Prášky na hubnutí hrazené pojišťovnou, poradíte?

martinka2014
25. bře 2014

Dobrý den, v těhotenství jsem přibrala 30 kg a nedaří se mi je ani rok po porodu shodit a dostat se na původní váhu. Nyní mám 81 kg, ale jen 165 cm. BMI mám 29,75. Snažím se omezit stravu, ale nemám moc vůli. Sama to asi nezvládnu… :,(
Poradíte mi prosím někdo o jaké prášky požádat doktorku? Už tak je mi trapné ji o něco takového žádat, tak bych chtěla přijít s něčím konkrétním. Myslíte, že to bude hradit pojišťovna? děkuji moc

killi
26. bře 2014

@martinka2014 mě to přijde divný, říkat si o prášky na hubnutí. Tak bud chceš zhubnout nebo nechceš. Nejde jen o to omezit stravu, ale změnit životosprávu. 😉

lv
26. bře 2014

Obrátila bych se na svého praktika, at me odešle do pece obezitologa, jisté bude nutné vyšetřit na endokrinologii, interne, aby se odhalila příčina obezity..jisté bych nerikala o konkrétní lék, to maji doktoři nejraději, když my pacienti jdeme pro prášky, aniž bychom měli odborné znalosti. Neboj, ono to půjde, s pomoci odborníku.

luciebx
26. bře 2014

To ze pises ze nemas vuli na to nepotrebujes zadne prasky... ale proste se nadechnout a rict si ze uz takhle vypadat a zit nechces... zkus nejakyho dietologa co ti napise rozpis co muzes a nemuzes jjist... jasny ze dodrzovat se to presne neda.. ale nekde zacit musis... prasky na tohle opravdu nefungujou... to ze si rano zobnes pilulku a odpoledne sporadas pizzu to fakt nefunguje... chce to pohyb... aspon 3x tydne.... a hooodne zeleniny a ovoce... jsou tu ruzne skupiny kde holky radi jak hubnout.. co jist.. jak casto jist.. v kolik naposledy jist atd.. hodne stesticka

llluckaaa
26. bře 2014

Řekni dr., ať tě pošle do obezitologické ambulance. Ikdyž teda nevím, jestli na něco takového budeš mít vůbec nárok, protože podle BMI máš jenom nadváhu a nejsem si jistá, jestli splňuješ jejich kritéria. Každopádně tam by tě měli vyšetřit, jestli není v hubnutí nějaký zdravotní problém a pak bys měla případně konzultaci s obezitologem ohledně stravy. Ten by ti měl říct, jestli správně jíst a jak případně jinak nastavit jídelníček.
Jinak teda moje kamarádka kdysi od své praktické dr. dostala předepsané léky na hubnutí (a obezitu neměla), ale pokud vím, tak jí stejně nepomohly ☹

laurital
26. bře 2014

@luciebx Souhlasim, bez zvednuti ze zidle od PC a zmeny stravovacich navyku nepomuze ani svecena.
@martinka2014 Leky jsou povetsinou urceny pro obezitu spojenou treba s nepohyblivosti kloubu atd.Navic jakykoliv podobny lek muze velmi nepriznive pusobit na srdce, to je obvykly vedlejsi ucinek.
Doporucuji obezitologa, dobra je i knizka Domaci krabickova dieta, kde mas recepty a jidelnicek.Mas male dite tak urcite nebude problem jit kazdy den alespon na hodinovou prochazku.
@llluckaaajj, moje znama dokonce skoncila po Adipexu na interne.

camelinka
26. bře 2014

@martinka2014 Holky, ja bych to zas tak neodsuzovala, nekdo nejakou tu "berlicku" proste potrebuje. Jasne, ze se k tomu musi makat, jinak nefunguje nic.,..... Zmena jidelnicku, zarazeni pohybu a celkova zmena zivotniho stylu je na prvnim miste.
A furt je lepsi se poradit s doktorem/ trenerem, nebo nekym, nez skoncit na nejake s*acce z netu, jak pise @laurital.
Hlavne se zvednout, nadechnout a zacit neco delat. Zdravy jidelnicek neni ukrutna dieta, je to o zvyku a zmene mysleni.
Na netu je spousta blogu, i tady na MK, kde holky dokazaly shodit silenych kil, nejlepsi je s nekym se hecnout a zacit spolecne. drzim palce!!!!

camelinka
26. bře 2014

@martinka2014 podivej treba sem, ikdyz tohle je extrem ( pro nekoho, me se to libi 🙂 ) http://marrifit.blogspot.cz/2014/03/ma-zivotni-... co je mozny se sebou udelat za jeden rok..... 😉

laurital
26. bře 2014
aja123
26. bře 2014

@martinka2014 mám stejnou zkušenost jako ty. V těhu jsem přibrala 30 kg a ne a ne se toho zbavit. Dopracovala jsem to na 95 kg při výšce 169 cm. Doporučuji navštívit dietologa. Sestaví ti jídelníček, proklepne tě po zdravotní stránce a otestuje spalování. Když je potřeba, tak podá i pomocnou berličku v podobě léků. Je to boj a běh na dlouhou trať, ale jde to! Mě se to povedlo 😉 Tak držím palce 🙂

superkousky
26. bře 2014

@martinka2014
Určitě ne celé,ale z části.
Pokud ti léky napíše obvodní lékař,hradíš je celé.
Pokud dietolog tak pojišťovna přispívá,ale i tak doplácíš.

@luciebx
Brala jsi někdy léky na hubnutí (ne žádné náhražky volně prodejné v lékárně)?
Pokud ne,tak nechápu,jak může plácat takové hlouposti,že na to nefungujou.
Fungujou,protože když si vezmeš prášek,tak nemáš pocit hladu a tudíž pizzu fak nesplácáš,navíc máš víc energie a rychlejší spalování 😝 ..
Pokud něco neberu,tak vím houby,zda to funguje nebo ne 😉
To je to samé,jako kdybys byla bezdětná a dávala tu rady,jak se starat o mimino (jak na prdíky,jak kojit,jakou UM,jaké pleny jsou nejlepší ) 😉

Jak říká můj dietolog : "Chtít léčit obezitu doma,je stejné jako léčit doma rakovinu 😝 "

tulikiss
26. bře 2014

@martinka2014 pises ze se snazis omezit stravu, ale ze nemas pevnou vuli, v tom asi bude ta chyba, pokud chces zhubnout tak to neni o tom se omezovat v jidle, ale jist to spravne. Vzdy sem jedla jenom 3 krat denne a silenosti, ted jim 5 krat denne a velke porce, ale poradny jidlo ne ty smazeny sr.cky a mam za mesic 4 kila dole. Urcite zajdi za doktorem at ti udela testy, u me treba odhalily spatnou stitnou zlazu a to byl duvod proc jsme zniceho nic pribrala. Ale prasky vazne nejsou reseni, sice se pomoci nich asi zhubne, ale co dal, pokud nezmenis svoje stravovaci navyky tak sice po praskach neco das dolu, ale pak az je vysadis tak zase vsechno priberes.
Ono to hubnuti neni o pevne vuli, je to o tom srovnat si to v hlave. Proste jsem si rekla ze chci byt zdrava pro svoje deti a to dokud nezhubnu nebudu.

superkousky
26. bře 2014

@tulikiss
Kolik vážíš,že máš kvůli tomu takové zdravotní problémy ?
Já teda fak dost (mám přes 100kg) a nijak nemocná si nepřijdu 😕 .
Teda pokud neberu to,že obezita je nemoc - no tak to potom jsem na umření 😀.
Jinak jsem fakt úplně v poho 🙂 .

luciebx
26. bře 2014

@superkousky joo takovy ty prasky co ti nafouknout zaludek ze pak nemas hlad je chvilkove reseni.. to by ses musela placate praskama snad celej zivot... zakladatelka tu psala ze nema vuli... takze asi u niceho moc dlouho nevydrzela a hleda nejjednoduzsi reseni a to se ladovat praskama... podle me prasky jsou to posledni co telo potrebuje... pokud se clovek zacne hybat jnak jist... zmenit proste zivotospravu tak az kdyz pak to ani potom dolu nejde.. nerikam ze ani ja bych se neobratila na prasky.. ale do ty doby bych bojovala se cvicenim a stravou...
ja sama zkusila green coffee na energii.. ano pomaha to.. bylo to fajn...ale ze bych to kupovala kazdej mesic tak to teda ne...

luciebx
26. bře 2014

@tulikiss presne jak pises.. pokud nemas vuli vydrzis se hlidat mesic dva... a pak ze to nejde.. tak to neni o praskach a o tom ze telo nefunguje ale o tom ze proste na to clovek nema vuli....

tulikiss
26. bře 2014

@superkousky mela jsem BMI 27,2, ted mam 25,1 ale rozhodne nekoncim. I kdyz vahu nemam tak vysokou jako ty tak jsme problemy mela, byla jsem porad unavena, skoro denne jsem mela zaludecni potize a cele noci prosedela s tim ze je mi spatne od zaludku a mam bolesti. Dle vsech vysetreni to je stravou, dlouho jsme tomu neverila, ale ted vidim ze to tak bylo. Co jim zdrave tak tyhle problemy nemam.

superkousky
26. bře 2014

@luciebx
Jenže ten green coffee na energii je právě ta volně prodejná náhražka o které jsem psala.
Určitě není dobré cpát se práškama,ale tak razantně bych je neodmítala neodmítala /spíš doporučila /.
Já třeba taky měla slabou vůli a prášky mi pomohly 😉 .Divné co ?
Brala jsem ho odpoledne a večer když jsem měla klid,tak jsem neměla potřebu vyžírat lednici.
Zhubla jsem z 98kg na 65kg a pak jsem si to ňák tak držela,bo jsem se nestyděla jezdit na bruslích,chodit cvičit atd. a že v noci nejím,jsem si zvykla,takže i pak bez prášků to bylo OK 😉 .
V těhotenství jsem je brát nemohla,ale to mi zas tak nevadilo,protože jsem naopak dvě kila zhubla,ale zato po porodu jsem to dohnala 😕 .
Sama doufám,že mi prášky opět pomohou,bo sama to nedám - akorát mám pak večer depky a zdá se mi o dalamánkách 😀 .

luciebx
26. bře 2014

@superkousky me spis prijde divne uprednostnosvat prasky jen kvuli tomu ze nemam vuli na to zhubnout...
zadne prasky nejsou dobre pro telo... at se jedna o volne prodejne nebo na doporuceni lekaru... takze pises ze mas opet prez 100kg a ted pises ze jsi zhubla z 98 na 65.. noo takze chybicka se nekde musela vloudit kdyz ma tolik kg opet nahore... prasky jsou chvilkove reseni.. bez nich pokud se clovek vrati do starych koleji budou kg opet nahore.. a s nejvetsi pravdepodobnosti jeste par kg se k tomu prida...

zakladatelce preji aby zhubla nebo docilila snizenim vahy a citila se fajn...

a to hlavne po zdravotni strance... pac ono nadbytecna kila totiz zkryvaji I jina zavazna onemocneni ktera se muzou projevit po x letech

luciebx
26. bře 2014

@martinka2014 nevim odkud jsi.. ..ale me docela I pomohlo se upsat fitku... kde kazdy mesic se mi z uctu strhavali penize a me to bylo lito a proto sem proste chodila... nebo treba plavat... ve vode te nikdo neuvidi... proste zkus najit nejakou aktivitu... na youtube jsou ruzna videa pro zacatecniky.. ruzne cviceni co je zabavne.. napriklad bodycombat atd... u toho clovek skace dovaci.. a zaroven hubne... zomba to same.. takze se nebat.. ja kdyz aspon 3x tydne se hnu tak nejaka ta cokolada me nepolozi

superkousky
26. bře 2014

@tulikiss
Kdybych měla při BMI 27,2 zdravotní problémy,tak to bych teď musela být na umření 😕 .
Až budu mít 25,1 (jestli se toho někdy dočkám),tak budu končit a budu spokojená (klidně mi stačí i 27,2 ).
Zase nechci vypadat jak anorektička a bohužel pak tak vypadám 😒 .

kajalka
26. bře 2014

Jen by stálo za to se zamyslet, kdyby nějaký prášky opravdu fungovaly - a to dlouhodobě bez jojo efektu - tak by Amerika byla plná šťastných hubených lidí.
Spíš než dietologa bych navštívila především psychoterapeuta. Hubnutí začíná v hlavě.

superkousky
26. bře 2014

@luciebx
No jasně že se chybička vloudila 😉
Nějak jsem v tom domácím frmolu zapomínala na jídlo a cpala se,až když byl klid - což je večer /spíš v noci / 😀 .
Bohužel jsem si na to tak zvykla,že teď mám hlad jen večer 😉

luciebx
26. bře 2014

@superkousky takze se radsi cpi prez den.. natahni si budika do mobilu a kazdy 3-4 hodiny do sebe neco dej... pak nebudes mit hlad a v noci nebudes tolik jist... to mi nerikej ze skoro s 2letakem nemas cas se pravidelne najist.. vsak to ditko taky musi pravidelne jist.. tak kdyz ji ditko jis ty ne?? 😨 😕 😉a jak pises.. zvykla sis na to.. takze opet to neni o tom ze by telo nefungovalo ale o vuli.. zmen zivotospravu... pohyb... a uvidis ze to pujde I bez leku... a kdyz ne.. nech si odborne napsat rozpis...

superkousky
26. bře 2014

@luciebx
No nevím,jestli nemám čas,ale většinou to funguje tak,že ráno má malej UM,pak sváču (to jíme spolu - já snídám) a pak jdeme do oběda ven.
Nakrmím dvouleťáka,v závěsu přijde kluk (tomu taky jídlo připravuji,protože to bych ho jinak měla i na stropě),pak holka.
No a od té doby je tady docela frmol,tak se najíst normálně zapomenu 😕 .
Hlavně já potřebuji na jídlo klid a když jím a do toho po mě prcek pořád leze,něco mi bere,sahá do talíře a starší potřebují „nutně“ podepsat úkoly, nebo ječej,že jim malej bere učení a že si ho mám odnést (je neposlechne,ječí a vzteká se)
Taky mi musejí obě starší děti " vylíčit" co bylo ve škole a to nejlépe hned,bo včera bylo pozdě 😀.
Zase na druhou stranu - neměnila bych 😉

martinka2014
autor
31. bře 2014

ahoj holky, všem moc děkuji za příspěvky. asi je fakt, že budu muset začít u sebe a srovnat si to v hlavě. ono se to hezky řekne, ale chvilku to trvá. Nejhorší je, že když už se do toho člověk dá, chvilku to trvá než se dostaví výsledky a bojím se, abych to nevzdala. myslela jsem, že by mi prášky pomohly do začátku, aby změna byla vidět rychleji a snadněji se mi začínalo...

sarkad2856
31. bře 2014

@martinka2014 Ahoj,pokud by Ti to pohlo tak na konzultaci mužeš jít,pokud víš že to sama nezvládneš,ale nic nejde rychle jak by člověk sám chtěl taky bych chtěla shodit rychle ale bohužel.Začla jsem doma cvičit snažím se chodit co nejvíce pěšky zdravěji jíst,tak jsem zvědavá co bude za 14 dní a pak za měsíc.Taky jsem chodila k doktorce,bohužel mi nepomohla a tak čerpám inspiraci z netu a to co mi vyhovuje.Nemusí člověk hned cvičit 45 minut když nebyl zvyklý pak je to mazec 🙂
Ale věřím že když to šlo i ostatním pujde to i mě i dalším bohužel někdo má lepší spalování a nemusí tak moc cvičit ale výsledky pak budou stát za to doma mám o číslo menší džíny značky Next jsou božííí a chci se do nich vlést 🙂

kiki774
17. kvě 2014

Ahojky, nevím jak je to s hrazením prášků pojišťovnou, ale určitě zkus Obethin. Ten mám odzkoušený a fakt účinný. 😉

pluba
20. kvě 2014

@martinka2014 Mohu Vám poradit, pomoci nebo si prozatím můžete stáhnout orientační manuálek k obezitě z mého blogu :_-D

bielamacka
18. čer 2014

@martinka2014 Adipex funguje super. Nebo Tenuate Retard, ale ten ti napíšou jen doktoři, co maj dohodu s pojišťovnama v Německu.... a po tom já jsem zhubla 15 kilo za 3 měsíce jako prd. Až porodím, tak na něj jdu jen co dokojím 😀 Hubnout zdravě a pomalu je sice všude protěžováno, ale nefunguje to zdaleka tak dobře jako anorektika 😀 Kdykoli jsem někdy zkoušela hubnout stylem "jez 6x denně pestrou stravu a 3x týdně si zajdi na aerobíček, tak člověk v potu tváře shodil něco zanedbatelného - zatímco u tohohle ty špeky z člověka doslova odpadávají. Jestli chceš a jsi z Prahy či okolí, tak ti napíšu do zpráv kontakt na doktora, který tyhle léky předepisuje.