Tatino s nadváhou. Ako mu pomôcť?

segricka
24. říj 2008

Ahoj mamičky.
Potrebujem radu:
Mám skvelého manžela - v domácnosti so všetkým pomôže, nepije, nefajčí, je milý, pozorný a skvelý otec.
Ale... Odkedy sme spolu, pekne pomaly priberal na váhe a včera sa priznal, koľko váži teraz - no ani to sem radšej nenapíšem!!!
Neviem, čo s tým. Doma pomerne zdravo varím, už vôbec nevypekám, skúšala som s ním už aj držať diétu pod zámienkou, že to potrebujem ja a nech ma podporí - vydržalo to týždeň - podotýkam, že moja váha je v poriadku aj po prvom dieťati.
Ale on potom zbehne do obchodu, kúpi si celú tabuľku čokolády a naraz ju schramstne.
čo s ním?

johanda
27. říj 2008

Andelko, já to manželovi řekla. Samozřejmě láskyplným tónem a v nadsázce. Vím, že sex je pro něj velice důležitý - tj. má spokojenost s jeho výkonem. Běžně mu říkám "medvěde, ty máš teda panděro" a on se směje (a momentálně se snaří zhubnout). On mi taky občas řekne "ty máš ale děsné vlasy, běž k holiči" a já to neberu jako nějaký ponižující útok. Co s ješitným chlapem, to ovšem neporadím

andelka
28. říj 2008

johanda: Tak to máš odvahu teda. To bych mu nikdy říct nemohla. No, vážně nevím co s tím resp. s ním. Budu doufat, že na to přijde sám a bude mít dost silnou vůli. A já ho samozřejmě podpořím.

mimi84
28. říj 2008

ahoj segricka,vidim ze mame rovnaky problem s nasimi polovickami.Akurat ze ja som sa neodvazila povedat manzelovi ze uz by aj stacilo.Napisem to rovno:ma cca 190 cm a jeho vaha skoro 150 kg.Ma 30 rokov a uz ma aj problemi zo srdieckom.Mam pocit ze to je ten problem preco musi uzivat tablety na srdce,len on to ma akosi trochu na haku.Nechcem ovdoviet taka mlada.Bojim sa.Tvoj manzel je po zdravotnej stranke ok?

kotenko
28. říj 2008

moj drahy ma cca 188cm vysku a donednavna vazil 108kg.. od pohrebu nasej dcerky schudol na 101kg (mesiac) a ide stale dole na vahe.. a aj na obleceni. problemy nema, teda okrem zvyseneho cholesterolu, ale zatial si tym jeho osetrujuci dr nic nerobi, hm 😠
co sa tyka ostatnych veci, rychlo sa pri akejkolvek cinnosti zapoti, casto sa zadycha a je neuveritelne lenivy. ale aspon ze zmenil robotu a je viac v pohybe, ako na stolicke, to mu urcite pomaha, lebo doteraz mal sedave zamestanie, kde vedel pri pc presiediet aj 10-12h denne.
dietu nema ziadnu, iba stres, bohuzial...

zanett
29. říj 2008

kotenko, pokud ma TM zvyseny cholesterol, tak je to jeho zodpovednost, pac je to jeho zdravi. Prece nebude cekat na to, az ho nejkay dr. dokope k tomu, aby zmenil jidelnicek. To muze udelat sam, dela to pro sebe (a nasledne rodinu), ne pro toho doktora!

livi
5. lis 2008

mm sa odhodlal k diéte po tom, čo som s ňou začala ja. jemne som mu to z času na čas naznačovala, ale nie, že ma nepriťahuje, lebo to jednak nie je pravda a po druhé ani by som mu také niečo nepovedala..ale bála som sa, že ak to pôjde tak s jeho váhou ďalej, tak dopadne zle zo zdravotnej stránky 😒
mal dosť zlé stravovacie návyky - jedol 2-3 krát do dňa, ale väčšie porcie a aj nezdravé. a v noci tak isto.
teraz sa mu čudujem, že sa dokáže pozerať ako ja kombinujem rôzne veci aj sladkosti jem a tak, a on ich nemôže, ale už mu to dosť dlho drží 😉

livi
5. lis 2008

teda "ho" to dosť dlho drží 😀