Zhubněte jednou provždy - Antónia Mačingová

gabrielaa
22. led 2014

Zdravím všechny příznivce této detoxikační kúry a třeba i následné schůdkové metody. Jsem u 9. dnu a výsledky zatím super. Můžeme se tu podělit o zkušenosti a odpovědět na otázky těm, které teprve začínají.
Tak směle do toho, půl je hotovo 😉 😀

hellene1
12. říj 2016

@janamachalkova Vzhledem k tomu, že většina zeleniny, která se při detoxu konzumuje, je nadýmavá, asi bych to neriskovala... 🙂

dagmar_hribek
19. říj 2016

tak mam za sebou 2 mesice.tech 28 dní šílený unava rozhazenej cyklus jen tri kila dole .nevim kde vzala ze človek na detoxu zhubne az dve konfekcní velikosti 😀 😀 ale potom ten semafor jako super nejím přílohy naučila jsem se kombinovat jidlo to jest bílkoviny jen se zeleninou bez sacharidů (bez priloh)prílohu treba testoviny se zeleninou už ne maso.a nekombinovat rostlinny a zivočišný.naučila jsem se varit a pect ze zdravých surovin v zivote jsem nenakupovala z obchode se zdravou vyzivou ted jsem tam porad.detox stojí za hovno ale když clovek pochopí to stravovaní jak co kombinovat precte si co je pro jeho krevní skupinu vhodné a nevhodne zmení uplně jidelnicek tak se dostaví první uspěchy.ma tam plno dobrých receptů a ve dvojce jeste vic.jinak za dva mesice dole 8 kg v cm 11 v pase a 6 cm pas 6 boky a 6stehno.ja jsem spokojena a uz mi ani nenapadne si dat treba parek bilej rohlik nebo knedliky s omackou.ja varim extra sobe a jeste manzelovi a malemu ale nedam si jejich jidlo co jim uvarim uz jsem tak naucena za ty dva mesice

luissi
3. led 2017

ahojky holky - něco účinného na detoxikaci těla? Chci začít s hubnutím. Děkuji

hellene1
3. led 2017

@luissi Tak asi prvně detox podle A. Mačingové a pak můžeš pokračovat v semaforu... 😉

hradecanka
31. led 2017

U každého je to trochu jiné, já třeba po týdnu musela přibírat B vitamín, protože mě začali trápit afty, podle mě je dobré to držet s cílem detoxu, a ne diety. Kdyby ale něco začalo bolet, nebo dělat problémy. použít selský rozum - například po hodinovém běhu nějaký sacharid do svalů já dostat musím, nebo mám křeč. Držím teď Dtox potřetí - ne úplně přesně, neboť to dle mě v pracovním vytížení dvě malé děti a práce ani nejde, ale nic si z toho nedělám, poněvadž podle mě je celkem jedno, jestli si při nedostatku času-místa-šance neuděláte vařené fazole s česnekem, vezmete si třeba kedlubnu,rajče a sýr, nic se nestane. Hlavně to nezabalit, nemít žádný výčitky a jet dál....Nejhorší jsou při tom rodinné oslavy atd....však to znáte...ale energie, kterou tenhle způsob stravy dává, jě příjemná....Jediné, co mi na knize vadí, je ta samochvála, ta mě trochu na paní Mančingovou mrzí...všechno, je skvělé, perfektní, chutné....ale není. Kdepak. Spíš ketagorie "Dá se to", což je u detoxu či diety normální.... To je aspoň můj názor. Tak si držme palce.😉

dagmar_hribek
22. únor 2017

Půl roku stravování podle mačingove a 15kg dole👍 ale zajímavé ze nejvic jsem zhubla az po detoxu.na detoxu sla jen voda a za 28dní jen3kg.takže detox je dobry ocistit tělo ikdyz nevim jestli jsem se ocistila mela jsem silne migreny takže abych fungovala cpala jsem se praskama a a po tydnu a pul jsrm skoncila jeste na antibiotikach po hodně dlouhé době jsem omarodila.myslim ze se na něm nejak výrazně nezhubne, rozhodně bych chtěla videt ty lidi co na detoxu zhubly i dvě konfekcni velikosti jak se porad opakuje v knížce .uz mam doma vsechny tri knizky a jidla má chutné to jo..

anyha
21. bře 2017

Ahojky🙂
Najela jsem na tento detox dnes....mám za sebou snídani a oběd a svačinku...a celé odpoledne sedím na záchodě, mám průjem a zvracím...je to pro tuto očistnou kůru normání??? Nevím zda mám v tomto stravování pokračovat. Poraďte prosim. Děkuju🙂☹

dokument
22. bře 2017

@anyha a kdyby to bylo pro tuto "ocistnou kuru" normalni, zvracet, tak v tom budes pokracovat? Jestli zvracis, tak asi je neco ve velkem neporadku. Pokud ma nekdo prujem z toho, ze ze dne na den prejde z jezeni bucku a hranolek na kila brokolice mrkve, tak jsou v neporadku jeho utroby, streva. Neni schopen to zpracovat. Neni divu. Takze by nemel jist deset kilo mrkve a vajecnych bilku denne, ale udelat neco pro to, aby jeho streva dokazala vice zeleniny ve strave udrzet. Vice zeleniny myslim nejake doporucene mnozstvi vlakniny, najdes to na ruznych serverech o zdravem stravovani. A zvracet dobrovolne, to mi prijde uz trosku masochisticke. Jestli ti nekdo napise, vydrz, tvoje telo se tim detoxikuje a je to normalni, tak si budu tukat na celo. Telo si nedas do poradku tim, ze ho budes zivit necim, co pro nej neni vhodne. Co je vhodne pro telo moje, neni vhodne pro tvoje, kdyz ja po zelenine prujem nemam. Takze bych se zamerila na to, abys postupne delala kroky k tomu, aby tve telo mohlo zpracovat stravu bohatou na zakladni ziviny a vitaminy a vlakninu. A urcite nebudes unavena a hladova a detoxikovat budes kazdy den. Muzes chodit na cerstvy vzduch, detoxikovat vypnutim pocitace, delanim veci, co te bavi. Mne by urcite nebavilo jist neco, co mi nesedi a zvracim z toho 🙂

kristyn.g
22. bře 2017

@anyha průjem a zvracení není normální nikdy. Tělo se s tím může nakonec srovnat ale ne kvuli tomu že by se "vyčistilo" ale proto že musí, že tě nenechá umřít... pokud někdo nepracuje s těžkými kovy a jedy tak detox nepotřebuje, je to mýtus. Stačí začít jíst zdravě a rozumně.

anyha
22. bře 2017

@dokument
Děkuju! Nepokračuji...rozhodně nejsem člověk žijící na bučku a hranolkách...naopak jim opravdu zdrave, akorat jsem ted mela vic alkoholu, tak jsem se chtela jen pročistit. Za tohle mi to rozhodne nestoji.

dokument
22. bře 2017

@anyha to jsem myslela obecne s tim buckem 🙂 urcite zvraceni neni v poradku 🙂 drzim palce

luciperda
22. bře 2017

Dobry den mohu poprosit o jidelnicek? Nebo kd d najdu podle ceho drzet tu dietu? Dekuji

hellene1
23. bře 2017

@luciperda Knížka se jmenuje Zhubněte jednou provždy, autorka Antonia Mačingová. Dá se stáhnout i na ulozto.

luissi
20. dub 2017

ahoj holky,dnes je to 7 den detoxu a zatím na sobě nevidím žádnou změnu :( Po kolika dnech jste viděll změnu na vašem těle? Nevážím se jen měřím. Díky

luciperda
24. dub 2017

@hellene1 moc vam dekuji😊

opicaa
12. kvě 2017

Kdo ma vyvazenou pravidelnou stravu a pohyb nepotrebuje detox,je to blbost nejvetsi...
Nejcasteji se k nemu uchyluji lide co zerou jak prasata a kynou a pak si mysli ze to nejaky detox na par tydnu zpravy...akorat si rozhazite organismu a po navratu k vasemu normalu zase naberete a jeste se budete citit mizerne

megulka1
27. čer 2017

@dokument
@luissi

Ahoj Holky, pridavam nasi zkusenost... cca 2 roky zpet manzel vyzkousel macingovou jako dietu, spise nez vaha ho ale trapily zdravotni potize. Silny astmatik a alergik, atopicky ekzem. Po 28 dnech se vsechno utlumilo na minimum a dalsi rok a pul nepotreboval leky. Po teto dobe prodelal nejaky zakrok ktery mu hodne oslabil imunitu, vsechno zpet, opet tedy navrat k macingove a alergie se pozvolna uvolnuje. (Manzel ma alergie krome roztocu na vsechno) Podle naseho prikladu kamaradka s tezkymi ekzemy, (parkrat na to i hospitalizovana na kapacky) zkusila taky. Vydrzela jen 14 dni, dalsi 2 mesice se ji ekzem krasne zahojil. Vratila se k jidelnicku a je zase zpet. Ale na nejakou dobu to byla velka uleva. V prve rade si musite uvedomit, ze macingova se nedrzi kvuli vaze. Taky je pravda ze nemusi kazdemu sednout a udelat dobre. Ale neni to zase uplny vymysl, a nekomu opravdu kdyz to vydrzi tak procisti telo a vyrazne se cloveku ulevi. Kila dole u obou pripadu sla jen minimalne, temer vubec, spise jen odesla voda.

pema37
5. zář 2017

Cim si myslite, ze muzu nahradit brokolici...jediny muj problem. Dekuju

petra_1986
5. zář 2017

Muzes ji nahradit kterymkoliv jinym obidkem ci veceri z jidelnicku. Mozna bych ji nahradila cuketou.

pema37
6. zář 2017

To mas asi pravdu, dekuju moc🙂) ja mam ctvrty den a je to super.

lidka4211
2. led 2018

Já se na tento životní styl chystám, už sem to zkoušela minulé léto, ale po pár dnech jsem to vzdala. držte mi palce 🙂

petra_1986
13. led 2018

Pak dej vedet 🙂))

smecka
19. bře 2018

Ahoj, neni tu nekdo, kdo zacina? Pred 2 lety jsem ji drzela, ale jen 14 dni. Nemela jsem tolik casu na pripravu jidel. Ted ji drzim hlavne kvuli zdravot. problemum. Ale samozrejme bych rada i neco shodila. Od rijna mam 15kg dole diky navstevam u Havlicka, ale ted nutne potrebuji predchazet zacpe a na to mi jidelnicek od Havlicka nevyhovuje.
Neprida se nekdo ke me?

smecka
19. bře 2018

Zaujal me Snidanovy kolac, ale z popisu a fotek jsem zmatena -
Jablka nejdriv povarit nebo vse syrove, smichat a nalit do formy? Dekuji
A potrebovala bych nahradit brynzu. Tam kde jsem ji nemaji. Co Cottage syr??

gabrielka007
4. led 2019

Holky a mela ste nektera silene krece v břiše? Me to dnes, 3. Den uplne odrovnalo

dokument
5. led 2019

@gabrielka007 tim spis nechapu, ze takove nesmysly nekdo dodrzuje

dokument
5. led 2019

@smecka jez vic vlakniny

dura175
5. led 2019

Dieta podle mačingové je podle mě dost šílená. Co jsem viděla jídleníček, tak je nevyvážený a některé kombinace jsou pro mě úplně nepoživatelné. Člověk možná zhubne, ale je to bohužel úbytek svalů a odvodnění (ještě když se tam píše, že se člověk ani nemusí hýbat???) A že se někomu zlepší zdravotní potíže souvisí spíš s tím, že vyřadí průmyslově zpracované potraviny a blbosti. Proto je dle mého názoru je jedinou správnou a trvale udržitelnou cestou zdravý životní styl, tzn. vyvážená strava, základní potraviny a pestrost. Žádné kupované sladkosti, salámy, limonády, fast foody, smažené, pizza a podobně. A taky se samozřejmě hýbat, stačí málo, ale pravidelně. A potom když občas zhřešíte, nic se neděje.