Svatební rozpočet 2023. Na kolik vás vyšel raut a pití pro cca 80 lidí?

31. črc 2022

Ahoj holky, cca před necelým měsícem mě partner požádal o ruku 😍💍, jelikož se chceme brát příští rok je nejvyšší čas vybrat místo a nějaké to datum. Chci se optat těch kteří měli svatbu podobného stylu jako bychom chtěli mi. Ráda bych aby jak obřad tak i hostina proběhla na stejném místě, viděla bych obřad v odpoledních hodinách, jídlo fourmou rautu a pak super strávený večer se svatebčany. Žádný Candy koutek jak je to teď v módě ani extra fotokoutek nic takového. Má otázka spíše směřuje k tomu kolik vás vyšel raut a pití pro cca 80 lidí? Vím že se to neda přesně určit ale nějaký odhad ? Rádi bychom svatbu uskutečnili v ParkGolf V Hradci králové je to tak moc krásné a mám v plánu se tam i zajít poptat, ale ráda bych přeci jen byla trochu připravená na nějakou sumu abych tam pak nesedela s otevřenou papulou 😂 co se týče peněz ty máme ale přeci jen by človek rád sem tam na něčem ušetřil. Díky za odpovědi ❤️ A za rady 🙂

odula
31. črc 2022

Nejlip kouknout na jejich stranky, maj tam nezávaznou poptávku a svatební kalkulaci https://parkgolf.cz/svatba/

autor
31. črc 2022

@odula psala jsem ale neodepsali :/

levandule_k
1. srp 2022

Mrkni se na beremse.cz tam bude větší info o cenách za letošek a příští rok.

odula
1. srp 2022

Ojoj. Asi dovolený 🤷‍♀️ kdy máte termín?

somalicats
1. srp 2022

S manželem jsme měli odpoledne obřad, raut teda jinde, ale co se toho svatebního rautu týče, objednala jsem jen společnou polévku, ostatní byl vlastní raut. Schválně koukám na ten Parkhotel, mají to podobné jako jinde - seznam možností a můžeš si vybrat (tj. nějaká variace studených a teplých "předkrmů", pak nějaké to hlavní jídlo, sýrová prkénka, dezerty...), nebo můžeš nechat výběr na nich s tím, že si řekneš finanční strop. U rautu počítej cca 1000 Kč/osoba. My si prošli nabízené rautové položky, nakombinovali je (měli jsme jeden teplý a jeden studený předkrm, dvě hlavní jídla, uzené a sýrové prkénko, ovoce + zeleninu a čokoládovou fontánu - ale nás bylo málo, pro 80 lidí bych dala víc položek na výběr) a s manažerem hotelu to doladili. Jinak jaké budou ceny v příštím roce je pochopitelně s otazníkem, k nějakému navýšení dojít může.

martt
1. srp 2022

U rautů hodně závisí , jaký si dáš rozpočet a co všechno budeš chtít mít na hostině za jidlo. My jsme se brali před 11 lety ty ceny byli trochu jinde, ale hostina nás vyšla pro těch 80 lidi na cca 60 000 korun byl v tom obed, raut a pití. My jsme raut chtěli 500kč na osobu. Na víc jsme toho spoustu měli udělané. svoje , jako jsou dorty , zákusky, chlebíčky a jednohubky. Takže v dnešní době počítej tak za hostinu cca 100 000kč. Nejlepší je , když už jdeš domlouvat hostinu s nějakou predstavou co by jsi chtěla za jídlo.

lida9
1. srp 2022

pocitala bych s castkou 1500/osobu ... raut, najem, piti... kdyz budete mit program, kapelu, organizatorku tak klidne i vic...

midramiska
2. srp 2022

Před měsícem v jiném Golf hotelu dávala kamarádka +-80.000,- za raut pro 50 lidí. A za mě Teda velmi jednoduchý raut. Žádné jednohubky s lososem a kaviárem😁

midramiska
2. srp 2022

@midramiska Jinak pracuji v oboru a neexistuje aby ti na dotaz na svatbu někdo neodpověděl. Zkus zaslat poptávku jak se píše výše a pokud ani tak nikdo neodpoví :A) pokud o to místo tak stojíš kontaktuj vyšší místa a oznam nezájem
B) raději najdi místo kde jsou spolehlivý. Tenhle nezájem by se mohl přenést i na pořádání tvé svatby.

gracinka7
2. srp 2022

S rautem bych v dnešní době počítala minimálně 1000 na osobu.
Jinak můžeš ušetřit na dortu nebo na kytkách. Stačí neříkat, že je to na svatbu. Jak se před něco dá slovo svatební, hned je cena dvakrát taková.

krisstina93
2. srp 2022

No asi záleží co tam budeš všechno chtít v tom rautu. My se brali loni a bylo to cca 1000kc na osobu, ale teď je už všechno dražší a neměli jsme v tom sladké, dort, zákusky, ovocné špízy apod dělala tchýně, takže i s tím bych počítala víc na osobu.

makky225
2. srp 2022

Co jsem pročítala 2 roky zpět beremese tak to vždy vycházelo cca 1000kč na osobu ALE s tím, že neplatíte tvrdý alkohol (jen pivo, víno, limo a přípitek). Já měla malou svatbu, platili jsme hostům vše ale měli jsme i oběd - vyšlo nám to 1700/osobu 😉

meganx
2. srp 2022

Kamaradka měla letos docela normální svatbu, nic extra, cca 45lidi a platila 250 000kc🤷‍♀️

meganx
2. srp 2022

@meganx jsou v tom kytky, šaty, fotograf, kameraman,..

pinkyy
2. srp 2022

Vsak maji na strankach cenik jidel, vyvar za 79,- , svickova za 269,- atd, tak si to vse vynasob 80ti a vyjde ti cena za obed, plus raut atd.... myslim si, ze kdyz je tam ale svatba, bude cena jidel dvojnasobna 😀 kamaradka mela letos svatbu na golfovem
hristi a vysla ji na pul mega

levandule_k
2. srp 2022

@pinkyy To je slušná pálka za jeden den.

gracinka7
2. srp 2022

@meganx to se mi nezdá. Museli mít drahého fotografa, prstýnky nebo tak něco. Tak málo lidí za tolik peněz nevypadá na obyčejnou svatbu.

levandule_k
2. srp 2022

@gracinka7 Ony ceny teď strašně vyletěly na horu, takže já bych tomu i věřila.

veruuu_kubesovic
2. srp 2022

Nás vyšla svatba na jednom místě se vším na 100tisic, je to 6let zpět, určitě bych počítala víc než 1000kc na osobu a ceny teď rekordně vyletěli nahoru, s 80lidmi to bych jooo skrtala...

meganx
3. srp 2022

@gracinka7 vše je dnes drahé. Měli stejnou fotografku, my v roce 2019 za ni dávali 5000 a dneska si bere 17000🤷‍♀️

kamino
3. srp 2022

@gracinka7
@meganx Holky, svatby fotím, tak koukám i na ceny a je to mazec - nájmy se šíleně zdražily na nesmysly, teď jsem fotila svatbu na v nějakém Ujezdě a jen za obřad ( příprava stolečků, výzdoba, oddávající přípitek - už byli třetí svatba v ten den ) to bylo 18 000. Jiná svatba - pronájem stodoly, ubytování 30 lidí, bar (pití jen jejich ) bez jídla ( to měli jinou firmu, která jídlo dovezla a neservírovala, připravili raut ) 140 000.
K té fotografce - ono je to těžké, opět - vše se zdražuje, věřím, že za 3 roky prošla vývojem, nakoupila novou techniku - pro představu já mám základní tělo za 90 000 a musím mít na svatbu dvě, používám 3 objektivy v hodnotě cca 120 000.. nějaké externí blesky pro osvícení právě těch stodol, jelikož tam bývá hodně bídné osvětlení.. kde je Photoshop, daňový program, zdravotní, sociální, pojištění techniky .. věžím, že za těch 5 000 to fotografka fotila buď ještě bez ŽL, nebo bez faktury..

gracinka7
3. srp 2022

@kamino jo, zdražilo se, ale vždycky se dá nejít levnější varianta. Nemusíš mít prstýnky za 50 tisíc, šaty za 20 a podobně. I ten pronájem se dá sehnat za přijatelnou cenu.

kamino
3. srp 2022

@gracinka7 To určitě, jen koukám, jak se nůžky rozevírají a i překvapuje mě, kolik lidí je ty nesmysly schopné platit.. každopádně najít nějaké pěkné místo za přijatelnou cenu je fakt hledat jehlu v kupce sena..

levandule_k
3. srp 2022

@gracinka7 Jasně dá se najít levnější varianta, ale já bych třeba prstýnky z chirurgické oceli nechtěla...

svobodpetika
8. srp 2022

Holky je to stejné jako u toho že můžete mít auto za 10000 nebo taky za 10000000 🙂 tak je to i se svatbou. Dnes se pronájem prostorů pohybuje různě některé stodoly kolem 40000 ale to je bez ubytování někde třeba 140000. Raut bych na příští rok viděla spíš kolem 2000 na osobu. To samé dorty 🙂 ceny od 3500 po 10000. Já jako fotograf budu také muset zdražovat.