Svatba a rodina. Jak říct zbytku rodiny, že zváni nejsou?

nnikola24
7. led 2022

Ahojte

Budeme se s pritelem brat . Chceme malou svatbu jen obrad a obed . Muj otec ma reci ze to neni svatba bez oslavy . Ale mi chceme malou svatbu . A na nejakou oslavu nemame tolik penez a co je dulezitejsi ani to nechci .
Vzdy jsem chtela malou svatbu , bud nocni obrad nebo u more jen se svedkami.

Pak dale posloucham ze musim pozvat vsechny z rodiny .
Jenze mam 2 tety ty maji manzele a kazdy ma 2 deti co uz taky maji partnery . A nemam duvod zvat tety ktery nevidim cely rok a nic o nich nevim . Pozvala jsem sestrenku protoze se vidame a tim to konci .
A navic videla jsem vsichni jak se tvarili kdyz se vdavala mama , sedeli tam a tvarili se hrozne znudene .
Nevim co je na tom je nezvat .
Ja chci malou svatbu ne ze tam budu mit 30 - 40lidi
Ja chtela jen svedky a konec ale nakonec jsme rekli aspon rodice . Pritel si pozval kamarada ktery mu jde za svedka . A ja si vzala sestrenku .
Ale jak rict zbytku rodine ze zvany nejsou .
Jako jediny kdo chape ze nejsou penize je tchyne ta rika ze mame jit jen se svedky .

koordinatorka_odboje
8. led 2022

30 - 40 lidí je velká svatba? Každopádně pokud otec chce hafo hostů, ať si je zaplatí sám - tento argument by ho mohl umlčet.

lamiaaa
9. led 2022

Já vůbec nevím, proč byste měli někomu něco vysvětlovat...? Prostě se vemte jak vy chcete a ostatním pak třeba pošlete oznámení o tom, že jste se vzali. Nevím, co víc řešit. Taky jsem nebyla pozvaná na svatbu bratrance (taky jsme se vídali tak dvakrát do roka jenom), chtěli to mít jen s rodiči a svědky, dostala jsem oznámení a výslužku a nenapadlo mě teda nějak to rozebírat a brát si to osobně. Dneska už snad není povinnost zvát na svatbu kdejaké tety z nevímkolikátého kolene a normální člověk to přece pochopí a pokud ne, tím spíš netřeba ho řešit.