Začnu radikálněji hubnout až po ukončení kojení?

miska84
25. zář 2010

Ahoj, mam takovy dotaz a zajimaji me ruzne nazory. Nemuzu shodit prebytecna kila po tehotenstvi a to dost ,kolem 20kg mam stale nahore a dokonce mam i vic nez, kdyz jsem prijela z porodnice. Coz me neskutecne trapi a nevim co mam delat, chodim 3krat tydne cvicit snazim se jist pravidelne a po 18.00 uz nejist apod.. a stale nic...ale ani kilo. Nehubla jsem moc ani pri plnem kojeni a ted, kdyz uz kojim jen rano a odpoledne(obcas v noci) tak uz vubec ne. Par lidi mi reklo, ze to muze byt tim, ze kojim, ze telo se leklo, jak jsem zacla hubnout, a veskerou stravu uklada na tvorbu mlika apod..nekdo mi taky rekl, ze zacal hubnout az kdyz prestal kojit. Proto me zajimaji vase nazory zda je mozne, ze zacnu radikalneji hubnout az po uplnem ukonceni kojeni nebo ne? Vim , ze tomu je spise naopak, ze se hubne spise pri kojeni, ale u me to tak proste neni. Stalo se to taky nektere z Vas, ze zhubla az po odstaveni ditete?? Diky moc za vase nazory

adeden
25. zář 2010

Ahoj, já tě teda asi moc nepotěším... Moje zkušenost je taková, že při kojení mi letěla kila neskutečně dolů .. Během třech měsíců jsem měla 18 kg pryč .. Jakmile jsem začala přikrmovat a míň kojit, letělo to nahoru stejným způsobem, jako dolů .. Takže jsem měla během pár měsíců opět porodní váhu, která mi přetrvávala do dalšího těhotenství, při kterém jsem nabrala naštěstí jen 9 kg.. Ty jsou týden po porodu pryč .. Teď budu očekávat, co se bude dít dál ... Ale rozhodně !!!! Chci být do léta pěkná holka do plavek .... 😀 😀 😀
Držme si palce !!!!!!

olgas
25. zář 2010

@miska84 ahojky 😉 Já taky nehubnu a ani nepočítám, že by to samo jen tak šlo. Ale ty chodíš cvičit a nepřecpáváš se, tak ti nevím. to tělo si prostě vždycky dělá co chce. Já bych taky potřebovala zhubnout, ale kila, která jsem měla ještě před těhu, a taky mi to nejde. Ale zase nechodím cvičit, tak se asi nemůžu divit.

miska84
autor
25. zář 2010

@adeden no to me teda moc nepotesilo 😉
@olgas jsem z toho dost nestastna no uviidme jak to bude dal ☹

meleri
25. zář 2010

misko,

já to měla podobně, s tou výjimkou že jsem jedla hodně sladké a vůbec, začala jsem zvyšovat porce, večer jsem si dávala salámy atd....podařilo se mi zhubnout ale velice pomalu, ale plně se zadařilo až po úplném odstavení...
ale fakt to bylo moc těžké zase jíst míň a hlavně přestat se sladkým....mě pomohla jedna věc, vždycky když přišla menstruace tak jsem jedla míň a fakt měsíc za měsícem ty kila šla dolů, ale velice pomalu.....podle mě je to asi hormonální záležitost, ale možná si to neuvědomuješ a jíš možná víc než před těhotenstvím a kojením? já sem si toto uvědomila až jak jsem opravdu zhubla, že ty porce byly předtím větší.

pavuska
27. zář 2010

@miska84 já nabrala v těhotenství 20kg a všichni mě řikali to kojením schodíš a nic............v porodnici jsem nechala 10kg, ale tě 10 kg nejde dolů ani s kojením a ani po skončení kojení - s kojením jsem sekla v 8. měsících ☹ ☹ ☹ .......hold to musím schodit nějakou dietou ale já mám strašně slabou vůli 😠 😠 😠

pomfrita
28. zář 2010

holky, vy mě děsíte 😨 , já s prvním nabrala 25kg, v porodce nechala jen 4kg a zbytek jsem zhubla během čtyř měsíců - ale je fakt, že malej byl žrout a kojili jsme dost intenzivně a taky, že jsem v těhotenství nezřízeně žrala a po porodu jsem se vrátila k normální stravě...
v tomto těhu už mám skoro 30kg navíc a ještě mi zbývají dva měsíce 😨 , tak se bojím, že už by to nemuselo jít tak lehce, jsem přeci jen starší a těch kilo je víc, taky nevím, jak budu kojit....mám z toho teda HRŮZU.. 😅

brisalek
28. zář 2010

tak ja to mam bohuzel naopak. V tehotensvi jsem pribral a18kg, ale tak 4 byly asi jen voda v poslednich tydnech. V porodnici zustalo tak 7(i kdyz mala mela 4kg), v sestinedeli jsem mela jen 3 navic a 3 mesice po porodu uz jsem byla vahou stejne. Ale ty cm v pase kdyz jsem se zmerila me vydesily mam o 10 cm vice nez pred tehu☹. Neprejidala jsem se ani v tehu ani pri kojeni(spise racionalni strava, nejedla jsem vecer apod), ale ani jsem necvicila. Ted je tonecele 3 mesice co jsem prestala kojit pres den. Kojim jen vecer a asi 2x v noci a za tu dobu mam uz nahore 3kg☹ ☹ 🙄 . Ted jsem zkousel amene jist asi tyden ale vubec zadny efekt, takze budu muset zase zacit spinnig, pilates...ach jo.

pomfrita
28. zář 2010

@brisalek VIDÍŠ, TO JSEM ZAPOMNĚLA NAPSAT, TO CVIČENÍ JE DOST DŮLEŽITÝ..JÁ V TĚHU CVIČILA JEN JÓGU PRO TĚHOTNÉ A HNED V ŠESTINEDĚLÍ JSEM ZAČALA CVIČIT - KAŽDEJ DEN CHVILKU DOMA A JEDNOU TÝDNĚ PILATES, TAK MOŽNÁ I PROTO TO ŠLO RYCHLE DOLŮ...

helcah
29. zář 2010

S jedním dítětem pro mě hubnutí byla hračka - stačilo každý den vyjet na rychlou a dlouhou procházku s kočárkem,min. 5km. Jinak já jsem si při kojení hlídala stravu kvůli tomu, aby Adélku nebolelo bříško, takže jsem nejedla moc pečivo a taky se nedoporučuje moc sladké. Takže 26kg bylo do půl roku dole. Teď se dvěma dětmi ty procházky moc nepůjdou tak jsem zvědavá, ale dolů to dám určitě, protože mi vyšší váha hodně vadí, nejen vzhledově, ale zdravotně....Takže nedoporučuji diety při kojení, to v žádném případě, spíš si stravu trochu hlídat hodně hodně chodit ven....

vedmicka
16. říj 2010

Ahoj Miska, nic si z toho nerob, kazda sme ina. Ja som napriklad v tehotenstve nepribrala ani kilo (ale mala som uz pred tehu dooost dobry zaklad, 94kg 😀 ) a po porode som tym padom mala hned o 10kg menej ako pred tehu. Vsetci mi vraveli, ako pri kojeni este schudnem - a teraz kojim 6.mesiac a uz mam 4 kg naspat, proste pri kojeni priberam, hoci nemam pocit, ze sa nejako prezieram 😒 Holt kazde telo reaguje inak.

bari1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vilca
4. dub 2011

@bari1 já už jsem Emulips kdysi taky zkoušela a byla jsem docela rozčarovaná...vůbec žádný účinek, úbytek tak akorát v peněžence 🙄

emma01
14. dub 2011

potvrzuji to, co vilca, také mám s Emulipsem zkušenost a úbytek jen v peněžence 😖

joslyn
15. srp 2011

mám dobrou zkušenost s abc dietou, je to krabičková dieta a upraví ti jídelníček podle toho jestli jsi těhotná nebo kojíš. Byla jsem moc spokojená a hubla jsem asi tak 1 kilo za týden, když jsem to ještě doplnila cvičením šlo to samo 🙂

adriankatch
19. čer 2013

co to tady tak čtu...uplna pitomost je radit s hubnutím když paní nahoře řekla že kojí! ....upřímně- taky kojím a taky mám nahoře o 5 kilo více než jsem přišla z porodnice. prostě po 3-4 měsíci jsem nabrala snad ze dne na den 5 kilo. Bavila jsem se se spoustou ženskejch a došla jsem k názoru. Kdo kojí - po dobu kojení je nesmysl aby zhubl - bud tímpádem kojíte krátce - méně než 6 měsíců. Podle mě kdo bude kojit déle tak se to tělo připravuje že bude vytvářet potravu pro díte déle. Ten kdo sunaruje už od šestinedělí tak ty hormony se podle toho zařídí taky. Kámoška kojila 3 týdny - je jak laťka! . Kámoška která kojila 14 měsíců - v době kojení měla váhu stále stejnou jako po porodu čili kila nahoře. No a totálně zhubla po kojení - ještě více než měla původně. Jsou to podle mého názoru prostě hormony, které zajištují živiny pro dítě do mléka. jinak si to nedokážu vysvětllit. A hlavně nelbněte s hubnutím když kojíte jako diety a přepínání se v posilovně nebo podobně. Cvičit ano, ale jen tak co vám dělá upřímně dobře- pokud se budete přepínat vyplavíte špatné hormony do mléka a díte to pak pije- ovlivnuje to jeho vývoj mozku. Užijte si mimčo na hubnutí budete mít ještě času dost -zbytek života- vím kila nahoře nejsou slast. Jestli máte manžela blbce, který vám omílá dokola břicho a zadek (který teda mimo jiné patří ke křivkám prave ženy a muž by je měl spíš ošmatlávat no...) vzpomeňte si na mě a v duchu nebo i nahlas si řekněte že se ve vás 9 měsícu tvořil život a že to stálo dosti dřiny fyzicky a psychicky - totéž se děje při kojení, to si chlap nikdy neumí představit. Každé kojení je pro vás taky dřina ale necítíte ji a neuvědomujete!Takže to nestojí ani za vysvětlování druhému pohlaví 🙂. Dejte sami sobě čas - stres vám zaručí že kila už vubec dolů nepujdou. Takže relax 🙂 mějte se Adri

berenika39
19. čer 2013

@adriankatch diskuse asi vyřešená, stará dva roky 😉

a dovolím si tedy oponovat - to jsou alibistické řeči, že se při kojení nemůže, že se má čekat na odstavení.....do mléka se absolutně nemůžou vyplavovat hormony 🙄 , to je nesmysl, zbytečně někoho odradíš 😒 . Do mléka se ve výjimečných případech může vyplavovat kyselina mléčná, ale to jen pokud je sport intenzivní - brutální aerobní zátěž nebo posilovna "na krev". Jinak je cvičení přínos...lepší je začít s intenzivním treninkem po cca dvou - třech měsících, protože kojení je už rozběhlé a jde to samo🙂. Do té doby se doporučuje kojit před treninkem a pak až po hodině...cca ...od zátěže, pokud se to tak podaří načasovat.

adriankatch
19. říj 2013

do mléka se vyplavují hnusy při spalování, kor když žena začne prostě ještě špatně jíst - a to bude muset špatně jíst když bude hubnout- špatně jíst znamená u kojení - málo a špatná skladba cukrů a tuků..., což u hubnutí je normální - nepřejídat se cukry a tuky... - když nekojíte nemáte ani na takové věci tolik chuť jako při kojení. Je to prostě hovadina hubnout při kojení- snažíte se prostě na nic a pro nic - škodíte sobě a dítěti. A hlavně to ničí i vás. Nevím jak dlouho paní berenika kojila, já mluvím pouze za sebe a za své kamarádky, ale většina kojících pociťuje nevědomou únavu, se kterou neví co dělat a neví proč ji má- a tak to ještě zachraňuje sportem pač se říká, že ho to nabije- no to možná, tak po šálku kávy chytí kojící žena energii na sport - a domácí práce!. No každému vyhovuje něco jiného , já vím jen jedno , všechno má svůj čas a tělo ví co dělá a proč to dělá - zkuste nekojit jeden den - jen přes noc - a uvidíte, že se budete cítit jako proměněná. Takže kojení má svůj podíl proč si tělo uchovává energii a proč se brání o ni nepřijít v době kojení.

eldam3
23. čer 2018

Co myslis tim radikalneji ?

kacenka8183
11. bře 2019

@berenika39 ...nesouhlasím....každé tělo reaguje jinak. Maminka musí být kvůli miminku hlavně vyrovnaná a spokojená! Já měla kojení rozběhlé až po 4 měsících. A teď v 6 měsících, ještě kojím, mám větší apetit než na začátku. A to cvičím! Nejsem na původní váze - mám 58 kilo...o to by nešlo...spíš mi vadí podkožní tuk,co jsem nabrala v těhu. Ale když si vezmu, že jsem po 12 letech po třetí maminkou, jsem nejšťastnější! Tuk půjde hold pomaleji, no.....😉

rosaliia
21. únor 2020

@miska84 vidim, ze uz je to starsi diskuze, ale rada bych se zeptala, jestli se Vam podarilo kila shodit a za jak dlouho? Dekuji.