Začínám s "dietou". Přidejte se

paseky
6. srp 2008

ahojky, koukala jsem na sebe do zrcadla, a řekla jsem si už dost. musím se sebou začít něco dělat. chtěla bych začít s dietou , ale žádná dělená strava, žádný orášky, žádnyý hladovění. Chci se snažit na rady těh zkušenějších naučit jíst pravidelně malý množství a doufám, že zhubnu. chcete se nědko přidat, protože ve dvou se to lépe táhne. budu ráda.

marie_m
13. led 2009

roz, tak to se k vam s tim bruslenim pridame 🙂 ja mam novy, na kterych sem si, kdyz jsme tady zacinaly s tou nasi slavnou dietkou, zlamala ruku, pamatujes?....ale nezanevrela sem na ne, v sobotu jsme byli bruslit na stvanici na lede a suoer, takze sem trosku odbourala ten bojacnej blok a na jare/lete se chystam zase drandit venku 🙂

jinak ja se dneska drzim fakt dobre, nejak mam pocit, ze to je zase dobry, hlidam si zradlo pravidelne, hodne lokam vodu, bude to dobry 🙂

andy80
13. led 2009

ahoj holky,

rozela: jsem zahlídla co si psala a byla jsem na tom stejně. Teď jsem si řekla DOST a už druhý týden nežeru, ale jím jako kulturní člověk a možná ještě míň a zjišťuju, že to není tak hrozný a že to jde.

Já jím každé 2 hodiny pidi porce a zatím jsem nepoznala co je hlad. Poslední jídlo mám v pět a večer u telky, když mě honí mlsná, tak si uvařím zelený čaj a vezmu si okurku, rajče nebo papriku. Zatím to zvládám bez obtíží. Věřím, že krize přijde a jen doufám, že se jí nenechám zlomit.

rozela
13. led 2009

mari určitě! bude nás víc a bude větší sranda. a kluci aspoň budou mít sportovní vyžití 🙂

andy mě už to taky šlo. jenže pak stres přes vánoce a já se nemůžu dostat do režimu. budu se taky muset pochlapit a jíst jako kulturní člověk. 😀 to je výborná hláška 😀 a holt mi ze začátku nejspíš pomůže budík.
bych byla docela frajerka, nosit v batohu takový ten šílený budík, co se dával ještě na talíř. pak by mi někde v socce začal zvonit a lidi by asi čumeli. vytahnout budík, přeřídit na další jídlo, vytahnout sváču a pojíst. a měla bych to i s masáží zad 😀 😀 😀

kometka5
13. led 2009

holky, samosebou, že jsem zmagořená a dala jsem tabulku jen přeposlat z rána...prostě jsem hovádko, ale teď na to kouknu a napíšu to ještě jednou.

Leni, je dost možný, žetě tam mám uloženou s malým l, tak já se polepším a písni, jestli to dobře dorazilo...

Jinak mi tady dělá problém jíst pravidelně, naposledy jsem se v poledne nažrala zelňačkou a do teď jsem nejedla, byli jsme u známých, takže teď vezmu ledničku útokem. malá konečně uložená, tak to asni jinak nevidím...

Leni, zelňačku dělám normálně brambory uvařím, zvlášť zelí, a pak do tich brambor dám třeba klobásu, dám tam zakysanou smetanu, pak ještě smetanu 33% s moukou a nakonec tam hodím to zelí. ale tentokrát to je zelňačka od tchýně a to to dělá jinak, bez smetany, tak to není taková kalorická bomba. ale přesný recept nevím. alejá jí mám bílou a ona červenou.

jinak jste mi udělali chutě s tím kuřecím a brokolicí a brambory. hned zítra si to udělám. já mám taky ráda jídla, který se dělají sami, ale nějak mi chybí inspirace.

prami
13. led 2009

Rozel- , budík v socce 😀 😀
Já mám s večeřema docela problém.Už mám vyzkoušené,že to fakt jde nejlépe dolů,když už večer nejím žádné sacharidy,jenže zeleninu jím jen proto,že musím ( nejlepší zelenina je pro mne oliva, nejlépe s mandličkou 😀 😀 ) a masová taky moc nejsem.Pak už zbývají vajíčka,tvarohy a už nevím.Dnes jsem měla míchané vajíčkou s tunou hrášku.Taky si dávám nějakou zdravou pomazánku nebo tvargle a ty křehké chleby-sice sacharid,ale aspon ne taková bomba.Tak pokud někdo máte tipa na dobrou večeři tak šup sem.

Takhle zdravě jsem jela asi 14 dnů před Vánocema a docela jsem zhubla,jenže pak jsem udělala osudovou chybu,že jsem začla péct a už to jelo a nezastavilo se to až do pondělka,to jsem si zase všechny ( skoro) zhubnuté kg přičarovala zpátky 😀

Mari- ještě s tou náhražkou smetany, jsem si vzpomněla- taky občas používám tu Ramu creamfine - je to z rostliných tuků- ale i tak 15%

pavla80
13. led 2009

Tak holky už leží a jsem dneska nějak KO 😖 .

Byli jsme s Kačkou na tanečních a musím říct že to Kačule docela jde je šikulka,tak snad ji to vydrží 😉 😵

Komet já ještě neměla čas ani na tabulku kouknout,tak teda budeš posílat ještě jednu jo??

No já to Lence přeposílala a došlo ji to a poslala jsem to s velkým L tak to bude asi ten problém 😒

Tak já zelnačku taky dělám bez smetany,Dám vařit zelí a brambory a jak je to měkké tak opeču klobásku zvlášt přidám k tomu trochu sladké papriky a pak to šupnu k tomu zelí a bramborům a zahuštuju jíškou.Se smetanou jsem to teda ještě nikdy nejedla,tak až budu spokojená z váhou tak si ji pak udělám 😀 😀

Roz tak s tím budíkem by to byla docela sranda 😀 😀 .To já taky problém s jídlem nemám,myslím na nějo pořád a ted po vánocích jak je rozežraný ten žaludek tak počítám hodiny kdy už bych si zas něco malého mohla dát .

A večer je pro mě taky největší hrůza!!!!Dneska jsem ještě sama tak to jde,ale zítra bude zatěžkávající zkouška z manžou s ním je to těžší 😀 ,ale večer jdu cvičit a myslím že přijdu tak hotová po takové dlouho době že nebudu mít na jídlo ani pomyšlení 😝

marie_m
13. led 2009

kocky, tak ja si k vece udelala salatek a uz ho mam v sobe, zatim mam plnej bruch, ale za chvili me zase zacne honit mlsna, doprdele prace, musim to nejak prekonat 🙂

roz, ten recept zni dobre, asi to taky zkusim 🙂

pavla80
13. led 2009

Maruš já to včera překonávala vodou 😀 😀 .Já mám tu smůlu že mi moc hořký čaj nechutná tak piju jen vodu a včera jsem ji teda vypila moc!!!!!!Dneska se mi zdá že je to lepší 😉

Já si dala suchary ze zeleninou a sýrem,ale dala jsem si je v 6 a už nic nebudu.Tak budu jen pít vodu a půjdu brzy do pelechu 😉

pavla80
13. led 2009

Komet tabulku mám díky!!!!!!!!!!!!!! 😉

kometka5
13. led 2009

tak já si opět dala tláču...ach jo, to je dietka a teď tady chodím jak mlsnej ohař a nevím, do čeho bych zobla. asi půjdu spát... 🙂

pavla80
13. led 2009

Tééééda Komet!!!! 😀

Tak tu já naštěstí nemám ráda 😝 😝

Holky a já se loučím jdu do hajn jsem fakt nějaká grogy

tak přeju krásnou dobrou noc!!!!!!!!!!! 😉

leninn
13. led 2009

holky,
tak já jsem si dala k večeři jogurt s müsli a je mi po tom strašně těžko 😒 Mám břicho jak meloun, hrůza. Ai také půjdu spát, ať to zaspím, ale mám pocit, jak kdybych snědla bochník chleba 😠 Zítra ráno zkusím skočit na váhu, ale obávám se, že bude přírůstek, vzhledem k tomu, jak se dnes cítím nacpaně ☹

Komet,tak tlačenku bych si nedala, nepapám nic takového, ale čokoládku, tu jo 😀 😀

Maru, taky jsem si dnes udělal salát a jedla ho celé odpoledne, ještě mi zbylo na zítra, udělala jsem ho opravdu móóóc, tak ho dojím zítra. Byl mňamózní, tak se zítra bude hodit, mám tam ještě zbytek mrkvové polívky, tak to bude ideální oběd.

Zítra chystám velkou prochajdu, ráno k doktorce na přeočkování, asi hodinu neprotaženou cestou, takže tlačení kočáru sněhem, což je fajn, dám si pořádně do těla, to stejné zpět a odpolko ještě půjdu s Barčou na boby. Dnes spala venku do půl čtvrté, tak už jsme pak ven nešly, byla by stejně za chvíli tma, než bych ji dala najíst a znova oblíkla 😉

Tak zítra to mám hezky naplánované, málo a často a hodně pohybu 😀 Tak teď to jen dodržet 😀

Holky, půjdu asi taky chrnět, je mi nějak šoufl, asi si tělo těžko zvyká na to zdravější stravování...jo, komu není rady, tomu není pomoci, tak teď trpím 😖 asi mě nadula ta zelenina a pak jogurt 😖 Když já nevěděla, co bych sežrala a chtěla jsem zdravé 😉

Zítra ráno v plné polní 😉

marie_m
13. led 2009

kocky, tak mam jeste v sobe k tomu salatu jednu tmavou housku, tak snad se to neposere, co? 🙂

my budeme mit zitra narocnej den, od deviti mame kurzy bubinky, pak musime rychle prejet domu,aby mi kubik zase nevytuhnul v tramce, odpo pujdeme plavat a ja mam vecer dance aerobik, uz se tesim

dobrou noc!!

rozela
13. led 2009

děvčata, tak já jsem prase dne. právě jsem zvalila 2 koblihy 😔 jsem prase, jsem prase, jsem prase. ach jo! a už jdu taky spát, pže jak mi z toho začne být blbě, tak neusnu.

holky vy mi děláte chutě s tou zelňačkou. já ji mám taky ráda, ale nemůžu zapomenout na valašskou kyselicu, co jsme jedli ve skanzenu v Rožnově. to byla prostě lahůdka. chtěla bych recept, ale zatím se mi ho nepodařilo sehnat.

prami zkoušela si šmakouna? s tím se dá udělat dobrá bílkovinová večeře. 😉

holky dobrou noc a s kilama do ................ začíná mě tlačit břuch 😒 dobře mi tak.

marie_m
14. led 2009

bre ranko, tak ja sem jeste v noci do sebe natlacila jeden jogurt, ale jinak pohodka 🙂

andy80
14. led 2009

Dobré ránko,

tak já si včera k večeři dala plátek Fit čtyřzrného chleba mázlého lučinou a večer u telky jsem snědla grap. K snídani jsem měla jogurta a k obědu si udělám nevím co. Mě ta dietka začala docela bavit, kor když šli kilča dolů, ale nějak nevím, co pořád vymýšlet. Asi udělám zapečené brambory a dám si menší než dětskou porci.

Co se týče pitného režimu, tak já teď vypiju kolem 4 litrů. Před každým jídlem vypiju 0,3 vody, po jídle taky a 1,5 litrovou konvici pravého čínského zeleného sypaného hořkého čaje v průběhu dne. Zelený čaj prý pomáhá při hubnutí. Jo včera jsem sežrala kostičku čokolády, ale zůstalo fakt u jedné kostičky, asi mi chyběl cukr, protože jak jsem tu čokoládu u malého viděla, musela jsem si uloupnout, bylo to silnější než já.

prami
14. led 2009

ahoj holky,

tak včera jsem obstála se ctí,i když jsem šla raději brzo spát,protože už přicházely hříšné myšlenky-vlastně hřešící 😀 😀

Rozel- šmakouna jsem ńezkoušela,ale určitě zkusím- díky moc za tip.Jak upravený ho jíš ty?

Zkoukla jsem tabulku a musím vás teda pochválit,kolik kg už jste od září zhubly.Co reakce okolí? Musí to být příjemné,což?, se taky těším 😀 😎

Jdu s Mariánkou plavat,těším se- každý pohyb se počítá 😉

marie_m
14. led 2009

prami, ja smakouna kupovala jen uzenyho, dala ho do mikrovlny, na nej platek sejra, dala to na dve mnuty a slo to 🙂 ale maso je maso

andy, to ses dobra, ze zustalo jen u jedny kosticky 😀

kometka5
14. led 2009

a co to je šmakoun?

marie_m
14. led 2009

kometko, check it - http://www.smakoun.cz/
je to takova bilkovinova nahrazka masa, celkem se to da, ja sem to jednu dobu jedla porad a porad 🙂

andy80
14. led 2009

Ahojky,

tak dneska jsem véče dala taky na prdel, měla jsem chleba ve vajíčku, ale jen půlku krajíčku, tak se zase tolik neděje, dala jsem si k tomu tunu okurky a papriky.

Taky jsem si říkala, že je to dobrý, když jsem si vzala fakt jednu kostičku. Pěkně jsem si jí vychutnala a pak si řekla, že mi to stačí. Snad to takhle lehce půjde i dál i když tomu nevěřím. Krizi čekám každým dnem.

prami
14. led 2009

Andy- já tomu dala na prdel víc,neboj to je Ok.Přiletěla jsem z bazénu totálně vyflustaná a hladová,do toho Márinka hysterický řev tak jsem do sebe naházela bezmyšlenkovitě oběd a pak mne furt honila mlsná 😠 😠

Mne z toho fakt hrábne,jeden den mi připadá,že není nic snadnější než držet dietu a druhý den si říkám,že se na to nevy... a tlačím do sebe hlava nehlava.A stejně je mi pak z toho na nic.Chjoo 😒 😒 Jsem si dala za cíl do Mariánčiných 1.narozenin tak 3-4 kg zhubnout a s takovou to nemám šanci vůbec dát.

pavla80
14. led 2009

Ahojky

Tak my se vrátily z bazénu bylo fajn,aspon nějaký pohyb 😉 .Ale pak jsme se stavily do pizzerky,ale dala jsem si jen salát a donesly mi takovou kupu jsem nechápala,manža mi musel pomoct 😀 😀 .Takže já dneska celkem dobrý.Na oběd jsem měla toho králika,ale malinko tak snad to šlo 😉

Andy teda tak to si dobrá,já kdybych asi okousila,tak bych to nezvládla s jednou kostičkou a musela bych toho sníst víc,proto raději už ani nezkouším 😀 😀 .Jsi šikula!!!! 😉 .A s tím pitím ti to docela závidím,já sice ted vypiju dost,ale přes 1.5 to nejde.Spíš tak do 1 litru 😖 .Já do sebe prostě víc nedostanu 😒

Toho šmakouna bych i zkusila,ale u nás na dědince to asi teda nenajdu.Maruš musím jít přímo do nějaké prodejny se zdravou výživou???Nebo bych to sehnala i třeba v Tescu nebo tak??

Prami tak mě každá pochvala,zahřeje u srdíčka!!! 😀 .Moc dobře se to poslouchá,fajn pocit 😉

marie_m
14. led 2009

kocky, tak ja se akorat vratila z dance 🙂 bylo to super, jen sem neska byla jako hovado a porad pletla kroky...skoda, ze to bude jen do unora, pak de lektorka na materskou, no tak musim najit neco jinyho, ted do sebe tlacim rajcatko a syr a pak uz asi vytuhnu, pac jsme neska meli narocnej den se synatorem

pavi, nene, maji to skoro vsude, jen musis hledat, tesco, kaufland, albert, zkus se poptat

prami, tenhle stav mam taky, ale musime to halt prekonat, zase sem nakopnuta jako blazen, neska, jak sem zase na cviceni videla ty hubeny pipiny 😝 😀

dobrou noc!

prami
15. led 2009

Maru- no hubené pipiny taky nemůžu vystát 😀 😀

tak večer ještě padla flaška vína s manželem- tak můžete hádat jak včerejšek neslavně dopadl. 😝 😝
Nicméně ode dneška zase začíná řád a disciplína a žádné fńukání,že to nejde se neovládnout 😉 😉

často mne taky děsí,že pokud se mi podaří zhubnout na vysněnou váhu,tak to vlastně neskončí,ale že ta střídmost mi musí zůstat nafurt,pokud tedy nechci být celý život obtloustlice 😀

kometka5
15. led 2009

ahojky,
tak jsme byli dopoledne poprvé cvičit s malou a zřejmě to nemá smysl. vůbec jí to nezajímalo, jen pořád běhala tam a zpátky po těloctvičně, já pořád za ní a když jsem se jí jen dotkla, tak spustila, že chce běhat sama. takže žádný cvičení se nekonalo...teď už spinká, tak si dávám kávičku, jsem totál vyřízená, šla bych hned spát...

marie_m
15. led 2009

kocky, tak ja mam dneska hlidani, tak razim odpoledne na erobik s olgou sipkovou, toz sem na to zvedava 🙂

prami, taky sem o tom premyslela, ze se vlastne budu muset drzet porad uz, ale zjistuju, ze tohle "zdravy zrani" mi fakt jede, naopak, kdyz si ted dam nekdy neco tucnejsiho atd, tak pak trunim na hajziku 😝

komet, dej tomu cas, trebas tomu mala prijde na chut, presne proto jsme zacali chodit az ted, pac kuba je hrozny pometlo a porad beha a nic ho nezajima, ted uz dokaze poslouchat, tak si to i uziva 🙂

leninn
15. led 2009

Ahojky holky,
tak mám uvařeno, Barunka spí, tak mám chvíli času 🙂 K obědu jsem dělala brokolici zapečenou s bramborama a sýrem, je to mňamka. Jsem zvědavá, co na to bude říkat Barča, ale myslím, že se bude oliovat až za ušima 😀

Prami, já vínečko také ráda, moc ráda 😀

Kometko, přesně jsem nad tím tuhle přemýšlela, u nás je také cvičení pro maminky s dětmi a chtěla jsem tam zavítat, ale...Barča je drak a úplně ji vidím-přesně jak Soničku, jak tam lítá a běda, kdybych ji chtěla usměrnit 😀 Ale i tak bych to chtěla aspoň jednou zkusit, třeba se pletu 😉

Maru, tak to jsem zvědavá, jaké to bude. Tak až budeš mít po, tak dej určitě vědět. Já jdu večer také na aerobik, ale bude to klasika. Ale lepší něco než nic, že?

Tak se holky držte 😉

rozela
15. led 2009

ahoj holky, jsem vás dočetla a musim vás všechny moc pochválit, jak jste šikovný a držíte se 😉 já jsem opět brablenec srágora. včera jsem měla akorát oběd a večer kuří vývar. pak v posteli ještě kousek sýra, ale to dopo! hlavně že jsem žahla 3 kafe, ale jídlo 0. ach jo!
zato dneska jsem opravdu jednička! 😠 ráno kafe, pak kafe (aby se to nepletlo), rohlik se sýrem(samozřejmě bílý 😝 ) a k obědu krupicovou kaši. teď vařim hovězí vývar a mám tam nachystaný rajčata na sváču, tak musim vymyslet, co s nima.

jinak včera jsem chtěla dát malýho do školky, jenže měl srajdu jak sviňa, takže jsme byli doma a zahušťovali stolici. dneska jsme se vypravili, ale místo ve školce jsme skončili u kámošky, tak si hrál aspoň v malém kolektivu, ta kámoška má dvojčata. zítra už ho tam ale opravdu musim dovést. no a manža je dneska doma, leží, potí se a tváří se na umření. holt smrtelná mužská nemoc-rýmička 😒

prami k tomu šmakounu-dá se jen tak nakrájet do zeleninovýho salátu, dá se obalit a osmažit jako řízek, nebo jenom prohřát na pánvi jako přírodní řízek 😀 (i když jako řízek to asi neni tak moc dietní). je to takový hodně variabilní. dá se s tím udělat cokoli. výhoda je, že se nemusí nijak tepelně upravovat. dávala jsem ho i na zeleninový jednohubky a chtěla bych ho prubnout místo kuřete do rizota, ale k tomu jsem se ještě nedostala. ale ten uzený se sýrem si taky někdy musim udělat, to mě vyloženě láká. já jsem totiž sýrový závislák 🙂

marie_m
15. led 2009

roz, ja mam taky rada syr, cpu ho, kam se da 🙂