Spinning po porodu. Chodíte někdo?

nalka
1. led 2009

Ahoj holky,zakládám tady toto téma jako nové,protože jsem tady žádné takové nenašla.Zajímalo by mě,jestli některá z vás,co jste po porodu,chodíte na spinning?Jestli tímto sportem hubnete,nebo ne?A jestli je to dobrý sport,aby jste shodila kila po porodu která vám zůstala,včetně břicha?Já mám po porodu půl roku,zůstalo mi nahoře deset kilo a spinning už ted začínám jezdit čtvrtý měsíc,dvakrát až třikrát týdně hodinu.Většinou třikrát týdně.Problém mám ale ten,že jsem za ty tři měsíce,které jsem ted ukončila nedala dolů ani kilo ☹ Nevím co dělám špatně a hlavně si říkám,jestli zbytečně nevyhazuji peníze.Jestli je tenhle sport vůbec na hubnutí dobrý?Jestli mám mít trpělivost a pokračovat a výsledky se dostaví?Jsou tři měsíce ještě krátká doba na to aby byly vidět nějaké výsledky?Jaký na to máte názor?Je tu někdo,kdo se taky dře na spinning kole?

natana
1. led 2009

nalka sice nemam skusenosť so spiningom, ale pokial dojčíš, možu robiť svoje aj hormony. ja som neschudla ani kg kým som dojčila až potom ked som prestala čiže po roku, som dala dole všetky kilá (len brucho zostalo ovisnute, ale to je asi iná kapitola). a musim podotknuť že som málo jedla, málo spala, makala doma ako fretka, unavená a nevyspaná som bola non stop a kila na mne viseli ako pijavice. a ppotom ako zázrak ked som prestala dojčiť, hned to išlo dole.
tak snád to bude aj u teba, lebo počula som že spining je fajn, len ja nemam čas na nič, na cvičenie nemôžem ani pomyslieť. snad neskor , ked bude mala väčšia 😉

lucillienka
1. led 2009

nalka ja mám 10 týždno po pôrode a navrch 20kg...tiež rozmýšlam kedy budem môcť začať cvičiť, ale kým plne kojím asi nebudem riskovať že malému prestane chutiť mliečko, potom po 6 mesiacoch chcem začať chodiť do posilovne na bežiaci pás....pomaličky začať behávať, to mi totiž vždy najviac zaberalo pre tehotenstvom keď som chcela zhodiť, k tomu nejakú lahšiu diétu...ale spinning by som si na môj zadok asi nevedela predstaviť, po pôrode som totiť vymákla uzasnú zlatú žilu, tak predstava bycikla ma zaleje pot.... 😀

nalka
autor
1. led 2009

Holky,já právě už nekojím.Kojila jsem jen dva měsíce a to tak že jsem po kojení stejně hned musela udělat mléko,protože malá křičela hlady.No ale ted k tomu spinningu.Hormonama si myslím že to asi nebude.I když možný je všechno.Nevím.Je taky pravda že mi je 34 let,tak už to půjde asi hůř než ve dvaceti no ☹ 🙂 Ale když já opravdu poctivě chodím a prostě nic.Tak snad se to jednou zlomí a kila půjdou dolů.Aspon doufám.Lucillienka,běhání myslíš že na hubnutí dobrý je?Mám to k tomu ještě přidat?Bojím se že běhání asi dost namáhá klouby,ne?Nebo co myslíš?

lucillienka
1. led 2009

ja som behávala na páse a to dosť si myslím dosť šetrí klby, jasné nie je dobré po betonu ale bud na páse alebo potom na bežeckej antukovej trati alebo trávniku...a samozrejme kvalitné tenisky....ja budem mať problém akurát so spevnením prs,...mám ich obrovské

tak ale ma napadlo, mama si kúpila na vianoce stepper a uvidím ako to zabere na nu, ale každopádne na chudnutie je aj tak zo 70 percent dôležité dobre sa stravovať a tých zvyšných 30% je len o cvičení.....

nalka
autor
1. led 2009

No o prsou ani nemluvím.Já je mám zase malé.To by tak nevadilo,ale já je mám malé a ještě k tomu povisle ☹ A to tak že velmi 🙂 Celkově vypadají jak uši jezevčíka 🙂 Moje postava je asi taková,že mám dost štíhlé nohy a na těch nohou nosím šílenou pneumatiku okolo břicha a pasu.Pas mi není vůbec vidět.Zadek mám placatej,potřebovala bych mít místo zadku břicho a místo břicha zadek 🙂 Pak mám ještě špeky na zádech,jestli mi rozumíš,tam pod lopatkama.A když si vezmu triko na tělo,tak to vypadá že mám prsa na zádech a to aspon trojky 🙂 A pak mám ještě pod bradou,další dvě brady.No tak si mě představ jak vypadám ☹ 🙂 Hlavně se nesměj 🙂 No a s tímhle vším bych chtěla zatočit a nějak mi to nejde ☹

suzette
2. led 2009

ahoj tak prepac ale po tvojom opise som sa musela smiat...
mozem ti poradit jedno...posilovna a osobny trener..ten vie ako ma co zmensit a ako co zvetsit...poradi dobre cviky mam to oskusane...
ja mam velky chrbar ako chla a vzdy ked som cvicila rastol aj chrbat...a prsia nerasti a brucho nespasinalo..trener ma dal pekne doporiadku...dvojbradu tak na to su tiez cviky,ale to ti poradi skor kozmeticka..
momentalnesom po porode 2mesiace vaha mi ide dole sama uplne pekne lebo zdravo papam....
len ta koza na bruchu je popraskana a ovisnuta tak dufam ze sa toho zbavim..
pevne nervy prajem a trpezlivost ide to pomaly,ale neczdaj to...a budes sexi... 😵

xsipm04
2. led 2009

nalka: No, k tomu spiningu, já už jsem přesně zapomněla, jak to bylo, ale taky jsem někdy slyšela, že to není ani tak na hubnutí, jako na kondičku, že se tam pak přehoupneš do nějaký vysoký tepový frekvence, kdy už se energie nečerpá z tuku, ale bere se z něčeho jinýho (už si to přesně nepamatuju). Já jsem to kdysi dělala tak, že jsem chodila na spinink a po něm vždycky ještě do posilovny, nebo na nějaký posilovací aerobik. Půl hodiny před spiningem jsem ale ještě vždycky brala nějaký karnitanginový doplněk, je jich hodně, na netu jsem našla třeba tohle
http://www.aminomax.cz/karnitin.php
ale většinou když se zeptáš ve fitku, že bys chtěla něco s carnitinem, tak už vědí a poradí ti. Mě kdysi někdo vysvětloval, že to funguje tak, že po určitě době cvičení si vyčerpám nějakou látku (asi ten carnitin, už si to nepamatuju) z krve a když pak dál cvičím, tak už nespaluju, ale bere se mi to odjinud, takže tímhle se tam ta látka doplní a delší dobu pak člověk spaluje tuky, ale myslím, že jsem ti to tady vysvětlila hodně nepřesně, neb už si to přesně nepamatuju 😅
Jinak máš můj obdiv, že se ti chce s dítětem ještě makat na kolek 😅

nalka
autor
2. led 2009

Suzette,ty se máš že ti to jde samo dolů.Jsi určitě ještě mladá maminka,vid?To mě je 34 let tak už to půjde hůř.No dlouho jsem čekala a ted je ze mě stará,tlustá maminka,která má ještě k tomu málo zkušeností s dětmi 😀 .Ale na druhou stranu,mám krásnou zdravou holčičku,kterou jsem si moc přála a to předčí všechno.Prostě něco za něco 🙂 Budu dál spinningovat a zkusím ještě nějakou dietu.ale nevím jakou,protože mě prostě chutná.Nejvíc jsem ujetá na sladký a to je nejhorší.Koupím si asi ten bio chrom,ten prý chutě zahání.A ten osobní trenér,no asi bych se styděla 😔 🙂 By na mě sáhnul a ruka by se mu začla klepat po to mém rosolu 😀

misa84
2. led 2009

ahojky, chodila jsem na spinning nekolik let pred otehotnenim, ale ze bych z nej vylozene hubla...ale je to mozna i tim, ze jsem hubnout nechtela. je to fakt spis na kondicku i kdyz samozrejme kazdy pohyb dobry. maly ma 9 tydnu a od pristiho tydne jdu na spinning nanovo. snad malemu neprestane chutnat, kdyztak toho necham a zacnu zase az dokojim, jinak ja jsem pres tehu nabrala 16kg a uz to mam vsechno dole, dokonce mam jeste mene nez pred tehu, rika se, ze se prave hubne kojenim.....

tamarka
2. led 2009

ahojte, ja som chodila na spinning 3/4 roka a tiež som pri tom nechudla a to som striedala klasický so silovým, je to fakt len na kondičku a spevnenie svalstva, ale nedám naň dopusiť, nikdy som sa necítila tak dobre ako po ňom a pri ňom. Tá hudba a makačka človeku nedovolí myslieť na nič iné. 😉

lucillienka
2. led 2009

ale kde beriete popri krpcoch na to cvičenie ... ja som uplne hotová, malý nechce spať, tak za noc som každú hodinu hore a cez den trošku pospí ale tiež nie dlhšie ako 2 hodinky...tak si neviem predstaviť že by som teraz išla do posilky...nehrozí...ledva sa plazím po byte s očami ako koala 😝

vojtisek2007
2. led 2009

ahoj holky - tak jsem chodila na spinning před těhu, v těhu do 6tého měsíce a po šestinedělí zase znovu - chodím 1xtýdně spinning,1xtýdně bodystyling a 1xtýdně plavat - ale to chodíme celá rodinka, takový oddech - taky mi přijde, že je to spíš na posílení svalů a kondičku než na nějaký razatní hubnutí, já jak cvičila skoro pořád tak jsem ani moc nenabrala, takže když jsem šla z porodnice, tak ani nebylo co zchazovat....akorát zase zpevnit břišní svaly a zadek a stehna...prsa mám taky svěšený ☹

berenika39
2. led 2009

ahoj nalka, jsem taky spinningová, před těhu 3x týdně + posilka. Ted jsem 4 měsíce po porodu a přestěhovali jsme se, takže zatím hledám, kde mi tu bude co vyhovovat, ale už se těším na kolo. Sportovala jsem hlavně kvůli hubnutí - nebo spíš kvůli udržení váhy, je mi už moooc roků, 168/58, nejsem tlustá, ale oplácaná. S tím hubnutím při spinningu je to tak, že musíš jezdit při tepové frekvenci, ketrá je na hubnutí vhodná, tj. asi 60% tvé max tep frekvence. Když to přesáhneš, a to je na spinu raz dva, nehubneš,ale zlepšuješ kondičku atd. Tvoje max tep frekvence je 220-tvůj věk. Z toho si odvodíš 60%. Chce to si koupit budíka na ruku - ukazuje ti to tepovku a ty to hlídáš, když se moc zvýší,prostě zvolníš. Prostě na hubnutí platí - dlouho a na nízké tepovce, bez výkyvů. Hodně to od holek slyším, jak jezdí až na krev, a nehunou.Mám papíry na aerobik a docela se o tyhle věci zajímám, tak se ptej, ráda ti poradím, co budu vědět.

sakura77
2. led 2009

babule spiningacky,pomoze spinning na spevnenie svalstva?chudnut netreba ani tak,ale pocas tehu som dala 17kg hore,potom dole,takze som nejaka roztrasena teraz 😀 no,ide mi hlavne o zadok a stehna..aku mate skusenost,zabera???

berenika39
2. led 2009

tak to ano, zpevní se stehna, zadeček,mě docela opustily mandarinky na stehnech 😒 , hodně pij, před kolem, při jízdě i potom, čistou vodu bez bublin

sakura77
2. led 2009

tak asi by som mala do toho ist,do fitka sme zacali so segrou chodit,ale vacsinou sme tam prekecali hodku a isli domov 😀 tak toto by asi bolo lepsie 🙂

berenika39
2. led 2009

...ale to k tomu patří, taky jsme vždycky po kole dali v recepci kafčo a moudře pohovořili.....

sakura77
2. led 2009

no co uz,ak do leta nechcem vyzerat jak nejaka tetula,mala by som zacat,ale sa mi nechceeeeeeeeee 😝 😀

aneta15
2. led 2009

Ahoj holky,
dejte si na to bacha já jsem začala cvičit airobic tři měsíce po porodu a zanítil se mi úpon na děloze, prý se to může stát doktor mi zakázal veškerý sport a brblal si tam jako, že jsou dnesk ty matky prdlé, že hned cvičí...říkal, že tyhle hodně skákací a zátěžový sporty jako je spinning, airobic atd. se mají cvičit až po půl roce...tak ted sedím doma, kynu a čekám až se to spraví... 🙂

agla
5. led 2009

ahoj Nalka,
tak já na spinning nedám dopustit. Je mi 30 let a jsem 3 měsíce po porodu. cca dva roky před mimi jsem byla tlusťoch - fakt. Začala jsem dvakrát týdně chodit na spinning a hodně jsem zhubla. Přitom jsem nedržela žádnou dietu. Je to ale jak píše xsipm - musíš se držet v té správné tepové frekvenci, abys hubla a nejela jen na kondičku a to zjistíš nejlépe pomocí pulsmetru. Pak taky zjistíš, že se nemusíš tak honit a stačí velice málo a v té frekvenci jsi hned a je velice těžké ji udržet - abys nešla přes ní. Já jsem byla poprvé teď v sobotu - tj. cca 2,5 měsíce po porodu a jsem zvědavá, jak to rychle půjde dolů. spodní břicho mám taky a to jsem před těhu žádný neměla. Mám ale obavu, že na to spinning nepomůže, tak jsem začala doma posilovat na břicho - no ale nebaví mě to. Navíc jsem typ, že stačí sežrat banán a už mám kilo nahoře 🙂 A právě když jsem chodila pravidelně na spinning, tak jsem i mohla jíst, jak jsem chtěla - to byla paráda. Tak snad to teď taky nějak půjde 😀

nalka
autor
7. led 2009

Ahoj,když ten pulsmetr je dost drahý,ne?Slyšela jsem že i prý stačí,když ti jde při jízdě plynule mluvit,tak máš prý dobrou srdeční frekvenci a spalujěš tuky.Je pravda že zadýchaná jsem byla hodně v těch prvních hodinách a nevydala bych ze sebe ani hlásku,ale ted už v pohodě normálně při jízdě mluvím třeba na kamarádku a jde to.No tak nevím.Třeba jsem doted opravdu spalovala jen cukry a to je špatný a proto jsem nehubla.Ale ted když už dost vydržím,tak to začne jít třeba dolů.No nechci být naivní 🙂 Budu doufat 🙂

pazhitka
7. led 2009

nalko- v nekterych spinning centrech pulsmetr zapujcuji zadara na kazdou lekci- jde o par hodin, nez si zvyknes, jak rychle bys mela jet...

taky je mozne,ze ti narostly svaly misto tuku, svaly vazi vic a proto muzes vypadat mnohem hubeneji a vazit stejne jak predtim...

ja jsem taky asi rok pred otehotnenim a pak do cca 4. mesice chodila na spinn a je to super! hlavne ta euforie potom... porad si platim clenstvi v jednom klubu,ale od porodu (v cervnu) jsem byla jen asi 4x... musim se do toho zas dostat, uz se tesim!