Tatino s nadváhou. Ako mu pomôcť?

segricka
24. říj 2008

Ahoj mamičky.
Potrebujem radu:
Mám skvelého manžela - v domácnosti so všetkým pomôže, nepije, nefajčí, je milý, pozorný a skvelý otec.
Ale... Odkedy sme spolu, pekne pomaly priberal na váhe a včera sa priznal, koľko váži teraz - no ani to sem radšej nenapíšem!!!
Neviem, čo s tým. Doma pomerne zdravo varím, už vôbec nevypekám, skúšala som s ním už aj držať diétu pod zámienkou, že to potrebujem ja a nech ma podporí - vydržalo to týždeň - podotýkam, že moja váha je v poriadku aj po prvom dieťati.
Ale on potom zbehne do obchodu, kúpi si celú tabuľku čokolády a naraz ju schramstne.
čo s ním?

sirinka
24. říj 2008

segricka juj, kym sam sa nerozhodne s tym nieco robit, asi nic 😠 aj moj drahy mierne "zmuznel" ale on sam sa snazi jest menej sladkeho, sportovat a byt stale sexi hehe...
ale fakt, kym si to neuvedomi sam, tazko ty s tym nieco urobis.

tamarka
24. říj 2008

segricka, ak je to také hrozné, tak s ním asi na tvrdo. Veď to nie je len o tom, že žena má vyzerať. Ja mám doma svalnáča, hrá fubal, stále sa hýbe. Skúste chodiť do posilky spolu, možnože keď tam uvidí tých vyšportovaných, tak ho to chytí a začne na sebe makať.

segricka
autor
24. říj 2008

tiež mi napadlo, že by prospelo spoločné cvičenie, ale malú nám nemá kto postrážiť a navyše som čerstvá tehulka.
a manžel má predispozíciu na nadváhu po oboch rodičoch, takže je to veselé... 😖

elitera
24. říj 2008

nemůže třeba jezdit do práce na kole? Ten můj tak jezdí, denně min. 15 km. Ale zas máme opačnej problém, nepřibere a nepřibere, na 195 cm má 79 kg (a to není, že bych mu nevařila!) 🙂 Podle mě pravidelným pohybem (i chození pěšky) se udělá hodně.

tamarka
24. říj 2008

segricka, do posilky sa dá chodiť aj s bábom, a keďže si čerstva tehulka pár minút na stacionári by ti určite neuškodilo, vyskúšajte, možno sa vám to zapáči, strávite spolu celá rodinka príjemnú možno hodinku 😉

zuzanat
24. říj 2008

segricka moj muz po svadbe tiez velmi pribral, predtym bol vsak totalne vychrtly, tvar prepadnuta. ale teraz ma v pase o 16cm viac ako pred 4 rokmi, co je strasne. on pribral len na bruchu, ma ho nesktocne velke. a to pritom hrava fotbal, trening ma 2x do tyzdna plus zapas, sladke nejedava. len on v praci skoro nic neje a vecer by zjedol aj klince. zacina mi to dost vadit, len jemu to vobec neprekaza 😅

livi
24. říj 2008

môj manžel mal celý život problém s nadváhou, skúšal aj diéty, cvičenia...pri ničom dlho nevydržal. nakoniec skúsil delenú stravu a ňou schudol 18 kg za necelé 4 mesiace. teraz si váhu udržiava, zvykol si na takúto stravu. a v podstate sa ani moc neobmedzuje v jedení. 😉

vroni
24. říj 2008

Segricka, ja by som to nechala na neho. Môj chlap chodí pešo veľmi veľa, hýbe sa, stravuje sa dosť racionálne a váha pod 100 nejde (pri výške 180 cm je to dosť), nech robí čo robí. Lenže mne sa štíhli chlapi nepáčia, tak to mám ľahšie 😀 😀 😀 Ešte by snáď pomohlo, keby aktívne denno-denne športoval, lenže aj ja si robím nároky byť chvíľu s ním a deň má len 24 hodín. Takže sa podľa mňa najprv dohodnite, či má naozaj ten tvoj chlap chuť chudnúť... A ak má, tak nech si zakaždým kúpi len tú najmenšiu čokoládu, tú môže schlamstnúť celú a nestane sa nič 😀 😀 😀

caruzo19
24. říj 2008

segricka,asi kazdy muz jak zacne zit so zenou najprv naberie,ale vsetkych,co poznam ze takto nabrali,uz zase nieco zhodili,moj manzel tiez uz zacal naberat neuveritelne rozmery,priberal zaroven so mnou v tehotenstve a nenechal to v porodnici
zacnite chodit na prechadzky,teraz je vonku tak pekne
dieta nic nevyriesi,len,ako pises,zje celu cokoladu na posedenie
nech vyskusa jest castejsie

andelka
24. říj 2008

Můj muž taky přibral od doby co jsme se seznámili. a fakt hodně. No, já taky, ale ne zas tak rapidně myslím a taky se snažím jíst lépe a cvičit. On furt o tom jen mluví. Taky nevím, co s ním. ☹

andykov
24. říj 2008

Jé, holky, mě by to zase tak nevadilo, mám ho ráda takový jaký je a pokud nemá on zdravotní problémy, tak ho nebudu k ničemu nutit.. Ale já mám výhodu, že mně se opravdu hubení chlapi nelíbí 😒

andelka
24. říj 2008

andykov: Mně to nijak zvlášť taky nevadí, i když v jeho hubenějším období se mi líbil víc, to přiznávám. ale miluju ho pořád stejně. No, i doktorka mu řekla, že by měl zhubnout, má vysoký tlak, špatně se hýbe, začal chrápat.. On teoreticky ví, co by měl změnit, ale asi se mu do toho nechce. Už se aspoň naučil snídat, s obědy má pořád problém, no co spolu bydlíme, začal jíst trochu zdravěji, ale vůbec se nehýbe. Ráno jede do práce, tam sedí u pc, přijede domů a to samé.
Já se před započetím snažení snažím jíst zdravěji, pestřeji, zkouším nové věci, snažím se cvičit, abych měla pevnější svaly a byla na mimčo fit. Ale nenakazila jsem ho.

andykov
24. říj 2008

andelka: Jo tak pokud už má zdravotní problémy, tak to je pak jiná, že.. To pak je strach o zdraví a tím bych zkoušela trochu apelovat, přece jen chceme zdravý taťky 😉 To chrápání je hrůza, ale opravdu, když zhubne, stačí třeba 10kg, tak skoro zmizí, taky jsem tomu nevěřila 😕

mirka
24. říj 2008

Segricka, obávam sa, že tak ľahko to nepôjde. Aj môj drahý mal nadváhu, bol rok v zahraničí a prišiel odtiaľ fešák, dúfam si to udrží, aj keď po návrate pribral cca 5 kg. Sám sa takto cíti oveľa lepšie, atraktívnejšie, skočil z XXL na M, takže je to riadny rozdiel. Ale kým nebol preč a riadne nemakal, len si vravel, že musí schudnúť a nikdy nič, maximálne 5 kg. On aj chcel schudnúť, ale nejako ho nič nemotivovalo, teraz, keď vidí svoje staré fotky, je mu na grc, takže sa už stráži. Ale tip, ako by mal schudnúť, ti neporadím 😖

andelka
25. říj 2008

andykov: no já mám taky nadváhu, jenže nemám žádné zdravotní problémy, ani tlak, ani cukr, ani cholesterol a přesto vím, že změna je nutná. Pokud si pamatuju, tak dříve právě nechrápal, tak doufám, že až (jestli) zhubne, tak se konečně normálně vyspím.
mirka: Jemu je ze sebe taky na nic a furt říká, že si ani oblečení kupovat nechce (že ho to nebaví), a kdesi cosi. ale pořád pije sladké minerálky, pořád jí sladkosti, uzeniny, párky, ovoce a zeleninu jen když mu ji vnutím nebo přidám k jídlu. A fakt se skoro vůbec nehýbe.

andykov
25. říj 2008

andelka: Ale zase to ber tak, že až se jednou vážně naštve, tak to opravdu půjde... Chlapi jsou v tomhle vytrvalejší a odhodlanější. Nee, jak většina nás ženskejch, že to hned vzdáváme 😝

zanett
25. říj 2008

andelko, a co kdybyste pro zacatek prestali ty sladke mineralkyh, sladkosti, uzeniny a parky kupovat? Kdyz to doma nebude, tak ho to nebude lakat, aby to snedl 😉 Sice treba bude jist nezdrave mimo domov, ale alespon kdyz bude doma, tak usetri nejake kalorie 🙂

zanett
25. říj 2008

segricko, tvuj manzel mi pripomina meho byvaleho sefovce, kdyz jsem pred lety delala aupair v Londyne 😀 (myslim to v dobrem 😉 ). Chris mel taky strasnou nadvahu, ale doma pred vsemi jedl velmi ukaznene; zdravou snidani, lehky obed (sendvic se spoustou zeleniny) a zeleninovou veceri a jeste chodil do posilky. A jeho manzelka (moje sefova) proste nechapala, jak je mozne, ze pri sve zdravem ziv. stylu je tak tlusty (on byl skoro obezni), casto rikala, ze ji to hlava nebere, vzdyt on preci jedl tak zdrave, nejedl zadne nezdrave svaciny, zadne sladkosti ci slane pochutiny plne kalorii a cvicil.....no kazdopadne jednou jsem musela nenadale do lekarny a ve meste jsem Chrise potkala (vubec me tam necekal, protoze jsem podle rozpisu prace mela byt doma s detmi)...No v ruce trimal obrovsky pytlik s bramburkama a cokoladovou tycinku a kdyz me videl, tak se to snazil trapne (a neuspesne) schovat za tasku (zatimco zvykal posledni sousto) 😀 😀 😀 😀 😀

johanda
25. říj 2008

můj manžel přibral za dobu našeho soužití asi 25 kg. Fakt nechápu. Jedl nezravě jako hubeňour, teď se i snaží, místo litru kofoly 7x týdně si ji dá 2x, ovšem po překročení 30 let jen kyne. Nemá žádné zdravotní problémy, tlak, hladina cholesterolu i cukru přímo ukázková, jen estetičnost jeho vzhledu poněkud utrpěla...takový to byl fešák...Nevěřila jsem, že otylost může být dědičná, ale asi jo - jeho máti, otec, sestra i brácha jsou jako koule a stravovací návyky naší rodiny jsou diametrálně odlišné, takže životním stylem to nebude

zanett
25. říj 2008

JOhando, ale pokud ma sklony k nadvaze, tak i ta kofola jen 2x tydne je dost 😉

Ja mam ted v kanclu takovou kolegyni, ktera mi teda pije krev. Je ji 21 a ma na me porad blby narazky, ze jakto, ze ja jsem stihla a bla bla bla (rozumej; zavidi vsem stihlym jejich postavy), ale za dopoledne do sebe nalije plechovku coly a sporada pytlik bonbonu. Kazdy den! Ani nechci videt, co asi ji doma 😝 . Mlada holka (bezdetna) a je zrizena vic nez moje babicka (co se postavy tyce)...hlavne, ze to vsechno hazi na zdrav. stav a rodinne dispozice (jako asi vetsina tloustiku, ze 😝 )

andelka
25. říj 2008

zanet: Ale já to nekupuju, teda sladkosti občas a uzeniny minimálně, když tak krůtí šunku. Jenže když nakoupím podle sebe, tak jak jsem byla zvyklá, tak tvrdí, že v lednici nic není. 😅 V rodině to mají tak půl napůl.

terezzka11
26. říj 2008

ja som sa raz s tym mojim pekne posadila a porozpravala som mu, ze ho velmi milujem a zalezi mi na jeho zdravi rovnako ako na jeho blahu a nerada by som, aby v 40-ke dostal infarkt koli obezite. mesiac bol sice dotknuty, lebo si myslim o nom, ze je tucny, ale potom o tom pouvazoval uznal, ze uz nie je tak fit ako kedysi a zacal sa trochu snazit. je mensie porcie(miesto 30 dkg salamu s chlebom na ranajky si da len dva chlebiky so sunkou a pod.) a v lete si kupil korcule a kazdy vecer trenoval 😀 trochu schudol, o5 uznal ze som mala pravdu (aj vasi to tak neradi priznavaju?) a tiez sa citi lepsie a snazi sa dalej... upozornujem este, ze koli malej u nas sladke napoje neexistuju, jedine vecer salka caju s medom, sladkosti len minimalne v rozumnej miere a nie cokolada ale keksik alebo fit tyciky, ale skor si dame jablcko a celkovo sa snazim nemat doma vela lakadiel, lebo ja sama po nociach nuram, tak radsej nech nemam co vyurat 😀

johanda
26. říj 2008

Jj, Zanett, 2 kofoly je při jeho dispozicích k tloušťce dost, ale díky i za to 😉 . Naštěstí je docela vazba (bývalý hokejista), takže ten jeho tuk se rozloží na té jeho hromotlucké postavě a nevypadá jako chodící knedlík. Navíc furt sportuje, 3x týdně je hodinu a půl na squashi, chodí pěšky, sladkosti nemá rád (kromě té kofoly)...a navíc, když se pořádně nenají, je protivný až běda. 😅
Onehdá držel dietu a musela jsem ho vyhnat na fotbal, koledoval si o přizabití

zanett
26. říj 2008

andelko, tak co kdybys naplnila lednici zdravymi (zdravejsimi) potravinami tak, aby byla plna na pohled a aby bylo z ceho vybirat, ale nebyly tam zadne nezdrave pochutiny? Andelko, tvuj manzel sice rika, ze o svem problemu vi, ale asi ho to moc netankuje, kdyz s tim nic nedela, ty s tim zmuzes jen malo (treba tim, ze ovlivnis to, jake potraviny mate doma atd).
Ja teda musim rict, ze lid s nadvahou (specialne muze) absolutne nesnasim, kazi mi to esteticke vnimani (uf, tohle mi mnozi nedarujou 😅 ). Jednou mi totiz nadbihal muj tehdejsi kolega, ktery byl vylozene 'vyzranej jak prase' (omlouvam se za ten slovnik, nijak jinak se to popsat neda) a zvedal se mi z nej zaludek 😝 Pro me muze byt chlap inteligentni, zabavny, majetny atd atd atd, ale pokud ma nadvahu, tak tim u me skoncil...kdyby mel MP nadvahu, tak bych mu to jasne rekla; chlapum nema cenu neco naznacovat, je lepsi jim to narovinu vybalit, oni se vetsinou neurazi (urazi se zensky, kdyz jim nekdo rekne, ze jsou tlusty,ale chlapi vetsinou ne); asi bych mu narovinu vybalila, ze ho sice miluju a bla bla bla,a le ze me kvuli sve nadvaze absolutne nepritahuje, takze bych byla v ramci zachrany naseho intimniho zivota rada, kdyby s tim zacal neco delat (muzske ego vetsinou vic slysi na to, ze uz neni pro partnerku pritazlivy, nez na varovani o zhorsenem zdravotnim stavu jako nasledek nadvahy; tzn. muzete chlapovi milionkrat vysvetlovat, az zhubne, pac ma vysoky cholesterol, vysoky tlak, opotrebovane klouby a srdce atd atd, ale nic nebude ucinejsi, nez kdyz mu reknete, ze uz vas nepritahuje. To se vetsina chlapu zlekne, ze by si manzelka nasla jineho a jde s tim neco delat. JE to sice drasticky, ale asi nejucinnejsi. Spousta muzu taky nema rada zeny s nadvahou a jaka je motivace pro zeny, aby zhubly? Zdravotni stav? to sotva. Vetsinou je to to, ze se manzel muze zacit poohlizet po stihlejsi....)....jo a ty reci o tom, ze kdyz nekdo nekoho miluje, tak ho miluje i sjeho nadvahou, ty jsou bezpredmentne, protoze milovat (dusi) je sice prima, ale citit fyzickou pritazlivost k nekomu, kdo vypada jako sud je vec druha.....

johanda
26. říj 2008

zanett, na druhé straně, stejně jako existují muži, kteří jsou zatížení na korpulentnější ženské, jsou ženské, které dávají přednost chlapovi, který má nějaké to kilo nadmíru 🙂 Ostatně, kdybych byla chlap, tak na mě anorekticky vyhlížející dívčina dojem neudělá, prostě kozy a zadek musí být (no, já mám co mluvit 😀 ), vychrtlí chlapi mě přitahují mnohem méně než medvídkovité typy, sexuální přitažlivost nemá zase tak velkou souvislost s velikostí hader. Souhlas s tím, že poukazy na zdravotní stav nezabírají, není nad to prohodit " to tvoje břicho mi při sexu začíná dost vadit" 😅

zanett
26. říj 2008

Johanda - to rozhodne, to mas pravdu 😉 , ja jsem ale myslela, ze konretne v teto diskuzi to diskutujicim vadi, ze je protejsek 'tezsi' 😉

andelka
26. říj 2008

johanda, zanett: A zkusily jste to někdy někomu říct? Ono se to dobře radí a hůř udělá. Já bych mu tohle nikdy neřekla a on mě taky ne. Protože vím, jak by to asi dopadlo. Já bych řekla "Víš, už mě tolik nepřitahuješ, co jsi přibral." a on na to "Ty mě taky ne." No a jsme tam kde jsme byli.

není nad to prohodit " to tvoje břicho mi při sexu začíná dost vadit" A co kdyby vám na to řekl : Tak když se ti nelíbím a vadí ti to, tak mě asi nemiluješ. Nebo máš někoho jiného. Nebo si najdi někoho jiného. Zapomněli jste, že chlap má své ego, které se hodně špatně dává dokupy po takovém zásahu.

Kdybych fakt nakoupila jen to zdravé, tak by mi nechodil domů, nebo si to kupoval sám. Takže tudy cesta taky nevede. Je fakt, že co žijeme spolu začal jíst lépe, ale je to jen krůček.
Já sama chci ani ne tak programově zhubnout (nesnáším slovo dieta) jako prostě jíst a žít zdravěji, hlavně kvůli budoucímu miminku. To je moje motivace.

zanett
26. říj 2008

Andelko, tak v tom pripade je TM asi ztraceny pripad; rict mu to narovinu je moc tvrde, jeho ego by to neuneslo. Varit/nakupovat zdrave taky neni moznost, pac by nechodil domu, pripadne by si kupoval nezdrave potraviny sam. Tak v tom pripade nevidim vychodisko, pokud on SAM nebude mit vuli s tim neco delat, tak opravdu moc nezmuzes, snad jedine by ses mela pripravit na to, ze tvuj manzel bude do budoucna jeste tezsi...Nezlob se, ale trosicku mi to pripomina to motto, ktere tady nekolik uzivatelek ma v pase; 'Kdo chce, hleda zpusoby, kdo nechce, hleda duvody'

Jinak, ne, nikdy jsem to nikomu rikat nemusela, protoze jsem nikdy s nikym takovym ve vztahu nebyla. Nastesti muj MP ma dostatek soudnosti a sam rekne, ze se mu zda, ze pribra a taky s tim neco dela (ale tloustik rozhodne neni, viz. foto v mem pase) 😉 Nevim, jak bych snasela, kdyby se z MP stal casem tloustik, spis nez nadvaha by mi asi vadilo to, ze nema dostatek silne vule a ze mu nevadi, kdyz vypada jak vepr (i kdyz ty tukovy polstare by mi teda vadily taky dost)

andelka
27. říj 2008

zanett: no taky se obávám. Ne, fakt takhle natvrdo bych mu to říct nemohla, on si všechno hrozně bere a je hrozně ne ješitný, ale spíš má svoji hlavu a nemá rád, když mu někdo říká co má dělat. Já jsem ráda, že jsem po krůčcích nenápadně něco změnila, ale je toho ještě moc. a opravdu, když on sám nebude chtít, tak já s tím asi moc nenadělám, akorát bych ho naštvala.
No atk on soudnost má, ale asi vůli ne. Pořád mu říkám, že by se na pojišťovnu měla koupit třeba nějaká permanentka na cvičení, že ať se po něčem podívá, aby se hýbal. Já už mám, na bazén, na kuželky, na masáže, na bruslení a tak. Za chvíli je konec roku a on furt nic. Mě už nebaví mu to pořád připomínat. Je to težké no.

zanett
27. říj 2008

jj, to verim, ze to neni snadne...no zkusilas, co se dalo, vic uz asi delat nemuzes...