Snažím se shodit, ale zatím se nedaří. Potřebuji podporu

karpinda
22. lis 2013

Holky, pomoc!!! Snažím se shodit ( nutně asi tak 20 kg), ale nějak se mi zatím nedaří a potřebuji podpořit! Po 3.týdnech nevidím žádný výsledek a bojím se, že to vzdám! Jak dlouho musím vydržet, abych viděla nějaké, alespoň malé výsledky? Ráno 20 minut cvičím na elipticalu, 1x týdně hodinu plavu, každý den chodím na 1-2hodiny na procházku, 2x týdně na lymfomasáže, jím nejpozději v 18.00hod. a snažím se vypít až 2l vody denně (předtím jsem nepila vůbec nebo tak max. 0,5l vody denně). Jím tmavé pečivo, nejím smažená jídla... a zatím ani gram dole!!! ☹ Je nebo byla jste na tom některá stejně??? 🙂 Děkuji vám předem za podporu! 🙂

monasek84
22. lis 2013

Hmm, asi bude problem v jidle... napis co jsi vcera kdy jedla, pro ukazku

ffiinnkkaa
22. lis 2013

@karpinda A co cm..? To je důležitější ne? 🙂

karpinda
autor
22. lis 2013

@ffiinnkkaa Ty mi bude masérka měřit příští týden, ale když...ty kila na té váze vypadají straaaaašššššlivěěě!!! ☹

ninive211
22. lis 2013

@karpinda Někdy to není o kilogramech, ale spíš o centimetrech...nemáš ani pocit, že by ses aspoň trošku zpevnila nebo tak? Lymfomasáže jako takové nejsou na hubnutí, spíš na prokrvení lymfy a redukci celulitidy - pokud ji máš, tak OK. Já teda chodím na lymfu taky, jak kdy, někdy jednou týdně, někdy 2x, výsledek zatím moc nevidím, je to hodně dlouhodobý proces. Nelze čekat, že za měsíc budeš úplně bez celulitidy. Tekutiny jsou v pořádku, je otázka, jestli předtím tělo bylo hodně dehydrované z nedostatku tekutin, jestli je teď naopak nezadržuje "do zásoby" - to by mohl být jeden z důvodů, proč se váha nehne dolů. Snídáš? Jíš pravidelně a menší porce? Nevynecháváš svačiny? Co i takové ovoce, necpeš se jím třeba pozdě večer? Obecně ovoce obsahuje hodně cukru (hlavně některé druhy) a doporučuje se jíst pouze v první polovině dne, max. třeba do 14 hodiny.

Na každého samozřejmě funguje trošku něcojiného, ale obecné zásady jsou vesměs stejné - pohyb alespoň půl hodiny denně min. 4x týdně (teprve po 20 minutách se pořádně začne spalovat tuk), pitný režim (ne sladké šťávy, koly), pravidelné menší porce po cca 3 hodinách - nejlépe vždy s nějakým kouskem zeleniny.
Jo a ten eliptical - 1. 20 minut je akorát ta hranice, kdy se začne teprve tuk spalovat, 2. nejedeš moc ve vysoké tepové frekvenci, tzv. nadoraz? Tím akorát jedeš na kondici a vypotíš možná vodu, ale nespálíš tuk 😉

llluckaaa
22. lis 2013

On může být pes zakopaný na různých místech 😒 Hormony, nevhodná strava, nevhodný druh cvičení, moc stresu, málo odpočinku....

ffiinnkkaa
22. lis 2013

@karpinda Vím o čem mluvíš..ale za ty cenťáky jsou podle mě důležitější 🙂 A ty kg pak půjdou dolů taky ..časem..a já si říkám, že to pak alepoň bude mít dlouhodobý efekt 😀

helcenka
22. lis 2013

@karpinda - chce to omezit pečivo na minimum, žádné mléko, ráno určitě nějakou bílkovinu, oběd bez příloh, spoustu zeleniny. A musíš mít dostatečný přísun živin a dostatečně velké porce, jinak, i když máš třeba kila navíc, tak můžeš být klidně podvyživená a proto nehubneš.
Pohyb bude zdá se v pořádku, jen ty lymfomasáže, jsou ruční nebo strojové? Pokud se chceš zbavit přebytečné vody a škodlivin, tak jsou dobré ruční, strojové nic moc.
A svaly jsou "těžší" než tuk. Důležitější než váha jsou centimetry.
Taky můžeš mít ještě rozházené hormony po porodu, kojíš? To může hrát důležitou roli...

bbn
22. lis 2013

@karpinda velmi doporučuji 1) projít stránky mojetelo.blogspot.cz/search/label/zacatecnici
2) spočítat si aktuální denní příjem kalorií na kaloricketabulky.cz a spočítat tvůj nový optimální příjem, jo a není kalorie jako kalorie 😉 to zjistíš po prostudování odkazu mojetelo 🙂
3) omezit příjem sacharidů - brambory, těstoviny, rýže, pečivo a taky ovoce, v tom je dost cukrů, a nahradit je zdravějšími variantami jako je kuskus, celozrné těstoviny, qina, žitný chléb,.... A naopak navýšit příjem bílkovin - kvalitní maso, netučné sýry, jogurty, tvarohy,... Zelenina je povinná, to snad je jasné, jen pozor na kukuřici, hrášek a mrkev - hodně cukru.
4) a každý den rychlejší pohyb, za sebe mohu doporučit tréninky od Jillian Michaels, které budou zmíněné i na výše uvedeném odkaze, procházka moc nepomůže, to by musela být svižná procházka tak na aspoň 40 min denně
5) Jinak jak psala @ffiinnkkaa , nejsou ani tak důležité kilogramy, ale centimetry!
Jo a taky dost pomůže si dát i menší cíl. Pokud chceš tedy hubnout na kilogramy, tak na začátek 20kg je fakt moc velký závazek. Co tak pro začátek 5kg? Ve chvíli, kdy dosáhneš této hranice budeš mnohem víc psychicky motivovaná a půjdeš do toho s větší vervou už jen proto, že už jsi něco dokázala!

A jinak pro všechny ostatní: neexistuje naprosto žádné kouzlo, žádná pilule, žádná metoda, která by vám pomohla jen tak zhubnout x kil bez práce. Je to jen a jen o vás, o vaší hlavě (psychice), o tom, co skutečně chcete a co jste ochotné pro to udělat. Pokud je někdo líný a nechce se mu pro změnu svého života (páč to není jen o hubnutí, to vám opravdu změní život) makat, tak může brečet a obviňovat celý svět jak chce, ale stejně se zázrak nestane. Je to jen o vás.

karpinda
autor
22. lis 2013

@ninive211 No, je pravda, že mi ty kalhoty malinko volnější jsou, to pravda je, ale žádný zázrak to zatím není...jsem nedočkavá, potřebuji vidět výsledek hned, jinak vše vzdávám! 😀 No celulitidu mám asi už i na čele, tak ty masáže oceňuji! Úplně cítím, jak ji ta baňka rozhání! Ty jsou opravdu super! Je mi ale jasné, že na výsledek si musím počkat! S tekutinou mám trochu problém, musím se hodně nutit, ale opravdu se dokopu vypít 1,5 - 2l vody s vymačkaným citronem denně. S tím zadržováním máš asi pravdu, říkala mi to i masérka a je to logické. Tělo se zase bojí, že mu ji přestanu dodávat! 😀 Snídám pravidelně půl hoďky po cvičení tmavý chléb se šunkou. Pravidelně a míň bych také řekla, že ano. Ovoce a zeleninu miluji a jím je po kilech a pravda je, že i večer se tím ovocem cpu! Třeba včera jsem snědla 1/4 pomela! ☹ Takže vyměním třeba za okurku,že? 🙂 A cvičení mám v plánu prodloužit na 40 minut, jen se k tomu dokopat! Tepovku si neměřím, ale podle rady profíka jedu tak, abych mohla mluvit a nepopadat přitom dech. 🙂 Takže prodloužím cvičení a večerní dávku ovoce nahradím zeleninou. Moc děkuji, jsem ráda za každou radu a podnět! Díky vám děvčata všem!!! 🙂

karpinda
autor
22. lis 2013

@helcenka Nene, nekojím... ☹

ffiinnkkaa
22. lis 2013

@karpinda A radost k tomu, je to i o psychice 🙂 to dáš 😉

ninive211
22. lis 2013

@karpinda Tak doporučené ideální hubnutí, aby se udrželo a nenastal jojo efekt, je tak max 2 kg-3kg za měsíc. To ovoce večer určitě omez. I když pomelo zrovna by vadit nemuselo, ale pozor na sladké ovoce jako banány, melouny, hrušky (ty melouny jsou OK, že obsahují hodně vody, až 99%, ale taky cukr, takže na večer nee).
Chce to vydržet, tři týdny není zas moc, někomu se to zlomí třeba po měsíci. Navíc jestli píšeš, že chceš zhubnout 20 kg - to je opravdu hodně, aby sis to pak udržela a nespadla zpátky s váhou, tak to chce změnit obecně stravovací návyky a dodržovat je. I to omezení či vynechání příloh (u sestry zafungovalo dokonale - spolu s výrazným omezením pečiva) - já si třeba teda nedokážu představit jíst hlavní jídlo bez přílohy (ať brambory, rýže, těstoviny), ale já nepotřebuji zase extra hubnout, váhu mám v normě. Bylo-li by to potřeba, tak bych se překonala 🙂

llluckaaa
22. lis 2013

@karpinda Držím palce, až se daří 🙂 Hlavně zůstaň v pohodě, užívej si změnu životního stylu, nestresuj se počátečními neúspěchy (ve smyslu, že neklesají kg) a za úspěch ber, že žiješ zdravě. Těš se na to, jak se ti bude měnit postava, lidé si budou všímat změn, budou tě chválit a chtít poradit, jak zhubnout 🙂

karpinda
autor
22. lis 2013

@monasek84 Ráno jsem si dala 3 plátky fitnes chlebíku s plátkem šunky a rozpustnou kávu s mlékem. Ke sváče 2 mandarinky, k obědu rýži s kari omáčkou ( kuřecí maso, light sýr, 12%smetana). Po obědě opět káva s mlékem + zákusek (ale ten byl opravdu vyjímečně, protože sladké jím minimálně...moc mi nejede) a k večeři jsem si dala opět to, co k snídani + palačinka bez ničeho. Večer pak (21.00hod) jsem snědla 1/4 pomela...
Dnes jsem si zatím dala 4 plátky fitnes chleba (jsou to takové ty malé čtverečky) na každý plátek šunky( jsem masová) a na ně jsem rozdělila 1 plátek sýra 30%. Teď jsem dopila kávu s mlékem. K obědu bude pečené kuře s pečeným bramborem, oboje v troubě, zakápnuté máslem. 🙂

aja123
22. lis 2013

Je to "běh na dlouhou trať" a 3 týdny jsou opravdu málo. Já jsem na to pořebovala 3 roky 😉

karpinda
autor
22. lis 2013

@ffiinnkkaa Děkuju! To je přesně ta podpora, kterou potřebuji! To, že to půjde! 🙂 Aspoň v to zatím také doufám! 🙂

llluckaaa
22. lis 2013

@karpinda Ke včerejší stravě... Nevím, kolik jsi měla kuřecích prsou k obědu, ale jinak mi přijde, že jsi měla málo bílkovin ☹

karpinda
autor
22. lis 2013

Holky jste zlatý!!! Moc vám všem děkuji!!! Opravdu mi vaše rady moc pomohly podpořily jste mě! Vydržím a s výsledky se budu průběžně chlubit! 😀 Těch 20kg jsem myslela spíš ve srandě, ale kdybych o ně přišla, tak by mi to vůbec nevadilo! Budu šťastná za každé kilečko, které se se mnou rozloučí trvale! 😀 Jsem ráda, že se mám s kým poradit! Chlapi tomu nerozumí! 😀

karpinda
autor
22. lis 2013

@llluckaaa Jej, tak to taky nevím... ☹ Děkuji moc. Kouknu, čím doplnit bílkovinu! 🙂

karpinda
autor
22. lis 2013

@llluckaaa Děkuju moc! 🙂 Moc mi tyhle slova pomáhají! 🙂

monasek84
22. lis 2013

@karpinda z toho co jsi napsala za vcerejsek je 90% sacharidu, ty bys mela smerovat spis dopoledne... odpoledne vic bilkovin atd., nemas tam zadnou zeleninu. Myslis takovy ty cerny fitness chlebiky cca 10x10 cm?? jestli ano, tak myslim, ze 4 platky na jedno jidlo jsou docela dost ...

llluckaaa
22. lis 2013

@karpinda V rychlosti, čím doplnit bílkovinu... kuřecí prsa, vepřová panenka, hovězí zadní, tvarůžky (spousta bílkovin a téměř žádný tuk, vhodné na večer když víš, že jsi bílkovin přes den moc nepojedla), mozzarela light, cottage light, vaječný bílek, šmakoun.
A to si ani moc nevymýšlím 😀 Ne fakt, u mě to tak bylo, chtěla jsem zhubnout po porodu a když jsem se do toho pustila, hrozně mi pomáhalo se na to dívat z pozitivní stránky. Že to nedělám jen kvůli povrchnímu vzhledu, ale abych byla zdravější a abych se v těle líp cítila, nezadýchala se do schodů, vydržela nějaký pohyb ap. Nehubla jsem moc kg, ale vzhledově to byl velký rozdíl, takže si lidi začali brzy všímat a já mohla machrovat 😅 😀

karpinda
autor
22. lis 2013

@monasek84 Nene, je menší z Kaufu, přeměřila jsem ho a je 9x7cm. 🙂 A je pravda, že včera jsem na zeleninu úplně zapomněla! ☹

ninive211
22. lis 2013

@llluckaaa Mozzarellu milujeme! Dáváme si ji s mužem příležitostně večer k vínku, místo oříšků a chipsů (ty já vůbec nemusím). Ta light je teda strašně cíttit, že je light, ale obecně mozzarelka mňam, to u nás jede 🙂 Cottage mám taky ráda. Jen ty tvarůžky bych se někdy mohla naučit jíst 😀 Ale ony už nesmrdí tak, jako dřív, tak by to mohlo jít...
Já obecně když přibírám, tak přesně vím z čeho - že jsem hřešila na sladkém. Teď jsem měla na začátku měsíce narozky, takže 3x bonboniéra, do toho v obchodě v akci Milka + pozůstatek mlsání na svatbě a svatební cestě...a je to jedno k druhému a už mi leze menší špíček na bříšku, který tam v létě nebyl...kdyby ten "špek" byl alespoň z jiného důvodu, tak bych se nezlobila, ale takto mi docela vadí 🙂 Takže zase na chviličku zpět ke zdravé stravě a občas tomu cvičení. O kg mi nejde vůbec, spíš zpevnit "špek" a obléct zas v pohodě letní kalhoty, které mi jsou (před Vánocemi!!) na těsno 😀

jinajana
22. lis 2013

Ahoj, tak já taky přispěju. S váhou jsem měla problémy vždycky a ať jsem jedla co jsem jedla, dolů to nešlo ani omylem. Taky jsem si myslela, že se celkem dost hýbu. Ale pak jsem začla 2x týdně chodit do posilky, žádný šílený váhy, ale přeci jen utvořit trochu svalů, který pak spalují energii a hlavně jsem minimálně 3x týdně chodila tak na 40 minut a víc běhat. Když říkám běhat, věř, že to nebyl žádný sprint, ze začátku víc chůze než běh, prostě tak abych to udýchala. A váha víš co? Nic!!! Ale na centimetry to za cca půl roku byly 2 velikosti a to už bylo vidět. A ještě jedna důležitá poznámka, když jsem takhle hodně cvičila a běhala, měla jsem šílený hlad a pak jsem zjistila, že můžu sníst naprosto co chci a ty svaly a rozjetý metabolismus to prostě spálí. Takže po 18 prodietovaných letech zas konečně normálně jím a vypadám!!!

llluckaaa
22. lis 2013

@ninive211 Jakou light kupuješ? Proti klasice je znát rozdíl v chuti, ale je tam velký rozdíl v tuku. Už jsem si zvykla a třeba v salátu mi to vůbec nevadí. Mně zase přijdou tvarůžky moc slané ☹ Ale na hubnutí jsou super 😀
Já vím taky moc dobře, z čeho jsem narostla do šířky 😀 😅

ninive211
22. lis 2013

@llluckaaa Tak kupuju, která je v akci, ale Galbani je ze zkušenosti fakt nejlepší 😀 anebo kdyžtak Zottarella...ty Billa mozarely apod. nic moc, to ani nezkouším, jen jsem párkrát koupila tu lidlovskou a taky hrozný rozdíl. Galbani the best!

helcenka
22. lis 2013

@karpinda - toho chleba tam máš dost, i když je to fitness, jak píšeš a hodně málo bílkovin, co kvalitní sýr nebo domácí zakysaný jogurt? A jestli zadržuješ vodu, může to být tím kafem, tak místo něj zkus caro, meltu nebo vitakávu... A víc zeleniny, moc jsi jí tam teda nemáš, k pečenému kuřátku si dej raději nějaký prima salátek 😉 .

Já jsem nenásilně, jen trochu jiným stravováním a cvičením - a to jsem se opravdu neštvala jak šílenec... - sundala 2 velikosti za půl roku, váhově to bylo "jen" 10 kilo, ale na tom tak nezáleží..., vydrželo mi to pár let. Teď jsem něco přibrala, ale mám teď hodně náročné období na psychiku, tak nějaké kilečko přibylo, protože chuť na sladké byla nepřekonatelná a na cvičení nebylo tolik času. Teď jsem zase najela trochu na jiný režim a mám každý týden dole 1/2 kila. Někdo se tomu možná zasměje, ale mě to přijde rozumný a mě to stačí.

Hlavně musíš věřit tomu, že to dáš, ovšem cíl 20 kilo je dost daleko a když to nepůjde tak rychle, jak si představuješ, tak tě to bude jen "užírat" a hubnutí ti nepůjde. A taky je dobrý se často nevážit... Dala bych si cíl menší, třeba 5 kg za 3 měsíce? A pak budeš třeba příjemně překvapená 😉

aronek
22. lis 2013

@karpinda já měla předsevzetí, že dám dolů 25kg letos, nezvládnu to, bude to tak 20 😉 Ale míním příští rok pokračovat a dotáhnout to. Některé měsíce to letělo a některé stálo ač jsem dělala vše stejně, prostě i hubnutí chce svůj čas 😉 Pokud to ale nevzdáš výsledky se určitě dostaví, držím palečky 😉

kakamilca
22. lis 2013

Chodila jsem jeden čas k výživové poradkyni a podle mě (co jsi psala na začátku zbytek jsem nečetla) jíš málo! Napíšu ti co říkala mě a co mi pomohlo:
Snídaně: instatní kaše, musli (nepečené) nebo chleba se sýrem šunkou, marmeládou, ale takovej ten lepenej ze semínek, kde je málo mouky. A k tomu vždycky jeden až dva kousky ovoce popř. zeleniny, ale dopo radši ovoce.
Svačiny jsou nejdůležitější. Bílej jogurt a musli, nějakej sýr a třeba pár oříšků, tvaroh a ke všemu zase ovoce!!!
Oběd: maso, zelenina a MALÁ příloha!!! Když brambor tak jen pečený nebo vařený ve šlupce, ale jen jeden. A pak celozrnné přílohy, luštěniny. Z masa min. 1x týdně ryba! Zeleninu různě upravovou a tak půl talíře zbytek ostatní jídlo.
Svačina: Vajíčko, sýr, šunka a třeba knecker brot (ale né klasické pečivo) + Zelenina
Večer: Maso a zelenina. Bez přílohy!
Vyvarovat se banánů, nepít kafe a když jo tak spíš třeba Caro. Pokud má člověk na něco chuť tak si dát 80% čokoládu nebo oříšky (málo) nebo trochu sušeného ovoce.
Hodně pít a mělo by to jít 😀 😀 😀 DRŽÍM PALCE!!!
Kažodpádně vydrž stojí to za to!!!!