Společně hubneme

evelina0007
8. únor 2009

kdo chce hubnout šup sem 😀

jitkast
3. říj 2012

Ahojík,já se určitě ráda podělím o skušenosti s váhou. Já jediný co vím a mám s tím zkušenosti,je o pravidelnosti v jídle. Byla jsem v lázním a měla jsem ráno snídani,svačina,oběd,svačina,večeře a druhá večeře a mě se zdálo jak hodně jim,ale na kila jsem měla mín a mín,a hodně jsem chodila.

jitkast
3. říj 2012

Ale s dětma je to složití,ale měla by jsi jíst jako ty děti,5 krát za den a vyváženou stravu. Tak co dáš dítěti ,tak si vem i ty! Ale uder cukry,ty děti potřebují,ale mi ne!!!!

misanydrl
13. bře 2013

Chodím teď k dietoložce, tak přeposílám pár užitečných rad. U mě to zatím funguje (5kg za 6 týdnů).
Úplně jsme teda změnila životní styl. Jím zdravě, chodím cvičit, takže to se prostě muselo projevit😀...

RADY ODBORNÍKA:
Pokud chce člověk zhubnout trvale, musí hubnout pomalu (+/- 0,5 kg týdně)!
Co se týká jídla: jíst 5 - 6krát denně po 2 až 3 hodinnách
Snídaně - celozrnné pečivo např. se šunkou nebo plátkem sýra nebo vajíčkem, nebo třeba jogurt s křupinkami a ovoce, zelenina samozřejmě (snídaně je s obědem nejvydatnějším jídlem dne!)
Svačina - to samé jako snídaně ale menší, může se i samotné ovoce
Oběd - sacharidy, bílkoviny a zelenina (vždy mám mít přílohu i když v omezeném množství) s masem a zeleninou (1/4 příloha, 1/4 maso, 1/2 zelenina na pomyslném talíři)
Svačina - už bez sacharidů (bez příloh a pečiva) a bez ovoce - hlavně bílkoviny (jogurt, cottage, 1/2 mozzarely atd.) se zeleninou, případně pár kousků ořechů (asi hrst)
Večeře - taky bez sacharidů (bez pečiva a příloh), nejlépe saláty (s tuňákem, sýrem, kuřecím masem), nebo kus masa (100g ryby, kuřecího, krůtího, králíka) se špenátem, brokolicí, vařenou zeleninou atd... nebo polévku (zeleninovou, vývar (bez nudlí), čočková, fazolová atd.)
druhá večeře - zelenina (mrkev), sýr (max.30%) nebo šunka (90% masa), hrstka oříšků
bílé pečivo by mělo být nahrazeno celozrnným (žitný, slunečnicový chléb), stejně tak těstoviny jen celozrnné, rýže se doporučuje neloupaná (natural) nebo Basmaty (skvělá a rychlá), čočka je dobrá červená (dobře se tráví a je rychle uvařená), celozrný kuskus, bulgur, dál je prý dobrá cizrna, pohanka (nezkoušela jsem ještě) atd.
Sýry si hlídat, aby neměly více jak 30%, ale i tak je jíst omezeně, protože i tak je to dost tučné!!!
Šunky kupovat s co největším % masa (nejlépe 90%), jinak bez tučných uzenin!.
Vajíčko max. 1 denně (cholesterol!!), bílek nevadí, hlavně žloutek je třeba omezit.
Ovoce alespoň jednu porci denně, ale jen dopoledne nebo před fyzickou námahou (cvičením).
Pšeničnou mouku nahradit celozrnou nebo špalodovu moukou
Jidlo především vařit nebo péct (nesmažit), to je asi jasnýemoticon. Olej využívat jen panenský olivový a jen omezeně!
Pití - 2,2 - 3l denně, průběžně (důležité je dopoledne!), hlavně voda (neperlivá), neslazené zelené, ovocné čaje, džusy pouze kvalitní (nejlepší vymačkané ovoce) a ředěné1:3 (omezeně!)
Pohyb 3krát týdně: aby se spalovaly tuky, musí člověk mít stálou tepovou frekvenci (nevim kolik), při hodně vysoký se spalují pouze cukry (takže váha pak dolů nejde), takže na cvičení je nejlepší prý svižná chůze (ujít 10 - 12tisíc kroků denně), orbitrek, plavání, poweryoga...
zumba, aerobik atd. spaluje spíše ty cukry...
Tohle jsou rady, které jsem dostala (nejsou z mé hlavy) a předávám, jak jsem získalaemoticon, třeba to někomu pomůžeemoticon... Já zatím úspěšně hubnu (asi měsíc a půl - 4kg) a doufám, že to tak bude i nadáleemoticon!

johanka12
13. bře 2013

Hoj, koukám, že po dlouhé době přibyl příspěvek, tak se hned chytám!🙂 Ráda bych se taky dala do kupy a bude fajn, když si s někým vyměním rady, fígle a tak vůbec. V plánu mám zažít si pár pravidel a začít se víc hýbat. Jako první pravidlo mám-dodržovat pitný režim🙂
@misanydrl dobrý tipy 🙂 Taky sem o odborném dohledu uvažovala, ale ted na to nějak nemám čas. A skvěle se držíš, jen tak dál! 😉

misanydrl
13. bře 2013

@johanka12 S pitným režimem jsem taky hrozně bojovala..teď už to jde (když jsem v práci), dám tak 2,5l, ale jakmile jsem doma, tak mi to nejde...nejlepší je mít před sebou pořád lahev, případně konvici s čajem, krásně na tom vidíš, jak to to ubývá a máš dobrý přehled,kolik jsi toho vypila...jedinej problém, kterej teď mám je, že furt chodim na záchod, co 20 - 30min. ale to se prý taky srovná🙂...
Odborník je dobrej na to, že tě fakt hlídá a že se pak před ním člověk stydí, když hřeší..navíc fakt poradí ty zásady a naučí tě, jak změnit stravovací návyky... já mám hrozně špatnou vůli, takhle jsem do toho vrazila hrozně moc peněz a musela bych si nafackovat, kdybych to prokaučovala...

johanka12
13. bře 2013

Taky s tím PITÍM mám právě problémy. Sou dny, kdy si uvědomím odpoledne, že jsem vypila ráno čaj a nic víc. No jo, to je motivace, když člověk do toho cpe peníze🙂 A dozvěděla ses něco nového? Já mám občas pocit, že teorii má většina z nás hubnoucích má v malíku, jen to dodržovat.

dracula
17. bře 2013

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala. Je mi 37 let. Nikdy jsem nebývala silnější postavy, ale tak od 33 let tloustnu. Hlavně se jedná o břicho a stehna. V r. 2008 jsem zhubla díky cvičení pilates. Pak jsem to začala flákat a zase nabrala. Nyní asi 2 roky mám vždy období, kdy cvičím, pak nastane nějaký můj zdravotní problém (operace kolena, gynekologické operace...) a mám najednou po pohybu. Tak bych ráda se do toho pustila s velkou vervou. Jsem ráda, že jsem narazila na tuto diskuzi. A ještě jsem zapomněla napsat, že nejhorší je má slabost pro sladké, obzvláště pro čokoládu. Jsem slabá vůle...

effka84
20. bře 2013

ahoj holky, potřebuju poradit. dala jsem se na hubnutí a přihlásila se do stobklubu, mám za sebou víc jak měsíc a mám dole cca 5 kg. o co mě jde. příjem mám 6000kJ, tuky i sacharidy dodržuji, bílkovin mám málo, pitný režim 2l denně, zelenina spíš míň než víc, cvičím tak 2x týdně. ale jím normální jídla. tzn., bílé pečivo, přílohy, uzeniny, někdy i tučnější sýr, omáčky atd. ale vždy tak abych nepřekročila denní příjem. je tady někdo takový, kdo by mě potvrdil, že i při tomto se dá zhubnout i víc kg? díky

misanydrl
25. bře 2013

Včera jsem si šla koupit kalhoty. Původně jsem nosila 42 - 44, včera jsem si koupila 40 a v pohodě se do nich vejdu.Jupí:)

vevura
2. dub 2013

Ahojky, mohla bych se k vám přidat?
Hubnula jsem od ledna do konce února, dole 6 kg. Pak sem celý březen flákala a teď du zas na to🙂 Potřebuji ale podporu. Koukám, že to tu moc nejede.. snad to bude lepší🙂

effka84
17. kvě 2013

ahoj holky, tak po třech měsících mám dole 11 kg .... úspěch, to se mi v životě nepodařilo. Ale jsem nějak v koncích. Poslední týden všechno trochu flákám ........ potřebuji nakopnout!!!!!

monavika
13. čer 2013

ahoj holky,tak zacala jsem zase hubnout,tak se k vam pridavam.....zde je moje cesta hubnuti
http://themumsdiary.blogspot.cz

andieheyhou
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
wasu
18. črc 2013

Holky já jsem teď těhotná, takže Vám chci spíš jen poradit jednu zkušenost a to krom všech osvědčených rad ( dietní strava a pohyb a to jíst a to nejíst a tak) se mi celkem osvědčilo pití lymfatického čaje ( ten se pije podle návodu 6 týdnů na jaře a pak i na podzim) a v tom období dost zvýšit pitnej režim, třeba kolem 3 litrů tekutin a s tím ostatním co k tomu děláte to je celkem účinný.... tak jen taková malinká rada...

monavika
16. lis 2013

pred 5 dny jsem zacala s detoxem od Macingove

markyzka84
1. pro 2013

Ja bych rada se pridala ale moc lidicek tu neni uz mesic drzim dietku 🙂 bohuzel od porodu ,,pouze,, 17 kg dole (4.mesice nazpet) ale chybi mi jeste 10 kh a jde to hrozne pomalu :(( blby je ze za chvilku vanoce a ja bych si hrozne rada dala bramborovy salat no :(( drzim vysokoproteinovou dietu :/ sice nic moc ale zabira no :/

baja8
3. pro 2013

Ahojky,taky se přidávám.Chci taky zhubnout...mám dva měsíce po porodu.Dost jsem v těhotenství přibrala skoro 30kg.Naštěstí velkou část toho jsem nechala v porodnici.Snažím se jíst zdravě,jenže to je u mě celkem problém,protože mi přijde,že cokoliv sním,tak má z toho malej prdíky.Každý den cvičím s Jillian,zatím Level 1.Chybí mi ještě 6kg na svou původní váhu,tak mám taky ještě co dělat.
Jde to sice taky pomalu,ale aspoň pak snad nebude jojo efekt.Už taky přemýšlím co udělám k štědrovečerní večeři,ale myslím,že když dám do bramborového salátu jogurt místo majonézy a nesním toho kýbl,tak se nic nestane 🙂).

lonwenien
2. led 2014

šup sem🙂

memollka
2. led 2014

@lonwenien tak já se hlásim do party..😀