Váha a strie. Jak shodit břicho po porodu?

26. únor 2022

Maminky jak schodit břicho po porodu? Mám jídelníček napsaný na moje tělo 1,5kg za 2 měsíce...A to dodržují..nějaký cviky ? A JAK se zbavit strií na břiše jsou velké i hluboké...děkuji 🥰

blondynka400
26. únor 2022

Hlavní je pohyb, jakýkoliv, čím více tím lépe. Strií se bohužel nezbavíš, ty už jsou trvalé. Jenom časem budou méně viditelné.

hasara33
26. únor 2022

@blondynka400 hlavní je správné jídlo, zejména u břicha 😉 a říct, že čím více pohybu, tím lépe není moc dobrá rada 🤷‍♀️
Zakladatelko, když hubneš, tak komplexně 😉 nelze zhubnout pouze jednu partii, bohužel 😉 takže dodržuj jídelníček, který máš doufám správně nastavený a také zařaď pravidelný pohyb dle tvých preferencí 😉 nevím z jake váhy hubneš, ale 1,5 za 2 měsíce není špatný výkon

blondynka400
26. únor 2022

@hasara33 a v čem to není dobrá rada? To by mne fakt zajímalo 😀 Souhlasím že břicho je hodně o jídle, ale po porodu je to většinou nejen o tom jídle .-)

hasara33
26. únor 2022

@blondynka400 tak v první řadě jakýkoliv pohyb by se neměl dělat z donucení, ale pro potěšení jinak to nepovede k dlouhodobému výsledku a pak také přemíra pohybu může mít naprosto opačný efekt pokud k němu nebude přizpůsobený kalorický příjem 😉 takže ano, říct čím víc pohybu, tím lépe není dobrá rada ....nic se nesmí přehánět 😉

martiniquest
27. únor 2022

Po porodu jsou nutne hlavne cviky na diastazu a na posileni panevniho dna. Nepises, jak dlouho po porodu jsi. Osobne mi prijde zcela dostacujici drzet jidelnicek, cvicit na distazu a panevni dno a denne chodit sviznou chuzi, alespon hodinu. Vysledky se při tomto rezimu musi dostavit. A co se strii tyce, nepomuze nic. Casem zesvetlaji a to je vse, co se s nimi stane.

lidija1234
27. únor 2022

Základem je kalorický deficit. Já si cca hlídám jídlo a za dva měsíce mam dole 6kg a to díky jenom jídlu. Pokud chceš přidat cvičení záleží jak dlouho jsi po porodu. Já po císaři začínám až teď po 5mesicich a to hodně opatrně. Takže na to si dát taky určitě bacha a neprepinat se porpipade si zajít na fyzio a poradit se s doktorem. Já si udělala cviky na to jestli mám diastázu a cvičení tomu přizpůsobuji ale já jsem po císaři.

blondynka400
27. únor 2022

@hasara33 tak to s tebou nesouhlasím. Bohužel někteří lidé se do toho musí nutit (i tak, že nutí sami sebe) a i to se počítá. A přizpůsobení přijmu, řekla bych, že to docela přeháníš, tak aby to bylo jak píšeš, tak by musela dřít od rána do večera a to rozhodně nebude. Navíc tělo není blbé a samo si řekne o vyšší příjem, když je hodně vysoký výdej. Takže to co jsi napsala opravdu nejsou argumenty proti tomu, co jsem napsala já.

inssomnia
28. únor 2022

Strie po porodu žádné nemám, ale mám jich hodně z puberty (prsa, celá stehna, boky, ruce) a je to taková jemná bílá síť tenkých jizviček. Nové byly naběhlé, tmavě fialové. Myslím, že za pár let se i ty na břiše musí stáhnout a být téměř neviditelné (nikdo z mých partnerů si jich nevšiml, dokud jsem je neukázala, a to mi to přišlo dřív jako hrozná tragédie)