Tukožroutská polívka. Máte tip, jak ji připravit?

peppapig
1. črc 2009

Cau damy a panove,

o 'tukozroutske polivce' uz jsem slysela pred lety, ale vubec jsem tomu nevenovala pozornost. Drzi to jak zeny u nas v CR tak i tady v UK. Muj otec za tyden zhubl 7kg 🙂 Takze jdu do toho od patku na 7 dni a uvidime.

Tak pokud ma nekdo zkusenost nebo nejaky tip, co se pripravy polevky tyka, sup sem s nim!! Omlouvam se pokud uz tema existuje (ale nenasla jsem) a prosim piste jen k tematu Tukozrout, ostatni diety nechejte do jinych temat (ja na diety neverim, tahle je prvni, ktera me zaujala) 🙂

zdenka26
13. črc 2009

pepp a už držíš tu dietu?

zdenka26
13. črc 2009

ne jím jen polívku,kdybych si dala ještě něco jiného kousek by mi nestačil.znám se.je to sice drsné ale mě to celkem vyhovuje

zdenka26
13. črc 2009

je to lepší poloviční dávky,je častěji čerstvá a taky jinak ochucená 😎

draga
13. črc 2009

zdeni já teda nevím ale tam nemusíš jen kousíček...přece máš možnost kolich chceš tolik sníš...
1.den ovoce (kromě banánů)
2.zelenina.
3.ovo+zel (kromě banánů)
4. banány a mlíko (na ten den se vždycky těsím můžu si konečně do kafe nalejt mlíko)
5.maso
6.maso
7.zelenina a rýže

zdenka26
13. črc 2009

já ji měla rochu jinou tam byla omezená váha,tak jsem se na to vyprdla

j.a.n.u.s.
13. črc 2009

Jestli to dobre chapu, tak toto:
1.den ovoce (kromě banánů)
2.zelenina.
3.ovo+zel (kromě banánů)
4. banány a mlíko (na ten den se vždycky těsím můžu si konečně do kafe nalejt mlíko)
5.maso
6.maso
7.zelenina a rýže

PLUS

ta tukozroutska polivka, ze?

Muzu se osmelit a pozadat o recept?

draga
13. črc 2009

janus ahoooj 🙂

já mám recept tento:
na 3 litry vody
1/2 hlávky(malé) bílého zelí
5-6 rajčat
2 papriky zelený takový ty tenkostěnný
2-3 cibule
celer řapíkatý (kdo nemá rád nahradí tak 1/4 kořene)

no a to všechno pokrájíš a vaříš...někdo to pak scezuje a pije jen ten vývar já to jedla celý
😀

draga
13. črc 2009

zdeni tak to chápu mě taky nebaví ty diety, kde se váží kolik čeho můžeš 😉

j.a.n.u.s.
13. črc 2009

😀 dragus...ahooooj

kdysi to drzela mamka, ja byla pryc-tak ani nevim co a jak....ale zhubla.

No uvidime, jak nam bude referovat peppapig v Online tukozroutu 😀

zdenka26
13. črc 2009

jo přesně,pořád vážit a stejně bych to nevydžela a snědla víc,tak to raději nic 😉

draga
13. črc 2009

jste mě nahlodaly, že přemýšlím, že začnu od zítra jen tak zlehka jedem totiž pryč ale v pátek už bych navařila 😀

ewuska
13. črc 2009

tak to jsem zvědavá jak vám to půjde 🙂

já jsem si dneska našla 20denní dietu a jdu do ní od zítřka 😉

zdenka26
13. črc 2009

tak zítra začínám s tukožroutem 😉

peppapig
autor
13. črc 2009

Hele janus nevtipkuj 😀 Muzeme to nazvat 'Tukozroutuv hubnouci diar' 😀 😀

Tukožroutská plévka - recept:

Suroviny:
4-5 rajčat, 6 větších cibulí, 2 zelené papriky, 1 svazek dužnaté celerové natě, 1 hlávka bílého zelí, 1 bujon v kostce, sůl, pepř, kari, petrželka

Postup:
Očištěnou zeleninu nakrájíme na kostky, vložíme do hrnce s vodou, přidáme bujon, okořeníme a vaříme dokud zelenina zcela nezměkne.

Dieta začíná

1. den Můžete jíst neomezené množství polévky, veškeré ovoce (kromě banánů) a z tekutin černý neslazený čaj, kávu a vodu.

2. den Neomezené množství polévky, veškerou zeleninu včetně konzervované (bez přísad). Dejte přednost čerstvé zelenině (okurky, rajčata, papriky, ředkvičky, špenát, mrkev, celer, čínské zelí apod.) Vyhněte se fazolím, hrachu a kukuřici. K večeři si dopřejte větší pečenou bramboru s máslem.

3. den Můžete jíst polévku, ovoce a zeleninu dle libosti. Nic dalšího. Na váze by se měl projevit menší úbytek.

4. den Opět neomezené množství polévky, alespoň 3 banány a sbírané mléko. Nezapomínejte na tekutiny, pokuste se vypít co nejvíce vody.

5. den Kromě polévky můžete sníst 20-35 dkg vařeného hovězího masa a 5-6 čerstvých rajčat. Pijte dostatečné množství vody, aby se odbourala kyselina močová. I přesto, že Vás už veškerá chuť na polévku přešla, měli byste alespoň jednu porci sníst.

6. den Tento den jezte zeleninu (především tu se zelenou natí) a hovězí maso (upravované na minutkový způsob bez tuku) v neomezeném množství stejně jako tukožroutskou polévku.

7. den Minimálně jednu porci tukožroutské polévky, rýži natural, neslazený ovocný džus a zeleninu. Pokud jste vše dodrželi, měli byste být lehčí o 5-7 kg.

Co nesmíte během diety vůbec jíst:

Veškeré pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami, smažená jídla. Hovězí maso můžete v dietě nahradit kuřecím masem. V jednom "hovězím" dni, můžete jíst místo hovězího masa vařenou rybu. Dietu můžete opakovat nejdříve za dva dny. Sedmidenní cyklus musíte dodržet pokaždé. Pokud budete jíst polévku déle než sedm dní, můžete trpět podvýživou.

Takhle me to poslal tatulda 🙂 Nevarila jsem to z polovicni davky, ale mela jsem jen 3 rajcata a 4 cibule. Kari jsem tam nasypala pozehnane. Holky valim polivku a je vyborna, fakt dobra. Nic me v ni nechybi. Zdenka, teda klobouk dolu, ze nejis nic krome polivky, to bych nemohla a asi ani nechtela, telo fakt potrebuje trosku vic latek, aby fungovalo. To avocado asi vynecham pac je to jak orechy, z pohledu oleju.

j.a.n.u.s.
13. črc 2009

Peppapig....drzim palce! At mas toliko optimismu aj zitra 😀 ....a prisaham, jestli to vydrzis, beru stafetu a idu do toho taky!!!!!!!!!!

peppapig
autor
13. črc 2009

Akorat mam chut na caj, ale ten bez sladidla nevypiju, ble. Holky pro me by ten tukozrout byl uplne v pohode, kdybych byla svobodna a bezdetna, chapete ne. Ja nemam hlad, to, ze me honi vecer mlsna zaspim, ale trebas ted se mala laduje testovinama s pestem a parmazanem a ja pri priprave nemohla ani oliznout lzycku 😅 .

Holky jsem rada, ze do toho jdete 'se mnou'. Tak sup sup do obchodu pro ingredience 🙂

ewuska, o 20ti denni nam tu nepis 😝 😠 , my jsme tukozroutska banda 😀

zdenka26
13. črc 2009

pepp to znám,zítra vařím lasagne a to bude moje smrt si je nedat ☹

peppapig
autor
13. črc 2009

janus beru te za slovo 😵

peppapig
autor
13. črc 2009

zdenka, lasagne jsem mela vcera, jako Posledni veceri 😀

zdenka26
13. črc 2009

pepp.Poslední večeře to zní dobře 😀 😀 😀

peppapig
autor
13. črc 2009

😀

draga
13. črc 2009

pepp to je přesně ten recept a popisek co mám já 🙂) a i ty pocity, když jsem byla svobodná šlo to hladce ale nejhorší je vařit manželovi a prckovi a u toho slintat...tak hodně sil já taky brzo začnu 😀 jo a neboj já když jí držela tenkrát ty 4 tt tak jsme nedělala 2 dny mezipauzu a podvýživou jsem teda netrpěla 😀 a dokonce se mi tenkrát vdávala kámoška a já na hostině zrovna měla ovocnej den...masakr objednala jsem si ovocný salát to bylo jediný co z ovoce měli 😎 😀 😎 všichni se ládovali koláčema, dortama, masem a já ten malý taléřek ovoce... 😎 😀

sisstin
13. črc 2009

draga: 😅 😅 😅 😅 😅 😅

draga
13. črc 2009

siss no ale to byla motivačka jako sviň ...CHLAP...teď jsem šťastně vdaná, dítě mám...ale tlustá jsem jak prase to by mě taky mohlo a mělo motivovat, že jo 😎

sisstin
13. črc 2009

draga: já mám motivaci tak nějak pořád 😕 ale občas mě to teda sejří, si každej vyžírá, co chce a furt 🙄

peppapig
autor
13. črc 2009

draga, to mas teda vydrz, na svatbe pri salatku 😀 ja to zkusim drzet jen tyden a pak mozna za tyden znova, chtela bych to delat jeden tyden v mesici. Ja jsem velice optimisticka co, se me zeptejte v 10vecer.

Ted jsem si vzpomela, ze jsem si to zapomela posypat kudrnkou 😀 Holky, ja tu polivku sezeru dneska a na zitra mi nezbude nic 😀 😀

peppapig
autor
13. črc 2009

Motivace je velika, ale pevna vule chybi, aspon teda me. Do posilovny bych sla s radosti, teda pokud bych se prenesla pres ten prvni den studu, ale musela bych hopskat s ditetem na zadech, nemam ji kam soupnout ☹

sisstin
13. črc 2009

peppa: já na tohle vůli mám, páč bych se pak už nemohla promenovat ve svých super úzkých kalhotech 😀 akorát žeru fakt příšerně, respektive moc nežeru..a pak jednou za určité období se přežeru jak dobytek 😅 abych neumřela hlady 😅 😅 😅

draga
13. črc 2009

pepp já mám to samý, nemá mi kdo dítko pohlídat a hlídání co nabízejí ve fitku nerisknu ten můj drak by je tam normálně odrovnal...

draga
13. črc 2009

siss jdi do háje ty velikostko 34 😀 😎