Tukožroutská polívka. Máte tip, jak ji připravit?

peppapig
1. črc 2009

Cau damy a panove,

o 'tukozroutske polivce' uz jsem slysela pred lety, ale vubec jsem tomu nevenovala pozornost. Drzi to jak zeny u nas v CR tak i tady v UK. Muj otec za tyden zhubl 7kg 🙂 Takze jdu do toho od patku na 7 dni a uvidime.

Tak pokud ma nekdo zkusenost nebo nejaky tip, co se pripravy polevky tyka, sup sem s nim!! Omlouvam se pokud uz tema existuje (ale nenasla jsem) a prosim piste jen k tematu Tukozrout, ostatni diety nechejte do jinych temat (ja na diety neverim, tahle je prvni, ktera me zaujala) 🙂

zdenka26
16. črc 2009

pepp tak to jsi zvládla super 😉 jde to celkem v pohodě,jen jsem nějaká utahaná,asi je to tím že mám méně energie,ale to se určitě poddá.jsem ráda že je venku hezky a jsem cele dny venku,aspon nemám čas myslet na jídlo.ale víš co je nejhorší.pracuji v obchodě a tam pořád mám na očích čokoládky,chlebíčky ,bagety a to je celkem fuška to ignorovat,dneska jsem raději zavírala oči když jsem kolem toho šla 🙂

zdenka26
16. črc 2009

Jsem si říkala jesli mě někdo pozoruje si bude myslet že jsem střelená 😀

peppapig
autor
17. črc 2009

Jej zdeni, tak to jsi silna osoba, ja bych na ty chlebicky vlitla i se zavrenyma ocima 😀

Dneska muzu jist maso 'na sucho' a rajcata? Je to dneska opravdu vahove omezene nebo muzu snist kolik chci masa? Ja mam v receptu max 35g hoveziho ci kureciho masa. No nevim jak to dneska zvladnu, chybi me ovoce 😒

Jak se vsem vede????? U nas uz od vcerejsiho vecer vkuse leje a leje, asi se ten dest opravdu prestehoval od vas z cr ☹ , o to vic se tesim do Ostravy, uz jen 9 dni

zdenka26
17. črc 2009

Já to mámv receptu taky omezené množství.nou nác jsou šílené horka,děs.Já mám dneska banány,moc se mi do nich ale nechce.jdu vařit novou polevku

marie83
17. črc 2009

áááááááá já už se psychicky připravuju a jak vás čtu tak mám hrůzu jak to vysdržím,ale zase si říkám je to jeen 14 dní a pak si dám oddych 😀 ,jedu na výkend k segře a pak se na to vrhnu 😉

zdenka26
17. črc 2009

Maji tak hrozné to není 😉

marie83
17. črc 2009

Doufám a hlavně doufám,že to zvládnu nejhorší je že nemůžu kafe z mlíkem to se pos... 😠

zdenka26
17. črc 2009

4 den mléko Máji můžeš koukni na 2 stranu 😉

peppapig
autor
17. črc 2009

Cau tukospalovacky 😀

5.den, ikdyz cely den leje jak z konve, doma jsem pri lednici odmitala zustat, tatulda nas vzal na shopping, mala dostala hracky a ja zahnala chut pizzu 😅 . V poledne jsem si z termosky vypila polivku a ted si davam to vysnene kureci prso (35g) na sucho udelane na panvi a peprem ale i soli a ta rajcata jsou k tomu vyborna, jeste jsem to posypala bazalkou. Pak to zaleju navecer polivkou a je to.

Zitra si udelam dalsi kuratko, uvarim si k tomu zeleninku, mozna koupim i file nebo lososa (pokud budu moc pokapat citrone, coz si myslim, ze jo nebo je to i ovocny den). Zitra bude naprosto ok a ten ryzovy posledni den uz nejak preziju.

marie, fakt se to da vydrzet, nejtezsi je dostat se do polovicky tydne a pak je to v pohode. drzim pesti!!!

peppapig
autor
17. črc 2009

Taky dodavam, ze receptik je na strane 2 (kdyby nahodou pro nejake nove prichozi)

peppapig
autor
17. črc 2009

zdenka, jak je s bananama? 😉

peppapig
autor
17. črc 2009

Vis co me pred spanim napadlo, ze si priste udelam milkshake (banany, mliko, led) pekne napenene rozmixovany 😉

marie83
17. črc 2009

No tak na to jsem dneska myslela jak Zdenka psala,že se mlíko může jeden den tak pořádný milkshake to tě nasytí jako blázen 😀 a je to dobré nebo nějaké jiné ovoce musím si to přečíst na straně dvě ať vím už konečně 😀

marie83
17. črc 2009

Tááák já jsem si to sté druhé stránky pěkně uložila a vytiskla,teď si to dám na ledničku ať to mám stále na očích ! 😀

peppapig
autor
17. črc 2009

Hele, kde se toula Draga 🙂

zdenka26
17. črc 2009

Ahojky.ani mi nemluv o banánech,snědla jsem dva a nějak mi nelezou,ale mlíko piju jak o duši. 😀 pepp a jak se cítíš,mě už přešlo uunava a zvykla jsem si.

peppapig
autor
17. črc 2009

zdeni, taky jsem si zvykla, nejsem unavena, ja totiz pres den moc nejim, problem jsou ty preziracky vecer, jak jde mala spat 😠 Rikam si, ze pokud to vydrzim, cimz jsem si skoro 100% jista, budu to drzet kazdy mesic, ale jen ten tyden, na vic si zatim netroufam (tesim se na kousek chleba 🙂

zdenka26
17. črc 2009

pepp tak já se strašně těším na říži,tu miluju. 🙂

peppapig
autor
18. črc 2009

Jak to jde maminky??

6.den, jdu si dat polivku pac mi kruci v brichu a uz si rozmrazuji kure. Holky zvazim se az zitra vecer, mam pocit, ze 6kg nezhubnu, ale citim se lepe a lehci a dvojita brada me pry mizi, rikal muzik 🙂

zdenka26
18. črc 2009

Ahojky všem,pepp tak to je super ne?dneska jsem se vážila a peo 4 dnech 3. 6 kg dole, 🙂 jsem spokojená

peppapig
autor
18. črc 2009

Cauky, asi jste vsechny v tahu, my jsme ted dosli domu za deste 😠 , delam si kure, dopo se me zatocila hlava, ale bylo to tim, ze jsem do 11ti nic nejedla ani nepila 😔 , tak jsem si jen kousla do syra, zapila to litrem vody a ok, pak jsem to zalila polivkou, uf uf.

Jinac v pohode, ani nemam na nic chut, ale to kure si dam. Jo i kalhoty jsou mi trosku volnejsi.

Zdeni 3.6kg je super ubytek za 4 dny wow wow wow, jen tak dal!!

peppapig
autor
19. črc 2009

Posledni den, juhuhuuuuuuu 🙂

zdenka26
19. črc 2009

Ahojky,taak já ted teprve vstávala,malý s manžou ještě spí,včera na mě padla unava jak hrom.chtěli jsme si s manžou udělat hezký večer a já usla 😠 Sama na sebe jsem naštvaná,ale včera jsem to trochu přepískla za cvičením,bolí mě dneska uplně všechno ☹

peppapig
autor
19. črc 2009

Zdeni, super, ze jsi tak motivovana 🙂 Tak vydrz!!

Ja si za chvilku uvarim ryzi, dam si porci polivky a pak ji nechci aspon 3 tydny ani videt 😀 😀 😀

Jak uz jsem psala tak jsem byla vcera tako vycerpana, ale v podvecer jsem si ke kureti uvarila spenat (jen jsem to osolila a cesnek), tak trosku zeleza me postavilo na nohy. Ale pak me ten cesnek lezel na zaludku dlouho dlouho.

Jsem na sebe docela pysna, ze jsem to vydrzela (no jeste ten posledni den dotahnu), ale vahovy ubyte podle me bude max 4.50kg, coz je ok, ale 6kg by bylo mnohem lepsi. Ale citim se lepe a to je dulezite.

Takze, kde mame ty janus 😉 😉

peppapig
autor
19. črc 2009

Tak a je to!!!!!!!!!!!! Vecer cislo 7 se blizi ke konci 🙂 Jsem trosku zklamana, pac jsem zhubla jen 4.5kg (deko sem deko tam), ale citim se lepe. V druhe polovine tydne jsem te polevce moc nedala, takze opravdu plati cim vice polevky, tim vetsi ubytek na vaze. Drzim pesti vsem dalsi a za cca mesic, jsem v tom s vama znova. Tak drzte debatu zivou 🙂

marie83
20. črc 2009

Tak já večer začnu vařit polévku a zítra najíždím dnes jsem nestíhala jsem od rána venku,teď ješte u tchýně tak jak příjdu tak se na to vrhnu 😀

peppapig
autor
20. črc 2009

Drzim palce!

zdenka26
21. črc 2009

Ahojky,tak jsem tady ,no já se zatím držím.Malej je nemocný tak nějak nestíhá.Máji držím palce 😉

marie83
21. črc 2009

Polívka je uvařená už jsem snědla jednu misku dala jsem tam trochu podravky a jinak nic a přesto mi chutná 😀 ještě že mám ráda zeleninu,no uvydíme jak budu mluvit za 3-4 dny 😀 .Zatím dobrý!

marie83
21. črc 2009

Toto jsem našla na netu 🙂

Tukožroutská polévka

Základem této diety je tukožroutská polévka, která tvoří hlavní součást jídla každý den. Tato dieta je sedmidenní cyklus, který lze opakovat, ale raději ne příliš dlouhodobě.

Tato týdenní dieta by neměla dodržovat dlouhodobě a pro udržení dosažené váhy je velmi důležité dobře nastavit jídelníček, který bude následovat po dietě.

Tukožroutská polévka už se vám zajedla?

Nechte si sestavit pohodový redukční program, při kterém nebudete hladovět, od výživového poradce.

tukoz.gifIngredience tukožroutské polévky:
6 velkých cibulí
4-5 rajčat
2 velké zelené papriky
1 svazek dužnaté celerové natě (celer, řapík)
1 hlávka zelí
1 zeleninový bujon v kostce
čerstvé bylinky

Postup při vaření tukožroutské polévky:

Zeleninu nakrájejte na kostičky a 10 minut zprudka vařte, pak ztlumte oheň a vařte do změknutí zeleniny. Přidejte rozmačkaná rajčata a ještě vařte na mírném ohni a pod pokličkou přibližně dalších 20 minut. Polévku můžete mírně osolit, opepřit a dochutit bylinkami (nejlépe čerstvými). Tuto polévku můžete jíst kdykoliv pocítíte hlad. Snězte, kolik chcete naprosto kdykoli, ale nezapomeňte, že jí budete muset jíst 7 dní, tak si ji nezošklivte hned na začátku.

1. den

Největší podíl vaší stravy by měla tvořit právě tukožroutská polévka. Kromě polévky můžete však jíst jakékoli ovoce (vyjma banánů – jsou příliš sladké) v množství 1kg/den. Pijte neslazený čaj, kávu a neperlivé vody. Pamatujte si, že s každou sklenicí vody přispíváte ke svému váhovému úbytku!

2. den

Jezte opět tukožroutskou polévku a kromě ní můžete sníst 1.5 kg čerstvé zeleniny. Opět nezapomínejte na pitný režim.

3. den

Jezte polévku a jakékoliv ovoce a zeleninu. Mezi porcí ovoce a porcí zeleniny se pokuste dodržet 2 hodiny odstup. Hodně pijte! Možná touto dobou už máte cca 2 kg dole.

4. den

Základem vašeho jídelníčku musí být opět tukožroutská polévka. Mimo polévky snězte 3 banány a vypijte 1-2 litry odtučněného mléka. Budete-li mít velkou chuť na sladké, vydržte! Opět hodně pijte!

5. den

Musíte sníst alespoň dvě porce polévky. Kromě toho můžete 300 g vařeného hovězího a 6 čerstvých rajčat. Musíte vypít alespoň 2.5 l neperlivé vody, abyste odbourávali kyselinu močovou, jinak byste se cítili příliš unavení.

6. den

Snězte alespoň 2 porce polévky. Vyjma polévky můžete jíst hovězí maso (2-3 bifteky pečené na grilu bez tuku) a jako přílohu čerstvou zeleninu. I dnes je nutné vypít minimálně 2,5 l vody.

7. den

Zkuste sníst alespoň jednu porci polévky. Kromě polévky jezte rýži Natural a syrovou zeleninu. Hodně pijte!

Po celou dobu zapomeňte na:

chléb, pečivo, alkohol, smažená jídla a perlivé nápoje!

Pokud dietu dodržíte, mohli byste mít až o 4-5 Kg méně. Pokud chcete v dietě pokračovat, dejte si aspoň několikadenní přestávku a do následujícího cyklu zařaďte každý den šálek vloček s nízkotučným jogurtem.

Pokud máte zdravotní potíže, poraďte se raději o jakékoliv změně jídelního režimu s lékařem.