Startujeme hubnutí v únoru 2010. Přidáte se?

valentovasasa
18. únor 2010

Startujeme hubnutí únorem/březnem 2010 aneb "ze 110 na 60", přidá se někdo ke mě abysme se vzájemně podpořili v hubnutí???

alisek
22. únor 2010

Ahoj holky, koukám, že se tu rozjela nové debata o hubnutí. Moc vám fandím, my začali loni hubnout taky v "kroužku" a dařilo se nám, některým míň některým víc, to je už na každé z nás a té vůli, však víte.
Hublo se od 5kg taky po 30 kg. Já jsem zhubnula 17kg a pak 4 nabrala, ted jsem mimo hubnoucí režim jelykož jsem v očekávání..trochu nečekaně, doufala jsem, že to bude trvat déle 😀, ale zpět k hubnutí. Četla jsem jen pár vašich posledních příspěvků, holky vyvarujte se takovým dietám jako je např.bílkovinová, 90denní atd., jelykož máme bohaté zkušenosti, není to o typu diety ale správnému rozložení pestré stravy, takhle máte zaručenej jojoefekt, není to nic nového pod sluncem. Počítali jsme si kj na istobu nebo flora.cz, ty co chtěly zhubnout víc jak 10kg viz Já, tak jsem vše odvažovali a pravidelně jedli tak 5denně. a k tomu pohyb. Pokud budete hubnout rychle máte zaděláno, že ty schozená kilča budou nazpět. tak ať vám to jde a kilča jdou hezky dolů.

paola.o1
22. únor 2010

kulimka, a som to tiez dnes vzala do kopca na roztopenom snehu, dva krat som hodila drzku a raz mi kocar utiekol, tak som ho musela nahanat.

no moj lekar bol zo mna zhrozeny dievcata. a ja sa mu nedivim. pred otehotnenim som mala tych 57 kg. a den pred porodom 1o3! takze som pribrala neuveritelnych 46kg a naivne som si myslela, ze to je voda🙂 no a tri mesiace po porode som mala stale cez 90 kg, takze som bola psychicky hotova, kedze to stale bolo viac ako 33kg navyse ☹
a uplne ma vytacali ludia co ma poznali predtym, ako na mna cumeli, akoby som zo zoo usla🙂

aniel
22. únor 2010

ahojky-na raňajky ovocie a teraz som zabehla domov a dala som si kapustovú polievku tú na chudnutie a udusila som si dva šampiony a 2 veľké listy hlivy na cibuľke a som asi prejedená ,keď prídem večer domov dám ovocie a donútim sa cvičiť,zatial čaute musím letieť do práce 😵

kubaka
22. únor 2010

ahoj, tak včera jsem si taky kriticky řekla, že už musím těch pár kilo shodit - jenže jenže jenže . Je to hrůza. Nemám ale tolik nadváhy - při 168, tuším teď 75kg. Jsem skromná - 69 by mi stačilo. Ale prostě omezení v jídle nesnáším, stresuje mě to a dohání k zuřivosti a jediný způsob je teda víc pohybu. Hu, tak od března zase začínám tancovat a včera jsem byla lyžovat. Hubnu akorát když jsem v takové úzkosti, že nemůžu jíst . A to se mi teda fakt nechce 😖
nějaké pozitivní zkušenosti a povzbuzení? 😉 🙂

paola.o1
22. únor 2010

alisek, dobre si to napisala, pri chudnuti treba zmenit zivotny styl, nielen zacat s nejakou dietou, vdaka ktorej max. este priberieme🙂

kubaka, ja sa tiez nerada obmedzujem, preto uz radsej nedietujem, ale od dnes som si zacala ciastocne delit stravu a podla mna na to sa da zvyknut a telu to iba prospeje. napr dnes som papala pangasa so salatom a namiesto zemiakov som si dala len sezamovy suchar, zemiaky si dam zajtra, bez masa. a neriesim mnozstvo, dam si tolko a tak casto ako chcem, akurat to delim. vyskusaj, mozno ti to bude vyhovovat a snad nam kila pojdu dole.

susi157
22. únor 2010

janicca nechodim lebo sa hambim tam ist a nemam s kym.

martinex ten banan by som asi vynechala takisto aj hrozno

kulinka tu dietu poznam nikdy som nevidržala iba 4-5dni a vsetko nislo naspet ☹

snažim sa niektore kaloricke vynechat akurat obed zjem čo navarim ale len tolko čo naložim detom tolko aj sebe tak uvidim a musim sa viac hybat hybat................................... 😅

sisa2
22. únor 2010

susi preco nie hrozno???

alisek
22. únor 2010

Paola, díky 😉 , osobní zkušenosti, o dietách to prostě není, je jen masírování z časáků atd.
s tou zeleninou k masu, taky jsem to dělala a pořád dělám, ne kvůli dělené stravě ale kvůli tomu, že jsem měla limit KJ na oběd a jen příloha v malém množství dělala polovinu limitu a někdy i víc než to maso, takže jsem přílohy vynechávala (ne vždy) a místo toho dala hromadu zeleniny.

Holky jezte i tučnější jídlo, tj.ryby, jogurty, sýry..protože tělo neoblbnete jen nízkotučným, ono si samo řekne a třeba v tuňákovi nebo lososovi jedaleko víc živin než takovej pangas.

Ještě mohu doporučit změnit přípravu jídla tj. vařit na páře, parní hrnce atd. je to fakt dobrý a celkem rychle si zvyknete,nemá to tu chut jako když to děláte na oleji ale je to taky dobrý, záleží na bylikách.

aponchie
22. únor 2010

holky to jako fakt verite,ze kdyz se budete omezovat a jist dle nejakych diet,ze to vydrzite?ja myslim,ze chvilku a pak naberete a zase vsecko dokola.je to fakt o te zmene..ja kdyz si dam na obed smazacek s hranolkama tak mam celej den v obede tak s enedivim,ale chce to vic pohybu a jineho..ja vim,ze clovek skace kolem decka a domacnosti,ale je to jednostranej pohyb chtelo by to uz snih dolu a na kolo hupsnout plavco atd..moje nerest je sladke,ale to ej ttim,ze blbe jim a malo a pak mam nevyrovnanou hladinu cukru v krvi tudiz si lupnu tatranku a je mi zase fajn..chtelo by to nejakej jidelnicek na tyden kdyby mi nekdo napsal me to taaaak nebavi hledat vymyslet a kombinovat 😲

janicca
22. únor 2010

susi ale prosím ťa aká hanba??? čo ťa po ľuďoch veď to všetko robíš len a len pre seba.... 😉 tam si ťa nikto všímať nebude tam si každý cvičí svoje....vieš čo môžme sa niekedy dohodnúť a ísť skúsiť cvičiť spoločne čo ty na to ?

martinex
22. únor 2010

susi a preco by si ho vynechala?

alisek
22. únor 2010

ono je lepší hrozno i banán než tatranka, takže pokud ulítátváte na sladkým, tak se to snažte nahradit ovocem jak čersrvým tak i sušeným, samo že v přimeřených dávkách, než najedete na nějaký styl ve vašem jídelníčku, tak si jen pro zajímavost piště co sjte snědly a asi kolik toho bylo a večer to dejte do kalorické kalkulačky, a uvidíte jak jste na tom, taky je potřeba hlídat množství bílkovin, cukru a tuků, to je vlastně to nejpodstatnější.

můžu vám říct, že se mi docela stýská po "hubnutí" ted jím celkem víc než předtím ale nepřibírám, zajímavý 🙂

susi157
22. únor 2010

vela cukru obsahuje.ja nemam rada mac sladke ani ndobosky ani čokolady ani cukriky občas si dan tortu a to len ako chuti. 🙂 ...takže namiesto banana hrozna či doboškyby som volila ine ovocie.skor lipnem na slanom.
no môžme ale neviem či by som sa tam nstrapnila po 10minutach by som fučala ako lokomotiva. ☹

chaarliizee
22. únor 2010

ahojte, takže sa k vám pridáva ďalšia frustrovaná osôbka kvôli svojej váhe ☹ ☹ ☹ . pôvodná váha 56 kg, teraz 80kg. A to som už 7 rokov po pôrode. Vôbec sa mi nedá schudnúť, a to aj dodržiavam 90-dňovú stravu, cvičím finess a raz do týždňa zumba....no a 80-ka sa ani nepohne ☹ ☹ ☹ ☹

lucijja
22. únor 2010

ahojte. Ja ratam kilojouly uz od zaciatku februara. Idem na to pomaly - prijmam tak okolo 6500. Menej je nebezpecne. Jem 5xdenne vyvazenu stravu, ovocie len do obeda - rychle sacharidy a pomale sacharidy spolu s bielkovinami a tukmi rovnomerne po cely den. Je to trosku narocnejsie na cas, ale uz viem velmi rychlo odhadnut co zhruba mozem - hodim na vahu, zratam vypocitam. Takze dnes mam: na ranajky celozrnny chlebik ktory si sama peciem v trube 70g, sunka 30g, eidam 20g a paprika. Olovrant som mala tiez moj chlebik 40g, rama idea 10g, olomoucke syrecky 40g, sunka 30g, a jablko. Obed som mala az teraz, lebo som spala s malinkou - dospavala som vikend - rajcinova polievka s 50g eidamu a ryzou. Na olovrant si dam vonku na prechadzke s malou taky tvarohovou - ovseny kolac (tvaroh zamiesany s ovsenymi vlockami a hrozienkami a upeceny) a acidko biele 1%tuku a na veceru si dam malu konzervu tuniaka a zeleninu. 🙂 Poviem vam ze pre mna je problem jest 5xdenne, lebo som tak nikdy nejedla ale zatial sa drzim a kedze mam spravny pomer bielkovin, tukov a sacharidov tak nemam chute na nic. Ani na sladke. 🙂

martinex
22. únor 2010

susi to ma ani nenapadlo,ze ma vela cukru...ale co narobim,ked ich mam rada.. 😉 radsej banan ako kolac,nie? 😉

lindda
22. únor 2010

cefte tak ja az od dnes vecera zacina teda nebudem vecerat pocitam ze v noci budem aspom 3x hore od hladu ble ☹
ak nedam minimalne 20kil dole nejdem ani k vode v lete a to fakt normalne mi je to seba zle ked sa vidim v zrkadle fuj ☹

susi157
22. únor 2010

len banan zapeka a spomaly travenie ak nemas s travenim problem tak ok

paola.o1
22. únor 2010

lucijja, to ti zavidim ze ides na to takto vedecky. ja keby som mala cely den ratat kalorie a rieit kolko z coho mozem zjest a kolko to ma kalorii tak nezeriem vobec. porazilo by ma od nervov

kulimka
22. únor 2010

susi já tu dietu držela po prvním porodu, zhubla jsem 7kg za 14 dní a až do druhého porodu si ti udržela. Teď mi zase stačí těch 7 kilo, jenže potřebuji nějakou disciplínu a jak už jsem psala nemám vůli. Já kdybych nekojila a žrala to co teď tak už mám asi 100... Jenomže malému se daří to docela dobře odsávat tak jsem stále na stejné váze od porodu. Kdybych jedla už rok a půl střídmě tak už mám dávno méně jenže se nedokážu přinutit. Proto potřebuji tu dietku, abych viděla, že fakt hubnu a pak už budu jíst střídmě, to už zvládnu. A taky potřebuji aby mě někdo hlídal a to vy doufám budete! 😀 😀

kulimka
22. únor 2010

lindda já taky nemůžu spát když jsem hladová, no to bude hrůza dneska 😝

susi157
22. únor 2010

lucijja si fakt dobra 🙂

aponchie
22. únor 2010

ja schudla az sem prestala kojit..divne

paola.o1
22. únor 2010

aj ja som zacala chudnut az ked som prestala kojit. pocas kojenia ani deko, skor som este priberala

macka01
22. únor 2010

ahojte,no ledva som vas dočítala.Niektoré spomínate,že pijete ochutené vody,nie je to dobré,veľa zbytočného cukru.Ja napr.pijem jemne perlivú minerálku,prevarenu vodu s citronom a zelený čaj.Nemam moc rada jeho chuť preto si dám 1 vrecuško do 7 dcl pohára,je slabý a tak mi nevadí.Tiež sa vyvarujte nízkotučným výrobkom.Obsahujú málo tuku,to je fakt,ale o koľko je tam menej tuku tak je viac cukru.Takže si nepomôžete.Aj odborníci varujúpred týmto fenoménom.Urobia viac škody než osohu.Vyberajte jogurty,ktoré maju na 100g okolo 460kj. 🙂

paola.o1
22. únor 2010

macka, akurat dnes som sa zhrozila, ked som zistila ze jogurt co som zjedla ma cez 900kj, tak som chcela ist zajtra do nizkotucneho, som z toho popletena... sa tesim ked napisete kto ste co zjedli za cely den, aby sme si to mohli porovnat a zistime co je zle a co ok.

sisa2
22. únor 2010

ahojte, tak ja som dnes mala doobeda ovocie - kiwi a mandarinku, na obed lososa so zeleninou, poobede banan .. veceru este neviem, mala by som podla 90-dnovej opat lososa, ale necitim sa celkom dobre, dostala som MS, takze asi pojdem rovno spat.
v praci pijem (filtrovanu) vodu, dnes by som vrazdila za sladke, ale odolala som, dala som si lipton ovocny caj malinovy s maracuja?? uz ani neviem. krasne vonal, tak mi trochu zahnal chut na sladke 😀

macka01
22. únor 2010

paola:900 to je dosť 😀 ak papaš ovocne,majú menej ale čokoládove,karamelové,....tie maju oveľa viac,sú výborne,jasne,ale tiež sa im snažím vyhýbať.No a aby neboli vysokotučné,predávajú take vo fľškách a tie maju na vrchu 1cm smotanu,tie sú moc tučne.No môj dnešný jedálniček,...radšej sa nechválim,den sme strávili s deťmi v meste,tak vyzerala aj strava 😔 A mliečne výrobky je dobré jesť večer,nejako pomáhajú odburavať tuky cez noc,radil akýsi odborník na stravovanie.Dievčatá,píšte aj rady,ktoré máte,kedy sa čomu vyvarovať,čo je zasa prospešné a tak.Každá vieme čosi,tak sem s dobrými nápadmi.Sacharida sú dobré v prvej polovici dňa 🙂

paola.o1
22. únor 2010

sisa tak to si dobra. Chod si s tou MS lahnut, nech si nepokazis dnesny jedalnicek🙂

Ja som mala na:
obed - 2filety pangasa so salatom a knackerbrotom
olovrant - ten prekliaty 900kj jogurt
veceru - 1 filet pangasa so salatom

a pocas dna pozieram tycinky, neviem ci to je dobre alebo zle ale tycinkujem...

macka01
22. únor 2010

tyčinky nie sú z kysnuteho cesta,tak ak nie sú priveľmi slané by to nemusel byť až taký problém.A ak ich nie je kilo 😀