Svatba jen na úřadě - nebylo vám to potom později líto?

27. črc 2021

Ahojte holky
Vim ze na toto tema je tu spousta diskuzi .
Ale chci se zeptat nebylo vam lito ze jste meli svatbu jen na urade ? Ze jste do podepsali a sli jste domu nebo jen na kafe obed , vite jakoze bez tech příprav bez hostiny satu atd

Dekuju

adula000
27. črc 2021

já tedy vdaná zatím nejsem, ale pokud bychom měli svatbu, tak jedině takto. Já nemám ráda pozornost, a prostě ten den bych nedala, kdyby za mnou každý chodil, každý se na mě díval apod. To pak raději pozvu rodinu na oběd.

danulka04
27. črc 2021

My jsme svatbu jen ve dvou, resp. ve čtyřech zvažovali, byla ve hře i varianta odjet do zahraničí jen sami, ale nakonec jsme udělali normální svatbu v ČR. A popravdě to zařizování všeho bylo peklo. Svatbu jsme měli i tak celkem malou (cca 40 lidí) a bez hostiny, obřad byl v 15h a pak následoval raut a volná zábava, večer hudba. Žádné svatební tradice, žádný dort, já měla velice jednoduché šaty, manžel jen kalhoty a košili. Z představy, že sedím někde u dlouhého stolu s celou rodinou mi vyskakuje vyrážka, takže jsme to pojali takto. Jako samotná svatba byla nakonec fajn, ale to zařizování, domlouvání, řešení atd. byl fakt opruz. Takže to by mi opravdu líto nebylo 🙂

nikjean
27. črc 2021

Já teda vdaná zatím nejsem, ale pakliže se vdávat budu, pak asi na úřadě. Z několika důvodů, hlavně teda finanční stránka věci a taky bych asi neunesla tu pozornost, kterou bych jako nevěsta měla. Určitě by byla velká svatba krásná, ale nemám tyto ambice a není to pro mne prioritou, takže mrzet mě to nebude.

barmil
27. črc 2021

Měli jsme svatbu u nás na zahradě, v lednu. Jen my, svedci a naši rodiče. Přijel starosta, oddal nás tam, kde si každý den teď pijeme kaficko a hrajeme se synem. Obed jsem uvarila den předem, výzdobu jsem si taky chystala sama. Neměnila bych. Bylo to opravdu jen o nás a o tom slibu, ne o tom, jestli mají všichni co pít a baví se.. Jediné, do čeho jsme investovali byla fotografka, tam jsem nešetřila a máme nádherné fotky z míst, která jsou pro nás důležitá. Fotili jsme se před obřadem, jen my dva, pak nám nafotila čekání na obřad u nás doma, obřad a pak nás fotila v naší zahradě. Jsem ráda, že to bylo komorní a osobní a ne jak na běžícím pasu a pres kopírak.

rnika
27. črc 2021

Mě by to mrzelo. U nás to nebylo o podepsání toho papíru, protože já měla vůbec problém s tím, že se jednou vdám. Moc se mi do toho nechtělo. Ale když už jsme se rozhodli, tak jsme si to chtěla užít i s rodinou a s lidmi co máme rádi.

levandule_k
27. črc 2021

Záleží jaké k tomu máte důvody a jestli ty to ve skutečnosti takto chceš, nebo tě jenom okolí přesvědčuje, že stavba = stres a svatební přípravy opruz.

Když se ptáš tady na diskuzi, tak tam asi červíček pochybností bude.😉

My jsme měli střední svatbu cca 45 lidí. Přípravy okolo mě bavily, já si je užila, ale je pravda, že jsem neřešila, kraviny ve stylu ach můj Bože, osoba xy měla zlatou výzdobu a xz zase modrou, červená je fádní, nevím, jak ladit výzdobu, oni nedodali světle středně růžové růže, ale tmavě středně růžové růže, můj život nemá smysl.

luucia
27. črc 2021

My přesně takovou svatbu plánujeme..oba už máme jednu za sebou a přijdou nám to vyhozené peníze..zajdeme se svědky na úřad, pak na dobrý oběd..třeba se to protáhne až do večera..uvidíme..ale ani jeden nemáme rádi být středem pozornosti a navíc máme dohromady 4 děti a výdaje máme jiné než je "vyhodit" za svatbu

linducha90
27. črc 2021

Je mi 31, jsem vdaná 3 roky a nikdy jsem netoužila po velké svatbě, měli jsme sebou jen rodiče a svědky. Nikdy jsem nelitovala, všechno co jsme do svatby dali se nám na darech od rodiny vrátilo,ale o tom to samozřejmě není. Po obřadu jsme šli na oběd a večer to oslavili s kamarádama 😉

autor
27. črc 2021

@adula000 dekuji to ani ja ne , ani nemame kamarady co by jsme pozvali takze by tam byla fakt jen rodina .. jenze to mate tamhle tetu tamhle jejich doprovod atd a uz mate pres 50 lidi a kdo by to platil ..
Jen bych chtela jit do svatebního salonu a zkusit si saty . Jenze nevim zda to neni blbe kdyz bych si je ani treba nevzala

adula000
27. črc 2021

určitě to není blbé,kolik holek chodí do x salonu a vybere až třeba v tom posledním.

emamaira
27. črc 2021

I na malou svatbu můžeš mít šaty ze salonu, já jsem je měla. Nás bylo celkem 12, pak oběd a my s manželem jsme v hotelu zůstávali ještě dva dny na wellness. Obřad byl na úřadě, který ale měl svatební síň na zámku, což jsme předem ani nevěděli 😀 a bylo to super, z velké svatby jsem měla osypky už od 20ti, když jsem byla poprvé jako dospělá na svatbě😀

autor
27. črc 2021

@levandule_k asi takhle ja bych chtela svatbu , takovou jakou bych si predstavovala , ale na to opravdu penize nemame , a nenasetrime , i kdyby jsme nasetrili asi bych prece jen chtela jet radeji na dovolenou nebo tak.

antoinet
27. črc 2021

Mrkni na Vinted, jsou tam stovky překrásných svatebních šatů z druhé ruky za super peníze.
Vyfikni se jako princezna, udělejte si mini svatbu na úřadě a pak si udělejte třeba piknik v zámeckém parku a aspoň jednu podařenou fotku do rámečku, bude to krásné 🙂

jane46
27. črc 2021

My měli tajnou svatbu jen se svědky... Nelitujeme ani po sedmi letech, nejlepší rozhodnutí. Ale tedy ne "na radnici v džínech" Měli jsme jí u lesa, fotografa, nechala jsem se namalovat, hudba, v šatech, dekorace... Pak byl oběd se svědky na zámku kousek od místa, kde jsme se poznali (a to tam nevařili, uvařili extra pro nás), plavba na lodičce ve dvou a pak svatební noc v tom zámku v apartmánu... Naše svatba snů, luxusní den pohody a klidu, jen pro nás.
V pondělí jsme jeli na výlet a cestou hodili na poštu "pooznámení" a v úterý čekali doma, co na to rodinky 😀 Všichni to vzali naprosto v pohodě. Přes léto přijeli různě k nám na zahradu na grilovačku "ať jim to můžeme vyprávět a ukázat fotky"
Vyšlo nás to celkem na 15.000,-

malinkaelinka
27. črc 2021

Měli jsme malou svatbu s rodiči a svědky, pak na oběd a malá oslava u nás doma. Naprosto perfektní, žádné starosti, bylo to moc hezké, naši rodiče se tam seznámili a bylo to strašně fajn. Nemenila bych. Bílé šaty jsem měla, krátké, zimní, dlouhý rukáv a přišla jsem si strašně sexy. Roba by mi stejně neslusela. Nebylo to žádné řešení z nouze, naopak. Velká svatba by mě vůbec nebavila chystat. A už vůbec bych do toho nevrazila ty prachy.

biciklissie
27. črc 2021

My měli svatbu na úřadě v našem oblíbeném městě. Které je pro nad srdcova záležitost. Hostů deset. Byla to taková "malá velká" svatba, dle našich představ. Takže obřad v poledne, pak naše focení s fotografkou (pro nás důležité), pak později odpoledne takový pozdější oběd s hosty, pak jsme seděli, vykládali a jedli a pili do večera. Šaty jsem měla bílé krátké, manžel lehký oblek, co užil i dál. Malé originální dárečky pro hosty, plus jsme jim zaplatili noc v hotelu v místě obřadu. Dort a cukroví jsem si dělala sama. My pak zůstali na místě na týden na "svatební cestě". Tím chci říct, že nemusí být malá x velká svatba nebo úřad x nacancany zámek. Je spousta možnosti mezi tím, soustředit se na to, co je pro člověka důležité, investovat do toho a naopak ušetřit na tom, co člověk nechce.

sarkasv80
27. črc 2021

My měli svatbu teda na zámku (ale u nás je to běžná oddací síň) fotografie v zámeckém parku a pak klasicky oběd,jen rodina bylo nás dohromady asi 12..
Byla jsem párkrát na velkých svatbách,jako bylo to fajn,ale já bych toto nechtěla nehledě na to, kolik s tím vším je příprav, plánování,stresu,nic pro mě 🤣
Příští rok v září se vdává kamarádka a už teď stresuje se vším,už mají nakoupené dekorace a nevím co ještě,já bohužel s ní radost nějak extra nesdílím ,jakože trička na rozlučku atd..nejvíc mají čerstvé miminko,tak úplně obdivuju,že vůbec do toho jde.

raquelka
27. črc 2021

Udělej si svatbu jakou chceš a po jaké toužis.. Já třeba chtěla svatbu v kostele se vsi parádou. Zařizování mě nebavilo, ale byla jsem ráda, že jsem to měla slavnostní a užili jsme si to🙂 zároveň nemám nic proti svatbě na úřadě jen se svědky - je to vaše volba, vaše přání jak prožít svatební den

levandule_k
27. črc 2021

Já původně chtěla svatbu jen my dva a svědci. Líbila se mi ta představa, že je ta svatba taková intimní, skutečně jen o nás. Moje tchýně by svému synátorovi neodpustila, že tam nepozval aspoň nejbližší příbuzné - sourozence, rodiče, prarodiče a tahle představa mě vůbec nenadchla, přišla mi taková nudná a chtěla jsem být obklopena lidmi, která mám ráda a nemusím je zvát jen proto, že jsou to moji příbuzní. I ty příbuzné jsem dost přetřídila 🙂. Proto jsem to rozšířila o kamarády.
Kdybych hodně trvala na variantě jen my 2, tak bych udělala nějakou exotiku typu Mauricus.
Šaty si určitě zajdi vyzkoušet do salónu, uvidíš, co ti padne do oka.

Jaká je tvoje vysněná svatba?

lizzie02
27. črc 2021

Měli jsme svatbu jen se svědky, byla jsem těhotná a nějaké problémy, chtěli jsme být svoji než se mrnousek narodí, takže to bylo takové rychlé rozhodnutí, šaty bílé krátké, krásný jemně růžový kabátek, který bych si jinak za ty prachy nekoupila, oběd v restauraci, i mini svatební dort udělala svědkyně 😊 ale k Tvé otázce, mrzí mě to, udělala bych to teď už jinak, měla jsem počkat až po porodu😉 takže udělej jak to cítíš a jakou bys opravdu chtěla 😉

drep
27. črc 2021

Měli jsme svatbu s rodiči a sourozenci a oběd se svědky a následujicí den oběd s rodinou. Už to byl ústupek, my chtěli čistě jen my a svědci, moji rodiče by to ale nerozdýchali. Přípravy svatby mě absolutně nebraly, nikdy jsem netoužila po svatebních šatech (koupila jsem si květované od své oblíbené malé české dílny a nosím je normálně) ani po svatbě obecně a nemám pocit, že jsem byla o něco ochuzená. Ale já opravdu nejsem relevantní vzorek, nejsem typická holčička, celý život snící o svatbě a bytí nevěstou. A zároveň si myslím, že i větší svatba v rozumných podmínkách nemusí stát čtvrt milionu, pokud po velké svatbě toužíš

beatty
27. črc 2021

Meli jsme svatbu jen se svedkama a fotografem a nemenila bych. Po milem obradu jsme si dali spolecny obed, udelali par fotek a jelo se domu.
Za me znacka ideal.

eldora_potvora
27. črc 2021

Meli jsme svatbu na urade jen se svedky a pro nas to byl naprosty ideal a nelituji niceho. Nikdo nam do niceho nekecal, bylo to absolutne bez stresu. Ale ja akce jako svatby, oslavy atd. obecne nemam rada.

barulina
27. črc 2021

Pokud ja bych se měla vdávat tak jen my, děti a svědci. Na úřadě. Pak bych pozvala nejbližší na vecu.

ai30
27. črc 2021

@barmil Tohle je moje svatba snu!!! Akorat nemame tu zahradu 😅