Přibíraly jste z antikoncepce pro kojící?

valik
14. črc 2014

Holky, přibírala jste některá z antikoncepce pro kojící?? Otěhotněla jsem na při váze 50kg, rodila jsem s váhou 60kg... Po návratu z porodnice jsem měla 55kg a teď po půl roce už 62kg... Jím tak řekla bych normálně na kojící mamku, nijak extrémně na to, jak rychle jde váha nahoru. Ale jím, nijak se neomezuji... Měla jste to taky tak některá?

lenicka07
14. črc 2014

@valik Já tedy ne, ale nepřibírala jsem ani při braní jiné antiko (před otěhotněním). Po narození prvního děcka jsem antiko nebrala (a kojila) a jsem na tom úplně stejně jako když jí teď beru.

valik
autor
14. črc 2014

@lenicka07 Závidím... 😀 Malý příkrmy bojkotuje a já mám kolem sebe samé Kojule, které nezřízeně jí a díky kojení hubnou.. Tak proč mě malý taky nevycucne? Aspoň pár kil... Tak mě napadlo, jestli to není z té antikoncepce...

lenicka07
14. črc 2014

@valik Hele moje ségra při kojení vůbec nezhubla, naopak přibrala. Já jsem 10 kg pod svou normální vahou, někdy mi to až vadí. Nevím ale co se bude dít, až přestanu, obávám se, že zkoulovatím 😀

marcinek
14. črc 2014

@valik jj, je to z te antiko pri kojeni. Taky jsem to tak mela. Po porodu jsem se dostala do pul roku na svou puvodni vahu, pak jsem zacala brat antiko pri kojeni a behem 5 mesicu 5kg nahore. Bylo to jak kdybych pribirala v tehotenstvi, hruza. Pritom jsem jedla normalne, zadne prezirani a 2x tydne chodila cvicit. Jak jsem ji vysadila, pribirat prestala a ted se to snazim uz dlouho dat dolu 😝

aljuska
14. črc 2014

Ja tedy antikoncepci nejedla,ale po porodu sem z pribranych 10 kg shodila 5 kg a pak sem pri kojeni v prubehu asi 2 mesicu zase 5 kg pribrala ☹ vsichni rikali jak pri kojeni hubnou a ja pribirala a to sem rozhodne nijak nezrala, naopak sem jedla urcite mene jak po prvnim porodu a to sem prvniho syna kojila jen castecne a z porodnice sem sla se stejnou vahou jako pred otehotnenim. A pak sem narazila na dalsi holky co pri kojeni pribraly, je nas takovych malo, ale par jo.A hubnout sem zacala az sem prestala kojit,uz mam dole 6 kg,ale jeste 4 kg zbyvaj ☹
Ale u tebe to muze byt urcite i tou antikoncepci, po prvni antikoncepci v 17 sem po ni pribrala x-kilo ☹

valik
autor
14. črc 2014

@aljuska Já jsem předtím brala Yadine a bylo to OK, ale ta pro kojící je na jiném principu prý. A v nežádoucích účincích píšou zvýšení hmotnosti jako velmi časté NÚ... ☹ Ale myslím, že to může být i tím kojením, jak píšete. Já jsem přibrala u první dcerky taky, ale ne tak moc, to jsem měla 55 a pak to šlo dolů, jak jsem vysadila to stejné antiko a přestala jsem kojit. To jsem ale nekojila tak dlouho a syn vypadá jak velký milovník MM, tak se bojím, kam až dojdu... chjo..

valik
autor
14. črc 2014

@marcinek Já jsem si právě myslela, že když je to tou antiko, tak to jde dolů rychle, že to je nahromaděná tekutina v těle... 😖 Vysadím ji, ale dietu nemůžu, kojím ještě hodně, tak bych asi neměla...

valik
autor
14. črc 2014

@lenicka07 Mám taky takové kámošky, jedna dokonce musela kojení ukončit, vypadala už nezdravě a slábla... Za to já vypadám, jak mi onehdy řekla jedna dobrá duše: že se mi dobře daří... 😠 😠

aljuska
14. črc 2014

@valik tak to může být klidně kombinace obojího, jak té antikoncepce tak toho kojení, když jsi přibírala i při první dcerce. A při tom druhém dítěti mi přijde, že je vše horší, jak přibírání, tak další projevy vzpamatovávání se těla po těhotenství jako třeba padání vlasů, aspoň já to tak měla 😝

a o vysazení antikoncepce jsi neuvažovala? používat třeba kondom dokud kojíš a pak po kojení začít brát normální antikoncepci, aby ty kila nešla nahoru tak rychle 😉

a můj druhý syn byl taky velký milovník MM, ale nakonec jsem ho po 13M odstavila a šlo to 😉 a pak stačilo začít jíst večer saláty a trošku více se hýbat a kila jdou pomalu ale jistě dolů, tak se neboj, taky ti to pak určitě půjde 😉

valik
autor
14. črc 2014

@aljuska Já už dneska vysadím, snad to tloustnutí aspoň zastaví, když hubnutí bude vyžadovat více energie po ukončení kojení... O vypadávání vlasů ani nemluvím, to bylo šílené, naštěstí to po měsíci přestalo...

castava
14. črc 2014

@valik Ani mě nenapadlo, že by to mohlo být z antikoncepce ale měla jsem to také tak. V porodnici jsem nechala cca 4,5kg a malýmu bylo 5 měsíců a já měla kila zpět (porodní váhu). Byla jsem z toho nešťastná, protože mi každý říkal, že ty nadbytečná kila vykojím a já naopak tloustla ☹ Antikoncepci jsem vysadila po 3 měsících ale kila dolů nešly a to jsem malého kojila skoro do 11.měsíců.

valik
autor
14. črc 2014

@castava A po ukončení kojení šly kila dolů..?

lenicka07
14. črc 2014

@valik Víš co, já bych byla docela ráda, kdybych už hlavně v obličeji nevypadala jak utahaná čtyřicítka (to zhubnutí opravdu v tomhle není ideální, raději bych měla hubu jak meloun 🙂 , prostě všechno má své pro a proti 🙂 takže buď ráda, že máš kůžičku pěkně napnutou a nemusíš řešit že ti všude lezou kosti. Fakt bych i něco přibrala, prostě zaboha to nejde (a to jsem celý život řešila diety), sním na co přijdu. Zrovna o víkendu jsem dělala kynuté meruňkové knedlíky, byly velký jak pěst, manžel snědl k obědu tři a funěl, já jich snědla sedm 😀 a po víkendu mám o kilo míň...

marcinek
14. črc 2014

@valik ja taky kojila dlouho, tak jsem dietu nedrzela. jen jsem zmensila porce

zibrunak
15. črc 2014

Já při kojená brala Emulips, který mi pomohl u malý s kolikami, měla jsem více mléka a hlavně jsem hubla krásně na svou váhu, vlastně jsem nakonec měla ještě míň, měla bych pořád, ale jsem zas těhotná a Emulips budu při kojení brát znovu, antik. při kojení jsem měla a dobrý🙂

castava
16. črc 2014

@valik U mě teda ne. Já zhubla až po detoxikaci a to jen 6 kg (zjistila jsem totiž, že jsem těhotná, tak jsem s detoxem musela přestat.

zyoma
16. črc 2014

Měla jsem cerazette a probrala za 10 měsíců 20 kg.! Hrůza....

valik
autor
16. črc 2014

@castava Tak to je blbé, já doufala, že kila půjdou dolů lehce... Asi to nebude voda, ale tuk, ach jo.. 😠

valik
autor
16. črc 2014

@zyoma Teda, no, já už k tomu nemám taky daleko. A předpokládám, že dolů to nejde jednoduše, jak výše už píšou holky...

zyoma
16. črc 2014

Ano, bohužel, sice po vysazení samozřejmě už nepribiram, ale zhubnout se mi zatim taky nedarim. Když jsem se snažila držet dietu, tak kila šla dolů, ale nevydržela jsem to dlouho ☹ snad jednou vydrzim.

castava
16. črc 2014

@valik Třeba vám ta kila půjdou dolů lehce. Mám kolegyni, která se ,,vykojila,, na nižšší váhu než kterou měla před otěhotněním. Teď je sice vychrtlá ale má všechna kila + ještě další dole. Kolikrát přemýšlím, co je lepší, zda být baculka či vychrtlá a vždy dospěju k závěru, že pokud se s těmi kily co mám navíc cítím dobře, tak proč to měnit. I když zhubnout pár kilo je táák krásné!! 🙂

valik
autor
16. črc 2014

@castava No, jak se znám, tak to bude hrůza to dát dolů.... ☹ Já ty kila moc ráda nemám a raději bych byla hubená. 🙂 Ale co už nadělám, neměla jsem tu antikoncepci ani brát...

castava
16. črc 2014

Jo jo já s tím také bojovala. Musela jsem boj přerušit kvůli dalšímu těhotenství, takže jedu znovu. Kdyby to alespoň šlo jednou zhubnout a už více nepřibírat....

kyspanek
22. čer 2021

Holky, kdo by potřeboval, mám Ayreen 2mg krom 9 tablet kompletní krabičku teď novou, napište zprávu, kdo má zájem