Začínám s "dietou". Přidejte se

paseky
6. srp 2008

ahojky, koukala jsem na sebe do zrcadla, a řekla jsem si už dost. musím se sebou začít něco dělat. chtěla bych začít s dietou , ale žádná dělená strava, žádný orášky, žádnyý hladovění. Chci se snažit na rady těh zkušenějších naučit jíst pravidelně malý množství a doufám, že zhubnu. chcete se nědko přidat, protože ve dvou se to lépe táhne. budu ráda.

pavla80
22. zář 2008

Maruško taky velká gratulace Kubíčkovi!!!!!!!!A posíláme s holkama velikou pusinku 😉 😉

Prochi já myslím,že kojení větších dětí je fajn tak jak píšeš v soukromí.A když to vyhovuje vám oběma tak proč né?Ale minuly rok v létě jak jsme byli v zoo v Brně jsem nechápala.Na lavičce seděla paní,která kojila na veřejnosti asi 4 letého chlapečka tak to bylo na mě prostě moc!!!!!!!!Vypadalo to strašně. 😒 ,Proto si říkám když to někomu vyhovuje tak jo ,ale asi doma a né na veřejnosti.A já osobně si neumím představit že bych ted kojila třeba Kačku 😀 😀 😀 .Ona je ted ve věku.že i když od mala se před ní normálně svlíkám i manža.koupem se s ní a tak,ale i přesto jak se převlíkám pozoruje děsně,tak si neumím představit že bych ji ještě kojila 😕 😕

Moje dítko ještě spinká tak můžu ještě chvíli odpočívat,ale za chvíli letíme do školky a k dr. s tou močí.Míša sice bobek malý seděla 45 minut na nočníku,ale vyčůrala se,aspon jsem ji nemusela lepit ten sáček.Jsem si k ní sedla a celou dobu jsme si hráli a prohlížely knížky 😉 😉 .Tak snad to bude mít v pořádku 😉

prochi
22. zář 2008

Tak planý poplach, mlaďásek ještě chrní...

Kitty, tak prostě uvidíš, jak to s tou prací půjde nebo nepůjde skloubit. Pokud bys chtěla kojit dál, tak je škoda, to utnout jen kvůli práci, určitě by to šlo nějak nakombinovat, že třeba večer, nebo ráno... a pokud skončit chceš, tak si rozhodně nemusíš nic vyčítat, osm měsíců je paráda!

Taky jsme od určitý doby museli začít kojit jen v soukromí. Protože jak někoho nebo něco zajímavýho viděl, hned se pustil, mlíko stříkalo, řehnil se na celý kolo, zase se přisál, zase pustil...

Já to takhle dlouho fakt neplánovala. Naopak, vždycky mi kojení mluvícího a chodícího dítěte přišlo tak nějak zvrhlý. Ale pak to tak plynulo... nejdřív jsem si myslela, když už nám to pak po všech těch počátečních problémech tak hezky šlo, že budu kojit tak do toho roka. Pak mi ale přišlo líto ho odstavit, když zájem stále byl a začít kupovat umělý, když jsme měli dost z vlastních zdrojů 😅, tak jsem si říkala, do roka a půl... každý strašil, jak to potom bude čí dál těžší ho odstavit, že bude závislák, sápat se na mě na veřejnosti a kdesicosi. Nic z toho se nekonalo a my vesele kojíme dál. A ani bych v životě neřekla, že půjde víc jak rok kojit jen 2x 24 hodin, teď už skoro dva měsíce jen jednou.

leninn
22. zář 2008

Maruš, také velká gratulace 🙂 A myslím, že slavit Kubíkovi narozky a ještě mít úbytek na váze, to už je opravdu dost dobré 😀 😀

Pavli, tak ať Vám to dobře dopadne!

Pavli, prochi, také jsem chtěla strašně moc kojit, ale prostě to nešlo, barča nepřibírala, ale zkoušela jsem to pořád, pak ale zhubla a to už doktorka řekla dost, což chápu a začala jsem s UM, do toho MS, takže už se Barča vůbec nechtěla přisát, mlíčko ji nechutnalo a odstříkávání bylo děsné, během týdne jsem to vzdala, protože jsem odstříkávala hodinu a vyždímala 20ml mlíčka a byla jsem nervózní, ubulená, vyčerpaná...(ale váha i tak stála!!!)
Ořvala jsem to, ale teď už jsem ráda, mohla jsem začít zase naplno sportovat a hrát basket, což by nešlo....

🙂

prochi
22. zář 2008

Pavli, přesně tak! Já ač stále kojící, tak jsem hluboce přesvědčená, že kojení batolete (a vlastně i staršího kojence) patří už výhradně do soukromí! Natož tří čtyřletý dítě, to fakt nechápu! Mě přijde divný kojit venku i roční dítě... Protože pokud má hlad, tak už může dostat "normální" jídlo, ale tohle je většinou jen o tom, že to dítě je zvyklý se kojit, když je ve stresu, ublíží si nebo tak podobně. A o tom jsem byla přesvědčená, že prostě já nedopustím.

caira
22. zář 2008

holky ja vas s tim kojenim obdivuju, nam to proste nejak neslo, my to meli uplne opacne nez vetsina lidi, v nemocnici se rozkojila super a pak se nam kojilo prvnich cca 6 tydnu ukazkove, zadne problemy s prisavanim, zadne bolesti bradavek atd a najednou kdyz ji bylo cca 8 tydnu tak prsa nechtela, jecela, delala sceny, kuckala se na tom..jako by to na ni teklo moc rychle nebo co..jen co jsem vytahla prso tak uz jecela..proste z niceho nic..tak jsem zacala odstrikavat a davat z flasky a to si vzala ale pak se mi delalo min a min, ja z toho na nervy, porad jsem se prolivala fenyklacem, jedla polivky a buh vi co jeste a stejne to slo od peti k nule.. cca kdyz ji bylo 9 tydnu tak uz mela jen jednou denne moje mliko jinak um a pak uz jsem neodstala ani treba 30ml tak jsem se na to vykaslala.. je fakt, ze mi to ani nijak nevadi, me vzdycky bylo hrozne neprijemne si jen predstavit, ze bych mela kojit na verejnosti, takze jsem radeji ani nikam nechodila kdyz byl cas krmeni atd a od doby co jsme ji dali na um jsme obe v pohode, ona se netrapi a ja se nestresuju..Rikam si,ze pri druhem diteti zacnu odstrikavat hned po porodu at se mi tvori vic mlika od zacatku, kdyby nahodou se situace opakovala at mam zasobu... 😉

leninn
22. zář 2008

Já teda na veřejnosti také nikdy nekojila, prostě když jsem šla na procházku, tak jsem vrátila na kojení domů a když jsem byla na návštěvě, tak jsem si zalezla do nějaké místnosti, kde jsem byla sama. jedině před manžou a našima jsem se nestyděla...

pavla80
22. zář 2008

Prochi uplně s tebou souhlasím 😉 😉

Leni my měli stejný problém.Kačka ta se prostě nepřisála kojila jsem přes kloboučky ,mám problém s bradavkama a ona to prostě nechtěla.Z porodnice jsem už odjížděla na Nutrilonu.Pak jsem si vyčítala že jsem to málo zkoušela a tak,taky mi to bylo líto 😒 .Za to když jsem porodila Míšu ta se přisála i bez kloboučku a já celá štastná že odjíždíme z porodnice a kojíme,jenže malá se narodila s váhou 2980 a klesla mi na 2500 kila vůbec nepřibírala,tak mi pak i dr. doporučila že za každou cenu to kojiení prostě nejde.Byly jsme ve stresu všichni.Já se snažila jen kojit,na nic jsem neměla čas a bylo mi hrozně líto že ani na Kačku která to v tu dobu dost potřebovala a těšila se až přijedu z porodnice a stresy z toho že i když se snažím stejně je to k ničemu.No taky jsem to obrečela,ale říkám si jaké ted mám hezké a šikovné holky a máme k sobě krásný vztah i bez kojení 😉 😵 .A proto číkám KOJENÍ NENÍ VŠECHNO 😵 😵 .a prostě někomu to jde a někomu né 😉

leninn
22. zář 2008

Pavli 🙂 🙂 Krásně řečeno...

caira
22. zář 2008

holky fakt hezky receno. ja to taky obrecela, pripadala jsem si neschopna, ale kdyz jsem pak videla jak je na UM spokojena a krasne pribira a nebreci atd tak jsem si rekla presne to same, ze proste kojit za kazdou cenu nejde, ze obcas to proste nejde a tak to je a nic s tim clovek neudela..

kitty68
22. zář 2008

no asi tak pavli ja mam teda uplne na parku jestli me mati kojila neb ne 😉

segra ted kojci pres kloboucky a jde jim to, mala za tyden pribrala 190g ale jak mi skucela do telefonu jak volala z porodky tak js ji taky rikala ze to za to nestoji

rozela
22. zář 2008

ahoj holky, tabulka je tento týden vskutku perfektní! 🙂 takhle kdyby nám to šlo každý týden, nebudeme mít za chvíli co hubnout 😀 😀 😀

co se kojení týče, já moc chtěla, ale měla jsem prostě smůlu. malý měl jen 1000g když se narodil, 2 měsíce byl v inkubátoru, já ho nemohla přiložit, tak jsem odsávala, div jsem si bradavky neurvala, dostával to sondičkou, ale mlíko se mi nepodařilo udržet, takže když už jsem ho přiložit mohla, tak už nebylo co by papal ☹ bylo mi to moc líto, ale když perun dopustí, tak se mlíko nespustí ☹ tak než jsme šli z porodnice, byli jsme na neocate.
ovšem to co je v tom videíčku mi zvedlo kufr, tak jsem to ani nedokoukala. proti gustu žádný dišputát, ale já to prostě nedávám.

no a ještě bych si chtěla postěžovat. oni mi malýho nenapíchli. neměla jsem s sebou potrvzedí od praktické, že je zdravý, tak až příští týden. ona mi to ta kráva nemohla říct do telefonu, když jsem ho objednávala. tak jsem se tam prostě rozbrečela, bylo to na mě už moc. kvůli týhle blbý ambulanci už se nám to posunulo o dva týdny, mě to hrozně nervuje a teď zas tohle. měla kliku, že mě to rozhodilo do breku, kdybych chytla nerva, tak jsem jí tam vynadala na 3 doby a to by si za rámeček rozhodně nedala. no a praktická je z toho taky v šoku. a díky těm nevům jsem dnes snědla akorát polévku a nemůžu do sebe nic dostat. tak si dám další talíř, abych měla v břiše aspoň něco.

rozela
22. zář 2008

maruško Kubíčkovi přejeme všechno nejlepší!!!

leninn
22. zář 2008

Rozi, co k tomu dodat??? Je to hnus...tak snad už to za 14 dní vyjde a budete to mít z krku 🙂

kitty68
22. zář 2008

a taky prejeme Kubickovi vesele narozeniny♥

caira
22. zář 2008

tez se pridavame k rade gratulantu a Kubickovi posilame spoustu stesti a zdravi ♥

kitty68
22. zář 2008

caira neopic se ze srdickem jo? 😀

marie_m
22. zář 2008

holky moje, dekujeme vsem za gratulace! kubik mel jednu oslavu o vikendu a ted v sobotu bude mit dalsi 🙂

bohuzel, ja nemam co slavit, dneska jsem byla na sundani sadry a zapesti mi, bohuzel, nesrostlo, takze mam znova ruku v dlaze a na kontrolu jdu 3.10., navic mi dr rikala, ze at na sport zapomenu minimalne 3-nasobnou dobu, co mam ruku v sadre, takze minimalne 4 mesice....chce se mi uplne vzteky rvat, sem nasrana, nasrana, nasrana....prominte, ale musi to ze me ven...musim se s tim starat o kubu, nemuzu sportovat = nulova motivace nezrat, ja se tak tesila, ze to uz dneska konci, ale hnedka, jak mi tu sadru sundali, sem vedela, ze neco neni ok, mela sem to porad natekly a skoro nepohyblivy :-/

tak a dost sebelitosti...
my kojili jen 4 mesice a to jeste kojili nekojili, protoze kuba mel reflux, takze vsecho mlicko, co vypil z prsu, hned vyblil, takze ja musela neustale odstrikavat a zahustovat, mela sem malo mlika a po 4 mesicich sem tohle proste vzdala a byl na umely, vlastne od mala byl castecne na umelym...jakmile sem prestala kojit, odstrikala sem sotva jednu davku na den a mliko se mi uplne ztratilo

kocky, mejte se fajn

caira
22. zář 2008

maru to s tim zapestim me moc mrzi.. ja nevedela,ze se to hoji tak hle dlouho.. no tfuj tfuj tfuj at ti to uz hezky sroste, hadam, ze to neni lehky se starat o Kubika a mit nefunkcni ruku, co? jak to vubec zvladas?

leninn
22. zář 2008

Teda Maru, to je hrůza....ale nevzdávej to, podívej, že jsi teno týden zhubla i se sádrou na ruce!!!!! asi slabá útěcha, vím, ale společně to období zvládneme a pak už bude zase dobře....stejně začíná zima, tak se zas až tak sportovat nedá, jen někde v tělocvičně...
DRŽ SE!!!!!!

rozela
22. zář 2008

maruško je to na prd, že musíš mít ruku dál fixovanou, dokážu si představit, jak si zuřila, ale neboj, jednoho dne to sroste a ty další týdny utečou jako voda a zase budeš sportovat jak ti bude libo 😉 🙂 a hubnout půjde i prozatím bez pohybu. uvidíš. tě v tom s holkama nenecháme 😉 😀

marie_m
22. zář 2008

holky, uz sem se vybrecela, uklidnila, je mi lip, ani nejde o tu sadru, ale o ten cas, kterej tim travim, tim, ze kuli me nabouravam plany ostatnim lidem...zitra jedeme k nasim do toho 3.10., protoze uz to fakt chci mit za sebou, tak nebudu nic delat, muzik se bude u malyho stridat s babi, ja nebudu nic delat, aby sem si tu ruku jeste vic nedosrala, pac si myslim, ze je to stejne moje chyba, ze jsem s ni celej tejden delala vsechno tak, jako by byla zdrava
diky za podporu, jste jednicky!!! 😲

kometka5
22. zář 2008

Maru, taky asi jako poslední přejeme Kubíčkovi všechno nej, nej, nej, Sonička přidává uslintanou pusinku na dálku!

jak vidím, tak se tady řeší kojení, tak taky přispěju...jak se říká, jak kojením se hubne, tak já nezhubla ani deko. je fakt, že malá spala od malička celou noc, tak jsem se možná dostatečně nenervila a proto jsem nezhubla. já jsem odcházela z porodnice a měla jsem tak popraskaný bradavky, až mi malá pila i krev, pak jí zvracela, fakt jsem brečela každý kojení bolestí, pak mi moje máma "naučila" kojit a kojili jsme 3měs., pak najednou přestala přibývat, pak dokonce ztrácela na váze, takže jsme přikrmovaly UM, ale stejně jsem svoje mlíko neudržela. Bylo to hrozných 14dní, kdy já jenom probrečela, pořád jen odstříkávala, malá brečela hlady, a MP pomalu nevěděl, co se mnou...měla jsem pocit, že jsem jako máma zklamala, že jí nemůžu dát to nejlepší co by měla mít. prostě hrozná hysterie...proto nesnáším teď tu známou propagandu, kdy nejlepší je kojit, kojit, kojit. podle mě to na každou mámu hrozně dolehne, když to prostě nejde. ☹ malá zaplaťpánbůh v pohodě přešla na UM, přestali jsme dokonce mít reflux, a teď jsem ráda, protože spousta mých známých usne jedině u prsa...tak to my jsme v tomhle v pohodě. 🙂

jinak tabulka je bomba...8kg je žůžo...tak snad to bude i další pondělí...chtěla jsem se zeptat, to už se měříme nebo až ten další týden? holky, gratuluju všem k menším tukovým zásobám... 🙂

Roz, doktory bych taky někdy nakopala do pr...., ale nebuj, to bude v pořádku. možná už si to tady psala, ale proč z toho máš takové trauma? je tam nějaké riziko?

Maru, i se sádrou tě to jde, o to víc na sebe můžeš být pyšná... 🙂

caira
22. zář 2008

holky tak hlasim, ze jsem dala na vase rady a zacala jsem veceret uz pred sestou, dneska jsem mela volske voko na suche panvi + kuskus [30g za syrova]+ pet malych rajcatek a kousek okurky, vse smichano do kuskusu, veslo se to cele na desertni talirek..ale furt mam hlad ☹ tak nevim jestli si treba pak muzu jeste neco dat, jako jogurt nebo tak?

pavla80
22. zář 2008

Rozi bobíšek malý tak malinký se narodil,jste šikuly že jste to všichni zvládli 😵 😵 .A promin asi mi něco uteklo,ale kam máš jít s malým 😒 ?????

Maruš tak to je mi líto,že to se sádrou nedopadlo dobře.Ale pokud si s ní fakt všechno dělala a vím žes musela ,tak to je jasný.Je dobře že sis to ted zažídila tak že se bude střídat babi s manželem a ty hlavvně odpočívej a moc ji nezatěžuj 😉 .A neboj zvládně to i bez pohybu a pak se ještě nacvičíš až až.Musíš vydržet přeju moc síly!!!!!!!! 😵 😵 .

Cairo já si na začátku dávala právě saláty.dělala jsem si zelný a zeleninový.Ale ted už hlad nemívám tak už od té 6-půl 7 nic nejím

Kometko tak sis taky užila s kojením 😖 ☹.Měříme se až další týden 😉

prochi
22. zář 2008

Ahoj holky, tak se hlásím po náročných ale bombastických stepech. Byl to masakr jako obvykle, dneska jsme skákaly skoro padesát minut, protože tam bylo hodně nových a pořád pletly sestavu, tak cvičitelka velela zas a znovu. Ale i tak to bylo skvělý. Pak jsme deset minut drtily břicha, protáhnout a domů. Malýho hlídali dneska naši, manža je na noční. Tak prý pokus o spaní proběhl, ale malej pořád chtěl zpátky za dědou. Tak jsem si ho vzala, když jsem přišla, odhopsal do postýlky, všechno mi tou svou hatmatilkou povyprávěl a hned usnul, prdelka moje milovaná.

Holky, jsem chtěla říct ještě k tomu kojení, že vás obdivuju, jak jste některý bojovaly kolik týdnů, aby to šlo. U nás to byl pravý opak. Moje nejlepší kamarádka totiž rodila tři a půl měsíce přede mnou. Kojení boj, vůbec to nešlo, problémy podobný jako u vás. Takže za pár týdnů finíto. Já to s ní co by ještě těhu hrozně prožívala a když jsem viděla, jaký je to boj, tak jsem sama s kojením vůůůůůůůůůůůbec nepočítala. Říkala jsem si, proč já bych zrovna měla mít to štěstí... Tak jsem si byla v naprostý pohodě, půjde půjde, nepůjde nepůjde, vůbec jsem se nestresovala... No a ejhle po těch počátečních problémech, jako zažil asi každý, prsa rozkousaný do krve, mlíko kde nic tu nic atd. se to prostě nějak rozjelo. Taky mě sere ten dnešní humbuk okolo toho, že kojit kojit kojit. Ale zase třeba za ty všechny články, co se o tom všude píše, jsem byla vděčná. Jen by měli vždycky napsat, že kojení NENÍ normální a přirozené, ale je to první týdny neskutečný boj, který se MÁLOKDY!!! podaří vyhrát. Pak je z toho akorát ta maminka neštastná, že selhala, jak je to zpropagovaný! To jsem se zas rozepsala, pardóón 😅 A ještě jedna poznámečka, nevím, jak ve vašem okolí, ale v mém okolí jsem spíš já ta kojící výjimka, téměř všechny kamarádky a známe dávají UM, takže fakt není proč si něco vyčítat.

Maru, mrzí mě, že to s tou sádrou nedopadlo. Ale aspoň že jedete k těm vašim a budeš mít pomocníky, protože to opravdu chce asi klid. Tak hezky odpočívej.

Tak a teď se jdu konečně osprchovat 😅

kitty68
22. zář 2008

tady je to dobre v tom ze mame na vyber kojit nebo umku?

kdyz js se ptala segry jak v cesku, tak mi rekla ze je to vicemene na zpusol nekojis jsi matka na hovno.

ja js mela taky ze zacatku tak popraskane bradavky,3tydny js ji to odstrikavala a mela to z flase, a pak js se nasrala jeste js mela depky z cisare a rekla js si ze to proste neni mozne abych to nedala a tak js se hecla a kojcim.

fakt to trva tak 3 mesice nejmin nez se to vsecko porychtuje

prochi
22. zář 2008

Kitty, ono asi jak kde "s tou matkou na hovno" 😀 Mě třeba hlavně točily pořát ty otázky, jestli kojím nebo nekojím, co je komu do toho?? Ale zas to nebyli žádní mí blízcí, ti mě spíš podporovali v tom, že buď to půjde nebo, ať se s tím nestresuju. Ale je fakt, že se to tady jako fakt dost řeší, já jako teda furt nějak nedovedu pochopit proč, tak buď to jde nebo to nejde a co je komu do toho. Ale myslím si, že to je jen otázka pár let a i tady se to zklidní. Protože ještě před pár lety nebylo vůbec normální tady kojit, to jen teď v poslední době se to tak zpropagovává, ale myslim, že se to zase utiší.

Já jsem se nakonec naložila do vany s časákem a pomalu si půjdu asi lehnout. Popadl mě šílenej hlad, tak jsem snědla malou müsli tyčinku, protože nemám kus zeleniny nebo sýra v baráku... Tak to radši zkusím zaspat.

leninn
23. zář 2008

Dobré ránečko,
tak se musím přiznat, že jsem včera měla totálně prasáckej den, fuj 😠 , je mi blbě, jen si na to vzpomenu...ach jo, kdepak jsou ty řeči, že už mám to nehorázný žraní za sebou??? V p*deli-omlouvám se za ten výraz ☹
Ale nic, házím to za hlavu a ode dneška zase už jen dobře a zdravě, já si holt nemůžu pomoct, ale pondělí vždycky pokakám...tak si asi budu muaset zvolit pondělí jako hřešící den, pravda je, že to je lepší, než mít hřešící víkend 😉 Před váženíím, takhle mám celý týden na to se zase srovnat a jíst normálně.

Cairo, jinak ten Tvůj úbytek je super, asi to opravdu dělaly ty večeře, viď? te'd to půjde jako po másle 🙂 A kdypak jedeš na tu svatbu?

Prochi, já byla také včera aerobikovat, ale nebyly stepy ☹ Myslela jsem si to, protože, jak jsi psala i ty, minulý týden tam bylo dost nových lidí a moc jim to nešlo, tak se asi ta cvičitelka zalekla, aby je to neodradilo a byl jen obyč aerobik, ale i to bylo moc fajn...však oni ty lidi postupně odpadnou, jako minulý rok, na konci nás pak už chodilo max 8, teď je to dvakrát tolik...ale to pak jsou sestavy-těžké, stepy, no paráda 😉 😀

A ještě k tomu kojení, také si myslím, že se to teď šíleně cpe maminkám do hlavy. Já jsem také byla totálně na dně, že nestojím za nic a že jsem jako matka hned na začátku zklamala...ale upřímně, já ani sestra nejsme kojený téměř vůbec a nemocný nejsme vůbec... 😉 Takže... 😀

pavla80
23. zář 2008

Ahojky

Leni,je dobře hřešit fakt na začátku týdne to do pondělka vysportuješ 😉 😉

Jinak holky já si včera dala dva bloky toho aerobicu pak ještě posilování na stehna a zadek a tak na 10 minut jsem hupsla na potopéd a dneska mě děsně bolí nohy,se to rozložilo ve svalech a maras 😢 ,tak dneska cvičit nebudu,musím nechat spočnout to mé netrénované tělo 😀

A já dneska nestíhám moc jíst,tak jsem si dala ráno musli s mlékem a ted si půjdu dělat kuřecí nudličky se zeleninou a dáme si s Miškou asi rýži k tomu 😉 😉 .

Tak valím vařit,protože už mám docela hlad 😀 😝

leninn
23. zář 2008

Pavli, máš pravdu, pondělí je na hřešení ideální....je pak celý týden na to se uklidnit.
Dobrou chuť 😉