Začínám s "dietou". Přidejte se

paseky
6. srp 2008

ahojky, koukala jsem na sebe do zrcadla, a řekla jsem si už dost. musím se sebou začít něco dělat. chtěla bych začít s dietou , ale žádná dělená strava, žádný orášky, žádnyý hladovění. Chci se snažit na rady těh zkušenějších naučit jíst pravidelně malý množství a doufám, že zhubnu. chcete se nědko přidat, protože ve dvou se to lépe táhne. budu ráda.

rozela
7. pro 2009

zdrar děvčata, moc děkuji za podporu a pochopení. jste všechny báječné 😉

dnes jsem byla trochu lepší 🙂 jídlo: 3 knackebroty, krajíc a půl chleba se sýrem, asi 30 deka eidamu a ještě jsem si kousla tatranky od malýho 😀 uvažuju co k večeři, mám tam kuřecí vývar, silný jak noha od kulečníku a malý si v poslední době hodně oblíbil mrkev, tak strouhnu asi s jabkem. no, uvidím. snad dnes odolám nájezdům na čokoládový korunky :-/

rozela
7. pro 2009

jo holky, nemáte některá recept na bramboráky z cizrny? nějak se mi nedaří to najít na netu ☹

leninn
7. pro 2009

Hezký večer 🙂
Tak já se dnes taky musím pochválit, sice malé zmeny v jídelníčku nastaly, ale neměla jsem dnes žádnou čokoládu ani jinou sladkost!!! ZATÍM 😔 ještě není konec dne a nejdu spát...ale věřím, že už se dnes udržím na uzdě

Maru, přesně takto šíleně jsem prasila do včerejška, dá se říct, s tím rozdílem, že tam u mě není to maso....ale o to víc těch sladkostí... 😠 😠 😒 Ono to přejde, věř tomu...mě to teda ještě nepřešlo, chutě mám pořád a vím, že je musím ukrotit a teprve pak mě trochu přejdou.
Já mám velký problém a nechápu, jak je to možné, ale já dojím jídlo, jsem plná, ale mám tak příšernou chuť na sladký, že bych vraždila...to jsou muka odolat-dnes jsem to zvládla, ale co zítra?!? 🤐

Rozi, bohužel recept nemám, ale zní to moooc dobře!!! Pokud ho seženeš, tak ho sem hoď.
Teda tos toho dnes snědla úplně malinkato, nemělas nic k obědu?!? To bys měla! 😉 (to radí ta pravá, že 😀 )

A pokud máte nějaký dobrý recept na kuskus, tak sem s ním, koupila jsem si ho, ale nevím moc co s ním...on se má asi jen namočit do vody a šlus, co?

Tak hezký večer a držme se!

prochi
7. pro 2009

Ahoj holky moje,

Maru, já tě míííílujuuu 😀 Jsi moje dnešní opora 😅 Víkend docela v poho, ale dneska jedu... takový to hlavní jídlo celkem v poho. Ráno tm. chléb + plátk. sýr + aktivia jogurt, sváča mandarinka, oběd kuře a těstoviny s vydatnou asistencí mlaďáska + obří rajče. Po O. si malej rozbalil toho největšího čokol. Mikuláše, co dostal. Snědl kousek, ale nechal si to rozbalený na stolečku a já celej den chodim jak mlsnej pes a kousek po kousku užírám... V sedm jsem letěla na kole na cvíčo, přijedu tam, zjistim, že odpadlo. Přijela jsem dom, dala spát mlaďase a od tý doby jedu... rohlík (samozřejmě bílý, že...), Mikuláš, kus vysočiny, Mikuláš, mandarinka, Mikuláš...... stydim se 😔

Rozel, všechno, co bych chtěla říct, už napsaly holky... Je to mazec 😔 Přeju ti, ať už to dopadne, jak to dopadne, hlavně ať jsi spokojená ty a Ondrášek. Vůbec se nedivím, že jsi z celý tý situace vyřízená. A ještě takhle před Vánocema... co blízká rodina, vi o tom? Nemusíš samozřejmě odpovídat...
Moc držíme palce, ať dopadne dobře vše v práci. Už kdybyste zůstali sami, tak ať máš nějakou jistotu...

Holky, já to vidím, že na tvrdě fakt vlítnu až po Novým roce. Vím, že je to srabárna, to takhle vzdávat a měla bych se vzchopit, ale cítím, že na to teď nemám. Jak psala Leninnka o těch cílech, tak můj cíl je v prosinci nepřibrat. Dál budu chodit na cvičení, donutím se cvičit i doma, nežrat po večerech a jíst pravidelně, ale na žádný velký úbytky to teď nevidím...

Leni, kuskus naprosto miluju. Připravuje se tak, že ho zaleješ jednou takovým množstvím horký vody, co je kuskus. Já ho ochutím trochou podravky, promíchnu vidličkou a přiklopím asi tak na 10-15 minut. A pak si ho třeba smíchám s vařenou zeleninou, posypu sýrem... nebo jen tak samotný třeba s volským okem. Fakt je to dobrůtka.

No nic holky, jdu hodit sprchu a svalit se k robátkům.

Brouuuu

prami
7. pro 2009

holky,

právě jsem prozkoumala důkladně mikulášký balíček a ten byl 😀 😀
a plány na Vánoce měním z nepřibrat na nepřibrat moc
😀 😀 ,jsem si řekla,že si to nějakým blbým hubnutím 😀 😀 ,nebudu kazit.

ještě tip na cvičení,šmejdila jsem na Hejbejse.tv a u kalenetiky je napsáno,že za 10 lekcí můžeš odbourat 3-4 cm,mám za sebou 5 lekcí a zdá se mi,že vidím zlepšení 😉

lenka132
8. pro 2009

Prami-tak máme podobné plány na Vánoce-a jak se bojím 😀

Já jsem prasila včera, jsem strašná-ráno a dopo v pohodě, pak jsme byli s manžou v Praze na nákupech, tak jsem si dala u MC D. torilla menu, pak ještě v KFG longera a završila jsem to doma ve 22hodin, kdy jsem si načala tuňáčka RIO MARE-jéééé já ho tak miluju a celej ho jen tak snědla-fuj já se stydím-no a málo piju-průser největší 😠

kometka5
8. pro 2009

Krásné ránko!

tak jsem to všechno hodila do tabulky, jen nějaké údaje mi chybí od Roz a od Maru, proísm prosím ještě míry,ju? sice není už začátek měsíce, ale je to první pondělí v měsíci, takže se i měříme... 😉

tak já tedy začínám taky nějak prasit, resp. celý den se držím, a pak večer, když zalehne malá žeru a žeru a hlavně mám hrozný chutě na popcorn, brambůrky.... ☹
takže můj cíl je přes vánoce taky nepřibrat....se cvičením je to na štíru, protože to bych už vůbec nic neupekla, takže zase se do toho obuju v lednu....

dneska jdu s malou dělat perníčky, tak nevím, jestli já dřív nepřijdu o nervy než že bysme něco vytvorřily. 😔

lenka132
8. pro 2009

Komet-jsi šikulka, moc díky 😉 a ať se Vám perníčky povedou, nebo spíš,ať to zvládnete bez újmy 😀

leninn
8. pro 2009

Dré ránko,
včera jsem to nakonec nevydržela úplně bez hříšku, manžílek dostal ve 22h chuť na chipsy....takže je vám jasné, že tak velkou vůli ještě nemám, nebylo to nic strašného, dokonce jsme ten pytel ani nedojedli, ale i tak...

Holky, jinak si myslím, že dávat si přes Vánoce cíl zhubnout je nemožné a opravdu, kazit si tím Vánoce nechci, ale přibrat taky nee.

Kometko, ať se perníčky povedou 😉 Barča už vykrajovala u švagrové a strašně jí to šlo...tak to asi doma taky risknu, i když my pečeme cukroví a mamkou dohromady u ní doma, jenže letos má asi před týdnem novou kuchyň a novou troubu, tak má strach, že to v ní nebude umět, že všechno připálí a tak...
Tak nevím, jestli nějaké cukroví bude a já sama se na to moc necítím, nejsem moc dobrá pečicí kuchařka a ještě s Adámkem, určitě se vzbudí a bude bečet, když budu mít várku v troubě, že? 😀 😀 😀

Hezký den 🙂

prochi
8. pro 2009

Hoj ahoj,
my budem taky dneska péct. Mám zaděláno na linecký, perníčky a strojkový kokosový a banánky. Nedělám toho moc, od každýho jednu várku (po ca. 250g mouky).
Malej pomáhal už loni a hrozně ho to bavilo. Základem je připravit si těsto dopředu, kousek mu "věnovat" a ať si vyvaluje a vykrajuje dle libosti. A nebo já válela a on vykrajoval a já to dávala na plech. Dneska jsem mu slíbila, že až přijde do školky, tak se na to vrhnem.

Za chvilku valim ke kadeřinici, mám to už hrozně odrostlý, takže barvu a zastřihnout. Hrozně se těším.

Zatím páčko

prochi
8. pro 2009

samo, že až přijde ZE školky 😅

prami
8. pro 2009

Ahoj,

Já raději nepeču.Vrchol mého umění jsou perníčky.Nějaké cukroví si objednám,ale to si nechám přivézt až kolem 20.12.Já se znám,jakmile bych měla doma něco dřív tak bych jen žrala a žrala.
A když jsem viděla v nějakých tabulkách jaké kalorické bomby tyhle kousky jsou,tak neé, díky.Takhle to málo nachystám pro návštěvy a bude klid.
Po vánocích pak jedem k našim na Moravu a to teprve bude maso,protože tam toho budou mraky.

leninn
8. pro 2009

Pomóóóc, strašně mě zase hodí mlsná...po obědě ☹

prochi
8. pro 2009

Leni, tak co? Dohnala tě ta mrcha mlsná? 😀 😅
Mě krapet jo 😅

Prami, máš recht, jsou to hrozně kalorický bomby. Je to až k neuvěření, kolik se v takovým mrňousku cukrovíčku dokáže skrýt kalorií 😕 😠 😀

Tak já dneska zvládla ty čtyři druhy, co jsem chtěla a zítra dopo budu pokračovat. Zítra mám v plánu kokosky, pařížský rohlíčky a karamelový rohlíčky, ale uvidím, kolik toho stihnu. Odpo je drahý doma, tak vyrazíme na vánoční nákupy 🙂

Jinak zatím mě to "suchý" cukroví neláká a promazávat budu až ten víkend před Vánocema. Čím dýl tím líp 😅

leninn
8. pro 2009

Prochi, dohnala ☹ 😢 😢 😢 😔
Ale nevzdávám to, zítra to zase napravím... 😉

To cukroví vám závidím, těsto si děláte den dopředu a necháváte ho uležet? Jsem v tomto totální analfabet 😅

marie_m
8. pro 2009

holky, ja sem vazne prase necutny, sezrala sem mladymu skoro vsechny sladkosti, co dostal k mikulasi, ale tak zase me tu na druhou stranu nebude nic lakat 😅 😀

jinak cukrovi nepecu, neumim a ani me to neba, neco koupim, jen na ozdobu a budu doufat, ze to prezije do 24.12.

komet, ja nemuzu najit metr (dikybou), takze moje velemiry poslu az v lednu, esi to nevadi

leninn
9. pro 2009

Dobré ránečko plné nových sil a odhodlání 🙂

Maruško, mluvíš mi z duše, přesně takto probíhal Mikuláš u nás, veškeré čokoládové postavičky, které Barunka, potažmo i Adámek (ty byly pro mě, aby z toho taky něco měl) jsem sežrala snad za dva dny, to bylo množství čokolády, ale já prostě nemohla přestat, dokud to nebylo sežraný 😠 😀 😔
Barunce tyhle věci moc nechci dávat, aby nebyla tlustá 😀 Tak je tlustá maminka, že? 😅 Ale už je všechno pryč, i když sladkostí doma máme, bonbónů snad 10 sáčků, nějaká lízátka, brumíky apod(kdokoli přijede, tak něco přiveze... 😠 ), ale to mě tak neláká, ale jak vidím čokoládu, zúží se mi panenky a.....zbytek si dokážete domyslet 😀

Co dneska? Co plánujete k obědu? Já včera dělala gulášovku, tak si dámu polívku a je tam zbyteček rýže se zeleninou, tak ho asi dojedeme...
Snídám caro, kiwi, mandarinku a bílý jogurt s müsli...
Svačina asi nějaké ovoce
Pak ten oběd, co jsem psala a odpoledne hlavně zelenina, asi zase vajíčko pro bílkoviny

Tak hezký den, ať se daří.

prochi
9. pro 2009

Leni, zúží se mi panenky 😀 😀 😀 😀 Se tady válim málem pod stolem 😀 😀 😀 A úplně se vidim, jen já to nikdy nedokázala takhle krásně zformulovat 😀 😀

Tak co snídám já? Ani nechtějte vědět 😅 Vytáhla jsem si od malýho z Mikuláše perník 😅 A je to mňamina 😅 Ale už mám za sebou cestu do školky na kole, tak to jde ne? když pominu, že jsem tam za tři a půl minuty 😅 Ale s dvacetikilovým závažím za sebou 😉

K obědu máme těstoviny s tuňákem a brokolicí. Měli jsme už včera, dneska to dojedem. Ovšem co zítra, to teda absolutně netuším.... A drahý si přeje buřtguláš a koblihy (domácí, v oleji smažený samozřejmě...) budu to muset ještě nějak zaonačit...

Leni, těsta si dělám den dopředu jak který. Třeba co jsem pekla včera, tak to jsem měla všechno už připravený. Na dnešek nemám připravený nic. Začnu těmahle kokoskama http://ekucharka.net/kokosky/ akorát nejdřív si udělám těsto na kolečka pod ty kokosky a to si dám odležet než udělám ty kokosky. A pak budu dělat pařížský rohlíčky a ty se stříkají na plech, dělám podobný těmhletěm http://www.peceni.info/parizske-rohlicky-ll - jen obrázek, těsto mám trochu jinak.
Tak jdu dát spát Cácorku a jdu na to.

marie_m
9. pro 2009

leni, a jakou jis zeleninu pri kojeni?..pac ja nechci maly zpusobit nadymani,takze vlastne ani nevim,jak mam jist ☹

prochi
9. pro 2009

Maru, vím, že se ptáš Lendi, ale já se do toho taky vmísim, ju? 😅
Musíš pomalu vyzkoušet, co bude vadit a co ne, u každýho je to jiný. Já se ze začátku bála šíleně, takže první měsíc jsem nejedla vůbec melouny (bylo léto) ani okurky (měli jsme jich plnou zahradu), ale jak týdny utíkaly, tak jsem pomalu zkoušela, jestli něco vadí nebo ne.
Všeobecně... každýmu mimču vadí něco jinýho a každý je jinak náchylný. Pokud na bříško nějak hodně trpíte, tak by nepomohlo ani kdybys jedla jen tři dny starý rohlíky a prolejvala to kmínovým čajem. Takže pokud nějak extra bolesti nemá ani normálně, tak bych se už nebála. Opatrně rajčata, může se osypat (nám nevadí, cpu se s nima nahusto), nadýmá okurka, paprika, brokolice, květák... ale já žeru už dávno všechno a nevadí nám nic 😉

marie_m
9. pro 2009

no, prochinko, ja mam prave pocit, ze at zeru co zeru, tak porad ji neco vadi, ale zase si rikam, ze kdyz za posledni 3 ctyri dny zvladla pres 3 kila cokolady, tak jednu okurku by mohla zvladnout taky, ze? 🙂
ja se prave bojim jist uz vsechno, mam doma ananas, spoustu mandarinek (miluju) a nejim, tak to proste zkusim a uvidim, diky

prochi
9. pro 2009

Mandarinky i ananas opatrně zkus, po tom se může maximálně osypat, ale na bříško by to vadit nemělo. A na čokoládu fakt bacha, nám ze začátku taky docela vadila. A někde jsem četla, snad na kojeni.net, že po ní opravdu bolí bříško. Mrcha jedna ta fakt vadí na všechno 😅
Malý ze začátku vadilo čerstvý pečivo, tomu jsem se první měsíc vyhýbala. Ale pak už tak nějak pomalu ale jistě všechno.

leninn
9. pro 2009

Maru, asi jak píše Prochi...
Já jsem to jídlo nijak zvlášť neřešila, dá se říct, že od začátku jsem jedla třeba i brokolici, ne nijak na husto, ale v polívce mám běžně mrkev, celer, hrášek, kukuřici, brokolici a kapustu, mám nadělanou takovou směs...
Adík prděl, prdí a prdět asi bude, ale to i my, ne? Každý mě děsil, že kluci na prdíky trpí daleko víc než holky, asi je to horší než u Barči, ale vžfdycky všechno vyprděl, vykakal, kdyžtak jsem mu pomohla mysírováním bříška a nožiček, takže já se opravdu nijak neomezuju, jediné, na co jsem si dávala pozor a stále dávám je zelí, taky jsem ho měla, ale jen malinkato v polívce...nejsem asi moc vzorná matka, ale rajčatama, mandarinkama, pomelem, kiwi, jablkama se cpu pořád a myslím, že Adík to zvádá bravurně 🙂
Ananas mám teď doma taky a čokoládu? O té jsem psala v minulém příspěvku.
Adíka jsem otestovala opravdu dostatečně...vše co se moc nemá, že?
Možná, že kdyby pak celou noc probrečel, že bych si dávala pozor, ale tohle se nekonalo, tedy konalo, ale bylo to po kávě (sice úplně slaboulinké, ale i to mu vadilo), kterou jsem si u našich večer dala a nemohl prostě zabrat, chudáček.
Od té doby piju caro a jsme spokojený oba dva.

Tož tak, takže jsem Ti moc neporadila, ale jak píše Prochi, vyzkoušej a uvidíš 😉
Já jsem za to ráda, jak to Adámek zvládá, protože jak bych chtěla hubnout bez zeleniny, to teda nevím 😒 😉

😉

marie_m
9. pro 2009

caro? leni a to je co?

leni a prochi, jakej teda mate jidelnicek, coby "dojnice"? 😀...inspirujte me, kocky moje

leninn
9. pro 2009

Caro, jdu se podívat...instatní kávovinová směs. Složení: ječmen, slad z ječmene, žekanka, žito
Já si dám dvě lžičky, zaleju do půlky hrnku vodou a doleju mlíkem, mňam (chutná mi to skoro jako kafe)
http://kava.heureka.cz/nestle-caro-200g/

Jídelníček?
Ráno mám většinou jogurt s müsli, pak na sváču ovoce, dnes pomelo, k obědu rýži se zeleninou, těstoviny se špenátem, nějaké to maso, třeba tuhle kuře, často pangase 😝 se zeleninou a bramborama nebo kaší.
Odpoledne se snažím zeleninu, já ujíždím na cherry rajčátkách a Barča taky 😀 A docela často si teď dělám k večeři volské oko dvě se zeleninou nebo troškou brambor...

rozela
9. pro 2009

zdar ženy! 🙂 tak jsem poslala komet ještě svoje maximální míry. ostuda

jinak já se dnes (prozatím) celkem držím. včera jsem se tak snažila, k snídani rohlík se šunkou, k obědu jsem měla cottage a knuspi, jenže jak jsem ten cottage otevřela, tak jsem ho musela vyhodit ☹ byl uplně kyselý. tož jsem to vylepšila. místo abych se cpala suchýma knuspikama, narvala jsem se mc chickenem od "mekáče" samozřejmě i s hranolkama a colou. no úúúúžasný. a večer jsem zvalila ještě chleba se sýrem, 2 koblihy a pro lepší pocit jsem to zajedla mrkví 😀
dneska jsem snídani odbyla kafem 😔 k obědu těstoviny se sýrovou omáčkou, ke sváče 2 knuspiky a teď jsem si dala rohlík se šunkou a "jenom" 3 čokoládový korunky 😀 nevim čím to je, ale večer má to jídlo tak nějak větší přitažlivost nebo co 😀

prochi blízkou rodinu pro jistotu vůbec neinformuju. na to je čas, až se to nějak vyvrbí. já se vlastně "doma" nikdy s ničím nesvěřovala. mám z dětství zakódováno, že to nemám dělat. jednou se mi to šeredně nevyplatilo. ale mám pár dobrých kamarádek, které mi to za tu rodinu 100x vynahradí 🙂 a pak taky vás tady 🙂

rozela
9. pro 2009

tááááááááák a je to v konečníkůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů 😀 mladej mě uprosil, abych mu udělala knedlík s vajíčkem, že má na to velikou chuť a kdo toho půlku snědl? jojo, ta hrošice co na mě pokaždý čumí ze zrcadla 😝

ale ženy, co je horší. peču maso se svíčkovou. už hodinu a 3/4 a vůbec, ale vůbec se to neblíží k měkké věci 😲 ta kráva měla snad 135 let.

jo a k té cizrně-všude píšou těsto na cizrňáky instantní nebo z cizrnové mouky. no to je mi na ptáčka, když mám doma "boby". domníváte se někdo, že by šlo tu cizrnu uvařit, ochutit, namixovat a dohustit do bramborákové hustoty,nakydat na pánev usmažit?

leninn
10. pro 2009

Ahojky,
tak jsem to dnes taky moc nezvládla, byla u nás babička (prababička), snídaně a oběd ještě ok, ale po obědě jsme pekly perník a opravdu poctivou vrstvou čokolády a je opravdu móóóc dobrej a já ho opravdu dóóóst papám 😒
Ale teď končím a do večera už jen zeleninka, že? 😉 Jsem na sebe zvědavá, když tu na mě juká a manža si ho určitě večer, až se vrátí z práce dá... 😅 😔

Rozi, jsem ráda, že ses ozvala a že jdeš do hubnutí zase s námi, chyběl by mi Tvůj osobitý a mě velice sympatický černý humor 😀
Jak dopadlo to maso na svíčkovou? Obdivuju Tě, na svíčkovou si asi nikdy netroufnu...
S tou cizrnou Ti neporadím, nikdy jsem ji neměla a tím pádem žádný recept nemám 😖 Snad něco najdeš, já se chystám na ten kuskus, už jsem ho měla, ale to bylo v době, kdy jsem hubla po Barče, tak těď zase hubnu, tak ho zase začnu papt, a to ve větším, když je tak dobrý, že?
A jak jinak...jak to zvládáš doma?

Hezký den všem-i když u nás teď začalo pršet 🙄

leninn
11. pro 2009

Ahojky-hezký páteční večer a víkend před námi...
Jakpak jste se měli?
Já dnes měla totálně ulítaný den, myslela jsem, že si stihnu udělat spoustu věcí, měla jsem Barču u tchýně, ale nee...byla jsem nakupovat dárky, ale kvůli kojení jsem na to měla jen hodinku, takže jsem skoro nic neudělala,pak jsem jela domů a jen si oškubala nohy a vytřela obývák a koupelnu a už jsem jela k mé mamce, ta mi pohlídala Adámka, abych jela nakoupit jídlo, což jsem dopoledne už opravdu v té hodince nestihla, vyzvedla jsem Barču a už je večer...
Teď se Adámkovi nechce spát, tak vám jen v rychlosti píšu a i tak od toho pořád odbíhám ho konejšit...takže zase neudělám nic 😒 myslela jsem, že bych si nějaké ty dárky zabalila...asi nee,no.
Jinak jídlo děs, bez snídaně jsem bvylítla z domu, abych stihla v tom městě být aspoň tu hodinku, první "jídlo" jsem dnes měla v 11:30, a to asi 8kousků cukroví u tchýně, pak doma pims čoko magic a pak teď večer zeleninu s bramborama, dobrý, co?Snad to bude zítra lepší, bude klid, tak se budu snažit.

Hezký večer 🙂

lenka132
12. pro 2009

Ahoj holky, koukám předvánoční blázinec je asi u nás u všech stejný 😉 ☹ já si vzala v pndělí a v úterý dovču, že jako budu mít 4dny volné a co toho udělám....no jo, jenže mi dnes volala kolegyně, která má jet zítra na Žofín na ples a má vysoké horečky, tak budu muset jet já, už se z toho picnu, takže zase skoro celý den v řiti

Roz-tvoje svíčková mě pobavila

Krásnou a pohodovou 3adnentní neděli 😉