Začínám s "dietou". Přidejte se

paseky
6. srp 2008

ahojky, koukala jsem na sebe do zrcadla, a řekla jsem si už dost. musím se sebou začít něco dělat. chtěla bych začít s dietou , ale žádná dělená strava, žádný orášky, žádnyý hladovění. Chci se snažit na rady těh zkušenějších naučit jíst pravidelně malý množství a doufám, že zhubnu. chcete se nědko přidat, protože ve dvou se to lépe táhne. budu ráda.

rozela
10. zář 2008

zaldo dík. hele ale to je v pohodě, tam je uvedená energetická hodnota na 100g, a když má běžná tortila jen 40g, tak to má jen 544kJ a to je v pohodě 🙂 . tak to se nemusím stresovat, kolik jsem toho sežrala k obědu 😀 😀 😀

rozela
10. zář 2008

omyl, všechno je jinak. místo tortilly jsem koukala na nějakou trotilu, co tam je uvedená. takže oprava-jedna tortilla by podle tabulky měla mít 553,5 kJ. a to je taky v pohodě, ne? 😀

zalda
10. zář 2008

😀 Tak to potom jo, teď si čtu články na té webovce hubnutí.blog a mají tam fakt dobrý rady.

rozela
10. zář 2008

jooo, super tipy. to budu muset nastudovat podrobně, až dám prcka spát. každopádně se teda budu muset naučit kamarádit se skořicí, pže já ji zrovna dvakrát nemusím. ale když jde o hubnutí...

zalda
10. zář 2008

No já zase moc nemusím brokolici. 🙄

zalda
10. zář 2008

Holky já valím, zítra tu budu opět, hezký večer a moc se neupiště, ať toho nemám moc na čtení.

rozela
10. zář 2008

ahoj zítra! 😉

kometka5
10. zář 2008

Cairo, tak to máme teď podobně. nějak nemůžu vydýchat snad ani jeho přítomnost. ☹ dneska jsem potřebovala na půl hodky pohlídat malou, venku pršelo a já potřebovala jen pro něco do krámu, ale řekl mi, že nemůže, že musí jet k nějakýmu známýmu pro držák na kolo (aby si s sebou mohl vzít vp átek do tý itošky) a prostě to nemůže počkat a že prý hlídá zítra, tak co po něm vlastně chci? je fakt, že hlídá zítra, ale protože mu dělám účetnictví a s malou to nejde, tahá mi pořád papíry, pořád od toho vstávám, nesoustředím se...někdy mi prostě připadá, že je hroznej jájínek, jako teď...myslíte že mi pomůže jí vykoupat, když zrovna baští? nene, to by si to přece musel znova ohřívat. já tohle nechápu...já snad mám 2děti v bytě a z toho ten starší je horší... ☹

marie_m
10. zář 2008

cau kocky
zaldo a jani, vy jste se tu rozkecaly 🙂

ja nejak nemuzu porad najet na ten spravnej hubnouci rezim, zeru, co mi prijde do ruky, kurva fix, musim s tim neco udelat ☹

komet, to je mi lito, ze ten tvuj nepomaha :( a co se proste nekdy sebrat a rict, ze musis a nechat mu maloiu treba na odpoledne? aby si taky uvedomil, ze to sis detatko neudelala sama a nejsi na nej sama?

janulle22
10. zář 2008

ahojky marus...no rozkexcaly... 😀 nikdo tady nebyl tak jsme kecaly az jsme se domluvily na cviceni...🙂kdby nekdo chtel tak se muzete pridat budem jen rady🙂

pavla80
10. zář 2008

Tak holky vy si stěžujete na chlapy a já bych toho mého brala hned zpátky 😀 😀 .Ale když je doma taky mě umí docela vytočit.Ale fakt mám štěstí,že s holkama mi pomáhá 😉 ,ale je docela bordelář tak to mě na něm vytáčí snad nejvíc 🙄 🙄 😵

Holky tak mě už docela fakt nedělá problém "nejíst",já nevím už jsem si na to prostě zvykla.Ale když je příležitost,tak si taky sem tam něco dám,třeba na návštěvách,ale už se prostě nepřežírám.Ale jsem ráda že jsem se naučila fakt jíst a né se přežírat,je to hodně hnusný zlozvyk 😝 😝 .A ty kilečka dole je velká odměna 😉 😉

Jani ráda bych se přidala,ale mám to hodně z ruky,jsem z Havířova 😀 😀 😉 .Tak zas nic

rozela
10. zář 2008

holky něco na tom je, co píše maruška. ten můj taky dělal mrtvýho brouka, až jsem se jednoho krásnýho dne nas*ala, oblíkla se, oznámila mu, že přijdu zhruba v tolik a že prostě hlídá. odešla jsem, i když mi bylo hoooodně úzko, co bude s malým. no a světe div se, příště, když jsem si potřebovala něco zařídit, tak mi sám navrhl, že bude hlídat, ať jdu. tak nevim, zkuste taky takovou léčbu šokem. buď to zabere, nebo ne 🙂 ovšem taky je fakt, že když se mu to nehodí do krámu, tak se můžu stavět třeba na ucho a hlídat prostě nebude..

mari, tak bašti jenom trošku toho co ti přijde pod ruku. jen tak zobej. jako cher. četla jsem, že když byla v praze, tak ochutnala uplně všechno, co jí přinesli, ale do všeho jenom zobla. pak nemá být jak vyžle, když pominu těch plastik 😀 😀 😀

já se dnes držela v pohodě, ale teď šel prcek spát a mě opět honí mlsná koza.ach jo. udělám si čaj a dám si dlouhou sprchu. musim oholit pralesy, nějak jsem to na dovolené zanedbala, tak ať nevypadám jak medvěd 😝

a zítra, zítra konečně musim sehnat tu cuketu! dnes nebyl čas, tak na to musim zítra vlítnout.

marie_m
10. zář 2008

pavlo, mne taky nedelalo problem nejist, kdyz sem na nejedeni najela, jenomze pak sem si udelala tu ruku a je to v prdeli, ted sem prave dojela zmrzlinu..hm 🙂

pavla80
10. zář 2008

Maruš věřím,když jsi zvyklá na pohyb musí tě to děsně štvát 😒 😒 .Ale zas máš dobrý,že máš pohyb ráda,tak až ti to sundají zas najedeš na svůj režim a půjde to dolů 😉 😉 .Jak dlouho tu sádru budeš ještě mít????

leninn
10. zář 2008

Marus: jsem na tom stejně a jsem totálně nešťastná, od víkendu (bohužel včetně) žeru a žeru a nemůžu se zastavit, ani už nepíšu na floru, protože by vybouchla, hele, tak si řekneme STOP!!! Zítra už to bude tak jak má, říkáš si stop? já jo, zítra večer napíšu, jak jsem to zvádla. Drž se!!! Jedeme v tom spolu, asi se půjdu povívat na tu Šeredku (Šeredovou) na lednici...

Pavlo, to Ti závidím, já už myslela, že už mám to přežírání tajké za sebou, ale tyto poslední čtyři dny mě ujistily o opaku, ještě to chce asi chvíli cviku, než se toho zbavím úplně. Jsi jednička!!!11111

Jinak můj manža je také zlatíčko, pomáhá a já mám čas na své aktivity a že jich není málo 😉 Já jsem byla vždycky dost aktivní a věděla jsem, že nechci sedět doma a všeho se vzdát. Je to jak moje, tak i jeho dítko, že?

Roz: tak ať tu cuketu seženeš, já byla dnes líná vařit a podle toho to také dopadlo, děs běs, ale jak už jsem psala, říkám stop a za tyhle čtyři dny, co jsou přede mnou se musím hóóódně krotit, abych měla v pondělí úbytek!!!

Jani, Zalda: mazec, já v Brně studovala čtyři roky vysokou, ale už jsem pryč, škoda, zacvičit bych si s Vámi šla. Já teda chodím cvičit i sama, nevadí mi to...

janulle22
10. zář 2008

to tady nejni zadna brnacka....?krom nsa se zaldou...? 😔

kometka5
10. zář 2008

mám nějakou hroznou depku...úplně ze všeho...z chlapa, z mojí mámy, z malý... 😒 nějak to na mě padá...já jsem taky byla hodně aktivní, byla jsem svým pánem, ale co je malá, šlo všechno stranou. když potřebuju hlídat, tak buď on má něco hrozně důležitého, co se týká jenom jeho nebo je v práci. a pak mi jen řekne, co po něm chci, jeslti peníze nebo aby hlídal. a já ať se zblázním... ☹ je fakt, že někdy prostě pomůže, vykoupe, pohraje si s malou, ale musí se mu to hodit zrovna do krámu...jenže kde jsem já? ☹

jinak já se od včera taky nemůžu dostat do kondice. ☹ 😠 dneska jsem nezřízeně žrala, i jsem si koupila croissant s čoko náplní...hrozně jsem se na to těšila a když jsem to snědla, tak jsem si připadla, o metrák hnusnější a tlustější... 😖 😠

Leni, já říkám STOP.... 😉

prochi
10. zář 2008

Ahoj holky, poctivě dočítám a chtěla jsem začít otázkou "Tak co, Leni? Jak si to zvládla?" a hup, už je tu odpověď 🙂
Leni, já mám krizi od minulýho čtvrtka, nebo co to bylo za den... kdy se mi váha vyšplhala o kilo nahoru a nešlo to stáhnout ani za boha. Celý víkend krize... V pondělí jsme si řekla, že to takhle dál nejde a najela jsem na režim "nepočítání KJ". Takže nepočítám, jím, co uvařím, dneska třeba šišky s mákem (ale malá porce), snídám, svačím, večer už jen něco lehkýho (dneska jen trošilinku polívky s malým) a výsledek?? Jsem plná energie, spokojená, dokonce každý den cvičim!!! Takže fakt pohoda! Tenhle týden si dám takhle jakoby přestávku a uvidím, buď se to trochu pohne, nebo od příštího týdne zase začnu poctivě počítat, uvidím.

Jinak tu vítám nové tváře a mám hned otázečku... Janulle poraď, jak to děláš, když máš doma 14ti měs. batolátko a jsi celý odpol. na netu? To prosím neber jako nějakou rejpavou narážku, jen hoď tip, jak na to, protože já se na PC dostanu pouze když prďoch spí nebo je u babičky... 😅

Zalda, můžeš mi prosím říct, proč by se při hubnutí neměly jíst mléčné výrobky? Já naopak četla spoustu studií, kde bylo prokázáno, že když lidé jedli při hubnutí ml. výrobky, tak hubli rychleji. A když jsem chodila před třemi lety na hubnoucí kurz, tak nám doktorka ml. výrobky téměř nařizovala 😕
A ještě mám poznámečku k těm "oplatkám pro diabetiky" - tak sladkosti pro diabetiky jsou určeny pro diabetiky, energetická hodnota je totiž naprosto stejná jako "normální" sladkosti, jen v těch diabetických je cukr nahrazen umělými sladidly, který teda asi nebudou zrovna to pravý ořechový...

Komet, cairo, holky držte se! Máme omezený příjem žrádla, tak jsme určitě i chytlavější a všechno víc prožíváme. Ale pokud manžové opravdu nepomáhají, tak nezbývá, než si s nima v klidu promluvit, říct jim všechno, jak to cítíte a prostě je víc zapojit. Jinak se z toho zblázníte 😉 Neříkám, že u nás je všechno růžový, taky mě sem tam vytočí. Jako pomáhá mi dost, o malýho se dokáže od narozeni postarat stejně jako já. Ale sem tam má prostě svůj den... např. tuhle mu povídám, ať už jdou do vany, on mi z gauče z pozice ležmo odvětil, že se mu dneska nechce ho koupat... Tak já vylítla jak čert z krabičky a začala jsem řvát, že mě se taky kolikrát nechce to a to a MUSIM to udělat a nikdo se mě neptá, jestli se mi chce nebo nechce. V první chvíli nafouknem huby oba dva, ale za chvíli si to vyříkáme, promluvíme si o tom a zas dobrý.

majkeela
10. zář 2008

Ahoj holky, tak jsem dočetla... Teda soukromou konverzaci jenom proletěla, protože nemám zase tolik času...

Ráno jsem šla na to sono - vše ok, co se týče zažívání, ale našli mi v játrech nějaká dvě ohraničená ložiska, která jsou na 99% benigní. Takže se snažím být v klidu a uvidím, jak se k tomu postaví můj mudr. Nicméně se mi moc nechce na žádné biopsie a podobně... Nicméně důvod pro to, se zaměřit na nějakou dietu určenou k šetření jater. Ještě se tomu chci pověnovat. Pak jsem jela s malou i se sebou na další vyšetření, pak do práce, nadomlouvat schůzky, malinká si zatím hrála v herně, byla strašně hodná a šikovná, vyspinkala se v autě, krásně se nabaštila... No fakt, jsem z toho měla dobrý pocit, jak jsme to všechno holky šikovné zvládly. Málokdy mám takový den, kdy ji tahám jako kočka koťata, ale zvládla to naprosto dokonale.

Jak tady píšete o té depce, já to mám v posledních dnes taky, ale ne kvůli manželovi, ten je k malé úžasný, ale kvůli spinkání a uspávání malé. V poslední době je to katastrofa všech katastrof. Malá vůbec nechce spát, pořád si sedá, stoupá, skáče a hrozně se tomu směje.... Já jsem z toho pak úplně vynervovaná... Hodina úplně ztraceného času, kdy ji uspávám a ona se jenom směje a skáče (po 6 hodinách bdění). Upřímně se přiznám, že v tomto směru to jako matka nezvládám. Nevím, co už mám dělat, jak ji uspat. Nic na ni nezabírá. Dnes jsem se pokusila uspat ji i v náručí, pevně ji držet a houpat, ale dopadlo to tak, že strašně hystericky brečela a pak jsem ji pustila, protože to fakt nemělo smysl... Ve výsledku jsem se tak vynervovala, že jsem seděla na posteli a brečela zoufalstvím, protože jsem fakt už nevěděla, co mám dělat... a malá seděla vedle mě a nakukovala na mě, co dělám a smála se těm mým vzlykům, protože to nikdy neviděla a přišlo jí to legrační... Tož tak s matkou hysterkou. Teda já si o sobě myslím, že jsem klidný člověk, ale toto mě přivádí ke stavům úplného zoufalství. Snažím, se na malou nekřičet, ale v poslední době to nezvládám a pak si to strašně vyčítám☹ Kdyby jste měly nějaký tip na uspávání tak ho moc přivítám.

Omlouvám, se že vás tady zahrnuju takovýma podrobnostma a vy to pak musíte dlouhosáhle číst, ale potřebuju se z toho dneška trochu vykecat. Tak ještě k jídelníčku. To tady píšu, že mi to tak nějak pomáhá zrekapitulovat den a uvědomit si, co jsem zblajzla...

snídaně - 10 sunarka piškotů od malé (po sonu rychlovka v autě, protože jsem musela být nalačno...)
svačina - podmáslí
oběd - 3 kroupové placičky, seitan na paprice malá porce
svačina - musli tyčinka
večeře - špagety menší porce s troškou cukety
No a pak mám hřích, protože jsem se pak docpala 3/4 kelímku velké bílé Hollandie, do které jsem si nasypala Granko a pohankové vločky.... Kruci. Alespoň to granko jsem tam nemusela nacpat.... No, hlavně, že vím, že je to chyba a snad si dám příště pozor. Ani ty těstoviny na večeři nejsou optimální, že?

prochi
10. zář 2008

Majkeel, prosím tě, žádný depky, hlavně abys byla v pořádku zdravotně, to je nejdůležitější. A s uspáváním jste měli problém vždycky, nebo jak to dřív probíhalo? U nás se žádný uspávání nekoná, dokud jsme kojili i večer, tak to byl takový rituál, že jsme dali v pokojíčku kojo, pak šoupnout do postýlky, pohladit, pustit chůvičku a páá. U kozy neusínal, pozn. redakce 😀, jen se zklidnil. Kojo večer jsme už odbourali, ale musí se najíst, než jde spát. Někdy se stane, že se mu ještě nechce spát, jako třeba dneska, tak si spolu lehnem na pár minut na válendu, co má v pokojíčku a vyprávíme si, co jsme celý den dělali a co budem dělat zítra... a pak se ho zeptám, jestli už půjde do postýlky a jde v pohodě. Je teda pravda, že už jsme starší a člověk se s ním fakt líp domluví. Dřív, když se stalo, že nechtěl chrápat, tak jsem měla taky úplný stavy hysterie a protože jsem člověk výbušnej, tak jsem ho prostě dala do postýlky a radši odešla. Samozřejmě řval, tak jsem tam šla za chvíli, pochovala, domluvila a znovu položila do postýlky a takhle třeba hodinu. Musí prostě vědět, že teď se jde spát a přesto vlak nejede. Jak párkrát povolíš, tak si to ty mršky moc dobře pamatují a budou to zkoušet znovu a znovu. ¨Já teda naprosto zavrhuju uspávání typu uhoupat, ukojit apod. My měli hned od porodnice "tvrdý" režim a vyplatilo se 😅

prochi
10. zář 2008

Jinak k tvýmu jídelníčku, řekla bych, že dobrý, jen nevidim skoro žádnou zeleninu a už vůbec ne ovoce... ale chápu, že někdy to prostě nevyjde, tak pokud je to jen dnes, tak oki 😉 Jinak těstoviny, pečivo apod. by se k večeři už neměli, ale zas záleží, v kolik večeříš, v kolik jdeš spát...

majkeela
10. zář 2008

prochi - my jsme ještě před 14 dny spali v pohodě. Po 3 hodinách bdění jsem si s ní šla lehnout, do půl hoďky spinkala. Ještě jsem ji třeba hladila, zazpívala mravenečka, nebo něco na uklidnění a spinkala. pohoda... pak, jako když utne☹ kéž by to bylo jenom nějaký období, které přejde, protože jinak budu brzy zralá na psychinu. ale je fakt, že je raději lepší jít pryč, než třeba na dítě křičet. ... to se upřímně přiznám, že je míň škodivé, když si chvilku pobrečí, než se uklidníš, než na něj ječet. ničemu to nepomůže a akorát člověk vyventiluje sebe...

ty špagety byly o půl paté a spát půjdu o půlnoci, tak to jsem je asi spálila dobře 😝

díky prochi, dobrou 😉

janulle22
11. zář 2008

prochi-no tak nejak to vznikne samo... 😀 nekdy je malej tak otravnej ze neudelam pomalu ani obed a jindy je zas hodnej hraje si a me vubec nepotrebuje 😀 obcas prijde pohladi me a jde si zase hrat.. 😉 a jeste to delam tak ze mame pocitac v obyvaku a je porad zaplej i stranka konika tak jen kontroluju...tak asi tak...🙂

kometka5
11. zář 2008

Ahojky holky,
tak s naším uspáváním jeto taky na hraně...včera to chudák trošku odnesla malá, navykla si, když jsme byli nemocný a mě jí bylo líto, že jsem s ní byla v pokoji vedle v posteli dokud neusnula. a teď jí to prostě nedokážu odnaučit. prostě usne, pokud ležím vedle ní, ona to vidí (kontroluje to tak každých 5min), vůbec si jí třeba nevšimnu, ale jenom co třeba na posteli sedím, nedejbože, že jsem na nohou, tak ihned stojí v postýlce a brečí. včera jsem takhle ležela zbytečně v posteli hodinu než zabrala. jsem z toho hotová, halvně jsem tu hodku mohla dělat jiný věci. já vím, že je to moje chyba, ale já nevím, jak to odnaučit. je zajímavý, že to dělá jen večer, přes poledne usne v postýlce naprosto sama.

marie_m
11. zář 2008

cus kocky

pavli, sadru mi sundaj 24, ted je doma muzik, takze se o vsechno stara on, od pondelka budu na vsechno sama, tak sem na sebe zvedava

majkee, drz se, at si brzo fit!!!!
s tim uspavanim, my najeli pred dlouuhou dobou na metodu vyrvani a fungujeme krasne, vecer malyho ulozime, opusinkujeme, dame mlicko a on u nej bud vytuhne a nebo ne, kdyz ne, vetsinou si jeste jeste chvilu povida a do deseti minut je tuhon, obcas stoji a rve jdu k nemu jednou, polozim ho do postylky, vysvetlim mu, ze musi spinkat a odejdu, rve jako tur, tak jdu na balkon, dam dve ciga (10 min) a on pak uz vetsinou spi.....kdyz jsme s vyrvanim zacali, rval treba i hodinu, to sem za nim chodila treba po 10 mins, ale nevyndavala sem ho, nebyla sem u nej, jen sem mu rekla, ze musi spinkat, je to kruty, bolelo me to, ale pomohlo to.....nikdy u malyho ani ja a ani manza nelezime, nezpivame mu nevypravime, usne si proste sam....
..tak to mame i v poledne, to mu pustim pata a mata a kdyz si chce usnout, usne...vetsinou je tuhon do 10 minut...ale nejsem u nej, delam si jiny veci..
tak drzim palce!!!

kometka5
11. zář 2008

Marie, já to prostě nesnáším, když malá brečí, hlavně je to taková herečka, že někdy mám pocit, že tak strašně brečí, spíš vzteká, že tam nejsme, až se začne z toho dusit. ale já většinou taky odcházím na balkon na jednu, abych jí nemusela poslouchat. ale asi taky najedeme na systém 5,10,15...a trošku si mě potěšila, že ze začátku to bylo i hodinu, protože jednou jsem to vydržela i 15min. 🙂 a ona pořád vydržela plakat.

caira
11. zář 2008

nazdar holky, me je dneska desne blbe, asi na me jde migrena, od rana me boli hlava a ted uz je mi i na zvraceni..no parada ☹

Jinak me snad klepne pepka.. doted jsem si drzela tech 68.3kg a dneska jsem stoupla na vahu a hadejte..69.2..no ja se z toho s prominutim pose*u!

pritom jsem se fakt ted drzela, vcera jsem k veceri mela malou porci spaget s domaci rajcatovo cuketovou omackou { moc dobre} tak jsem si rikala, ze jsem treba neco zhubla, kdyz ted tak zdrave jim..a ono skoro kilo nahore..to fakt nevim, co to moje blby telo porad dela, ale uz na to kaslu, nebudu se nervovat, myslim si, ze pro to delam uz tatkhle dost 😠

janulle22
11. zář 2008

ja mam zas Adu nauceneho ze snim lezim a drzim ho za ruku... ☹ nastesti je tuhej do 10 min jak po obede tak vecer...kdyz se furt prevaluje nebo dela blbosti necham ho porvat a pak prijdu a hned usne🙂jsem si ho blbe naucila,ale to az tak v 10mes do te doby spinkal sam...tak jsem se nasnidala dala si pauzu a ted zacvicila dve serie cviku🙂zatim se drzim...ale reknu vcera vecer jsem mela teda hlad jak prase 😀 jsem to zapijela vodou...🙂pritel se mi smal a rikal ze je zvedavej jak dlouho to vydrzim... 😀

marie_m
11. zář 2008

komet, ze zacatku on rval a ja taky, protoze me proste boli, kdyz rve a ja vim, ze mu muzu pomoct, ale nepomuzu...ale on se tenh interval pak hodne snizoval a jak rikam, ted je do deseti mins tuhej, ono je to taky tim, ze my mame bohuzel velmi hyperaktivni ditko, takze delame co muzeme, abychom ho unavovali a cim vic je unavenej, tim lip a bez revu vecer usne..
taky jsem zkousela ho drzet za ruku, zpivat mu a tak, ale nemelo to efekt, naopak, takze to delame tak, jak jsem psala a je to v klidu...delame to i kdyz spime jinde, nez doma s tim, ze tam nejsme tak tvrdy, ale i tak usne brzy

dneska se toho zradla ani nedotknu!!!! prisaham 🙂..jen zdravy jidlo

janulle22
11. zář 2008

doufam ze pristi tyden jak stoupnu na vahu bude aspon kilo dole...🙂to si asi fandim ze🙂