahli svaly a vsetko...nikto nechcel verit ze som rodila...vies poradim ti...skus ten pas ak chces ale musis aj cvicit inac ten pas nebude fungovat...a s tym cvicenim je to tak..ked sa citis fajn mozes cvicit aj pred skoncenim sestonedelia..ja som zacala tyzden po porode...ale zacinala som tak pozvolna...na orbitreku

konja
25. zář 2008

Lucinka: No já žádný pás nepoužívala ani po jednom porodu a myslím,že je to OK.Samo,že nějakou dobu trvá než se bříško zmenší (devět měsíců se roztahovalo,tak se nevrátí během 24 hodin do původní formy 😉 ),po porodu jsem měla břicho velikánské a měkké jako sulc( to tak ale prostě je a má to tak každý 😉 ),ale už při odchodu z porodnice bylo hodně zmenšené a každým dnem to bylo lepší a lepší. Od čtvrtého týdne chodím na cvičení pro ženy po porodu a dost to pomáhá.Nejsou to žádné šílené cviky typu sed,leh, ale spíš cviky,které mají posílit celé tělo a pomoci mu vrátit se do původní formy. A pomáhá to. Nevím odkud jsi,ale zkus se spíše kouknout zda někde ve tvém okolí takováto cvičení také nejsou.Myslím,že je to mnohem užitečnější než stahovací pás. Ten podle mne pouze maskuje než aby něco řešil 😉

lucinka7988
autor
25. zář 2008

No moje bříško bylo před těhu ploché - dost jsem běhala a lehce posilovala, takže nějaký ten základ tam snad zůstal 😕 😕 V těhu jsem moc nepřibrala - nebo to spíš není moc vidět, ale uvidím - jsem totiž pěkný jedlík a dopřávám si hříšná kvanta čokolády 😖 Ale díky bohu máme v rodině samé hubené lidičky a dobré spalování tuků 🙂 Takže asi nebudu zbytečně vyhazovat penízky a místo pásu si pořídím DVD Pilates po porodu - slyšela jsem na tohle DVD samé dobré reference... No už se těším až budu moci sportovat, už mi to pocení a "týrání" těla začíná chybět 😉 😉

konja
26. zář 2008

lucinka7988: tak já taky nepřibrala moc,ale břicho jsem měla obrovský.Když jsem někam šla, tak šlo nejdřív hoooodně dlouho břícho a pak teprve já 😀 Naštěstí jsem všechna nabraná kila nechala už v porodnici a tak se teď už jenom soustředím trochu na posílení ochablých svalů a vrácení do původní formy.Pokud jsi cvičila i před těhu,tak to bude v pohodě a cvičení pilates po porodu ti určitě poslouží lépe než stahovací pás 😉

sarlotk
26. zář 2008

a nevíte kdy se doporučuje asi tak začít s cvičením na břišní svaly?moc dík 😉

shela
26. zář 2008

sarlotk...ked nie si po cisarskom a citis sa dobre kludne mozes zacat aj hned.. ja som zacala tusim 2 tyzden ale to som uz ziadne brucho nemala.. prvy tyzden som cvicila na orbitreku kedze som sa necitila fit na vacsiu zataz ale po tom tyzdni to uz bolo OK

sulamith
26. zář 2008

ahojte,tak ja som ten pas nosila len chvilu.A neviem ci mi to nejak pomohlo 😀 Aj ked na vahe som uz davno schudla,ale brusko mam stale,uz mensie ale je tam. Uz sa chystam zacat cvicit,ale taaaaaaaaaaaaaaaak sa mi nechce 😀 😀

sulamith
26. zář 2008

Inak ja som pred tehu trenovala teda poriadne,takze telo bolo v kondicke,ale pocas prveho tehu sa mi potrhali brusne svaly,ale uz to neberiem tragicky.Teraz sa niekedy citim akoby som ani brucho nemala 😀 .Uz fakt musim zacat poslnovat brusne svaly....

annon
26. zář 2008

ahojte, ja som tiež už na svojej váhe pred tehu ale bruško mám stále 😒 a cvičiť sa mi tiež veľmi nechce, tak raz do tyždňa sa do toho dokopem, ale inač nič moc. Pri prvom bábu som išla z pôrodnice takmer bez brucha, pomohlo mi to, že som spala celý čas na bruchu. Pri druhom sa to veľmi nedalo, mala som veľa mlieka a tieklo keď som ľahla na brucho, takže asi tie sťahovacie gate na niečo sú, myslím,že to pomôže

norik1
1. říj 2008

Ja mam tiez skoro povodnu hmotnost a brusko ostalo... zavisi ale aj od toho, ako je maternica ulozena - hlboko v panve, viac dopredu... Ta moja bola dopredu, nvyse maly bol dost velky. Pribrala som 13 kg co je normal, ale vyzerala som asi takto : brucho - 2km nic - ja...koza sa mi extremne natiahla a popraskala v 39 tt napriek natieranie vsetkym moznym 3x denne... ta koza uz nikdy nebude taka pevna ako pred tym ani u jednej mamicky...niektore to vsak maju lahsie a niektore nie... 😀

janette4
2. říj 2008

cvičiť by som chcela už aj aj,lebo ja mám brucho ako v 4mes.tehotenstva a vyzerá jak želatína.Niekde som ale čítala, že keď sa dojčí a cvičí,mlieko môže zhorknúť.Neviete,čo je na tom pravdy?Lebo tiež už by som sa ho rada zbavila a obliekla si niečo pekné. ☹

janette4
2. říj 2008

inak ten pás som nosila aj ja, ale len asi 3týždne.Myslím, že to trochu pomohlo.

norik1
2. říj 2008

Janette - ked civcis a dostanes svalovku tak to je problém, pretoze kyselina mliecna, ktora je podstatou svalovky prejde aj do mlieka a to zmení svoju chut. nejaku dobu potom trva kym sa vyplavi z mlieka (ved vies ako dlho citis svalovku) a pocas toho deti odmietaju pit toto mlieko, lebo má nahorklú - ale hlavne inu chut...

shela
2. říj 2008

janette4...cvicit mozes ale mala by si mysliet na to...ze ta kyselina neprechadza do mliecka len pocas svalovky ale stale po cviceni...mala by si to robit tak ze po kojeni ked malinke spinka si zacvicis...kyselina sa z mliecka vytraca po hodine..takze ked tvoje malinke pekne spinka tak nevidim ziaden problem ...

katy1979
2. říj 2008

nám radila porodná asistentka že žiadny taký pás nemáme používať lebo sa ti to brucho nevráti do povodneho stavu. po porode každý den ležať na bruchu aspon 1 hodinku. a mala pravdu mám v pohode ploché brucho.

norik1
2. říj 2008

Hm, skoda ze po cisarskom toho na bruchu veľa nenaležíš 😀

janette4
4. říj 2008

katy, ja som na bruchu nelažiavala ani pred tým, lebo mám veľké prsia a to otrasne bolí.asi to ozaj skúsim zachrániť tým cvičení.Takže vďaka za rady. 🙂

danu
29. črc 2009

hanam • 41tt • Dnes o 14:34
Stahovaci pas na brucho po porode-kedy ste zacali pouzivat? Neviem kedy je vhodny cas. Mavam aj bolesti chrbtice takze by to mozno bolo aj fajn, no neviem ci 2 tyzdne po porode je to vhodne. Dufam ze poradite.

katy1979 • 1d, snž • Dnes o 15:00
hanam nam baba na cviceni ani stahovaci pas na brucho neodporucala, zevraj treba kazdý den lezat na bruchu aspon hodinu. lebo s pasom svalstvo nespevnie ale ostane nadalej ochabnute a ze to uz nikdy nevratime spat.
no neviem ci je na tom nieco pravdy alebo nie.
ja som stahovaci pas nepouzivala a brucho mam ok. mam sice o nejake 2 cm viac ako predtým ale vyzera byt uplne ok.

berus222 • 1d • Dnes o 15:09
ja som nenosila stahovaci pas, ale stahovacie nohavicky hned po prichode domov. ale nerobilo mi to dobre, strasne ma bolelo brucho, tak som sa na to vykaslala. a keby sa mi chcelo po par brusakoch denne mam za chvilku brucho ako pred tym 😵

miskachrumka • 1d • Dnes o 15:20
hanam ty si asi po normalnom porode ze??no ja som po sekcii a som rozrezana od pupka dole po koniec brucha kedze maleho tahali naspet z porodnych ciest..... ☹ a ja som sa pytala doktora a mi povedal ze mozem az ked si lahnem na brucho a rez ma nebude boliet skor nie!!aj ho pouzivam ale len tak niekedy kvoli maternici!!!!!!!!!!!ale je to dobra vec!!!!! 😉

janka1874 • 1d, 26tt • Dnes o 16:32
a poradte ktorý je dobrý a kde sa dá kúpiť
ďakujem
pri malej som nemala a je pravdou že ani som necvičila a ležanie na bruchu no ináč ako na bruchu spať neviem a nič z toho mi nepomohlo desné brucho som mala keď som otehotnela a ako budem vyzerať teraz radšej ani neuvažuej do predu

miskachrumka • 1d • Dnes o 18:11
janka nic si ztoho nerob to je osud niektorach mamiciek mne tiez ostalo 7kg a nejak si hlavu nebucham a kupila som to tu v lekarni.

natashkaa
29. črc 2009

Jednoznacne bez neho by som nemala takto krasne brusko!!!!!!

danka_ba
30. črc 2009

ja som nemala ziadny pas - po troch mesiacoch po porode som cvicila - samozrejme ze nie vela, ale pravidelne a po roku som v klude ukazovala v lete krasne vytvarovane brusko 🙂

krista
14. led 2010

monako3 • 37tt • Včera ve 13:45
Ahoj holky, přemýšlím, že bych si pořídila stahovací pás po porodu, ale nevím jestli mi to k něčemu bude. Nemáte některá s tím zkušenosti a poradila mi???

barbika • 1d • Včera v 17:38
Ahojky, já jsem o tom před porodem taky přemýšlela. Ale pak jsem se na to vyprdla a cvičila tak jak mi poradili a v porodnici a bříško se mi dostalo do formy taky
Ale je to věc názoru...

monako3 • 37tt • Včera v 18:45
Ahoj barbika, tak já začla taky o tom jen uvažovat a zatím fakt nevím nevím....Ale nebylo by odvěci to alespon vyzkoušet

radka.k • 1d, 31tt • Včera v 18:50
Podle mě je to naprd. Spíš opačný efekt, pokud se ti břicho "stahuje" pásem, sice v tričku vypadáš štíhle, ale ve skutečnosti se svaly povolí, nepracují vůbec.
Mnohem účinnější je cvičit. Já začala po porodu okamžitě hned v porodnici, začínalo to lehkými cviky, jako ležet na bříšku, správně dýchat a přitom si uvědomovat břišní svaly, atd...
Čerpala jsem z knihy - Budeme mít děťátko, kde jsou zmíněné cviky uvedeny. No a po šestinedělí jsem měla bříško krásně ploché

muminek
29. led 2010

Ahoj já měla po porodě stahovací kalhotky a moc mě pomohli měli z každá strany 3 pruhy z kruky a postupně jsem se stahovala

veruska007
26. únor 2010

Holky, mam rok po porodu a porad vypadam jak v 6. mesici. A to jsem cvicila od puberty porad, v tehotenstvi nekolikrat tydne, od porodu doted min. 2x tydne bodyforming, aerobic a kondicni cviceni + rotoped a cviceni doma. A nic 😠 . Vypadam jak tehotna.

aninam
6. bře 2010

Ja po malem taky vypadala jeste v 6 mesici jak pred porodem ☹ takze tentokrat zkusim stahovaci pas!!!

neurcena
18. zář 2012

@aninam pomohl vám stahovací pás?? a měla jste na suchy zip?? drzelo to dobre??

werunqa
19. zář 2012

Me nepomohl-pac mi ani nedosel grr!!cekala jsem na neho 2 mesice a nakonec mi napsali, ze mi ho neposlou a objednavku stornuji!Meli jedine stesti-ze u me nebyl potreba 😉

katen2children
1. bře 2013

@lucinka7988
Ano stahovací pás Farlin je dobrý, dá se pak třeba použít i jako podpora zad při lyžování nebo sportu. Stahování má určitě smysl, pomáhá vrátit se kůži na původní místo. Od stejné značky existují i stahovací modelující poporodní punčocháče...

lenkpe
1. dub 2014

Ahoj, chci se zeptat, jakou značku stahovacího poporodního pásu si porídit, či muže někdo doporučit. Ano já vím, že cvičení je důležité, ale ze skušeností z prvního tehotenství a to už je par let dozadu jsem mela ješte par mesícu poporodu bríško jak v šestém mesíci tehotenství, tak bych chtěla zkusit ten pás. Díky