Pomůže k hubnutí jóga nebo pilates?

monka1987
28. led 2013

Ahoj holky jsem celkem dost obezni, prispela jsem i do par diskuzich o Jillian Michaels cvicim ji teprve 4 dny,
jidelnicek jsem si samozdrejme upravila, priznam se ze JIllien moc nedavam pro me ktera nikdy necvicila,
hlavne jsem cetla ze to cviceni je spise na zpevneni svalu ne na hubnuti, ja snad zadne svaly nemam jen tuk 😠
chtela bych zkusit zacit jogu nebo pilates myslite ze to pomuze?

mesic
9. bře 2015

Já si myslím, že Jill určitě na hubnutí je. Na hubnutí je potřeba si měřit tepovku, ale taky to není úplně jen o tepovce. Joga je hlavně o protažení a duševním soustředění. Pilates není k zahození, ale je potřeba mít dobrého instruktora - mluvím z vlastní zkušenosti některé cviky jsou pro začátečníka těžké a vždy existuje jednodušší varianta/. Pokud je velká nadváha, pak bych uvažoval místo o józe o plavání, které je po cvičení super na protažení.

espada
15. bře 2015

@mesic No u Jill právě ta tepovka strašně vyletí. Jóga, zejména power je náročná jak blázen, když se dělá pořádně. A ještě ksem neviděla tlustého jogina. A mě pomohla s hubnutím nejvice. A plavání bych určitě nedoporučila. Ve studené vodě se ukládá tuk, aby chránil proti chladu a musela by plavat zavodne, aby něco zhubla. Podívej se na plavce, jak jsou oplacani a to dřou i běh a posilovnu. Navíc je to zabiják na záda, protože ta technika plavání je tak těžká, že většina lidí pouští břicho a prohyba se. Ani rehabilitace nejsou o plavání, ale izolovanem cvičení svalových skupin ve vodě. A rozhodně to není na hubnutí.

mesic
15. bře 2015

@espada Na kazdeho funguje neco jineho,jill je pro spoustu lidi super a hubne se po ni.Samozrejme bez diety to nejde Kazdy odbornik pres redukci doporucuje pri velke nadvaze plavani,prave proto,aby se ulehcilo kloubum.Samozrejme zlata stredni cesta-kazdy si musi najit,co mu vyhovuje nejlepe.Tak tolik za me.

espada
15. bře 2015

@mesic Pro spoustu lidí je super, ale je méně efektivní na hubnutí než cvičení při střední tepovce. A každý odborník rozhodně plavání nedoporučuje z důvodů mnou uvedených. Dělala jsem v oboru 7 let a většina mých kolegů by obézním plavání velmi nedoporučila, leda izolované cvičení v teplém bazénu a moje mamka je doktor přes tyto věci a taky nedoporučuje. Btw. Jill je na klouby u obézních podle tebe vhodná? To snad ne. Tolik za mě.

zdenulaz
17. bře 2015
Uživatel zdenulaz je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zdenulaz.

Nejaky cas po porodu, az mi to doktor schvalil, jsem s kamaradkou zacala zase chodit na letajici jogu, vynikajici zensky, clovek se tam uplne odreaguje do toho denniho stredu a protahne se uplne bezvadne.🙂

terkaz
17. bře 2015

Ja myslim, ze na hubnuti je vyborna svizna chuze a hlavne upravit jidelnicek, to dela strasne moc. Pilates je na zpevneni tela, joga nevim, tu jsem nikdy necvicila. 😉

yogimama
3. bře 2016

U jógy a pilates se úplně závratně nehubne. Jde spíš o protahovací cvičení. Nicméně se tím hodně posilují svaly. Při cvičení se tedy postupně mění tuk do svalů, takže na objemu to ubere (tvé tělo bude pevnější), ale na váze pak můžeš i maličko přibrat (svaly jsou těžší nežli tuk).
Určitě doporučuji, je to velice zdravé cvičení a mě hodně pomohlo, jak se zpevněním těla, tak se zdravotními obtížemi. 🙂

dalmatinka2004
25. říj 2017

Teď jsem projížděla diskuze, protože mne zaujalo tohle spojení - joga + pilates = yogalates - a taky jsem našla tenhle článek : https://pruvodcevyzivou.cz/6-duvodu-proc-cvicit... - kde píší, že je to dobré nejen pro rýsování svalů, ale také zklidnění mysli - to bych teď akutně potřebovala - můžete mi někdo poradit, jestli to fakt má účinek i na tu mysl? Nejen že bych tedy ráda posílila svaly, ale ta mysl mne u toho hodně láká, protože mám za sebou náročné období. Tak budu ráda za všechny poznatky, jestli na to někdo chodí a je spokojen? Já vím, že to musím zkusit taky hlavně na sobě - o tom žádná a jsem rozhodnutá to omrknout, ale stejně bych chtěla vědět, jak to působí i na ostatní. 🙂

ivanka_386
24. bře 2021
Uživatel ivanka_386 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ivanka_386.

Pohybem člověk samozřejmě nic nezkazí. Já jsem to řešila vloni po dceři, kdy jsem hodně nabrala. Předtím jsem byla hodně hubená, kolem 50 kg a teď jsem měla skoro 70 a všechno takové povadlé, nehezké. Hned jak to trochu šlo, tak jsem se začala hýbat. Samozřejmě doma, abych byla mimču nablízku, takže jsem vybrala rotoped a jezdila doma. Výsledky se pomalu dostavily. Jen to chce fakt nevzdávat a věřit si. Vybírala jsem rotoped tady: https://entuzio.cz/rotopedy/ mají to tam pěkně shrnuté. Co se jógy a cvičení obecně týče, tak k tomu bych byla asi trochu skeptická. Já osobně to brala vždycky jako cviky na protažení a relaxaci, ale věřím, že mě spousta lidí zde určitě přesvědči o opaku. 🙂

everme
Odpověď byla odstraněná
Zobraz