Začínám s "dietou". Přidejte se

paseky
6. srp 2008

ahojky, koukala jsem na sebe do zrcadla, a řekla jsem si už dost. musím se sebou začít něco dělat. chtěla bych začít s dietou , ale žádná dělená strava, žádný orášky, žádnyý hladovění. Chci se snažit na rady těh zkušenějších naučit jíst pravidelně malý množství a doufám, že zhubnu. chcete se nědko přidat, protože ve dvou se to lépe táhne. budu ráda.

caira
12. srp 2008

holky ja s tim pocitanim KJ taky bojovala, ale objevila jsem tabulku co mi dala loni mamka, je to od STOB a tam jsou ty potraviny hezky vypsane, takze si vzdycky zjistim, kolik ma co KJ a pak uz jen odvazuju a je to

ted se laduju svyma 200KJ melounu 😀 😀

sisstin
12. srp 2008

rozela:jj..já si třeba segedák taky někdy dám, ale jenom s jedním knedlem 🙂

prochi
12. srp 2008

Ahojda, tak jsem vás přelouskla, konečně se to tu zase trochu rozjelo 😎

Holky, tak já se dneska vážila a mám dole 1,5 kila 😕 😕 Začala jsem tuhle neděli, takže po dvou dnech!! Tak jsem šťastná jak blecha a je vidět, že to jde i s "normálním" jídlem. Dneska třeba jsem měla k obědu koprovku, brambor a dvě vajka.

Holky, nedávejte si zbytečně nízký ten příjem, Caira, pod 4000 rozhodně nechoď!!! Zhubneš sice rychle, ale věř mi, že to pak taky velmi rychle nabereš zpět. Mluvím z vlastní zkušenosti, ještě před kurzem jsem hubla doma sama a za dva a půl měsíce jsem zhubla 15 kilo a za další tři jsem měla devět zpátky, aniž bych se nějak jóóó přežírala.
Lepší je začít s příjmem někde výš, třeba říct si mezi 5tis-6tis. a držet to tak nějak mezi. Pak až se hubnutí zastaví nebo zpomalí, jde zase 500 ubrat a zase se hubnutí rozjede.

Já včera prošla první zatěžkávací zkouškou - grilovali jsme 😠. Tak jsem si zabalila kuřecí křidýlka do alobalu s cuketou a rajčetem, snědla jsem dvě a bylo to výýýýbornýýý!!! A manža mi na můj příkaz dělal celý večer nasucho cuketu, ostatním ji přejel ojelem s kořením. Normálně bych s "dietou" okamžitě sekla a sežrala kde co, ale díky vám, fakt nekecám, hrozně mi pomáhá, to tady psát, jsem se fakt držela. Tak jsem na sebe byla večer hrdá 😀

sisstin
12. srp 2008

holky..a např. 400kg je kolik jídla? 😕
caira: můžeš to rozepsat, at můžu porovnat 😉

paula
12. srp 2008

tak ja uz taky kilo dole 😵 😵 😵 😵
cairo, ja jim do tech 6000kj denne, do 4000kj, to bych nedala a moc se trapila 😅 . I do tech 6000kj to funguje a me nebude vadit, kdyz to treba bude pomaleji, ale fakt nedokazu uplne hladovet. 😉
Vcera me bylo uplne spatne a slabo a dneska uz je to lepsi. K obedu jsem se poprve poradne nacpala, bramborama a fazolkama. 🙂 ty fazolky jsou fakt super a aby me to trochu chutnalo, tak jsem si k tomu dala aspon kecup. A mala mela masicko.... pekne jsem ji zavidela. 😀
Jo vcera jak me bylo spatne, tak jsem si dala "jednoduchy cukry" 2 ctverecky cokolady 6g a hned me to pomohlo. Ty jednoduchy cukry jsou dobry, kdyz clovek potrebuje rychle energii. Jen me dostalo, ze to ma stejne kj, jako cela okurka. 😨 n to se me na tehle metode taky hodne libi, ze se clovek nauci hodne o potravinach a myslim, ze i v budoucnosti, az budu jist "normalne" tak uz se nebudu tak nacpavat a jest vsechno dohromady, jako jsem nekdy delala doted. 😉
Prochi, jo, je to super, ze se tady clovek muze "sverit" a taky me to motivuje vic vydrzet, kdyz vydrzi i ty ostatni! 😉 To grilovani jsi zvladla vyborne. Ja nastesti jeste zadnou takovou zatezkavaci zkousku nemela, jsem doma s malou a varim si co chci. Gratuluji k ubytku, jen tak dal! 🙂

sisstin
12. srp 2008

ježiš..4000kj 😅

paula
12. srp 2008

sisstin, klikni na flora.cz na e-kalkulacka, tam ti to ukaze, jake jidlo ma kolik kj. Vetsinou tu jedeme podle toho. 😉

sisstin
12. srp 2008

paula: mě by spíš zajímalo, jak si to jídlo někdo složí, pže 400kj mi přijde dost 😕

prochi
12. srp 2008

Paula, super, kilo pryč, paráda!!

Sisstin, tak já ti napíšu třeba mojí neděli jako příklad, to jsem měla totiž jen těch 4300 KJ, mám nastaveno 5000-6000, ale byla jsem celý odpol. pryč, tak jsem to pak večer už nechtěla dohánět
9.00 banán + jogurt (dobrá máma čokol. 😅) = 831 KJ
12.00 kuskus (váženo syrové 60g) + volské oko na sucho 2 ks + okurka salátová 82g + rajče 80g + fazolové lusky 170g = 1621 KJ
12.20 káva (nesladím, trochu mléka) + 3bit půlka = 436KJ
15.00 jogurt (lehký košík) + nektarinka 100g = 356 KJ
17.00 okurka 200g 100KJ - byla jsem u kamarádky, vezla jsem si sebou
19.00 hermelín + okurka 150 g = 974 KJ - večeři bych chtěla dříve, ale dřív jsem to nestihla

Jinak jak už jsem psala, tak já si něco dobrýho (ty jednoduchý cukry) dám každý den po O. ke kávičce. To si prostě neodpustím a ze zkušenosti vím, že to fakt neuškodí. Samo teda né večer v deset, že 😉

sisstin
12. srp 2008

prochi: no to zas tolik není, ale asi jsi to nahnala tim sladkým..to já nemusim 🤐

prochi
12. srp 2008

Sisstin, mělo by to být rozložený:
snídaně 20% - bílkoviny (jogurt, šunka, sýr...), sacharidy (pečivo...), zelenina
svačina 10% - ovoce, jogurt nebo třeba músli tyč.
oběd 40% - já jim to, co vařim, prostě si to navážim a vypočítám KJ
svačina 10% - opět ovoce, jogurt apod.
večeře 20% - filé, bílé maso, hromada zeleniny

prochi
12. srp 2008

Sis, já chodila před třemi lety na hubn. kurz a tam nám právě doktorka doporučovala, pokud bez toho sladkýho nemůžem být, tak největší chyba je si ho totálně zakázat. Takže lepší jeden malý "hřích" denně, než se trápit, že si to nesmim dát a když si to dám, trápit se, že jsem to nevydržela...
Závidim, že na sladký nejsi, to já jsem úplný závislák 😔

sisstin
12. srp 2008

prochi: sladký fakt nemusim, to mi nechybí..já jsem spíš masová 😔

prochi
12. srp 2008

No maso je super! Pokud je libový, netučný, nejlépe bílý... Toho můžeš hodně, když si místo klasický přílohy dáš hromadu zeleniny, tak seš za vodou.

Já zas prostě to maso nějak nedávám... kdybych nevařila pro manžu a malýho, tak maso jim minimálně. Teď se teda snažim ho tam nějak vsunout...

sisstin
12. srp 2008

prochi: no u mě je problém, že jsem asi už dosáhla své minimální váhy a níž už to nedám, jelikož jim fakt docela málo a zdrave, cvičim..a dolů už to n ejde 😕

prochi
12. srp 2008

Sis, jéžiš, já koukla do alba a ty seš úplná tyčinka! Já si rozhodně nemyslím, že bys měla ještě hubnout na kila. Spíš se teda jen hlídat, abys nepřibrala a pokračovat ve cvičení. Taky nezapomen, že když cvičíš, tak svalová hmota nabývá, je těžší, tak proto to asi už ani na kila dolů nejde.

sisstin
12. srp 2008

prochi: no tyčinka 😉 já mám jako štíhlé ruce a nohy..ale jinak mám čtyřky kozy 😝 nemít podprdu, tak je mám u pasu asi 😅 mě nejvíc štve ten poporodní břuch...kterej už asi lepší nebude 😖 jinak to cvičení..ted v léte to teda flákám, cvičim jenom doma..a na břicho..ale předtim jsem chodila 5xtýdně na 2hodiny aerobicu..a to mi pomohlo dát těch 5posledních porodních kil dolů..to bylo šílený..to jsem hubla asi půl roku 😅 😅 😅 😅

já chci ještě dvě kg..a pak to bude ideální, hubenější bejt nechci..to se mi už nelíbí zas 🤐 ale ono je to jak se solárkem, čím je člověk hnědší, tím si připadá víc bílej 😅

sisstin
12. srp 2008

prochi: jinak s váhou docela bojuju tak od 18, když jsem totálním přežíráním měla na svých 156cm skoro 60kg..a to už je u mě hranice mezi normální váhou a nadváhou 😅 😅 😅 ale je pravda, že teda ted jsem nejhubenější v životě asi 😕

prochi
12. srp 2008

no vidíš, Sis, co by za to jiný daly! Hubený tělo a čtyřky kozy 😀

My jsme dneska potkali s manžou u doktorky holku, jako asi byla nemocná... páč to byla jen kostřička potažená kůží, jako ty anorektičky, co je vidíte v televizi nebo v časopisech... na hlavě pár vlasů, v obličeji ďolíky a skvrny... nikdy jsem s tím takhle zblízka nesetkala, to bylo tak hnusný i smutný zároveň 😔

sisstin
12. srp 2008

prochi: no hele..to jsme šli s MP jednou ven..a potkali jsme snad 4anorektičky..to bylo taky děsný...fakt totální hůlčičky..a na těch hůlčičkách ještě měly svaly 🤐 ...jsme si dělali prdel, že maj snad sraz nebo co 😝

prochi
12. srp 2008

😀 Sis, tak sraz 😀
No ale je to fakt hnusný, my máme kamarádku, která je hrozně hubená, až jako fakt nehezky a jak jsme dneska viděli tuhle vyhublinu, tak jsme hned říkali, že ta kamarádka je proti ní tlusťoch.
Tahle dnešní svaly snad ani neměla, já jsem na ní zas nechtěla tak čumět... měla minisukýnku jen pod prdel, mezi stehnama snad dvaceticentimetrovou mezeru, to bylo první, čeho jsem si všimla. A pak ta hlava s pár vlasama a ten flekatej obličej... hnus hnus hnus

prochi
12. srp 2008

i když teda to moje rozkydlý tělo taky není žádná krása 😀 😀 😀

sisstin
12. srp 2008

prochi: mně se jako líbí štíhlost..ale ne tak extrémní 😕 a jak se někomu nedotýkaj stehna vůbec...tak to už je hubenej fakt hodně 🤐 ...jenže většinou ta anorexie není jen o hubnutí..v tom jsou i jiný problémy 😒

prochi
12. srp 2008

tak moje poobědní siesta končí, drak je vzhůru, letim, než zbourá postýlku, juknu zas večer, zatím pááá

caira
12. srp 2008

prochi neboj, u me je 4000 naprosto akorat { teda vetsinou je to ale stejne 4500} uz jsem takhle kdysi snizila prijem a zhubla jsem cca 15 kilo [ na svou zdravou vahu] a jen co jsem se dostala na svou zdravou vahu tak jsem pak jedna tak nejak skoro " normalne" obcasne i ta omacka atd a vahu se mi darilo drzet az do tehotenstvi bez toho abych se musela nejak moc hlidat..jindy bych to asi vzala trosku pomaleji cca tech 5000 Kj denne ale ja proste potrebuju alespon neco malo do te svatby shodit, pak uz na to kaslu a budu to delat pomaleji.

Vpodstate u me je to tim, ze jsem tlusta protoze jsem se v tehu desne rozezrala, hlavne sladky, skoricovy tocence, koblizky, jakekoliv sladke pecivo, nebo normalne jsem si upekla kolac { ktery treba manza ani neji} a za ten den jsesm ho cely dokazal sezrat!!! pritom sladky ja jinak nejim, takze ja jinak kdyz mam svou normalni vahu tak nemam problem si ji udrzet, ale tehu me fakt dodelalo, a i po porodu, ja dokazala sezrat cokoladu denne naprosto bez problemu 😅 asi je fakt pravda co se rika, ze pri holce ma clovek chut na sladky 🙂 ja treba cely tehu nemohla videt nic kyselyho { pritom miluju utopence, octove bramburky, nakladacky atd atd} 😀

Nastesti asi jak uz se hormony vraci do normalu tak nemam na sladke skoro vubec chut,takze si davam jen zakusek v nedeli ke kafi 🙂
{ i kdyz uz se tesim v rijnu domu az si tam dam poradne ceske jidlo a mamciny buchty!} i kdybych za den mela pribrat pet kilo tak to za to stoji 😀 😀 😀

Sis souhlasim s tou stihlosti, me se libi stihlost ale ne vyhublost, moje normalni zdrava vaha je tak mezi 58-60kg a to jsem spokojena..i kdyz uz se mi jednou { po rozchodu s ex} stalo, ze jsem byla na 54kg a to uz se lidi ptali jestli nejsem nemocna..pritom u nekoho jineho 54 kg je normalni vaha, ale pri min nez 58 uz nevypadam nejak zdrave.. 😅

Ja si ted akorat delam obed, tresku jsem flakla do trouby a uz se tesim az se napapkam.

leninn
12. srp 2008

Ahojky, teda tady se to opravdu rozjelo....všem gratuluju ke shozeným kilům. Já mám dnes nějakou krizi, mám snad už od rána pořád hlad a šílený chutě, ale přikládám to menstruaci, ale nedá se to vydržet ☹ ☹
Zatím jsem nepovolila, ale už rozdělala margotku a zse ji uklidila(rozdělanou)...potřebovala bych si zacvičit, ale barunka dnes řádí jak černá ruka, tak snad si teď odpoledne dáchne a já si místo sladkostí zacvičím...

musím říct, že mi tohle psaní také šíleně pomáhá...jinak už by asi margotka byla ve mně 😉

Tak se držte, jo a já teda také jím mezi 5000-6000kJ, ale včera jsem měla ještě víc 😒
Uvidíme, až se zase zvážím, potažmo i změřím míry...

caira
12. srp 2008

holky ja se ke cviceni s malou vubec nedostanu, mam doma trenazer na veslici,ale ona spi tak maximalne pul hodky dvakrat denne a to ja tak stacim neco uklidit, popripade vyzehlit a nebo tak, ke cviceni se nedostanu.. { veslici male ve vedlejsim pokoji, pac je to krava velika}

Ale koncem mesice budeme porizovat Nintendo Wii Fit a Dance, tak ze budu blblou u televize a malou budu moct strcit na pul hodky treba do drncadla a ono ji bude bavit me sledovat jak tu poskakuju jako magor 😀

sisstin
12. srp 2008

caira: já bych nevypadala nezdravě ani s 45kg 🤐 😅

leninn
12. srp 2008

Caira: Ty jsi dračice...držet se denně na 4000kJ, to Ti závidím, já na to zatím nemám, ale třeba časem, jak psala Prochi si budu snad ubýrat a třeba se na to bez hladu také dostanu... 😉

leninn
12. srp 2008

mělo být ubýVat!!! pardón 😅