Kojím, mohu brát proteinové nápoje?

michaelamazna
16. črc 2017

Ahoj maminky, nesnažím se zhubnout ale nabrat svaly a zpevnit bříško po porodu. Pořad kojím ale už jsme na příkrmech protože už ho mám málo a mala se z prsa tolik nenají. Mohu i tak brát proteinové nápoje na růst svalů nebo v žádném případě a jít přírodní cestou na zpevnění. Jsem hodně mladá mamina (20) a chci ještě furt nějak vypadat. 🙂 předem děkuji za odpovědi

shine2015
16. črc 2017

@michaelamazna v období kojení se nedoporučuje nic - žádné proteiny ani přípravky na cvičení jako karnitin apod a ani diety....vše až po ukončení kojení ...navíc když se hodne hubne tak odpadní látky jsou do mléka ....

michaelamazna
autor
16. črc 2017

@shine2015 děkuji moc za odpoved 🙂 takže přírodní je vždycky nejlepší 🙂 ještě jednou děkuji 🙂

shine2015
16. črc 2017

@michaelamazna nemáš zač....já psala do poraden atd když jsem koníka chtěla jsem shodit a podpořit taky hubnuti plus zlepsit postavu....a nic Nesmis pokud kojis...já jsem začala alespoň cvičit a malý nechtěl mléko tak jsem toho nechala až do doby než sám nechtěl kojit ;) neboj ono to uteče...

michaelamazna
autor
16. črc 2017

@shine2015 naštěstí uz jsme na prikrmech :D jen čekáme az mléko úplně odejde :/ uplne me vysala :D

lenkas1982
16. črc 2017

@michaelamazna Ahoj, na proteinech se sice běžně píše, že nejsou vhodné pro kojící, ale je to klasické krytí se výrobců. Našla bys i hodně kojících, co je používají. Na tom proteinu jako takovém není celkem nic diskutabilního, max to umělé sladidlo může někdo považovat za nevhodné, ale to je otázka přístupu. Samozřejmě jsou i proteiny různé kvality.
Protein ale není nic jiného než prostředek k doplnění bílkovin ve stravě, takže pokud si pohlídáš jejich dostatečný příjem ve stravě, na nic je nepotřebuješ.
Co se týče cvičení při kojení, já cvičila a v pohodě a určitě by ti to samé napsala spousta ostatních cvičících kojících. Se zkušeností, že to někomu vadilo se setkávám spíš výjimečně. Takže to prostě zkus.

michaelamazna
autor
16. črc 2017

Cvičit chci i kdybych plně kojila 🙂 ... cvičení mi právě chybí šlo mi jen o to že moc nejim maso spíš mléčné výrobky :/ takže mi tam něco bude asi chybět :(

lenkas1982
16. črc 2017

@michaelamazna Dobrý zdroj jsou i vajíčka nebo samotné bílky, ty se dají koupit i samostatně, prý je mají myslím v Makru. Nebo tempeh, tofu (to by se ale nemělo jíst až tak moc často).

michaelamazna
autor
16. črc 2017

@lenkas1982 určitě se podivam na ty bilky jestli to mají 🙂 děkuji taky za názor a radu 🙂