Zhubněte jednou provždy - Antónia Mačingová

gabrielaa
22. led 2014

Zdravím všechny příznivce této detoxikační kúry a třeba i následné schůdkové metody. Jsem u 9. dnu a výsledky zatím super. Můžeme se tu podělit o zkušenosti a odpovědět na otázky těm, které teprve začínají.
Tak směle do toho, půl je hotovo 😉 😀

monnn
29. led 2014

ale jinak jsem taky moc ráda za tuhle diskuzi ,tak nějak mě to nakoplo aspoň to zkusit a manža se prý od zítra přidá 😉

pavlinaoo
29. led 2014

Holky, já to vydržela cca 15 dní, loni v létě. Dělalo se pak už mdlo, později jsem si o tom načetla víc...no prostě to stejně "zdravé" není...a detoxikace podle Mačingové měla za následek to, že mi ŠÍLENĚ začaly padat vlasy... a trvalo to x týdnů. Tělo nemělo to, co potřebovalo, i když jídelníček jsem dodržovala. Kolegyni se zase začaly sypat zuby...tak bacha na to. Je to lákavé, ale pro tělo špatné. Neodrazuji, jen píšu svoju zkušenost... 😉 🙂

magdulin07
30. led 2014

@monnn to dáme 🙂

monnn
30. led 2014

@magdulin07 dáme,jen já dnes asi opět na caru a jogurtu,nemám odvahu se pustit do snídaně,jelikož pusa mě po včerejšku ještě bolí a nerada aby se mi do rány dostalo kousek jídla 😀 ,ale jinak se už těším na zítra,snad už to bude lepší 😅 😝

maifa
30. led 2014

Ahoj holky, ráda bych se k Vám přidala. Dnes mám za sebou 4. den I.týdne, zatím moc nadšená nejsem, červenou řepu takto upravenou nemusím, fazolky mi zrovna taky nejedou 🙂 ale není mi 5 let a tak statečně baštím i to, co mi zrovna nejede. Ale přijde mi ten jídelníček dost chudý na bílkoviny, bojím se abych nehubla svaly ... ale druhý týden bude zase trochu jiný 😲

monnn
31. led 2014

@maifa já si myslím,že když ti něco vyloženě NE a NE 🙄 ,si dej něco jiného,já třeba určitě nedám mrk.perkelt,nahradím ho jinou, pro mě lákavější variantou 😀

elishor
31. led 2014

Ahoj holky již jsem vyzkoušela. Začátek byl krušný. Stále jsem měla hlad, ale jak píše autorka za týden se to začne zlepšovat. Až na řepu s ořechy a švestkami mě chutnala doporučená strava. Výsledek se začal dostavovat cca 3. týden a konečný výsledek byl naprostá spokojenost 😀 , ALE pak jsem se pozvolna vrátila k normální stravě a kila se vrátila, takže pokud si chcete váhu udržet je třeba dodržovat stravování dle autorky. Stejně popisují i lidé na netu. 😅

monnn
31. led 2014

@elishor můžu se zeptat kolik se ti podařilo kil dát dolů ??? 🙂 nebo spíš cm ...?

elishor
1. únor 2014

@monnn Na váhu jsem ubrala snad jen 3- 4 kila. Znát to bylo především v mírách. Téměř o jednu velikost. 😉

monnn
1. únor 2014

@elishor tak to je krásné !!! 😉

elishor
1. únor 2014

@monnn To jo krásný to bylo,ale jak už jsem psala po návratu k normální stravě jsem se opět vrátila na původ. Takže něco na tom bude když popisují, že dochází především ke ztrátě svaloviny a to je špatně. Některé recepty si dělám dál, protože mě to chutnalo, ale nevím jestli bych šla do toho znovu. Přeji ti ,aby ti přinesla tato dieta správné výsledky a hlavně, aby ti ten úbytek zůstal. 🙂

laurital
1. únor 2014

Mačingová má ve svém programu minimum bílkovin, tudíž je jasné, že se hubne svalová hmota, dochází k odvodnění.
Nic vhodného pro dlouhodobý účinek.

elishor
1. únor 2014

@laurital Souhlasím s tebou. Chce to rozumnější variantu stravování a pohyb. 🙂

laurital
1. únor 2014

@elishor Přesně tak.Já bych volila hodně zeleniny kvůli vláknině a kvalitní bílkoviny, není nutno, aby byly nízkotučné.Takto se dá zhubnout i u lidí, kteří mají z nějakého důvodu omezený pohyb.Ale Mačingová?Svaly půjdou do zadele, tělo se trochu odvodní a tuky vesele zůstávají.
A zrovna Mačingovou drží ženské, které by potřebovaly redukovat tuk a nabrat svalovou hmotu, sval.hm. totiž spaluje tuky.

elishor
1. únor 2014

@laurital Já už jsem si tuto očistnou kůru vyzkoušela a proto vím jak to je, ale pro spoustu žen je to lákavá možnost hubnutí bez námahy. Někdy je třeba si věci vyzkoušet, aby člověk zjistil, že tudy cesta nevede.

monnn
2. únor 2014

@elishor no,já jsem teď teda přerušila,páč jak už jsem psala byla jsem ve st na ex. dvou 8 a ty mě daly zabrat,si připadám jak kojenec 😀 takže až budu moct v poho kousat zkusím,jen nevím kdy jelikož za týden mě čeká ještě jedna 8 😀 ,ale třeba pak už nebude ani potřeba 😉

elikelik
3. únor 2014

ahojky všem, obvykle se diskusí nějak nezúčastňuji, ale musím říct, že jsem taky s touto knihou prošla a i já jsem shodila krásných 9 kg a několik cm v pase... Bohužel jsem pak nevydržela schůdkovou metodu a některá kila se mi vrátila. Nicméně určitě doporučuji !!! protože jsem díky této knize pochopila, že hubnout lze pouze změnou stravovacích návyků a začala jsem se o to více zajímat. Začala jsem jíst "zdravá a plnohodnotná jídla" a velice mi to vyhovuje. Některé recepty i rady z knížky ráda uplatňuji ve svém současném jídelníčku. Takže za mě určitě ANO !! jen se musím říci, že salát z červené řepy s ořechy, švestkami a česnekem jsem fakt nedala a letěl do záchodu... Zlatý klasický salát z červené řepy 🙂 Jinak vše bez problémů a dokonce i celer - který nesnáším - jsem si ve formě s kuřecím masem nebo jako hranolky zamilovala.... no vzhůru do nového života !!! držím všem pěsti 🙂 PS: podpořila jsem svou snahu čistícím detoxikačním čajem 🙂

gabrielaa
autor
5. únor 2014

@magdulin07
@monnn tak jak jste na tom? 🙂

gabrielaa
autor
5. únor 2014

@maifa neboj, bílkovin je tam dostatek 😉 a zkus u toho i cvičit, aby ses zpevnila.. já třeba jedu Jill 30 day shred, na kg to pak nebude takový zázrak, jako kdybych necvičila, ale postava bude vypadat líp
@elikelik díky za zkušenost 😉 salát z řepy, ořechy a švestkami jsem ani nedělala, červenou řepu mám ráda, ale tuhle kombinaci bych nedala, tak jsem si místo toho dělala klasický salát z červené řepy 🙂 A souhlasím, jídlo dělá 70-80 %, pohyb těch zbylých 30-20% 😀 a čistící čaje piju taky, jen už jsem jich celkem přepitá, takže střídám s různými bylinkovými, zeleným, ale i černým..

@pavlinaoo na každýho to asi působí jinak, ale jsem na skupině na FB a tam je veliká převaha těch, kterým to pomohlo a třeba i v kvalitě vlasů, nehtů.. mně to zachránilo spánek, zmírnila se mi MS..

@laurital je dobrý u toho i cvičit, svaly do zadele jít nemusí 😉

magdulin07
5. únor 2014

@gabrielaa ty jo pořád se držím, mám za sebou 9 dní a jídla od Mančingové mi začínají chutnat čím dál víc, no a za ten týden jsem na váze dala dolů jenom kilo, ale v pase 4 cm, přes břicho 3cm a přes boky 1 cm, to celkem jde 😉 a co vy jak se držíte?

gabrielaa
autor
5. únor 2014

@magdulin07 super, podle mě cm jsou rozhodně lepší jak kg 😉 já jsem dnes 23. den, na kg zhruba 3-4, břicho krásně splasklo, tak 5 cm, ale nevím, neměřila jsem se už týden.. zbytek neměřím, udělala jsem si fotku, jde mi hlavně o to břicho, k tomu cvičím Jill, takže cítím i pěkně zpevnění a jsem spokojená.. a jak už jsem tu psala, zlepšilo se mi usínání, MS bezbolestivá a mírnější průběh, cítím se báječně 😎 jak dojedu těch 28 dní, tak se budu snažit vymýšlet recepty dle krevní skupiny, do toho zařadím i některé její, hlavně snídaně, z těch jsem unešená, konečně se mi podařilo odbourat snídání muslli s jogurtem 😀 a na večeře zařadím taky dost jídel z těchto 28 dní, protože jsem věčně večeřela něco s pečivem, takhle jsem se naučila i jiné varianty

magdulin07
5. únor 2014

@gabrielaa já jsem se teda ještě nedostala ke cvičení, ale musím taky začít, hlavně zpevnit břicho. Už teď přesmýšlím, že si budu muset dělat jídelníčky i po 28 dní, protože jinak bych zase začala do sebe něco cpát a vůbec bych nad tím nepřemýšlela. A přesně jak píštete, na večeři něco s pečivem a hotovo. Ani to každodenní chystání jídla mi nevadí, musím si všechno nachystat den dopředu, protože už chodím do práce, ale nezabere to moc času a manžel mě podporuje. Sice mi nikdy nevyčítal mojí postavu, vícemeně jsem pořád stejná, ale já jsem se sebou už nebyla spokojená. Hlavně se cítím naprosto skvěle, nebolí mě břicho, necítím se nafouknutá. Prostě super.

monnn
5. únor 2014

@gabrielaa ahojky,no já 😅 ,já se do toho musím pustit znova 🙂 ,jak už jsem psala ty 8 mi daly docela dooost zabrat,od pondělí mám i atb,jedla jsem pořádně až včera 😀 ,v út mě čeká poslední 8 uvidím jak se s ní poperu a pak hurá do Manč.... 😀 ,dnes i přes atb. jdu na bazén - aspoň ten pohyb 😀 😀 😀

sarllinka
6. únor 2014

Ahojky, já jsem začala s Mačingovou předloni, začala jsem 28denní detoxikací a pak jsem přidala i schůdkovou metodu. Zhubla jsem postupně 11 kg bez cvičení. Pak jsem se snažila zdravě stravovat. Takže kila nešla nahoru, ale postupně jsem začala mít chutě i na jiné potraviny, které jsem tak na dlouhou dobu z jídelníčku vynechala (houskové knedlíky, omáčky smetanové, hlavně sladké pečivo a sladké celkově). To už ty kila nahoru šly, ale neztloustla jsem už na tu původní váhu. Myslím si, že je to díky těm 2-3 l vody, které denně vypiju. Letos už se zase snažím zařadit do jídelníčku jídla Mačingové!!!

agnes88
7. únor 2014

holky jak je to s tím kojením a detoxem? Už nekojím na jídlo jen tak sem tam, ale nechci to úplně zastavit. Pokud je jídlo a kombinace zdravé tak by to nemělo mít negativní vliv na kojení a množství mléka? Nejí se tam přece nic špatného nebo ve špatné kombinaci. Zatím jsem ve fázi čtení, ale po jarákách se do toho taky pustím

castava
11. únor 2014

Já donedávna kojila také, sice jen v noci ale kojila. Rozhodla jsem se tudíž jít do detoxu a tak jsem přestala kojit. Malému dávám v noci čaj, když se vzbudí. Nechtěla jsem při detoxu kojit. Strava je to sice zdravá ale z těla se vyplavují toxiny a představa, že by šly do mléka mě děsila. Malého jsem chtěla stejně už odstavit, tak k tomu mám alespoň důvod.

sametka_
12. únor 2014

Ahojte, já Mačingovou zhubla poměrně dost, hlavně v cm a jsem spokojená, pokud se člověk poté vysloveně nepřežírá ale drží třeba dělenou nebo jinak odlehčenou stravu, tak si zhubnutá kila udrží. Asi nejlepší je ten Semafor pak držet, ale to jsem nevydržela, na mně moc monotónní a pořád dokola.

castava
12. únor 2014

Jéé, tak to jsem ráda, že tu čtu stále o více maminách, co detox dotáhly do konce. Ale neodsuzuji ty, které to držet nemohly z nějákeho důvodu, ať to byla změna stravy, nesnášenlivost určitých potravin atd.. Když jsem to držela poprvé, tak byly pouze 2 ženy ze cca 40, které to vydržely do konce. Teď jsem to začala držet znovu a připojil se ke mě i manžel, tak uvidíme....

sametka_
12. únor 2014

@castava držím vám oběma palce, jak se říká - ve 2 se to lépe táhne 😉

castava
12. únor 2014

Tak moc děkujeme. Já to vždy s nekým držela, je to lepší. Ale s čím se setkávám po druhé je nepřejícnost lidí v okolí. Já když to držela po prvé v práci, to bylo připomínek a závisti abych náhodou nebyla hubenější než moje kolegyně. Teď to zažívá i manžel v práci. Já jsem na MD tak mám klid. Ale vím jak to dokáže být nepříjemné. Nejlepší je se ozbrojit trpělivostí a nad těmi lidmi se povznést.