Svatba na radnici. Jaký máte názor?

21. črc 2022

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Přítel by chtěl svatbu ve velkém, oslava atd.. ale že to stojí dost peněz a prostě jen počkáme až si něco našetříme. Já bych zase chtěla jít jen na radnici a říct si "Ano." To mi úplně stačí, hlavně že jsme svoji. Jaký na to máte názor vy?

aselluska
21. črc 2022

Udělala bych kompromis. Oba vaše požadavky jsou od sebe dost odlišné.

bara88
22. črc 2022

Přesně tak.kompromis , malinká svatba s rodinou

jjasmina
22. črc 2022

Kompromis, nicméně my měli malou svatbu na radnici a pak se jelo pařit, kde byli všichni ❤️

martiniquest
22. črc 2022

Měli jsme mini svatbu na radnici s nejblizsi rodinou (bylo nas 13). Jsem moc rada. Nic mi nechybelo a nelituju.

martulka88
22. črc 2022

No, jako máte oba zcela odlišnou představu. U vás fakt nezbývá nic jiného, než kompromis.

zlaticko22
22. črc 2022

Tak ještě záleží, jestli ti ta radnice ,,stačí" nebo je to vyloženě tvoje přání, s tím, že velkou svatbu prostě nechceš? Pokud je to jen pocit, svatbu chci TED HNED, nechci čekat a šetřit na velkou, klidně by mi stačila radnice? Promluvte si o tom spolu... To je základ. Zjistíš, kdo kde zvládne udělat ústupek. Měli byste se dohodnout na nějakém kompromisu, aby to byl krásný den pro vás oba.

betelgeuzz
22. črc 2022

Já měla taky spíš představu malé svatby, m má slovenskou rodinu, tam jsou zvykem velké svatby. Nakonec byla velká, 60 lidí a vůbec nelituju. Sešla se celá rodina, všichni si to užili. A vzhledem k tomu, že všichni dali finanční dary, tak se z toho všechny výdaje zaplatily.

kitycat
22. črc 2022

Kolko hosti by si napocitala? A teraz nemyslim kazdeho bratranka a babicku, ktorych ani nevidas.

Ale kolko je ich takych, ktorych vazne chcete?aby na obrade a hostine boli?

andelka
22. črc 2022

Něco mezi. Rozhodnout se, jestli chcete být jen s blízkou rodinou,nebo pozvat i kamarády a známé.
My jsme měli svatbu už s dětmi, bylo nás celkem 14, jen rodiče, prarodiče, sourozenci ( využili jsme je i jako svědky) a děti. Úřad jsem nechtěla,tak jsme se brali na zřícenině. Hostina a oslava u rodičů doma a na zahradě. Úplně na pohodu.

krisstina93
22. črc 2022

My měli obojí, nejdřív radnici a pak po pár měsících velkou oslavu pro rodinu a kamarády, ne teda kvůli financím, ale bylo to v Corona době a na obřad mohlo jen 10 lidí :D tak sme to rozdelili

jako_mala_holka
22. črc 2022

Udělala bych kompromis, já se třeba chtěla vzít jen ve dvou, klidně tajně 😄 a manžel chtěl velkou klasickou svatbu... Tak jsme měli malinkou, asi 12 nás bylo, obřad byl teda na zámku, to nám dali moji rodiče jako svatební dar... Jinak oběd, raut, dort, v 9 jsme končili, pohoda

sirinfirst
22. črc 2022

My měli svatbu na radnici, pak na zahradě prase na rožni a super.. Jen babičky byly trochu zaskočené, že nebyla knedlíčková polívka z jednoho talíře a tanec otce s nevěstou a podobné klasiky..

lenkalubina
23. črc 2022

Já měla první svatbu v kostele a cca 60 hostů..teď jsem mela druhou na úřadě jen se svědkama a synem..a zrovna včera jsme měli zahradní party pro kamarády a super! Do velké svatby už bych nešla.. to za ty peníze radši dovcu nebo něco do baráku.

aidi2
6. dub 2023

Ahoj holky,

taky řešíme menší svatbu. Občas když vidím, co mě vše čeká skrze to plánování, mám chuť se sebrat a jít jen na radnici, ale trošku to pro mě ztrácí to kouzlo okamžiku a dne, ale v závěru to asi pomine.

Jak to vlastně vychází finančně, platí se nějaký poplatek na radnici? A kolik max. lidí jste třeba na svatbě na radnici měli?

Moc díky.
Andy.

ajja87
6. dub 2023

@aidi2 my měli svatbu normálně na radnici a pak úplně běžnou svatební oslavu,na radnici se platí poplatek a je to různé místo od místa,to si musíš zjistit.jinak nás na radnici bylo asi 50

aidi2
11. dub 2023

@ajja87 Moc díky za odpověď.