Zhubněte jednou provždy - Antónia Mačingová

gabrielaa
22. led 2014

Zdravím všechny příznivce této detoxikační kúry a třeba i následné schůdkové metody. Jsem u 9. dnu a výsledky zatím super. Můžeme se tu podělit o zkušenosti a odpovědět na otázky těm, které teprve začínají.
Tak směle do toho, půl je hotovo 😉 😀

vojti
15. dub 2016

@dokument je to detox tzn. ze se vyvarujes potravin, které způsobují prekyseleni žaludku. Snaha vyvarovat se lepku, konzervantu a toxinu, které nám bohužel konzum nabízí. Proto je tam zahrnuta z velké části zelenina spolecne s doplňky podporující detoxikaci jako řepa, lusky, zázvor skořice česnek med mandle apod. Těžko se budeš detoxikovat např
.bolonskyma spagetama nebo knedlík.zelí vepro.
Postupně se pak do jídelníčku zařazují další potraviny...

vojti
15. dub 2016

@dokument já měla hlad, tak jsem si dělala větší porce a zařadila svačiny. Pak to bylo v pohodě. Přešla mě chuť na sladky, s čim bojuji celý život.

Každopádně souhlasím, ze.držet detox v těhotenství je blbost!

dokument
15. dub 2016

@vojti tak on kazdy takove veci bezne neji (knedlo vepro, bolonskou a psenicne pecivo). A co rikas na tu nevyvazenost? Tady nekdo psal na svacinu jogurt. Tak to by mi nestacilo, a to jim jak vrabec. Proc lidi pisou, ze maji hlad?

vojti
25. dub 2016

@dokument běžně nejí..., k tomu se nemá smysl rozepisovat. I u mě převládá chut na dobré české jídlo 🙂. Tak nevím.. ani neznám moc lidí, kteří by k snídani snídali něco jiného než pečivo jakéhokoliv druhu 🙂 (nemusí každý den). Nevyváženost... kdy? V detoxu? Nebo při dělené stravě?
K odpolední svačině je doporučený jogurt s orechy a medem, skořicí... nebo zeleninový salát se sýrem, případně jogurtovou zálivkou...
I z doporučeného stravování, kteří ti doporučí třeba ve fitness, v kruhových tréninzích apod, je odpoledne a večer si dát jen bílkoviny, ne sacharidy.
Za mě doporučuji 100% detox podle AM. Nebojte se toho a šup do toho 🙂 Vždycky to jde ukončit (to ale rozhodně nedoporučuji). 🙂

vojti
25. dub 2016

A na FB jsou stránky AM, kde Vás holky a jejich příběhy, zkušenosti a znalosti velmi podpoří! 🙂

dokument
25. dub 2016

@vojti nevyvazenost v detoxu. Zkusila jsi nekdy zadat cely den do nejakeho programu, kde ti to ukaze podil bilkovin, tuku a sacharidu? Pripadne si to presne vypocitat? Nebo si rikas, je tam syr, jogurt, takze bilkovina, tim to je vyvazene? Na fitness jidelnicky jsem se divala, na internetu, dietni jidelnicky, a nelibily se mi. Hladovela bych u nich, to rikam rovnou. Maso bez brambor nebo ryze nebo podobne normalni prilohy, to mi taky moc nejede. Proc si tu prilohu nedat. Zalezi, co myslis tou "ceskou stravou" - u nas doma se treba moc omacky ani knedliky moc nevarily, tucne maso jsem nejedla nikdy, nejradsi mam hovezi, takze asi zalezi, jak jsi odmalinka zvykla, z jake perspektivy se na to divas. Nekdo ji rano jen ovoce, nekdo kasi, nekdo vajicka a zadne pecivo, nekdo si da koktejl, to je opravdu ruzne. Pecivo si klidne dam, ale tmave, celozrnne, nepsenicne nejlepe. Ale ted teda pecivo na snidani jen obcas, spis si ho dam na svacinu. Na snidani mi nechybi. Dam si ovesnou kasi, chutna mi. Normalne jim chleba a celozrnne vyrobky. Driv jsem jedla i bile rohliky, to jo, ale pokud chce nekdo zhubnout nebo se detoxikovat, tak na co tolik mouky? Rohlik z bile mouky je tucny, zadna vlaknina, malo vitaminu, hodne sacharidu. Takze vyjde, ze kdyz si das bily rohlik a pak nejake normalni jidlo (maso a priloha treba) na obed, neco na veceri, neco na svacinu, tak mas navic ty tuky a sacharidy z toho bileho rohliku. Zatim se mi nepodarilo si sestavit jidelnicek tak, aby se mi tam veslo vsechno ostatni a bile pecivo dohromady. Tak si radsi dam dalamanek nebo celozrnny chleba, ja jsem jedla vzdy oboji, bile i tmave celozrnne, takze je mi to jedno, co si zrovna dam. A kdyz vim, ze po bilem rohliku nezhubnu, ale po tmavem jo nebo aspon neztloustnu, dostanu do sebe nejake vitaminy a vlakninu a jeste se najim, tak si radsi koupim ten tmavy. Jinak sacharidy si vecer dam klidne taky, ale neni jich tolik jako rano a mam je vzdycky s bilkovinou. To by nemelo nicemu vadit.

dokument
25. dub 2016

@vojti ja teda co si davam dopoledne na svacinu, v podstate z Macingove snidani - strouhane jabko a mrkev, muze byt i troska orechu a rozinek, nesladim, neni potreba. Tak to si ted davam, mam to rada od detstvi, orechy tam nemam, ty mam treba vecer v salatu a jen nekdy. Rozinky jen spetku, kdyz mi chybi sacharidy a uz nevim jak bych je doplnila, ale ty si taky spis dam treba odpoledne s jabkem a tvrdym syrem, takze jabko a mrkev strouhane a kdyz si to zadavam, tak vzdy to pak mam hodne nevyvazene, musim to chybejici nahnat na obed a veceri. Ale tak v celkovem souctu to nevadi vubec, ja si to nejak vzdycky poskladam a dam si treba o to vic syru na svacinu odpoledne. Ale chci rict, ze treba kdyz si zadam snidani, kde jsou vsechny tri slozky (BTS) vyvazene, pak zadam tuto svacinu, tak uz to mam rozhazene 😅 Beru to jako takovou sladkost, kterou jsem mela vzdycky rada, ale lepsi by bylo si treba dat kousek papriky, vejce nebo tvaroh a krajicek chleba. Napriklad. Tak uz toto srovnani, ze to je vlastne jako svacinka taky nevyvazene (ale kdyz nekdo zbytek doda pres den v jinych jidlech, snad to neni takovy prohresek 🙂 )

35pavla
26. dub 2016

Ahoj holky, jedete tu některá detox? Já mám dnes za sebou 2 den 🙂

luciferkaklaris
26. dub 2016

@mifinka No ona to totiž není dieta, ale detox. Já to držela skoro celý měsíc, moc se to nedalo jíst (jediné, co mi strašně chutnalo, byla brynza s bílky) a odnesla jsem si z toho absolutní nechuť na brokolici. Už nikdy ☹

lainova
26. dub 2016

@35pavla chystám se. Už sem to držela a veliká spokojenost akorát ta vůle pořád zlobí 🙂

35pavla
26. dub 2016

@lainova no Já se taky hrozne bojim toho ze nevydržím protoze jsem masozravec a už jsem to jednou nedala

lena2012
26. dub 2016

Já jsem, včera skončila 28 denní detox. Dole mám 4 kg a KONEČNĚ po 7 měsících od porodu se vlezu krásně do riflí, které jsem nosila před otěhotněním... Jako ještě to pár cm chce, ale jsem pozitivně nastartovaná pokračovat dále 🙂

vojti
26. dub 2016

@35pavla Ahoj Pavli, ja také 🙂 ... již druhý 🙂

vojti
26. dub 2016

@dokument nechci se tím nejak extra zabývat, jen jsem chtela říct, že jsem se cítila při prvním detoxu super. Jinak, abych ti ještě odpověděla, tak jsem si dříve počítala kalorie, doplnovala tabulky ve STOBu apod. Ale moc mě to nebavilo. Vyhledávání potravin atd. Snažila jsem se hlídat, nebylo to špatné, ale z dlouhodobého hlediska mi to moc nepřineslo. Znám detoxy, které jsou "drastičtější" na týden, ale tento 28denní mi naprosto vyhovuje. Co se týče dalšího stravování po detoxu, je na každém co mu sedne a mě zatím její jídelníček sedl.

35pavla
27. dub 2016

@lena2012
@vojti ¨holky a jak se cítíte? Jsem ráda že jsem někoho našla s kým si o detoxu napsat 🙂 Co po detoxu začnu jíst zdravě nebo to chce tu schůdkovou držet?

35pavla
27. dub 2016

@vojti a ty teď jedeš taky od pondělí?

lena2012
27. dub 2016

@35pavla Tak já si dám týden "oraz" a od pondělí začlu 28 detox znovu 🙂 Jo a můj oraz je ve smyslu, že jím skoro stejně, jako v detoxu, jen si přidám něco co v detoxu neblyo a na co mám chuť (třeba losos) Tzm. včat ke snídani pohanka, svačina banán, oběd losos s červenou řepou, svačina ořechy, večeře cottage se zeleninou.... 😀

hellene1
28. dub 2016

@35pavla Ahojky, já začínám příští pondělí 🙂 Knížku už mám nastudovanou, teď už zbývá jen nakoupit suroviny a můžu začít 🙂 Jak jsi na tom ty? 🙂

vojti
5. kvě 2016

@35pavla jj také. Promin, že píšu až ted. Jak jsi na tom? Chutnají ti jídla? Mě to docela chutná. Krome fazolek. To je pro mě síla. A už jsi se vážila?

petra_1986
18. kvě 2016

Cauky holky, jak ja jsem rada, ze jsem nasla tuhle stranku🙆 Drzim 4. den a pohoda😜 Nikdo semnou do toho nesel, tak jste v tom semnou aspon vy😊 Mate nekdo nejaky zlepsovak na cuketu?? Dnes ji mam k veceri a kdyz jsem detox drzela poprve, tak mi moc nejela🙄 Jinak musim rict, ze tolik energie, jako mam ted, jsem dlooouho nemela👍🏻

hellene1
18. kvě 2016

@petra_1986 Vypadá to luxusně, máš to krásně nachystaný 😉 🙂 Zlepšovák na cuketu nemám... Mám ji dneska na oběd...už se na ni moc těším 🙂

petra_1986
18. kvě 2016

@hellene1 Dekuji🙂 me to strasne bavi pripravovat... Je to 2 roky co jsem ocistu drzela poprve spolu s kolegynema z prace... Vsem jsem to vzdy pripravovala 😊 Drzela jsi nekdy predtim ocistu? Ja poprve vydrzela 3 tydny a zhubla jsem asi 6 kg a asi rok se mi nevratilo ani kilo🙂) ted to drzim jen kvuli procisteni😊 Citim se fakt skvele

petra_1986
18. kvě 2016

Me ta cuketa proste nejde, nevim proc. Poradte mi prosim jak ji delate... Dekuji😊

hellene1
18. kvě 2016

@petra_1986 Páni, tak takovou kolegyni bych taky brala! 🙂 Já teď držím úplně poprvé. Nyní jsem už třetí týden a musím říct, že se taky cítím moc dobře. A to jsem měla na začátku hrozný strach, že to nevydržím, že budu mít hlad, chutě, atd. 🙂 Zvážila jsem se před začátkem detoxu a pak se zvážím až skončím... No jsem fakt moc zvědavá na výsledek 🙂 Po těhotenství mi zůstalo ještě pár kilo nahoře, tak uvidím, kolik jich šlo (půjde) dolů (teda jestli vůbec nějaký 😀 ). Pak jsem ještě uvažovala pokračovat ve schůdkové metodě, ale to by vycházelo teď na léto a nevím, jestli bych dokázala odolat zmrzlinám, grilovačkám apod. 😀 Jo a chybí mi kafe!!! 🙂

mirdza
30. kvě 2016

Zdravím, náhodou jsem narazila na tuto diskuzi. Knížku si teď stahuji a pustím se do čtení. Sice nevím o co přesně jde, ale je mi to sympatické. Já přešla na paleo stravování- nejí se zpracované potraviny, pečivo, obilí v jakékoli podobě a přílohy(rýže, brambory, knedlíky...)... Mám za sebou čtvrt roku a jsem naprosto spokojená, cítím se velmi dobře a zhubla jsem bez cvičení(na to se teprve chystám) 12kg. A hlavní je, že jsem se naprosto zbavila závislosti na sladkém. 🙂
Rada k cuketě - pořídila jsem si http://www.lahodnosti.cz/skrabka-aquot-quick-sp... a tím ji naškrábu na pánvičku s kokosovým olejem a nechám krapet změknout, okořením a dám rozšlehané vajíčko, připomíná to špagety. Teď si uvědomuji, že vy asi vajíčka nejíte a vlastně vůbec nic nevím o tom detoxu. Máte asi přesné recepty, co kdy se má jíst. Raději si to napřed přečtu, ať tady neplácám hlouposti. Škrabku používám na různou zeleninu-mrkev, celer,.. Jen jsem se chtěla podělit o zkušenost, že mi náhoda, kdy jsem narazila na informace o paleo stravě, změnila život. Držím palce všem, co na sobě pracují. 🙂

janaandjana
9. čer 2016

Ahoj! Hledám nějaké zajímavé recepty na zdráve jidlo.
Krásné jsou ty fotki petry <3 Kromě zravých cěci na hubnuti potřebuji nějakou detoxikaci. Kromě zdravé diety využvám už bylinky - zelený ječmin a piperiny - wýtažek z pepře v pilulkách. 🙂
Kdyby někdo věděl o nějaké strance napíšte tady.

petra_1986
10. čer 2016

Ahojky🙂 muzu ti urco poslat nejaky dalsi jiny fotecky. Treba ted si delam strasne casto salatek s cervene repy😊(Cervena repa predvarena, olivovy olej, balzamico, sul, pepr, mozarela a nadrcene kesu) ke to fakt strasne dobry a kdyz si k tomu pridas zitny chlebik, tak mas vse co tve telo potrebuje😜

astyna
10. čer 2016

jo tu znám 😀 tu má tchýně a švagrová na nočním stolku 😀

ingridka5
25. čer 2016

Ahojte, prosím o radu čím nahradit vlašské ořechy? Mám na ně alergii.

laisobel
25. čer 2016

Ahoj holky, ja jsem o tomhle hodne slysela a cetla... Hrozne rada bych do toho sla, potrebuju sundat jeste 2-4 kila a proste to nejde... Bylo by fajn se vycistit a mit klid. Ale nemuzu cervenou repu. Je mi po ni uz od mala zle od zaludku. A tak vaham, jestli to ma cenu, protoze je jednim z hlavnich pokrmu v teto detox diete... ☹
Jinak u mne i na zlepseni zazivani a celkovou pohodu vzdy zabirala delena strava. Jen je to ted s ditetem narocne. Varit sobe, ji a jeste pro muze... Plus jsme treba ted na dva tydny na chate s tchyni a tchanem a prijede svagrova s neterema a to se neda. Jak se clovek necim vymyka uz je z toho zle... Dneska jsem v tech vedrech odmitla jidlo a hned z toho bylo nadeleni... Jsem rada ze mi tu prochazi zeleninovy salaty a tak tak udrzim tchyni aby mi do male neustale nervala neco k jidlu ☹ Idealne sladke ze...