Svatba před i po porodu. Jaký na to máte názor?

caroleich
2. dub 2022

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli tu někdo řešil podobnou situaci? 🙂 Jsem na začátku 7.měsíce těhotenství, s přítelem jsme se před měsícem zasnoubili (po delším vztahu).
Pro mě je jasná volba svatba až po porodu. Jaro/léto příští rok. Nebudu mít bříško a budu si moc ten den víc užít. Pro prcka kterému bude skoro rok plánuji hlídání, takže mu nebudu muset věnovat 100% pozornosti.
Přítel ale přišel s myšlenkou, že bychom se vzali ještě před porodem jen na úřadu a potom po porodu měli “druhou” svatbu pro rodinu a přátele.. Upřímně líbí se mi to, že by mimi přišlo do úplné rodiny a já měla stejné příjmení jako moje dítě. Ale ten rok bych to nějak vydržela 😀

Není divné mít druhou svatbu po roce, když všichni v okolí budou vědět, že už jsme manželé? Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo jaký na to máte názor?
Díky

klokanka31
2. dub 2022

@caroleich A normální svatba před porodem nepřichází v úvahu? Podle mě by bylo lepší aby se miminko narodilo do manželství...

martiniquest
2. dub 2022

Resili jsme podobnou vec, ale ja chtela byt pred porodem vdana. Na tom jsem trvala. Manzel hodne cestuje a clovek musi pocitat se vsim. Takze svatba u nas byla jasna vec. Byla mala, pouze 13 lidi, kratka a vubec toho nelituju. Nutno dodat, ze nemam rada velke okazale svatby. Nahani mi to hruzu. Vdavala jsem se ve 30tt

elesse
2. dub 2022

Kamaradka mela takhle pred porodem malou svatbu jen s uzkou rodinou, obed a domu. Pak v lete po porodu byla velka zahradni party s kamarady atd. Prislo mi to v te situaci jako dobry napad

zuzineckah
2. dub 2022

@caroleich tak to není špatný nápad🤷‍♀️Můžete pak udělat symbolicky obřad takže nikdo z vašich blízkých nepřijde o vaše “ano” a atmosféru. Je to jen na vás. Já bych s pupkem taky veselku se vším všudy nedělala, v tom jsem měla jasno odjakživa 🙂

caroleich
autor
2. dub 2022

@zuzineckah Hlavně na klasickou svatbu před porodem není čas. Měli bychom tak měsíc na naplánování a ani nemáme představu, kde to chceme 😀

Jinak ostatní, děkuji za názory 😍

zuzineckah
2. dub 2022

@caroleich já bych to brala i z praktického hlediska. Budete mít ještě před porodem všechny papíry v cajku, můžeš mít hotové i nové doklady. Pak už si to jen na pohodu užijete - buď i se symbolickým obřadem nebo bez nej, uvidíš jak se to pak vyvine 🙂 Šla bych do toho 🙂

zmrzlinka
2. dub 2022

@caroleich podle mne je to dobrý nápad 👍

jancazao
2. dub 2022

Taky se mi líbí to udělat jak píšeš nadvakrát 👍
Jen napíšu moji zkušenost... nechtěla jsem se vdávat těhotná, tak jsme naplánovali svatbu, když byl malé rok. A co se nestalo...3 týdny před svatbou jsem zjistila, že čekáme druhé 😆😂🤣

pipi_puncocha
2. dub 2022

Mně to přijde jako super nápad. Kamarádka to taky tak měla, maličkou na úřadě s rodiči a bratrem a pak velkou krásnou venkovní svatbu se vším všudy - měli oddávajícího, klasický obřad, nešlo poznat, že to bylo už "podruhé."

pinkyy
2. dub 2022

Me to prijde taky jako super napad, ted v dobe covidove to je i normalni, kdy se lide brali jen v urcitem povolenem poctu lidi a pak, kdyz povolili vice lidi na svatbach, tak udelali druhou velkou svatbu pro vsechny. Ja se ale treba tehotna vdavat nechtela a asi bych na to nemela ani silu, byla jsem fakt jak hrosice, takze jsem po porodu hezky zhubla, dcera byla vetsi a ja si to uzila. Po svatbe prislo druhe mimco 🙂

inssomnia
2. dub 2022

@caroleich je to super nápad 🙂 my jsme se brali na tajňačku a nakonec jsme tu party pro rodinu nikdy nezrealizovali (ani jeden z nás po ní dost netoužil :D)

bara88
2. dub 2022

A já myslím že je lepší se vzít radši později a normálně jednou je možná dost velká šance že to dopadne jako u
@inssomnia a druhou svatbu dělat nebudete kvůli financím a třeba tě to bude mrzet že si svatbu neměla podle svých představ

ee.liska
2. dub 2022

@caroleich tento nápad se mi moc líbí 🙂 Pro mne je důležité, aby se miminko narodilo do manželství. Nicméně vdávala jsem se v šestém měsíci, otěhotněla jsem během příprav svatby 😁
Ale to, jak to máte vymyšlené by, je bomba!

roxanalit
2. dub 2022

@caroleich My se s manželem vzali v říjnu dva roky zpátky a v prosinci se nám narodila dcera. Většina lidi mi říkala ať se vezmeme až po porodu, ale my nechtěli a bylo to to nejlepší rozhodnutí ! Den jsme si užili naplno, neměla jsem strach kdo hlídá dceru,jestli place,jestli to a to. Za mě 100% svatba před narozením dítěte i když mate brisko, na fotkách tak budete všichni a den si užijete. Dítě se narodí do manželství. Pak budete mít úplně jiné starosti a svatbu budete odsouvat. Za mě rozhodne před porodem 🙂

krisstina93
2. dub 2022

My to měli podobně. Na jaře sme měli obřad a v létě sme měli pak oslavu pro rodinu. Nebylo to teda kvůli těhotenství, ale proto, že muž je cizinec a bylo snazší se vzit tady a oslavu chtěl dělat doma, ale pointa podobná a nikomu to nevadilo, obřad sme měli jen s rodiči a svědky, žádná velká sláva, prostě formalita a pak ta oslava byla se vším všudy, že se udělal i takový fejkovy obřad jako divadlo pro tu rodinu a přátele :D

ondul
2. dub 2022

Ja se vdavala planovane v sestem mesici a bylo to super, unavena uz sem nebyla, uzila si to naplno a to ze sem nemohla pit alkohol je za me bonus, ozrala nevesta je stejne jen pro ostudu. Rozhodne sem si to uzila vic nez ted dvouletakem na krku, to bych stravila pulku dne staranim se o dite a pulku noci uspavanim a tisenim ditete.

srnii
2. dub 2022

Z vlastní zkušenosti je lepší se vzít jen se svědky a pak někdy udělat párty pro ostatní. My měli velkou svatbu a když bych to mohla udělat znovu tak to udělám jak jsem psala. Takže bych to udělala jak to říká partner.

levandule_k
3. dub 2022

Já jsem manželovi řekla, že jestli otěhotním před svatbou, dám příjmení dítěte po sobě a v žádném případě nehodlám řešit svatbu s pupíkem, že opravdu nevím, jestli nebudu objímat záchodovou mísu tři měsíce, nebo nějaké jiné komplikace a že si chci dát na své svatbě i trochu vínu. Takže já bych svatbu jako těhotná nechtěla. Mně osobně se varianta svatba teď na úřadě a pak velká oslava až bude prckovi rok, dva, nelíbí. Pro mě byla naše svatba velký zážitek, den jsme si užili a zpětně vím, že by to pro mě ztratilo kouzlo to takhle kouskovat. Také je možnost, že už se k velké oslavě neodhodláte. Já bych radši počkala až budou dítěti 1-2 roky, ale já hovořím z pozice vdané...

Byla jsem na svatbě, kde nevěsta měla cca roční dítě. Dítě to zvládlo dobře, je poměrně společenské a bylo spoustu ochotných hlídačů. Nicméně bylo to i pro to dítě náročné, večer už bylo takové přetažené, protože odpoledne moc nechtělo spát.

Kdysi jsem četla nějakou diskuzi a tam jeden fotograf psal, že je ideální počkat, až je dítěti 2 roky, že jinak si to moc rodiče neužijí.

vikinkav
3. dub 2022

Ja bych se bala, ze uz ta party pak nebude “ono”, bude to normalni oslava, ale ne svatba. Zalezi jak moc je ti to jedno, nebo celkove tve predstavy ohledne svatby. Ja se vdavala s pulrocnim a bylo to dost narocne, ale zase nechteli jsme cekat treba dalsi rok. A tehotna jsme uplne nepouzitelna, to bych si klasickou svatbu taky neuzila.

missskaaa
3. dub 2022

Ja sice byla v 5.měsíci, kdyz jsem se vdavala, ale dala bych to i v tom sedmém a popravdě i osmém. Devátý by byl už náročný. Ale pořad méně náročný než svatba s dítětem. Tohle ja si neumím představit. Takhle to byla moje svatba, nemusela jsem se na nikoho ohlížet. Po dvou dětech vím, ze pak už to ma člověk (ja) jinak nastavené a pořad bych to dítě hlídala (i kdyby mělo hlídání) 😃

zlatik1
3. dub 2022

@caroleich my plánovali svatbu před nebo po porodu a musím říct,že jsem chtěla jako ty svatbu po porodu. A v závěru jsme se ještě nevzali .. máme už 2 děti a 11 let vztahu za sebou

levandule_k
3. dub 2022

@zlatik1 Pořád se našlo něco, proč to nejde?

msgracia
3. dub 2022

Vdavala jsem se v 5 měsíci těhotenství. I když mi bylo blbě bylo to nejlepší rozhodnutí. I ohledně papíru do porodnice a jiné úřady

rebe
3. dub 2022

Měli jsme dvě svatby, byť obě po porodu. První na úřadě jen s rodiči a svědky, druhou velkou a opravdovou. O té první jsme rodině řekli, až když jsme je zvali na tu druhou. A divné to nebylo. A svatba po porodu je super v tom, že tam máš svoje dítě. Dcera je nadšená, že to zažila. Kvůli mladším dvěma dětem budeme časem dělat třetí kolo, aby naši svatbu zažily také 😀

ada22
3. dub 2022

Asi bych z praktického hlediska volila obřad před porodem a v létě můžete uspořádat zahradní oslavu. My se brali, když byly malé čtyři měsíce a také to bylo v pohodě. Miminko ještě hodně prospi.

kajka321
3. dub 2022

@caroleich dle mého názoru je přítel praktický člověk a ještě na vás bere ohledy. Vybrala jste si dobře. Já osobně jsem se vdávala těhotná, ale bricho nebylo vidět. V nemocnici jsem ležela i s nevídanými. Už dávno nikdo neřeší, že žena není vdaná. Jen vám to přináší komplikace v oblasti papírování.. Jsou to drobnosti, ale musí se s nimi člověk vadit. Já bych se znovu vdala těhotná..a ve vašem případě, bych udělala oslavu příští rok v létě..

ee.liska
3. dub 2022

@rebe tak to už je na můj vkus úlet 😁😁😁😁 Třetí svatba jen kvůli zážitku dětí 😁 Ale jak se říká, proti gustu …

rebe
3. dub 2022

@ee.liska Rozchechtaný smajlík znamená nadsázku...

malanoha
3. dub 2022

No, vzala bych taky potaz, jestli si tě přítel bude chtít vzít, až bude dítě na světě a jak moc je pro tebe manželství důležité.. Spousty chlapům se po narození dítěte už do svatby moc nechce. Na co, když už mají ženskou pojištěnou 🙄

ellyem
4. dub 2022

Já bych to udělala tak, jak přítel říká. A když žádná veselka za rok nebude? No a co. Nikdo není povinný dělat velké svatby a oslavy.