Svatba před i po porodu. Jaký na to máte názor?

caroleich
2. dub 2022

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli tu někdo řešil podobnou situaci? 🙂 Jsem na začátku 7.měsíce těhotenství, s přítelem jsme se před měsícem zasnoubili (po delším vztahu).
Pro mě je jasná volba svatba až po porodu. Jaro/léto příští rok. Nebudu mít bříško a budu si moc ten den víc užít. Pro prcka kterému bude skoro rok plánuji hlídání, takže mu nebudu muset věnovat 100% pozornosti.
Přítel ale přišel s myšlenkou, že bychom se vzali ještě před porodem jen na úřadu a potom po porodu měli “druhou” svatbu pro rodinu a přátele.. Upřímně líbí se mi to, že by mimi přišlo do úplné rodiny a já měla stejné příjmení jako moje dítě. Ale ten rok bych to nějak vydržela 😀

Není divné mít druhou svatbu po roce, když všichni v okolí budou vědět, že už jsme manželé? Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo jaký na to máte názor?
Díky

felixfelicis
4. dub 2022

Ja jen upozornim, ze jsem mela vsechny deti dlooouho neodlozitelne, takze u nas by svatba s rocnim ditetem urcite neklapla. Sama nevim, jak bych to ve tvem pripade resila.

eviicka
4. dub 2022

Taky mi to přijde jako dobrý nápad.
Já se tedy vdávala jako těhotná (nejlepší rozhodnutí, ale u nás pak u maminky zasáhla těžká nemoc ☹). Měli jsme jeden týden malou svatbu s obědem pro nejbližší a další týden pak velkou grilovačku pro přátele - takže oslava taky odložená byť ne o tolik 😀.

zlatik1
4. dub 2022

@levandule_k jo asi tak, nejdřív úmrtí v rodině, dědictví, rekonstrukce baráku, těhotenství a musela jsem ležet .. po roce druhé a teď to nějak už nehrotime. Komplikované vztahy ( moje rodiče se rozešly po 40 letech a nemluví spolu) jeho už tu oba nejsou a když jsme teď měli vybrané datum a vše kolem tak jsme dostali covid . Asi se brát nemáme

hasara33
4. dub 2022

@caroleich já jsem zastáncem toho, aby se děti rodily do manželství, ale zároveň chápu, že svatbu s břichem je těžké užít si naplno 😅 takže za mě je tohle opravdu super nápad 🤩 je to zajímavé, originální, já bych do toho určitě šla 😉

zuzineckah
4. dub 2022

@zlatik1 my jsme měli taky komplikované vztahy v rodině, manželovy rodiče byli těsně po rozvodu, můj otec po amputaci nohy. Navíc každý v jiném konci, jiné republice... Tak jsme se s mužem shodli, že to vyřešíme po svém, svatbu jsme brali jako takovou třešničku do dortu😎 Odletěli jsme na Mauricius, tam jsme se vzali (s požehnáním rodičů, babičky nám společně u nás doma hlídaly děti 😀 ) a dva měsíce poté jsme udělali v ČR rodinnou oslavu, pak s kamarády a kolegy party u nás na zahradě. Lépe jsme to vymyslet nemohli😉👍

shirilka
4. dub 2022

@caroleich Na tvém místě bych volila malou svatbu před porodem, aspoň budete mít papíry v pořádku a miminko se narodí do úplné rodiny, nikdy nevíš co se může stát... Oslavu nebo druhou svatbu pak později pro kamarády a širší příbuzenstvo až bude miminko na světě a vám to bude pasovat, nevidím na tom nic divného mít to takto rozdělené. Jinak v okolí mám několik případů, kdy se kvůli bříšku chtěla nevěsta vdávat, že až po porodu a čeká doteď, protože pak jaksi nebyl čas, další těhotenství, pořád kdesi cosi...

wulady
4. dub 2022

@caroleich ja by som asi počkala kým miminko sa narodí a bude trocha väčšie pred pôrodom no neviem ale rozhodnutie je na vás celkovo ten posledný trimester je taký náročnejší a vybavovačky stres kolom toho ale ako hovorím je to na vás to je len môj názor ...

zlatik1
4. dub 2022

@zuzineckah to je pěkné.. my teď naplánovanou svatbu jen s dětmi a 2 svědky . Na horách romantický na sněhu . Den před svatbou ženich pozitivní a já 3 dny po .

zuuzav
4. dub 2022

Ja to tak mela. Svatba v tehotenstvi jen s uzkou casti rodiny+slavnostni obed a posezeni a po porodu obr party na nasi zahrade s grilovanim. Oslavili jsme tak jak svatbu, tak narozeni dcery a bylo to moc fajn.

veruuu_kubesovic
4. dub 2022

A proč jednoduše neporodit a vzít se, až bude prckovi třeba 6mesicu/rok a teoreticky by sis tu svatbu mohla užít a naráz, ne takhle rozkouskovane...

felixfelicis
4. dub 2022

@veruuu_kubesovic tak treba u nas byly tak do roka a pul deti nehlidatelne. A taky nejedly, takze bych furt odbihala kojit. Nebo budou nedejboze resit nejake zdravotni potize a svatba bude posledni, na co budou myslet. Asi bych teda nedela svatbu nadvakrat, ale rovnou malickou i s rodinou.

veruuu_kubesovic
4. dub 2022

@felixfelicis
no já se "zarytě" těhotná vdávat nechtěla, takže jsme svatbu naplánovali až byli naší dceři 2roky...
A jinak dělat svatbu 2x mi přijde "hloupost", buď najednou před porodem, nebo po něm...

ivya
4. dub 2022

My to tak měli a bylo to fajn 🙂 Ne tedy před porodem/po porodu, ale měli jsme svatbu nadvakrát.

Nejdřív maličkou svatbu během covidu jen s pár blízkými, o které nikdo nevěděl (naplánováno a uskutečněno během asi 4 měsíců, ale zařízeno bylo tak za 14 dní, pak se jen čekalo na termín) a poté dodatečně zahradní oslava se všemi ostatními, kde jsme oznámili, že jsme se vzali. Nedělali jsme tedy druhý obřad, to nám přišlo zbytečné, ale už jsem o takových svatbách taky slyšela a přijde mi to hezké – takové obnovení slibu ;)

Zpětně jsme slyšeli tak jednu lehce negativní reakci (ohledně nepozvání na obřad) a to ještě jen zprostředkovaně, jinak to vztahy v rodině nepoznamenalo 🙂)

vipeta
6. dub 2022

Však se dělají obřady při kulatém výročí svatby, tak proč by nešel ten váš po roce? Normálně bych to takhle všem řekla. Rozhodně bude lepší, když se dítě narodí do manželství. Nějak nechápu ty páry, který se nevezmou a mají spolu dítě 🤔 jděte do toho, jak říká přítel 😉

curliess
6. dub 2022

Svatba na dvakrát? To už pro mě ale pak není svatba, ale oslava, zahradní párty. Já bych to tak rozhodně nechtěla, ale to záleží na tvých preferencích a představách o svatbě. Já chci ten den se vším všudy, se všemi které mám ráda v tu danou chvíli, kdy si řekneme Ano. Šaškovat někde na oko a tvářit se že to je ten okamžik mi přijde ujeté 😀 Jsem určitě zastáncem úplné rodiny, ale jestli se dítě narodí do manželství nebo to nastane o pár měsíců později, to je věc která mi žily fakt netrhá. Takže my vloni zásnuby, poté otěhotnění, aktuálně čekáme na přírůstek a svatba za rok/napřesrok, uvidíme jak to zvládneme.

orisek56
6. dub 2022

Vdala jsem se v 6 měsících těhotenství. Za mě super, žádný starosti potom. Neudělala bych to znovu jinak.

me_druhe_ja
6. dub 2022

Svatba na dvakrát...no to bych.nechtela. 🙂 svatba je jen jedna, to druhý je prostě party s kamarádama, ale ne svatba. 🙂 Ale každej to cítí jinak. Já bych na tvém místě udělala bud jednu normální svatbu ještě před porodem: pokud nemáš žádné zdravotní trable a problémy, užiješ si to skvěle. 🙂 Jen alkoholu moc nedáš. :D pokud se ale chceš vdávat štíhlá, tak bych počkala, až bude mít dítě dva roky cca,dřív by sis to asi moc neužila (záleží na dítěti, ale kolem toho 2.roku už jsou víc samostatní).
Já bych to udělala ještě před porodem. A to mám alkohol moc ráda. 😀