Zumba - je to cvičení vhodné pro starší?

ivonapop
5. črc 2014

Ahoj všem, znám paní, která chodí cvičit zumbu. Je jí kolem padesátky, vypadá dobře, i když stále bojuje s postavou. Říkám si, že to co ona zbaští za den, tak to bych měla minimálně na dva, né-li na tři dny. Doktorka Cajthajmlová někde napsala, že pokud je ženě více jak 35 let, tak zumba může spíše škodit, že se ta žena naopak může ještě ztloustout. Ale mně by se líbila. Mám ráda rytmus a nějakou tahavou jógu fakt ne, a vůbec taková cvičení, při kterých bych možná usnula. Mám kamarádku, která sportuje, jezdí na kole, běhá, posiluje a bůhví co ještě a dala se krom toho všeho na zumbu, přestala běhat a i posilovat, že jí to zumba nahradí. Ale najednou po měsíci zjistila, že má skoro tři kila nahoře, které nešly do svalů, ale do tuků. Jaké zkušenosti máte vy? Mám možnost ještě permanentku vrátit

terinda
6. črc 2014

Zumba je super, já teda po ní hubla 😉
Je to taneční pohyb a nevím, jak by po tom /v kombinaci se stravou/ mohl někdo ztloustnout 😅

sarkad2856
6. črc 2014

@ivonapop Zumby bych se nebalá a rozhodně se při tom netloustne,ba naopak se doporučuje ideální náhražka místo namahavých cviku atd.Pokud chcete zhubnout stačí upravit jídelníček a hurá na Zumbu 😉
To že kamarádka přibrala 3 kg muže mít několik příčin, změna stravy,zdravotní problémy atd určitě to není Zumbou,nemusíte se bát 😉

helcenka
6. črc 2014

@ivonapop - za zkoušku nic nedáš, jestli máš permanentku, tak to zkus, vyber ji a pak už nemusíš chodit, nebo tě to naopak chytí a bude tě to bavit 😀.
Jen na co bych upozornila, zumba není vhodná pro ty, kteří mají problém se zády.

ivonapop
autor
7. črc 2014

No děvčata, já problém se zády mám a nejen s nimi. A jestli souvisí zumba s tím, že se moje kamarádka naopak trošku přibala, to nevím, ale taky už není žádná mladice. Jí zdravě a pravidelně, nikdy se právě nespravovala, tak si říkám, zda nemá Dr. Cajthajmlová pravdu, i když tuhle dámu až tak neřeším. Permanentku jsem vrátila, už tak je toho na mne až dost

zunem
7. črc 2014

Mě se po zumbě hublo nejlíp, protože mě to strašně bavilo. Měla jsem super lektorku co ná držela celou dobu v tepovce. Akorát skončila a už jsem nikdy nenašla nikoho podobnýho.
Necvičíte někdo zumbu doma? Podle nějakýho videa?

chris_n
8. črc 2014

Zumba bývá ve vysoké tepové frekvenci a většinou de u ni tedy nehubne. Max. zlepšuje fyzicka