Proč nehubnu?

ilema
5. bře 2022

Ahoj děvčata, chtěla bych vás poprosit o radu, názor, nápad, nejlépe řešení 😁 Před třemi týdny jsem se rozhodla, že už že sebou musím něco dělat. Mám sice "jen" asi šest kilo nadváhy, ale jsem se sebou nespokojená. Kdybych zhubla více, nezlobila bych se, ale těch pět šest je dostatečných. Vzala jsem to relativně poctivě. Stáhla si kalorické tabulky, zapisuji poctivě, pravda pohybu bych měla mít zřejmě víc. Nicméně cvičím alespoň doma v rámci možností, téměř každý den. Syn mi spí jen v posteli, takže plán, že zas budu lítat s kočárkem moc nevyšel. Navíc kojim, takže mám syna většinou při jeho poledním spánku u sebe. No jo, naučila jsem si ho špatně, na podzim byl každý týden nemocný a já kojila a kojila a teď už se ho nemůžu zbavit 😁 Samozřejmě, že jsem se i změřila. A teď babo rad, nehubnu ani na cm, ani na kg, dneska jsem se po třech týdnech zvážila a jsem opravdu frustrovaná, nečekala jsem zázraky, ale že nebudu mít dole ani kilo... Tak jsem si vzala metr a všechno stejný. Co dělám špatně, nejim sladké, přidala jsem kupu zeleniny, ubrala porce...

ilema
autor
8. dub 2022

@zizibou Ahoj Zizi 🙂 jestli budeš mít chvilku, chtěla jsem tě ještě poprosit o konzultaci 😁 Vzala jsem to tedy jinou cestou a cvičím podle videí a jím podle vyváženého jídelníčku, který je uzpůsoben tomu cvičení. Koupila jsem si protein slazený stévií, protože jsem špatně snidala, nemám po ránu moc chuť a něco vypít je pro mě zvládnutelné. Podle tabulek jsem s bílkovinami přes 100% každý den, sacharidů kolem cca 70% a tuků kolem 80%. Za první měsíc jsem zhubla 3 kila, přes zadek 3cm, přes břicho 2cm a hlavně prsa, že 😁 Myslela jsem, že to půjde rychleji. Změna jídelníčku mi celkem vyhovuje, jen do cvičení se občas musím přemluvit, protože mám fakt hrozný spánkový deficit. Asi jen potřebuju od někoho, kdo se v tom trochu orientuje napsat, že je to takto v pohodě 🙏

zizibou
17. dub 2022

@ilema Ahoj, já nejsem žádný odborník a nerada bych Ti říkala něco, co by Ti mohlo jakkoliv uškodit. Základ prostě je mít větší výdej energie než jaký máš kalorický příjem (při fázi hubnutí) a samozřejmě jíst kvalitní nezpracované potraviny. V těch číslech se nevyznám, ale bílkovin bys měla mít přibližně tolik, kolik sama vážíš. Pokud máš velkou fyzickou aktivitu, můžeš to navýšit na dvojnásobek, ale to by měl být strop. Kvalitní tuky jsou moc fajn a zasytí Tě na delší dobu, takže Tě potom nehoní mlsná a navíc jsou pro tělo prospěšné. Třeba v lc stravě (v té nejpřísnější variantě) se nejí sacharidy vůbec. Lehčí forma lc stravy snese až 100g sacharidů za den, ale je třeba vybírat kvalitní sacharidy, které mají pomalý GI (jako třeba luštěniny nebo celozrnné mouky). V podstatě se jedná o to, že čím méně bude tělo produkovat inzulínu, tím méně tuku se Ti bude tvořit.

veronikaveruverule
17. dub 2022

Jestli můžu poradit určitě ne nemuč dietama,prošla js si asi milionem diet a všechny byly k ničemu.Kdyz já odcházela z porodnice měla jsem 73kg asi po 7mesicich 55kg a drží se..narovinu stačí aspoň něco posnidat,vyrazit s prckem ven, vrátit se na oběd střídmě se najíst ne nacpat(já bastim s dcerou,je už na běžné stravě ale,v tom je určitě rozdíl)a večer si dám třeba rohlík s tím co mám ráda a třeba celou papriku,nebo půl salátové okurky -skvely je balzamikovy ocet na salát,skvěle zeleninu ochutí a občas slinták jen si na ni vzpomenu..kdyby mě venku přepadl hlad máme vždycky v batůžku suchary,nakrájené jablíčko, čisté lupínky .. něco ať nehladovis..pij čistou vodu,hlídej si pitný režim i venku..doma s malou cvičíme na míči,pouštíme si na YouTube různá cvičení s dětmi..buď prostě aktivní..večer když ulozis dítě odpočívej,nejsi stroj..takhle to dělám já a funguje to..držím palce

loylii
17. dub 2022

@zizibou prosím vás v který LC stravě se nejí vůbec sacharidy? Věnuji se tomu 3 roky a ještě jsem to neslysela a je to nesmysl. Bez sacharidů je jen voda a maso. Keto jídelníček (pro morbidne obézní) je do 30gr sacharidů/den a Lowcarb 30 a více.. Pak je Slowcarb.

zizibou
18. dub 2022

@loylii Ano, máte pravdu, že přesnější by bylo napsat, že přísná forma je i pod 10% z běžně přijímaného standardu. Nevyjádřila jsem tedy správně a za to se omlouvám. Nicméně moje myšlenka byla taková, že dejme tomu 30g sacharidů najde zadavatelka v tak malém množství příloh, že to nemusím ani zmiňovat. A pokud chce splnit (co se zdravého stravování týká) tu podmínku, že ke každému jídlu vezme různě upravenou zeleninu a bude v ní nějaká pestrost, na 30 g se dostane velice snadno. Nevím, jak dalece se o to zajímáte, ale množství sacharidů se mění také současně s tím, jak se který pokrm připravuje. Asi by to bylo na dlouhé povídání a Vás se evidentně dotkla moje nepřesnost.
A nesouhlasím s tím, že keto je pouze pro morbidně obézní.
V každém případě jsem příznivcem zdravého stravování, kde se adekvátně doplňují všechny živiny.