Poporodní stahovací pás, ano či ne?

zdenka7777
17. dub 2014

Dobrý den,
chtěla bych znát názor maminek, které mají zkušenosti z použitím poporodního stahovacího pásu. Má to nějaký účinek? Třeba jestli se po používání pásu natáhlé bříško zase vrátí zpět. Váhám, zda si ho mám pořídit.
Děkuji za případné odpovědi

ange_de_la_morte
17. dub 2014

Ahojky, já ho neměla a 4 měsíce po porodu jsem měla svou původní váhu, míry i postavu ( kromě teda prsou). I bříško se mi bezproblému zase vrátilo, ale teda nebylo to samo - hodně se hýbu, ale je to můj životní styl, ne že bych se dřela účelně za postavou 🙂

mircisek
17. dub 2014

Mně ho teda doporučila fyzioterapeutka i gynekoložka. Vzhledem k tomu, že mám tři děti relativně brzy po sobě, tak jsem ho nosila, ale samozřejmě nečekej zázraky. Je to jenom podpůrná pomůcka.
Asi bych zvážila svou kondici, věk a počet děti. Po prvním dítěti se mi bříško zatáhlo brzy a samo. Po třech dětech a velké břišní operaci jsem někde jinde.:-/

curdibilka
17. dub 2014

Neměla jsem ho a břicho se mi stáhlo rychle, zůstaly mi kila v zadku a na to žádný pás není. :D

anetka1701
17. dub 2014

Měla jsem ho po druhém porodu. Moc mi pomohl - břicho mně bolelo, táhlo dolů, s pásem to bylo OK, hned jak mi ho paní v obchodě dala jsem cítila velkou úlevu a byl moc příjemnej :o)

terkaz
17. dub 2014

Za me urcite ano, navic kdyz cekate treti ditko. Mela jsem ho u druheho ditete, moc mi pomohl a ted ho budu mit zase 🙂 Doporucili mi ho i v porodnici 😉

hanny85
17. dub 2014

u prvního jsem ho neměla a u druhého jsem ho měla, ale stejně jsem ho nepoužila a břicho mám jak přistávací dráhu 😀 😀

anag
17. dub 2014

Doporučuji ...

gepe
17. dub 2014

Mela jsem po sekci, nosila jsem ho a pomohl 🙂 to same i podpurny tehotensky pas - mam Baby belt od Anita a nedam na nej dopustit! Zadny bolesti zad, aj.