Začínám s "dietou". Přidejte se

paseky
6. srp 2008

ahojky, koukala jsem na sebe do zrcadla, a řekla jsem si už dost. musím se sebou začít něco dělat. chtěla bych začít s dietou , ale žádná dělená strava, žádný orášky, žádnyý hladovění. Chci se snažit na rady těh zkušenějších naučit jíst pravidelně malý množství a doufám, že zhubnu. chcete se nědko přidat, protože ve dvou se to lépe táhne. budu ráda.

janulle22
4. únor 2009

kitty diky ja jela vcera 7km a pul hodky casu a mela jsem spalene kalorie 350 tak nevim esi je to malo a nebo akorad....

rozela
4. únor 2009

kitty my taky ten kuskus zalily vývarem a stejně je to papundeklový. ach jo! kde se stala chyba? 😨

zdravim janulle! 🙂

janulle22
4. únor 2009

ahojky ozi... 😉

janulle22
4. únor 2009

jeeeeeeee promin chtela jsem napsat rozi...omouvam se... 😔

rozela
4. únor 2009

já dělám bramboračku takhle:
na jemno nastrouhám mrkev, celer, petržel, cibuli taky nakrájim na jemno, na kousek másla nebo hery hodim osmahnout tu cibulku, přidám nastouhanou zeleninu, k tomu ještě nasekanou kudrnku,přisypu polévkové koření, na kostičky nakrájené brambory, opražim co se do toho vejde a zaleju vodou. když jsou brambory poloměkké, přidám do polévky majoránku a dovařím dokud brambory uplně nezměknou.na konci se dá přidat prolisovaný česnek, zavařit rozkvedlaný vajíčko.
já nejim houby, takže takovou tu klasickou staročeskou bramboračku nedělám. tohle je moje "odlehčená" verze 🙂

rozela
4. únor 2009

janulle 😀

kitty68
4. únor 2009

jani taky zalezi jak jedes, nejlepsi na hubnuti je kdyz jedes s malou zatezi a dlouho, pokud jsi jela pul hodky takto mas 10min co jsi spalovala tuky, ale i tak je to jen orientacni, nekdo zacne spalovat po pul hodce nekdo driv

janulle22
4. únor 2009

vcera sem jela poprve takze s tim nema zkusenosti..jela jsem na malou zatez ale bylo to docela maso na poprve... 😀 😀 a tep sem mela kolem tech 118..jen ty kalorie... 😒

rozi promin... 😀 😀

rozela
4. únor 2009

janulle těch 350 asi nebude málo. jukni na tohle, zajímavá inspirace a porovnání 😉
http://mishie.blog.cz/0705/spaleni-kalorii-na-t...

kitty68
4. únor 2009

na kalorie se vyser, kdovi jak to pocita, postupne si pridavej minuty, treba pristi tyden jen o 10 minut dyl a hlidej si ten tep

ja js to mela stejne, kdyz js zacla chodit na dlouhe prochazky s kocarem, mame to vsude do kopce a jeste jak js tlacila ten kocar s ellousem to je nejakych 25 kilo dokupy, byla js spocena jak dvere od chliva a ted s ni vybehnu kopecek ani se nezafunim

diky za recept ozousku 😀

rozela
4. únor 2009

😀 že bych požádala o změnu nicku? 😀 😀 😀

janulle22
4. únor 2009

tak ja se polepsim a dneska se pokusim vydrzet dyl uvidime...ale vcera byla ruzovka tak se jelo dobre dneska nevim...a to sem chtela vydrzet celou ruzovku a muj se mi smal ze to nedam sem se s nim hadala a nedala... 😀 😀 😀 😀

kitty68
4. únor 2009

no zkus rozel 😀

ty kalorie spalis, ale nespalis tuky a o to jde, pze tech prvnich 20 minut spalujes cukry

janulle22
4. únor 2009

a kdy zacnu spalovat tuky...?

kitty68
4. únor 2009

a rozel tak uz vim proc jsi prestavovala 😉

rozela
4. únor 2009

kitty, pro pořádek ti tu napíšu ještě recept na bramboračku z mé oblíbené kuchařky po prababičce.
cituji: do dvoulitrového hrnku vody dáme asi 4 větší oloupané, na kostky nakrájené brambory, jednu lžíci krájené cibule, mrkve, celeru, petřžele, půl menší kapusty a brukve, jednu lžíci nakrájených čerstvých nebo sušených hříbků, kousek květáku, špetku kmínu, trochu soli a privedeme do varu; (sušené houby se zvlášť v horké vodě vyperou , překrájejí a nechají povařiti, pak se přidají k polévce); když jsou zelenina a brambory měkké, polévka se zapraží 2 až 3 lžícemi sádlové nebo lojové růžové jíšky a nechá dobře povařiti. pak přidáme špetku majoránky, stroužek utřeného česneku a trochu utlučeného pepře, do této polévky zavaříme vodové knedlíčky.

za překlepy se omlouvám

rozela
4. únor 2009

jojo, přestavování je taková příjemná činnost 😀

rozela
4. únor 2009

jo a ty vodové knedlíčky kdyžtak taky můžu připsat, je-li zájem 🙂

rozela
4. únor 2009

janulle, jinak jukni tady, na naši starou známou dobrou floru 😉
http://www.flora.cz/zdravy-zivotni-styl/pohybem...

janulle22
4. únor 2009

rozi nak mi to nejde spocitat..jak mam vedet prebytek energie...?

kometka5
4. únor 2009

Kitty, tak já dělám bramboračka tak, že do vody dám brambory, celer, pertžel a mrkev a masox a nechám vařit. dávám do toho sušený houby, ale jestli nejíš nebo nemáš, tak je to jedno. a když jsou brambory měkký, tak jí zahuštím jíškou (na tuhle polívku dělám fakt dělanou né kupovanou a nechám jí vychladnout), dám majoránku nebo petržel, dochutím. a to je vše...a je to ňamina. 😉

kitty68
4. únor 2009

mam prave celkem dost susenych co mi dovezla mamka a uz nevim co s nima

jani tuky se zacinaji spalovat po 20 minutach telesne aktivity - jakekoliv

rozel napis jeste ty vodove knedlicky 😉 please

leninn
4. únor 2009

Jani, pokud můžu přispět svými zkušenostmi, tak nám ženská na spinningu říkala, že obecně by se měla tepovka stupňovat od 120, po 140, max 145 tepů, to, že se nejvíce spalují tuky, to znamená, že by se mělo jet tak těch 20min na 140tepů 😀 Samozřejmě, že je to individuální, ale to by sis musela nechat udělat kompletní rozbor svého těla, aby Ti odborník řekl, kdy přesně nejvíc spaluješ, ale nad 145 tepů se u většiny lidí jede na fyzičku a na svaly, což předpokládám asi moc nechceš 😉

Jinak koukám, že se tu i vaří...nechám se inspirovat, celer miluju, Rozi díky, určitě zkusím, mňam 🙂

leninn
4. únor 2009

Jo, Swead, moc Ti to sluší 😉 Ale rozumím, že ještě nejsi spokojená, ani já nee ☹ Ale jednou budeme, se do toho opřeme a to by bylo, aby nebylo😉 😀

janulle22
4. únor 2009

leni tak svaly urcite nechci... 😉 ...tak to si me potesila...tak dneska se budu vic snazit a vydrzet dyl no uvidime jsem na kole nesedela rok tak zas nemuzu chtet hned zazraky zejo... 😀

tak dekuji holky... 😉

bramburka
4. únor 2009

jojo delam ji uplne stjne jako Kometka, na konec česnek, majoránkou nešetři a syp. Tu jíšku - na panev máslo (dost), cibulka, opeču dozlatova a 2-3 lžíce mouky, ono se to zahustí, míchám, až je taková do světle hněda, kompaktní, tak to nasypu do polivky, a dobry. 😉

bramburka
4. únor 2009

kdyz jsem ji delala poprve, s jiskou jsem to prehnala, lzice mi v ní stála, ale byla prý nejlepší!

kitty68
4. únor 2009

jani tam si zadas co priblizne kazdy den delas a to ti vyhodi kolik je tvoje priblizna denni spotreba, pak si spocitas kolik za den snis a ty kalorie co snis navic musis nejak vysportovat to je ten prebytek 😉

kometka5
4. únor 2009

tak já do jíšky nedávám cibuli, protože bych jí nesnědla a míchám jí až je hodně tmavá...pak mi to udělá takovou tmavou polívku...a česnek taky nedávám, ale to bych mohla zkusit.

rozela
4. únor 2009

holky vaříte některá doma mrkvovou polévku? jestli jo, tak recept sem 🙂